CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zaza_babypink

Isteri Kedua Perampas?

berani jadi isteri kedua, berani la tanggung akibatnya... ingt jadi isteri kedua ni indah belaka? sedangkan beristeri sorang pun ribut melanda, apatah lg jadi yg kedua.... kalau takut dilambung ombak jangan berumah di tepi pantai.... ikut hati, mati, ikut rasa... binasa.... so pikir lah sendiri....

zaza_babypink replied at 15-12-2020 04:25 PM
artis yang berpoligami spt ashraf muslim dan salleh yaakob
hurmm bahagia jer

Ashraf muslim awal2 kawin pun berantakkan.
Salleh yacob da cerai bini nomot 2 dia.

Akak da berumur kan. Patutnya tak yah kawin.lagi la bini no 2.  Buat semak kepala je kan. Takde nya kawin dalam kekurangan.  Yg kekurangan tu bini no 1. Baru nak mula hidup dengan laki. Rumah baru develope.

Akak just ni umpama extended dapo shj.takde la belanja besar sangat macam baru beli rumah

zaza_babypink replied at 10-12-2020 04:27 PM
bukan perampas, tp sebenarnya hak suami utk beristeri lebih dari 1 kerana mampu

ok bini kedua bukan perampas. bini pertama yg marah hubungan ko n suami tu yg kira perampas.

hmmmmmmm, sungguh mulia hati hang ya.
dah lah menumpang kasih. hormat kat bini pertama xde, tapi dia pulak kena hormat kau.

laki ya boleh nikah 4 isteri. then tanggungjawab dia jugak untuk aman2kan bini2 dia.
laki kau buat apa? x reti ajar kau ke hormatkan bini pertama?

choiiiiiii

zaza_babypink replied at 14-12-2020 09:27 AM
Cardigans,  aku harap ko bertabah dan bersabarlah dengan cabaran hidup ini.  Tujuan kita hidup ada ...

Aku ok je bila aku dah redha. Cuma aku nasihatkan klu jd no.2 ni, jgn pentingkan diri sendiri. Bila aku ni beralah jgn ambil kesempatan dan jd batu api.

Mmg dunia ni hanya persinggahan utk ujian, sbb tu aku redha. Cuma selama ni hidup aku tenang je, la ni mcm2 hal pulak sbb sikap madu aku.

salam TT.

Saya pernah menjadi isteri kedua dan baru beberapa hari diceraikan.

tidak penting gelaran perampas tu. yang penting siapa diri awak dan bagaimana awak menjadi isteri kedua yang baik untuk suami dan madu.

hidup bercinta dan berkeluarga melibatkan cinta, kasih sayang dan emosi. bukan salah siapa-siapa jika menjadi emosi hingga terbitnya perkataan perampas itu sendiri.

walau siapa pun kita dan apa pun status kita, setiap manusia dilahirkan punyai hak sebagai individu. semoga kita semua menghormati hak-hak masing-masing.

biarkan siapa pun memanggil kita perampas. sedarlah, kalau kita bukan perampas, kita pemusnah kebahagiaan. kerana apa? kerana hadirnya kita membuat orang lain menangis, bergaduh, berantakan, bermusuh dan berdendam. akuilah itu.

hanya Yang Maha Esa menerima kita biar apa pun rupa dan status kita.

Rate

1

CardiGans85 replied at 18-12-2020 08:57 AM
Aku ok je bila aku dah redha. Cuma aku nasihatkan klu jd no.2 ni, jgn pentingkan diri sendiri. Bil ...

Terbaik kaka.. mesti tok laki kaka nyesal carik pasal.. silap2 hari bulan tinga dia mendidih kena lafaz baru taw si adik tu.. first time jumpa yg first yg chill gilerrr.. ohsem nya u sis!

Follow Us
nuryakmal replied at 16-12-2020 07:34 PM
Ashraf muslim awal2 kawin pun berantakkan.
Salleh yacob da cerai bini nomot 2 dia.

Oh TT berapa umur dia? Agaknya dah lama sangat dalam forum ni, sejak baby, sebab itu pakai nick baby. Kak masa kahwin kali ke 2 dah berumur juga dik. Bukan kak yg terkejar2 nk kahwin lg tp mcm TT tulis, dh jodoh tertulis. Cuma kak tak kahwin dgn suami org, kak kahwin lelaki bujang muda remaja. Haha.
Kak nk setuju bila dik tulis extend dapur. Kalau kahwin perempuan muda, baru blh kata mcm beli rumah baru. Kak lps kahwin bbrp minggu dh mintak suami buat lafaz taklik kak tak nak dimadukan. Tak sudi, tak nak redha. Kalau dia ada org lain tak payah simpan kak mcm tayar spare kereta.

CardiGans85 replied at 18-12-2020 08:57 AM
Aku ok je bila aku dah redha. Cuma aku nasihatkan klu jd no.2 ni, jgn pentingkan diri sendiri. Bil ...

Berapa lama baru dpt rasa redha tu

kaksarah66 replied at 18-12-2020 06:04 PM
Oh TT berapa umur dia? Agaknya dah lama sangat dalam forum ni, sejak baby, sebab itu pakai nick ba ...

Ada perasan thread dia. Dia mentioned dia 40 ke 41.
Patut at that age, life da teratur. Takde issues.

serojasenja replied at 18-12-2020 06:30 PM
Berapa lama baru dpt rasa redha tu

Aku tahu perkara sebenar last year bln 4..tp instinct aku drpd 2018.

Jdnya, aku mula redha awal tahun ni. Lambat jugak sebenarnya. Siapa x sedih kena di duakan? Kena banyakkan amalan dengan Tuhan. Sakit mcamana pun dan letakkan Allah SWT pertama dlm hati ni.

MissyMolly replied at 18-12-2020 06:00 PM
Terbaik kaka.. mesti tok laki kaka nyesal carik pasal.. silap2 hari bulan tinga dia mendidih kena  ...

Xde ohsem mana la sis. Ms first time dgr betul2 drpd mulut suami aku tu, aku frust menonggeng jugak. Lari kan diri p PD sorg2.

Cuma semenjak raya thn ni, tetiba aku jd tempat kaunseling utk suami aku. Sampai naik jelak sbb xde perkara yg baik aku dgr, tu aku bg altimatum.

CardiGans85 replied at 19-12-2020 07:13 AM
Xde ohsem mana la sis. Ms first time dgr betul2 drpd mulut suami aku tu, aku frust menonggeng juga ...

Hahaa ingat classy giler tp tu biasa sis. manade isteri. suka di duakan.. smg tok laki chuols dpt menilai hati budi bini dia yg baik hati nih.. so ap verdictnya?

MissyMolly replied at 19-12-2020 07:27 AM
Hahaa ingat classy giler tp tu biasa sis. manade isteri. suka di duakan.. smg tok laki chuols dpt  ...

Mcm biasa nk hadap jugak dl. Aku mampu tgk je.

CardiGans85 replied at 19-12-2020 07:33 AM
Mcm biasa nk hadap jugak dl. Aku mampu tgk je.

Entahlah sis..sebaiknya bila dah dah redha suami tu main peranan la.didik si adik tu elok2 bkn semakkan kepala u..sis sbr byk2..sbb sis dah ok so tgk suami tu boleh x jd handle bini2.. ultimatum sis tu hrpnya jgn la cerai2 sis..sedey plak dgr.tp kalau mmg mjd toksik mgkin itu yg terbaik..

MissyMolly replied at 19-12-2020 08:20 AM
Entahlah sis..sebaiknya bila dah dah redha suami tu main peranan la.didik si adik tu elok2 bkn sem ...

Tu la..last resort klu dah masing2 pening.

CardiGans85 replied at 19-12-2020 06:58 AM
Aku tahu perkara sebenar last year bln 4..tp instinct aku drpd 2018.

Jdnya, aku mula redha awa ...

Lama juga ye baru dpt tahu. Mmg tak nampak perubahan langsung ke. Kira husband mmg balik rmh awak la tiap2 hari masa dia sorok2 tu.

Edited by MissyMolly at 20-12-2020 06:44 AM
CardiGans85 replied at 19-12-2020 04:52 PM
Tu la..last resort klu dah masing2 pening.

Sy doakan yg terbaik utk sis.. yg bagusnya sis xrmpas hak si adik mcm tt ckp. Biarkan suami kemudi sis. Tgk mampu adil ke tidak. Emm kwn saya anak bini kedua. katanya masa kecik2 mmg ad perang dingin tp sec pro la. Ni dah besar2 mak pun dah tua2 elok je ak mai umah hang hang mai umah ak mkn2 tghr msk sesama solat jemaah sesama sbb tok laki mmg org pas hakhak sy masa tu pun suka dok umah kwn ayah dia subuh imamkan solat. 3bln dok sbb bujang n baru mula kerja dgn kwn tu..kita sewa bilik dan kwn tu pun ad kwn nk g keje. Yg penting tok laki tu mampu duit mampu adil mampu didik.. dah tua2 ni mak2 team tag bdua lawan tok laki pasal politaik kohkoh siap anak2 dah besar main tolak2 biar si ayah dok umah yg sana sbb kuat bebel kekekekeee tp ending yg gembira la kira.. masa kekecik je la nk adpt tu

CardiGans85 replied at 19-12-2020 07:13 AM
Xde ohsem mana la sis. Ms first time dgr betul2 drpd mulut suami aku tu, aku frust menonggeng juga ...

Sis, dah buka fail harta sepencarian selama kahwin dgn suami?
Nak fail harta sepencarian ni tak payah tunggu cerai ya, skrg pun boleh apatah lagi lepas dia ada isteri lain...
I nasihatkan buka fail, tuntut awal2 harta sepencarian....bukan utk sis je tapi untuk anak2 juga..

Ex kelik i kahwin pakcik sebaya bapak sendiri...5 tahun je, ada anak satu.
Cerai pun sbb pakcik bagi peluang dia nak kahwin lelaki muda...i suspek pakcik dah tak mampu bagi nafkah batin.
Setahun lepas tu, pakcik meninggal dkt 10 rumah/rumah kedai pakcik hibah ke anak paling kecik ni... 1st wife dan anak2 dapat apa yg ada je...

sarahmirza replied at 20-12-2020 10:13 AM
Sis, dah buka fail harta sepencarian selama kahwin dgn suami?
Nak fail harta sepencarian ni tak  ...

Insya Allah, sy akan pertimbangkan. Tq.

MissyMolly replied at 20-12-2020 06:41 AM
Sy doakan yg terbaik utk sis.. yg bagusnya sis xrmpas hak si adik mcm tt ckp. Biarkan suami kemu ...

Insya Allah..buat je yg terbaik.