CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 7349|Reply: 6

[Cadangan] Personal Loan Aeon Credit

Assalam semua forumer. Aku nak tanya pendapat bagi yang dah ada pengalaman amik personal loan Aeon credit.
Aku tahu banyak complain buruk berbanding baik. Tapi aku betul2 perlukan duit dan cuma Aeon yg luluskan permohonan pinjaman peribadi aku. Jadi aku nak tanya pendapat memang Aeon selalu buat tahi ke walaupun bayar cantik tiap bulan? Permohonan aku dah diluluskan cuma aku belum proceed lagi sebab masih nak study pasal ni.

Masa sign agreement ada apa2 yang hidden agreement tak? Memang semua loan Aeon auto debit ke? Aku takut nanti duit tetiba hilang mcm sesetengah orang sebelum ni. Tapi kebanyakan komen yg aku baca, diorg buat installment barang dengan Aeon bukan personal loan.

Ada siapa2 boleh bagi pendapat tak? Gaji aku rm3200 sebulan komitmen cuma kereta perodua, bilik sewa dan ptptn sahaja. Masih bujang. Terima kasih.

Rate

1

Waalaikumsalam. Setahu kaka selagi kita bayar ikut peejanjian, x kan ada masalah...yg bermasalah ialah peminjam ...bila peminjam x bayar ikut tarikh, mmg la depa kejar...x kirala bank apa dan pinjaman apa..even kereta...rumah pun sama...if x bayar ikut tarikh perjanjian orang bank akan kejar dan marah atau tarik terus kereta...rumah...

as long as u do auto debit & duit ade dlm bank, then it's ok....yg problematic ni usually bagi yg auto debit tapi duit tak cukup utk auto debit, mmg collection akan call. n then other problem ialah yg x opt for auto debit, sendiri gi kaunter/mesin byr lambat..

Aku pernah buat rm4k bayar 6bulan. Total dpt lepas tolak semua fee dia dlm 3700 mcm tu. So far ok je. Bulan bulan debit amount yg kte sign tula. Da habis bayar pun.

My husband pon buat personal loan AEON. Tempoh bayaran 5 tahun tapi dapat surat tahun ke 4 Setel dorang puji pembayaran status bagus. Siap offer loan baru jumlah lg banyak dan dengan rate rendah 6.6%.
Betol tu kalau bayar tak cantik dan tangguh memang dorg kacau hampir setiap hari. Pahtu KLU lewat ada denda by day rasanya..so moralnya bayarlah ikut perjanjian.

Dan kalau tak nak buat auto debit buatlah manual.

Follow Us
Ok je..aku pn ade buat loan dgn aeon ni..asal payment cantik xde problem pn