CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 8869|Reply: 96

[Tempatan] Edisi student rentas negeri HALAL toyyiban, yg bukan students harom !

Isunya, students ipt semua dah di vaksin kah ? diorg kebal covid kah ? students sajok yg ada perasaan utk beraya bersama keluarga kah ? katanya harom rentas negeri based on hadis wabak jangan keluar ke sesuatu tempat sedangkan kamu berada di situ ? tibahhh students boleh rentas negeri... isunya bukan dengki ya, tapi confuse, pkp lehenet apa students boleh rentas negeri utk balik beraya, yg bekerja x boleh... bila balik dari kampung students xde potensi utk sebarkan virus pula kah ?

Rate

1

Aku pun confused.. dorang siap akan dihantar naik bas ramai . Cuti raya 1week. Pastu nanti balik parents boleh hantar pulak.. caca marba betul

hareeeesah replied at 7-5-2021 12:40 AM
Aku pun confused.. dorang siap akan dihantar naik bas ramai . Cuti raya 1week. Pastu nanti balik par ...

Cm bodo khuenst. Org lain nk balik smpai mak ayah dh nazak pun kemain liat nk bg pelepasan, org lain nk balik melawat mak ayah sbb rindu dh lama x jumpa, dibaginya pkp tak boleh rentas negeri utk elak covid merebak, tup tup beratus ribu students dibenarkan rentas negeri utk beraya. Lepastu lepas raya balik semula ke kampus bersama virus dari sedara mara, pass pulak kat kawan. Pstu nnt bila dh merebak pkp 4.0 pulak raya haji kita x dpt balik jumpa mak ayah lagi.. bodoh punya gomen

Aku assume byk student ni, anak golongan kayangan and ada kaitan dgn pembesar pembesar.. Logikle,  umur umur student ni mestilah ada parents yg tgh menjawat jawatan tinggi dan belum berpencen...
Kalau nak ikut kesian,  ramai lagi la golongan marhaen yg sebaya student ni, tapi tak dpt sambung study, gaji tak tinggi mana, tinggal rumah sempit,  tak pandai masak juadah raya,  takdak duit beli kuih raya, pun tak dpt balik beraya..

rikashi replied at 7-5-2021 12:55 AM
Aku assume byk student ni, anak golongan kayangan and ada kaitan dgn pembesar pembesar.. Logikle,  u ...

Beraya dengan kawan2 bebudak muda ni rasanya diorg lg suka kot. Org bujang yg keje tggal sendiri2 lg kesian.. tp isunya bukan kesian ke tidak… isunya PKP lehenet apaaaa ujong2 ada yg tidak berkepentingan boleh merentas negeri 2-way lagi hurkeh pergi dan balik hanya sebab utk balik raya… Bukan ke lg tggi risiko jangkitan bila buat mcm ni??

Ini satu kisah benar aku dpt tadi dari salah satu balai di IPD negeri selangor,  barisan panjang dgn rakyat marhaen yg nak mohon rentas negeri dgn mcm mcm drama. Masalahnya kesian polis nak hadap. Lagi satu kesian dekat yg betul betul urgent, terpaksala buang masa beratur dgn org yg entah betui ke tidak alasan nya tu..

Follow Us
Helokk benarlahh ni...lepas ni membiak wabak di kg masing2......

Kenapa x swab dulu sebelum rentas kan lg elok

Lagi satu, aku tak setuju siapa yg dah complete cucuk vaksin,layak rentas negeri.
Mana adil wei,  sbb yg belum cucuk vaksin tu bukan sbb diaorg tak nak.
Tujuan frontliner diutamakan cucuk vaksin pun spttnya bukan atas kepentingan peribadi tp untuk memudahkan perkhidmatan.
Kalau benarkan org yg dah complete cucuk vaksin merentas, kesianla kat rakyat yg tgh tunggu giliran.  
Korang jgn ingat aku jealous pulak, aku cuma rasa tak adil (btw aku tak payah jealous sbb aku dah complete dose).
Cuma aku benci benda tak adil.

rikashi replied at 7-5-2021 01:12 AM
Ini satu kisah benar aku dpt tadi dari salah satu balai di IPD negeri selangor,  barisan panjang dgn ...

Patutnya suruh diorg pegi beratur kt rumah si sembab dgan si mael lambong tu. Psal diorg berdua ni punya kelembapan dan kebangangan la rakyat skrg semua merana mentally. Buat pkp pun mcm tahik. Dh bg darurat pun serupa tak payah darurat la

rikashi replied at 7-5-2021 01:20 AM
Lagi satu, aku tak setuju siapa yg dah complete cucuk vaksin,layak rentas negeri.
Mana adil wei,   ...

Yg dicucuk vaksin tu pun belum tentu terjamin tak akan kena covid dan tak akan menyebarkan covid pd org lain. Pokok pangkalnya semua org kena ikut SOP, dan PKP kalo nk buat fully enforce la. Ini PKP mcm acuh x acuh sekadar menyeksa org tak bg rentas negeri tapi dlm ms yg sama student boleh rentas pulak. Esok2 bila students sebabkan kluster baru, rakyat jugak kena kurung smpai AJM

kucim replied at 7-5-2021 01:14 AM
Helokk benarlahh ni...lepas ni membiak wabak di kg masing2......

Kenapa x swab dulu sebelum renta ...

Aku pun pernah terfikir,  siapa nak rentas negeri wajib swab dulu,  tp itula tak semestinya first swab negative,  2nd swab pun negative. Silap hari bulan 2nd swab positive.  Byk faktor error boleh berlaku. Ujian lab ni bukan perfect.

And laki bini jarak jauh pun still leh gerk rentas negeri, even dari Selangor pun.
Ape kate SOP tu biar adil.
Semua x leh gerak dulu dr Selangor.
Yakin ke laki bini jarak jauh tu x bawak penyakit, x singgah merata.
X paham la aku.
So yg bekeluarga xleh beraya, tapi laki bini jauh leh pulak.
red zone kot

Halah halah dah belajar ipt dah besar panjang pun gigih nak balik raya jugak apedehal. Kalau budak sekolah bawah umur faham lah jugak. Patutnya ini lah masa nak feeling2 beraya di perantauan. Instead of hantar balik, patut bagi ruang hantar gambar buat ucapan hari raya je

Ni kalau ada budak ipt baca jangan meroyan kat twidder pulak ya.

Caca merba betul... Student dikasiknya balik.

Rasa2 aku sebab student ni tak berduit.. Kalau dorang beraya kt kampus/asrama/rumah sewa akan ada isu tanggungan lak. Makanan apa semua tu....

Gomen nk elak daripada tanggung, so korang balik la kampung suh mak bapak tanggung..

Kalau bujang berkeluarga lak dh kerja.. Duit dh ada pandai2 la beraya kat mana korang duduk bayar sendiri.. Lagipun betul la kot student ni termasuk geng2 anak vvip.. Mmg idok la dato datin tan sri nk biar anak dia beraya sorang jauh2

Hanya pelajar IPT yang tinggal di dalam kampus sahaja yang terlibat. Pekajar ni yang dibenarkan hadir ke kampus kerana keperluan praktikal dan kelas secara fizikal. Tak ramai. Kebanyakkannya pelajar tahun akhir.

Masa mereka masuk kampus dulu, mereka dikurantin mengikut SOP yang ditetapkan.  Pergerakkan masuk ikut zon utara, timur dll. Bila dah habis kurantin, didapati negatif covid-19, baru pindah bilik tetap.

Selepas tu mereka hanya di dalam kampus sahaja. Tak boleh keluar. Kelas banyak juga secara online melainkan sesi praktikal ataupun mana-mana aktiviti yang memerlukan kelas secara fizikal.

sukacactus replied at 7-5-2021 05:33 AM
Rasanya sebab budak ipt dok tempat isolated, dlm kampus je xleh keluar pun
Sebab tu kot boleh blk

Betul tu. Mereka tak boleh keluar pun. Banyak SOP dalam kampus kena patuh. Macam terkurung anak mama cakap. Tapi banyak masa lah untuk mereka siapkan FYP mereka sebelum sesi praktikal kat hospital nanti. Boring sangat main game secara online dengan kawan-kawan katanya sbb kebanyakkan aktiviti sukan tak dibenarkan.

last year pun memang pelajar di hantar balik macamni naik bas. tak silap semua deorang test ke temp check tak hengat dah... yang pasti memang dapat balik raya la... bestnya

sukacactus replied at 7-5-2021 05:33 AM
Rasanya sebab budak ipt dok tempat isolated, dlm kampus je xleh keluar pun
Sebab tu kot boleh blk

Tp once dorg dh blk kg, x leh control dh dorh pegi mna n jmpa siapa....pastu kna blk kampus blk smula kn? Lps msuk kampus semula tu lh kita tggu apa bakal terjadi gtuuu

kebanyakan uni, kolej etc etc sambung online class lepas raya

that why depa hantar balik