CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rospinki

Volume 2 - Jangan Berborak}Apa Korang Rasa Hari Ni ..Sedang fikir apa? Sedih? H

sedihnya..he got married today
heartbroken

semalam amik hafday konon jadi warden anak exam..nan hado tidak budak tu suka aku duk dekat2. tapi dia tau lah part dia kena prepare nk exam. tima main2 time belajar sedri mau ingt. koser la kau nk beleter duaplopatjam.
skrg aku buat apa pun kalut speseeli pagi macam marathon..tido malam selalu lewat celik je mata terus keja siap2 mana patut lari kt dapo tu dah mcm kt gym..sejenis manusia yg pentingkan kekemasan dan kebersihan masa sama kalut siapkan permintaan yg semakin meningkat. kejap2 basuh tangan kejap sapu kejap2 mop kejap kemas kejap simpan keluar balik susun balik. berlumba dgn waktu..waktu yg Allah berikan utk kita melepaskan lelah..waktu utk kita mengadu padaNYa. ujian amat ketara dikala kekalutan sempatkan diri diawal waktu dan melepaskan apa jua yg kau kejarkan.

haa..akhirnya keta ku tak berbasuh lama..nk gi servis tak sempat..nak draw duit pun takdan walu tadi aku gi bank hantar order pagi2 tup2 aku dh kat ofis memang takla nk keluar makan siap aku bawak bekal yg aku masak pagi2 tadi..sempat ya sesambil aku prepare order packing2. lalu kt guard aku sediakan roti panas utk mereka nikmati..sejak itu tk perlu tag excess card lagi..diorg siap bukak dulu

baru2 ni aku sembang ngan kolig..pasal amik supplement dan jamu traditional, dia ckp perlu amik semua tu, betul jugak. hari yg sama petang tu jumpa customer dia rupanya seller..beli dari dia. amat menepati apa yg aku cari satu vit c with aloe senang sgt makan just masuk mulut pagi mcm serbuk gula tu kan dan jamu kunyah terus telan. ahh senang urusanku alhamdulillah.

Pagini aku ada delivery ke Damansara..kos runner double amount yg dia order. Aku sdri rasa tak sampai hati nk proceed order..tapi xpe ktanya. Kejap je dia dh trf pymt. Ramai jga kesetemer cina yg order..mostly diorg tk kisah psal tu. Melayu lagi ramai..anak2 diorg ramai skli order bukan sikit2 dan semangat support bisnes sesama bangsa amat bagus..aku pun rajin beli dari geng2 dalam grop tu. Semalam order kerabu dari sorg acik pencen..mak aiii dia punya PR smpi dh jumpa dia masih on voicecall sambil kita bersembang fon dia still on suara dia memancar2 keluar dari dua hala.

Mak aii takde modal lain ke acik?

Follow Us
jelas sekali akal yg dangkal menjangka org lain sedangkal mereka

nak puasa ke tak esok tapi dah pikir menu nak berbuka tapi kemalasan padahal kalau tak puasa pon bukan nya makan sangat tapi tu la takde will power tapi kalau tak puasa rugi pulak ye..tapi tapi tapi

rasa happy pulak lepas seken dose haritu tido lena kemain..masa first dose kadang2 tido macam tak lena..now pukul 11 dah ngantuk pastu japg pejam mata, sedar dah subuh

Missed you like crazy.

menyampah klw berjiran ngan manusia yang xda adab... sudahla biadap dan x hormat jiran sekeliling... bila dah jadi hal, tahu plak nak meroyan...lepas tu boleh plak sindir2 jiran sebelah menyebelah...

cerita pgini..lepas cod kt member besfren yg comel itu..aku stop kt security guard diorg. bagi roti yg ku bekal utk gi keje..roti boy dan roti kari ayam yg sedap dan fresh dari oven. udah ku idam2kan nk makan utk breki sbab tau jelah sebok nk makan pun tk sempat. aku sedekahkan aje roti tu kan security. alhamdulillah suka sgt dia. moving forward, aku gi kedai si ogy hantar stok..bungkus nasi lemak layan diri aku buh lauk mcm2. bila nk bayar depa bgi free plak..sedekah katanya. pusing2 cerita pagini. apapun syukur selalu

Harini acik dok pikir nak masak ape. Adoiiii dah pukoi 10 nih dah bape kali bukak tutup freezer renung lauk2 ape nak di silat kat dapo. Mana idea nih

goodbye

aku dh tulis byk dh tp tetiba ada problem pula.  hilang sudah apa yg aku taip td.  malas nk tulis sekali lg.  so... babai dulu, koranggg.  baarakallaahu fiinaa wa fiikum.

knp keta xblh start eh..mslh apa
kena berbaik ngn abglong ke ni..
xtau la bateri kong ke apa...payah la nak oi..bapak ko takde sini
bateri kong ke mslh lain..mcmana ni..keta dlm kondo..takkan towing nk masuk dlm bagunan

Edited by edayildiz at 12-9-2021 04:34 PM

first time jd gini..
nk nangis...tula sbb i jarang strt engin ke sejak wfh..mls nk turun bawah punya psl..sblm ni herlok jah..time gini la nk kena baik ngn abg2 pomen..nk pgil bateri.com..xtau mslh sbnrnya apa

dah byk bideo kt utube i refer..tp i kenot hadam

my sis my bro are very kind to me, sometimes i feel like i dont deserve it.

cause it is really hurt bila ada sorang ni penah mengungkit semua benda padahal aku tk penah mntk pun, dia sndiri yg offer. pedih gila.

dorang ni kan text meols takleh ke terus jump to the issue..ni tak jenis nak tunggu meols reply baru nak citer..haa ko tunggu la situ sampai malam kang..tade masa haku nak layan