CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: green~tea

Sexless marriage, stay or just build new life?

I ada dua orang kawan ppuan yg sexless mcm ni. Yg sorang lakinya terlalu obes. Dari awal kawen tak sentuh dia. Xtau punca. Pastu Ada penyakit kencing manis. Laki dia baru meninggal tahun ni.

Yg sorang lg, sex dlm dua bulan awal awal kawen tu je. Pastu xde lg. Tgk dipermukaan nmpak mcm normal. Dua dua jenis chubby. Dlm media sosial nmpak loving each other. Tp realitinya..memendam rasa. Yg ppuan kawan i ni nak je. Laki dia mcm x benafsu. Padahal kawan ni jenis tetek selambak(besar).
Dia msh teruskan perkahwinan sbb dlm bab lain laki dia semua ok. Sex je xde. Dia terciter kt i sbb kami sama sama xde anak. Mgkin dia igt i sama cam dia. Sex life i ok je. Cuma i ada pcos. Sbb tu x mengandung

aunty_onion replied at 29-6-2021 03:43 PM
pelik nyee ex laki u.. masa kawin dulu arranged marriage ke apa?

Love at first sight.. tp lepas confess tu dia keje oversea... so PJJ since couple... dia balik cuti kawen seminggu je... then PJJ... 7 yrs lepas kawen weols PJJ... tp bila duk skali.. hmmmmmmmmmmmmmmmmmmm

cekgihani replied at 24-7-2021 10:45 PM
I ada dua orang kawan ppuan yg sexless mcm ni. Yg sorang lakinya terlalu obes. Dari awal kawen tak s ...

Entah la.. some people ok je stay married camtu.. nak paksa2 org pun takyah la... its the choice they made...  so they themselves facing the consequences dan bertanggungjawab atas pilihan masing2

First kena duduk berbincang sesama but after that if still sama utk kebaikan dua2 better separate so that dua2 akan jumpa yg lebih baik.

Honestly i cam ada similarity ke arah no (3) tu tp xdela dah kawen selama tu,sometime im wondering nak stay atau exit.skrg ni we just live the life n no expectation towards each other

Banyak keadaan Dan situasi

Sy sndiri alami kdaan begini..but Dari segi keperluan batin..Masih ok..

Klu tgok mak ayah Kita dulu..mcm ok .Tapo bila dh lalu sndiri rs mcm²...patutlah org² Tua ckp..m
Kawin ni mcm² badai..onak duri..

Pengajaran utk Kita..kena Cari kawan yg Baik..suami Dan Isteri kn Ada ilmu supaya boleh wujudkan toleransi..persefahaman Dan last skali saling terima kekurangan..

Ape pun sy setuju..Tiada makna klu kahwin xleh nk mengesek..rugi sgt²

Follow Us
Ohnak replied at 16-10-2021 03:00 PM

yes.. kita kawen sbb mahukan hubungan yang halal dan diredhai Allah...  

kita nak life yang simple2 je, tiada apa yang nak kejar, sementelah i sendiri pun dah masuk umur 40 dah... jiwa darah muda tu dah takde... just nak someone yang menyenangkan as my companion... i nak hidup tenang.. tp tu lah, my husband sejenis takleh duduk diam... adeee je mende dia nak provide dalam perkahwinan ni...

green~tea replied at 16-10-2021 03:06 PM
yes.. kita kawen sbb mahukan hubungan yang halal dan diredhai Allah...  

kita nak life yang simpl ...

Betul..
Nk simple & sesuai dgn pasangan
Dari kehidupan seks Tu buat Kita rs diri Kita dihargai Dan Di sayangi..

So klu Ada bnd yg X kena..so mengesek pun prob..

Once dh smp usia 40..rsyer fokus utk anak² Dan lebih utk pikir Hari Tua..life is too short..Kita yg kena raikan masa yg Ada ikut Cara Kita..psgn kita

Ohnak replied at 16-10-2021 03:00 PM

setuju... perkahwinan adalah kehidupan lengkap melengkapi. Allah cipta hambaNYA, ada jodoh pasangan, klu belum ketemu, bukan bermaksud tak ada, cuma belum sampai kiranya...
baik laki atau wanita, ada unsur nafsu yg Allah beri... terpulang atas pasangan suami isteri tu, how to manage...

green~tea replied at 24-7-2021 11:11 PM
Love at first sight.. tp lepas confess tu dia keje oversea... so PJJ since couple... dia balik cut ...

TT.. menarik topik ni.
Sampai sy terpanggil utk komen jugak wlaupun selalunya silent reader ja..

Ada seorang kwn share problem dgn sy..
Sexless marriage. Berkahwin dgn teruna 35thn, tapi suaminya susah nak ML. Xkeras.. mcm2 dah usaha, BJ semua.
Then PJJ pulak.. masa jauh bukan main naked video call bagai.. masturbate.   tapi bila balik rumah, xboleh naik. Hanya naik bila ditangan sendiri saja.

Ada kemungkinan x org lelaki yg dr bujang kerap masturbate, PJJ pun masturbate.. xboleh nikmati kepuasan dgn hubungan sex yg normal?

Blackrose87 replied at 24-11-2021 04:15 PM
TT.. menarik topik ni.
Sampai sy terpanggil utk komen jugak wlaupun selalunya silent reader ja..  ...

ni kalau laki bini depan mata tak naik ni, mesti kuat tgk cerita lucah...kecuali wife dia mcm pelakun2 yg cerita tu...menggairahkan. lelaki ni ada la benda yg akan buat dia terangsang, mcm sy sndiri la, kalau tengok kaki, kalau putih cantik je....mmg turn me on lah, dan saya ni jenis tak plan. Kalau dkt rumah touch2 sikit masa dkt dapur pun boleh jadi....wife pun on je. Janji anak x de kt rumah. Ada laki yg suka tgk pompuan yg chubby2 ni...kalau tgk blkng, mula la dia. Kalau dh kawen lama tu, kena la faham perangai husban. Jgn tunggu dia mintak, wife pun boleh mintak. Kalau rasa dia letih, try la mula dgn urut2 kaki dia, bahu, picit kepala. Sy pun jarang2 jgk bersama, tapi bila dapat....jiran pun boleh dgr. Untuk yg kena bela lelaki, teruk sgt nak kena  bela tu, lebih baik berpisah ja...pasti ada pengganti lps ni. JUST PERSONAL EXPERIENCE & OPINION.

green~tea replied at 22-6-2021 06:30 PM
I tidak lah mahaguru hahahaha.. tp i terkejut dengar ada yg kena PTSD sampai benci and jijik pada  ...

Pm me sis the BJ's video..hehehehe..

Blackrose87 replied at 24-11-2021 04:15 PM
TT.. menarik topik ni.
Sampai sy terpanggil utk komen jugak wlaupun selalunya silent reader ja..  ...

sebab para wanita kena jaga body masing2 supaya jgn gemok gedempol mcm tong drum...muda2 dah buah dada kendur mcm menyusu anak 10 orang...bontot mengelebeh dah tak pejal mcm dulu2...

kerap buat exercise, kurangkan main henfon dan rajin2 menjaga tubuh badan

Indigokellogss replied at 24-6-2021 05:01 PM
Hi. Thanks sudi reply. Yup vaginismus tu pon I feel jugak.

Susah nak explain,yg sex ringan2 mcm  ...

Sis..my friend mcm ni jugak. But dah ada dua anak pun. 5 years kawen baru boleh penetrate...sbb bila nak buat je dia rasa takut. Xboleh dan sebagainya.tp dia start dgn sikit2.husband dia pun faham.she start yg ringan2..kenal her body jugak and lepas tu baru try yg berat2. If u know what i mean. I really hope u bleh overcome your fear and problem tu.tp 1st sekali u try relax and get to know your body..u boleh buat alone dulu kalau malu dgn suami.

aku skrg dlm fasa sexless...dah ilang minat nak mengeseks..mungkin sebab penat...
kawen baru 5 tahun...2 tahun pertama nikmat sbb belum dpat anak lg...memang enjoy hidup..banyak dpt buat xtvt berdua...

aku rasa seks ni satu beban bila mula jaga anak sulung sendiri..umur baby 6 bln baru jaga sendiri sbb masalah tak jumpa pengasuh..anak mmg aku yg uruskan 99%, 1% laki aku uruskan..klu angin dia dtg, mmg dia malas nak uruskan anak...urusan rumah pun byk aku yg uruskan...laki aku blh buat keje tp kena suruh dan suka bertangguh...drpd kerja tu cepat siap blh jd berhari2 baru nak siap..baik aku buat sendiri...tu yg jadi penat...bila badan dah penat mmg nafsu nak mengesek tu hilang...time aku nak rehat/tdo time tulah laki aku dtg nak mintak seks..mmg aku tak layan dahh..dah la dia jenis kuat seks..sehari blh mntk nak ML sampai 2-3kali, hari2 lak tu...bila anak sulung nak masuk setahun, baru blh nak nk ML blk tp sekali sekala jer..penat besarkan anak tu masih tak ilang...

baru rasa nak dapt tido yg berkualiti, dpt tahu mengandung kali ke2...anak sulung masa tu 1thn setengah...uruskan anak+rumah+mengandung dgn alahan teruk memang sgt memenatkan sampai dah sampai tahap baran dah bila laki aku dok sondol2 nak ML..pernah skali aku sepak dia sbb aku dah penat sgt dia still nak sondol2...tah paham org nak rehat...

bila lahir anak ke2, nafsu seks aku hilang terus sbb dlm kepala dah fikir, aku akan penat berganda sbb aku akan urus 2 anak sorang2...dan memang betul terjadi bila dah blk ke rumah sendiri lepas pantang...sepatutnya anak sulung laki aku yg uruskan tp dia suka mengelat..tau2 mlm time nak tdo/rehat dia dtg sengih2 mntk nak ML...tiap2 minggu asik gaduh pasal seks...akhirnya keluarga aku amik keputusaan tlg jagakan anak sulung aku sampai si adik besar/kuat...

igtkan masalah selesai..tp semakin buruk jadinya...anak ke2 ni breastfeed...pergh dia punya penat lg berganda...tido mlm terganggu..otak sikit sentiasa berpikir mcm mana nak kumpul stok susu sbb aku bknlah jenis ada susu banyak..ckp2 makan..kiranya ari pump utk kegunaaan esoknya...lg berganda penat sejak ada baby kecik sbb semua benda buat terkejar2...baru nak buat kerja rumah, baby nagis nak susu...bab uruskan bb semua aku yg uruskan sbb laki aku kata dia tak reti...dah anak 2 masih tak nak belajar uruskan anak kecik...pastu asik dok paksa aku bawa balik anak sulung...kalau laki aku tlg jaga, aku blh jer bawa anak blk..

kitaorg pernah duduk berbincang...laki bising2 sbb dah lama tak dapt...aku dh byk kali ckp aku dah takde nafsu nak ML sbb otak dgn badan dah penat...aku dah bg idea suh dia kawen lain..tp tak mampu kata...suh lepaskan aku dia tak nak..so aku ckplah kt dia klu tak berpisah hadaplah masalah ni..aku hanya boleh tolong BJ jer, nak ML tu sory...mula2 laki aku ckp paham..tp saban minggu asik pasal seks jer diungkitnya aku dah naik fedup sampai aku dah amik borang cerai nak mntk cerai sbb nak bg dia cari perempuan yg boleh puaskan dia...tp dikoyakkannya borang tu...ckp tak fikir kt anak2 ke...kesian kt anak2...habes tu kt aku ni tak kesian ke...kesihatan mental dan emosi aku dah merosot dah...aku dah sampai kena panic attack sampai 2 kali kena masuk kecemasan dlm sehari sbb terlampau penat dan byk sgt berfikir...sebelum aku jadi betul2 mental dan kurang ajar baik aku undur diri...ni aku dah print balik borang cerai, nak uruskan selepas raya ni...

korang doakan urusan aku dipermudahkan..aku buat ni utk kebaikkan laki aku sbb aku dah tak mampu nak layan dia...susah nak bg laki aku paham...dia hanya paham sekejap pastu mintak nak ML lg..

Aiyoh meols terkujat tgk cop mod rekemen tuh. Ingt ne banned. Buat le warna mak ko ijo. Merah bakpe la haiii.. tt, slmt hr ry.. nk ot sikit yer hahaa. Tumpang tuan tanah kedaung

mijot replied at 4-5-2022 06:08 AM
aku skrg dlm fasa sexless...dah ilang minat nak mengeseks..mungkin sebab penat...
kawen baru 5 tahun ...

Weh sedihnya citer chuols. Kalau la laki u boleh bantu uruskan rumah/anak2, kn mudah sikit u. Since nk upah helper pn i rs mgkin kekangan kewangan?

Chuols keje ke? Kalau cerai? Cane nafkah ank? Kut2 bakalan ex u nih culas?

Sblm cuti ada junior ngadu. Nak cerai ke stay sbb laki dia addicted sgt2 dgn sexting. Sampai terbaru ni kena belasah dgn suami org tu. pdhl mmg dia je dok kacau bini org. Bini org tu xlyn pun. Mana nk letak muka katanya dpt laki peel gitu.

I nk hasut suh cerai pn mcm errr sbb dia ada anak OKU. Lahaiiii... ada org nk tlg bg i idea bernas. Just bear in your mind, this guy takkan serik & will keep repeating the same old bullshit

Yg kedua plak, sorry yek ssjkp. I tak pukul rata tp yg i tgk jenis sebelah laki i yek. Tgjwb nan hado. Ok citernya, dlm klgn sedara nih, dah bcerai. Duda. Nak kawen lain tak lama lagi. Tp meols dgr nafkah mmg ke lautan dalam nk bg kt ex yg jaga anak2.

Ikut logik akal meols, duda tu xlayak kawen lain pn. Ke caner? Tiber meols bossy hal org.. byk naw masa tluang mbawang khuens

Br khatam thread ni. Mcm2 kes psl sex life ye. Pglmn aku dh 22 thn kawin, skrg dh umur 48..dr stat kwin smpai 30an kami ml selang  sehari..cuma dh 40an ni jd 3 ke 4 hr sekali..aku pun klu lbh 3 hr x dpt, blh stress wooo..tu aku pelik mcmana psgn yg jrg2 ml ni blh stay huhu