CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123
Return to list New
Author: ifanonline

Bangsa mana yang kuat menipu dalam mengusahakan bengkel kereta?

i pilih hantar kat service centre je..
mahal sikit tapi kita tau kereta ok..
apa-apa kita boleh komplen terus..

iols pernah tersontot van penjara, silap sendiri.. fender pulak kemek bergesek dgn tayar sepanjang jalan.. hantar kt pomen cina mmg harus kena ketuk nak pulak zaman setadi tapi kalo kt rumah meols satu family hntr kt pomen cina gak sbb kenal lama tokey tu.. keje dia steady no putar2..

zulka replied at 21-4-2021 05:46 AM
dia macamni....
Cina tipu sekali je (masa 1st time kita dtg bengkel dia..dia akan tipu kita kaw2, l ...

Kalau cikgu , muka student , nurse , pakcik pencen, makcik persara selalu cina akan ketuk.sebab diorang tahu penjawat awam / pesara selalu ada duit. boleh loan ahlong.
kalau peniaga / polis / dbkl / kastam /
tauke bengkel akan berbaik2. salah hb tayar free.
servis free. cina tak ketuk semua org yg dia jumpa

kalau melayu semua dia redah ketuk.
kalau kereta tu kereta company perlukan resit kaw kaw di bubuhnya resit tu.

KIM.K replied at 22-4-2021 07:38 AM
Enjin or radiator tu dia pakai yg tiruan made in china dalam kete proton. Tengah jem kat KL berasa ...

biasanya mindset kita ni kalau owner bengkel tu sebaya atau lagi muda dari kita payah kita nak terima harga yang dia bagi.
tapi kalau rupa tauke tu auntie atau uncle sikit kita boleh terima harga dgn senang hati sebab kita pikir dia berpengalaman kalau dia kata dah run kedai 20 tahun pun kita caya je

I dah byk kali kena tipu ngan bengkel melayu..

Bengkel wong kat slim river. Aku sanggup balik kampung semata mata nak hantar ke kedai cina ni. Aku x percaya bengkel kat kl ni.

Follow Us
Bertahun aku hantar kereta dgn sorg mekanik Cina ni..bagus..siap hantar aku balik rumah kalau kereta lama nak siap.Aku tengok price dia ok jugak lah. No complaints. Tapi cina2 lain charge aku kaw2 lah and take advantage. Service biasa jer tapi beratus kena. Mentang2 lah aku ni pompuan.

Selagi bernama manusia..

sama je sume bangsa ni .....tu kena byk ambik pasal kete ..so xde le kena tipu teruk sgt...most workshop lain-lain caj ..melayu caj murah tapi keje so and so je..cina mahal sikit tapi kemas wat keje...india byk cakap je masa wat keje

nak cari bengkel muslim tak banyak

So far bengkel cina yg blh dipercayai, arga mahal skit tp brg yg diguna pun bagus… bengkel melayu byk menipu, keja nk tipu org je, ni bukan main tuduh ya tp memang byk kali terkena unless antar kat bengkel kat kampung2… contractor umah pun sama yg menipu kuat melayu, dah bg depo lepas tu lari end up panggil tauke cina, tauke cina yg tlg siapkan umah, yg melayu td ntah ke mana… sedih sgt dgn org melayu kita, tp tak smua lah, dlm tak smua tu pun tp ai slalu terkena dgn org melayu kita, niat nk menolong bangsa melayu tp melayu sndiri yg busukkan nama melayu, so mcm mana???

Selalu Terkena kalau bengkel tu kita tak pernah or tak biasa pergi
Tu Yg penting ada panel worksyop sendiri huhu

Sama je mana2…laki aku selalu gi dkt cina..bengkel melayu kat sini xjumpa lg…

yer, sama je semua. tapi yang bodonya ialah reaksi orang yang kena,

melayu  bila kena tipu dgn bangsa lain : mula la maki $%*&^*& mmg bangsa menipu la apa bagai.

melayu  bila kena tipu dgn melayu : maraah dia kejap je, pastu terus ok. Terus la takpa, bangsa sendiri, bayar zakat,untuk anak2.

Puuuiiiii!! padahal kena tipu dgn bangsa sendiri la yang kita patut double triple marah. macam pembelot bangsa, melayu, islamm.

semuaaaaaa

dah kena dgn melayu - suruh tukar absorber kete yg baru umur 2 tahun .. lepas tu baru tanya kawan2 semua kata kena tipu sebabnya lepas bawa tak rasa apa beza pun. yg ni tuan punya bengkel sendiri suruh tukaq - Pak Haji lagi!!! lepas tu tak pi dah!! setahun kemudian - bengkel tu diambil alih oleh org lain dah.

Cina - hat ni kena masa tukar tayar. tapi sekali tu je la pi.

India - pun ada jugak!!

last2 pi kat pusat servis kereta tu sendiri. walaupun org kata mahal, paling kurang - alat ganti original dan tak kena tipu ganti benda yg tak sepatutnya sebab well recorded, ada warranty lagi