CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: threeonetwo

Dilema nak berhenti 4 Bulan MASTER

sue_0684 replied at 25-7-2021 11:14 PM
ehh. silap.. sy dah habis blaja lama dah...typo plak td..

hahaha.. sokay2 saya salah baca kot.. haha.. hebat la dah habis.. memang respek gila ah.. salute!!

Serious aah. Kesihatan mental diri sendiri lebih berharga daripada pandangan or pujukan sv u ye. Tak berbaloi u ada depression sebab u fikir pasal orang. Ini kali la better u cari kija la dik. Master u boleh blajar part time. Mesin time mco ni tak de uni boleh beli and operasi. Lagi satu sementara u boleh terminate diri u from study dipersilakan. My dua posen yang work and study phd partime ni. Mental health is wealth hokay

threeonetwo replied at 25-7-2021 11:25 PM
sama situasi tu.. hahaha saya pon kena cover chemical jugak. nak belajar balik penat n sangat take ...

Ekceli i punya master drag lama juga..
So bila tukar sv baru, sv ni mcm nk tukar method, tambah experiment bagai..
I kne buat semula dari scratch..
Lama2 i ckp ngn dia i xnk continue dah.. Mcm tu je..
Dia pun ok..
Wasting money and time juga la..
Tp xpa.. Byk benda lain i belajar dan start new life.. Hehe

edayildiz replied at 25-7-2021 11:21 PM
sbb tu i xsambung master
i malas..tp dlm sibling i sorg jer la belajar sampai degree jer..tu p ...

hahaha, samalah saya pon saya sorang ja sambung degree.. Astu sambung master.. tp master ni level lain.. abang dengan kakak pon dah keja.. haha.. okay, thank you for ur advice.. nnti saya cuba slow talk dengan sv saya..

spankee_fili replied at 25-7-2021 02:11 PM
Iols antara orang yang tak gemar belajar
I love reading but not school books, tapi syukur sebab All ...

sama ngn i..i jnis xmnt study..xmnt baca buku dr zaman sekolah..i ni  among my sibling i plg lembaps sbb adik badik i yg lain semua jnis top top meletop punya result
tp idokla teruk nau..normal2 jer..
i belajar sampai degree jer ..kira i paling low la dlm family sbb yg lain paling2 blajar sampai master..ayah i selalu ckp xtau i ikut sapa xsuka belajar..byk baca buku tp novel

threeonetwo replied at 25-7-2021 11:25 PM
sama situasi tu.. hahaha saya pon kena cover chemical jugak. nak belajar balik penat n sangat take ...

Btw chemical which part yg u kne study tu.. Mana tau sama ke kita ni.. Haha

Follow Us
edayildiz replied at 25-7-2021 11:24 PM
ramai jgk eh yg benti phd?mcm kakak i
puncanya knp blh tau tak

banyak faktor/punca yg boleh sebabkan student master/phd berhenti.. yg itu kena tanya tuan badan sendiri.. tp secara umumnya, faktor kewangan, faktor komitmen, faktor supervisor n ketahanan mental student tu sendiri.

Bagi sebab berhenti atas alasan kesihatan mental yang kurang memuaskan. SV tu pun tak akan tanya lebih2 sebab cukup bulan duit gaji dia masuk. You can do it bro/sis. Nanti masa dah mengizinkan sambung balik belajar dalam bidang yang kamu suka

cashewnut replied at 25-7-2021 11:27 PM
Serious aah. Kesihatan mental diri sendiri lebih berharga daripada pandangan or pujukan sv u ye. Tak ...
Wokey bos, nasihat diterima dengan hati yang terbuka luas. Betul tu bos, mesin yang paling penting untuk projek ni rosak, mesin lain pon dah ting tong..kalau ada backup mesin pon kena beratur panjang.. makan berbulan la nak repair.. ya betul, kesihatan mental sekarang ni penting tambah2 dengan situasi MCO ni. lagi worse.. huhuhu thank you.

pearl.silver replied at 25-7-2021 11:29 PM
So bila tukar sv baru, sv ni mcm nk tukar method, tambah e ...

haahah direct terus ya xnak continue dah..
biasa kalau jadi macam ni bila sv tu bukan major dia.. so yg jadi mangsa kitalah kena start balik.. saya pon ada tukar2 tajuk then start dari bawah balik. huhuhu

edayildiz replied at 25-7-2021 11:31 PM
sama ngn i..i jnis xmnt study..xmnt baca buku dr zaman sekolah..i ni  among my sibling i plg lemba ...

ahahah takpa.. janji amalan membaca tu ada dalam diri.. tak semua orang suka baca even novel..

1. Tahniah kerana rajin belajar n sambung sampai sarjana.
2. Tak yah kesiankan sv.
3. Once nak berhenti terus g fakulti or call.. beritahu nak berhenti. Kalau tak yuran akan berterusan utk nx sem n takde kena mengena dgn sv pun.
4. Kalau u ada peluang lain n minat study, u boleh apply lain sesuai dgn minat u. Nak menulis n buat research perlu ada minat n passion. Boleh apply scholarship jika rajin cari.
5. Perlu igt, kdg2 sv pun byk buat tak betul dgn student. Masa berjalan. Perlu graduate on time. Kalau depa g cuti, bila nak abis. Sepatut perlu ganti sv or dia cuba bantu u walau dia ada hal lain.
6. Teruskan buat apa u nak ambil tindakan. Kalau rasa quit boleh melegakan u, teruskan. Relaks seketika. Ambil nafas dulu n cuba nx time jika ada peluang.

Dah2. Tak perlu stress. Kena fikirkan ramai lg yg byk masalah drp kita. Teruskan hidup mcm biasa. G cari kerja dulu. Cari Pengalaman dulu. Sambil2 tu jika berminat boleh apply semula.

Take care

pearl.silver replied at 25-7-2021 11:32 PM
Btw chemical which part yg u kne study tu.. Mana tau sama ke kita ni.. Haha

hahahaha.. standard kalau chemical ni kena synthesis n kena tengok reaction semua tu lah.. kita mechanical ni kan more to machine, defect, DT/NDT.. so nak kena ada correlation antara mechanical properties dgn chemical reaction tu. ahhahaa

adikfatin replied at 25-7-2021 11:36 PM
Bagi sebab berhenti atas alasan kesihatan mental yang kurang memuaskan. SV tu pun tak akan tanya leb ...

orait bro/sis.. terima kasih atas nasihat.. hahaha, diorang gaji dah secure..

Janjimanismu123 replied at 25-7-2021 11:48 PM
1. Tahniah kerana rajin belajar n sambung sampai sarjana.
2. Tak yah kesiankan sv.
3. Once nak b ...

Ya betul, passion saya untuk menulis dan buat research terus terpadam.
Pandangan saya kalau schoolarship untuk orang yang betul2 ready mental emosi untuk sambung belajar. Sebab scholarship ni ada contract yang nak kena capai.
Biasanya ada ja co-sv yang akan bantu, tp co-sv pon ada ramai students yang nak kena handle. balik2 diri sendiri jugak yang nak kena survive.

Stress tu ada selagi kita simpan benda tu sorang2.. sekarang okay sikit.. yup, sekarang semua orang susah dan struggle dengan ujian masing2.. semoga yang lain pon tabah menghadapinya.

Saya pon skrang planning nak cari kerja walaupun susah dgn keadaan sekarang. Apa2 pon.. Terima kasih sebab sudi beri pandangan.. Sangat membantu.. Semoga cik dipermudahkan segala urusan.

threeonetwo replied at 26-7-2021 12:11 AM
Ya betul, passion saya untuk menulis dan buat research terus terpadam.
Pandangan saya kalau scho ...

U boleh iklan kan dalam Twitter.. nanti menderu2 jobs yang muncul

Janjimanismu123 replied at 26-7-2021 12:21 AM
U boleh iklan kan dalam Twitter.. nanti menderu2 jobs yang muncul

baik cik, nanti saya cuba usahakan..

Edited by toxicated at 26-7-2021 04:25 AM

Aku buat master 6 tahun. Juggling dengan keja, family, bisnes.kalau ko yakin ko xde mslh kewangan utk teruskan then teruskan. Kalau tak, quit. Dh ready nnt enroll dkt uni lain

pearl.silver replied at 25-7-2021 11:29 PM
So bila tukar sv baru, sv ni mcm nk tukar method, tambah e ...

Sama dgn aku. Aku buat full research. Dlm sem 3 camtu aku tukar sv sbb sv aku tiber je fly pegi tmpt lain. Tak smpt nak abiskan ape sbb arah research dh lari. Kebetulan aku ada health issue then aku defer 1 tahun aka 2 sem. Kemudian aku tiap2 sem byr yuran full dan tak buat ape, cuma aku ada very good relationship dgn sv baru. Sebab hubungan yg baik tu je aku bertahan dan aku rasa aku mampu bayar yuran. Akhirnya pada sem ke 12 kot aku viva. Then settled. Takde masa nak tgk. Smpai tahap aku rasa aku dh depression pun ada.

Ko hati ke hati je dgn sv ko ada mslh kesihatan ke ape. Sbb sv ni ko berhenti pun jap lg dia dpt je student baru. Ko drag lama2 pun nanti both parties ko dan dia nnt dah demotivated dgn research ko ni. Aku cuma nasihatkan je sbb ko masih fasa awal. Nnt dh ready n jumpa tajuk ko mampu buat, enroll balik. Or dlm tempoh belum enroll tu cari tajuk n buat LR siap2. Dh write sampai chap 3 nanti ko enroll. Tinggal nak experiment je dgn result. Ok tak cadangan aku? Sbb utk phd nnt aku nak buat camni.