CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: rabbit.girl

#56 Sedih....Takde Tempat Mengadu

edayildiz replied at 11-7-2021 01:11 AM
bagus lah tt u try nk berubah.
btw umo berapa?
tt i pun xreti nk nsht org sgt sbb i pun problema.. ...

okey akan saya cuba. tak nak mnyesal kedian ari..   btw sy dah msuk umo 23..

mayb tt jns hidup suka buat hal sndiri...tanak org lain tau dan amik tau
payah jgk gitu..klu relationship dgn adik bradik ok bole la accpt lg..
tp smp bila..kita kena ada kwn luar jgk..kena jgk berhadapan dgn org sekeliling..
tmp tinggal..kwn2 keje..kwn2 sosial..nasihat aku ko try bsukan..skrg pkp plak
cari kwn2 yg minat bsukan dan jns tak buang masa

TT umur baru 23.. padan la.. mmg aku 10 tahun lepas perangai camtu gak. sbb tu aku ckp akan menyesal kalau terus berperangai macam tu.

tapi yg pelik TT boleh decide benti belajar.. mak ayah tak amuk ke? harap TT sambung belajar semula. kuatkan jati diri. umur 23 ni mmg umur mencabar. tapi ni jugak umur peluang. cari peluang, amik peluang. good luck!

Wehh jalan cerita ko sama mcm aku tapi aku tak keje. Terus kawin sbb tak tau nak buat apa.

Nasihat aku ko sambung la belajar balik.. Sbb nanti bila waktu dah berlalu, bertahun tahun, benda tu still buat ko teringat.." Kenapa la aku x masuk u dulu..kalau x mesti aku dah dapat keje best... Kenapa la aku ni berat sgt mulut.. Xde kawan.." Sbb benda introvert mcm ni la kita terlepas mcm2 peluang. Kena ubah & yakin dgn diri sendiri.

duri_durians replied at 13-7-2021 10:03 AM
TT umur baru 23.. padan la.. mmg aku 10 tahun lepas perangai camtu gak. sbb tu aku ckp akan menyesal ...

pasal berenti belajar tu, mak saya memang sejenis yang "sukati kau lantak kau, hidup kau kau yang tentu kan". ayah dah takde. sebab tu berani buat keputusan nak berenti belajar . kalau dia ada memang konfrm diamuknya. silap2 tak mengaku anak.
tapi tu la, hidup saya memang semua saya aturkan sendiri. takde yang ndak tegur/nasihat

AvaAdore replied at 13-7-2021 10:50 AM
Wehh jalan cerita ko sama mcm aku tapi aku tak keje. Terus kawin sbb tak tau nak buat apa.

Nasih ...

ye weh, sekarang pon dah menyesal sebab buat keputusan terburu2 . why saya boleh bertindak macam tu sedangkan impian saya nak masuk U, nak dapat kerja elok.  

Follow Us
rabbit.girl replied at 13-7-2021 11:07 PM
pasal berenti belajar tu, mak saya memang sejenis yang "sukati kau lantak kau, hidup kau kau yang  ...

ok.. mcm takde abg kakak je?
saudara mara yg dah berkerjaya pun takde utk rujukan?
try cari online mentor. atau rajin2 tengok video motivasi.

Kalau kau blur & slow,takkan boleh berjaya masuk universiti.Kena percaya diri.Rajin baca buku2 atau tengok video youtube psl self development.

Tak semestinya kena cari kerja.Buat business sendiri pun boleh.Masak ke buat cake ke apa2 la yang kau selesa.Start ambik kursus online.Kursus pendek2.Bila dah confident sikit,boleh la kalau nak sambing masuk uni.

It's okay to have low self - esteem. Tapi TT kena fikir balik, kalau nak ubah kehidupan, start with yourself first. Tak boleh banyak alasan. Nak buat bisnes online? Start small. Start dengan dropship. Bila dah dapat rentak, grow big. Nak study? PJJ pun boleh.

Tarikh nafas..ambik phone atau bukak email.. Contact dengan pihak u sekarang... Tanya status.. Boleh sambung ke x? Kalo boleh.. X berkenan study situ tanya mcm mana nak pindah ke tempat yg adik berkenan.. Jangan pikir macam2.. Buat je macam atas sekarang

ni kata2 wa petik dari dram cik ayu mee sanggol.....

"jangan takut dengan kesunyian....
  kesunyian adalah rakan sejati yg tidak mungkin mengkhianati....
  sunyi adalah proses untuk kita mendengar jiwa kita....
  supaya boleh melakukan yg terbaik...."

siputpepel replied at 15-7-2021 10:33 AM
It's okay to have low self - esteem. Tapi TT kena fikir balik, kalau nak ubah kehidupan, start with  ...

sukanya orang optimis macam ni. mak i selalu cakap yg i ni negatif. dia dari i kecik suka cakap i ni lembik, i sebagai seorang dewasa struggle sangat nak hidup bila mak suka label anak cmtu, pstu mmg kena ikut pilihan dia je. last2 ni baru bg i buat pilihan hidup tp susah dh nk buat keputusan sndiri sbb tk pernah buat decision sendiri. sorry TT mengadu kt sini pulak

honeyvanilla replied at 4-8-2021 03:35 PM
sukanya orang optimis macam ni. mak i selalu cakap yg i ni negatif. dia dari i kecik suka cakap i  ...

Prove her wrong. Sebenarnya u tak lembik tapi sebab Mak cakap u negative and lembik, u terima bulat-bulat dan anggap diri sendiri lembik. Sebab tu u ada masalah low self-esteem. Jangan terima bulat-bulat apa yang orang kata tentang diri kita. Cuba u duduk bertenang dan senaraikan semua kelemahan dan kelebihan diri u. Dari kelebihan u, yang mana satu u boleh polish supaya u boleh grow more. contoh, u suka memasak. why not u cuba masak sesuatu yang paling u terer masak dan start menjual. all the best u

siputpepel replied at 5-8-2021 12:12 PM
Prove her wrong. Sebenarnya u tak lembik tapi sebab Mak cakap u negative and lembik, u terima bula ...

alright, susah betul nak bangun semula. ill try.. thank you so much fr your nice words. really appreciate that

Edited by laradelara at 9-8-2021 06:31 AM

Hi tt
Alhamdulillah tt nmpknya dah tau apa kelemahan & apa perlu buat. Bagus dah tu.. Skrg tt dah tau nk smbung study. Haa.. Itu lah goal tt yg dicari2

Cpt2 call uni & tanya apa perlu buat. Jgn give up. Jgn down kalau ada officer tanya mcm2 or bebel kat tt nt. Anggap je mcm mak2 yg tgh bebel kat anak tau. Kalau tak dpt continue kat uni tu, usahakan utk sambung study kat mana2.

Iolss rasa tt ni ok je orgnya. Cuma mungkin takde org yg nk guide & jadi mentor kan. Tt baca je apa forumer lain tepek & ikot nasihat yg ok. Tt muda lagi masih belum terlambat nk mulakan smula. Jgn lupa doa bnyk2 mintak petunjuk & guide dari Allah. Semoga berjaya & temui apa yg dicari ye

Ps: Kalo tak tau nk sembang ngn sape, atau nk tanya apa2, atau tgh down/sedih boleh pm iolss. Takde qs yg stupid, so tanya je. Pakai nick lama or baru pun xde hal. Take care & stay safe.

rabbit.girl replied at 13-7-2021 11:07 PM
pasal berenti belajar tu, mak saya memang sejenis yang "sukati kau lantak kau, hidup kau kau yang  ...

kesiannya ada keluarga pun xboleh nak guide/nasihat.. so u kena byk try & error sendiri la npknye

iols pun jenis introvert juga tp skg assertive
kalau aku malas, aku jadi la introvert.hihi
syukur jug aku jeni independant, maklumla adik beradik ramai pastu anak tgh plk so mmg kena pndai survive.

tp tt, u kena bangkit cpt dlm hidup..
umo 23 u da sedar syukur la
so skg u kena kuat utk face realiti hidup
kalau u xbersosial dan stable, nnt umur da lanjut lagi lonelyyyy

tp uols ni mcm innocent naive sgt, aku plk yg risau
harap xjumpa buaya dan xterpedaya dgn org mulut manis

good luck tt. moga maju jaya dlm hidup

sori malas nak bukak thred baru .... nak luah kat sini  .... nak baca nasihat acik2 forum  ... sedih hari ini.. orang kampung mengumpat sebab salah seorang family aku positif covid .. tak kesah nak mengumpat kalau apa yang di umpat tu benda betul... tak marah pon sebab memang patut sebab orang kampung nak berjaga... tak pasal2 disebarnya kata hampir semua ahli keluarga aku positif.. padahal keputusan swab pon belum keluar... tak tahan nya orang yang sebar kan citer tu kaki masjid, kopiah bukan main melekat atas kepala setiap masa..

sedih sebab tak de sape nak tolong backup keluarga aku..my mom mampu senyap je... sebab kalau ada apa2 jiran /org kg yang terdekat akan datang dulu.. aku nak marah pon hanya mampu mampu menahan dalam hati..

maaf ayat lintang pukang..

1) parent u kerja apa, apa pendidikan mereka
2) sibling berapa semua duduk serumah ka
3) family x tunjuk sbg mentor  terbaik x tunjuk tanggungawab ka. Kalau family huruhara anak2 akan ikut huruhara
4) family ada masalah kewangan tak,  masalah disiplin atau tiada cita2 atau masalah komunikasi atau anak2 spt tiada mak bapak walau parent ada atau anak2 pikul tugas parent
4.5) family ada terlibat perkembangan emosi mental anak2 spt pergi picnic,  mandi waterfall swimming pool,  berhari raya, berbincang secara terbuka, berkebun bersama, happy birthday bersama, TV, soping bersama, berziarah etc yg meningkatkan konfiden diri
5) ini bukan soal tiada kawan, ini soal kekuatan diri, u percaya tak org yang kuat adalah org berduit, ada mentor, ada kereta, ada harta, ada suara, ada cita2, ada sokongan family dan org keliling  yg memudahkan urusan dan byk kemudahan. Di university mereka yg kaya akan disukai
6) Ada mereka yg ramai kawan di university  bolehjadi hujung2 jadi surirumah degree ke mana cita2 ke mana kawan2 jauh meninggalkan mereka dan serupa spt org spm pmr
7) Ekonomi ramai org cina pegang, seeloknya kawan dgn cina india sabah sarawak org oversea. Kalau berada lingkungan melayu x akan kemana2 tipikal asik berniaga mknan, melayu tipikal bangsa kampung2 riuh tempurung, jauh berbeza melayu dgn cina
8) u tau tak jika bekerja semeja dgn org australia arab singapore china kawan2 melayu  akan tetap memburukkan kamu spt mana rakyat Malaysia menjatuhkan negara yg dulunya aman

ninja boy replied at 16-8-2021 11:07 PM
1) parent u kerja apa, apa pendidikan mereka
2) sibling berapa semua duduk serumah ka
3) family x  ...

pelik pulak nasihat 6,7,8 tu. macam la cina tu bagus sangat. bukan masalah bangsa, ini masalah diri sendiri. kalo dah diri sendiri dok rasa itu tak blh, ini tak blh duduk la, berkawan la dgn sapa2 pun gitu la juga jadinya.