CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: zaza_babypink

Isteri Kedua Perampas?

Aku first wife.

Klu aku ckp suami aku x adil dan adik baru aku tu perampas boleh x sbb aku skrg hanya dpt 2 mlm je seminggu?

Cukup bagus aku x serang dorg sbb itu bkn style aku. Redha mmg redha TT, tp klu nnt d kemudian hari senget sebelah aku x tanggung. Skrg ni zmn cash je.

Plg aku x suka, bila suami aku telefon aku ade org membebel kat blkg. Blk rumah aku, suami aku gossip psl adik baru aku asyik merempan je serba serbi x kena.

Aku ckp gini, tambah je la 1 lg. Hati aku dah recovered, even nk move on dgn lelaki lain boleh je tp aku bkn mcm tu.

Rate

1

Maciam2......

CardiGans85 replied at 13-12-2020 06:14 AM
Aku first wife.

Klu aku ckp suami aku x adil dan adik baru aku tu perampas boleh x sbb aku skrg  ...

Ya bentuk, kalo bagi I suami dah kawin lagi apa salahnya kepada isteri pertama yg sekali sekala Cuba makan luar 'just for fun' nothing more than that...

sulaiman69 replied at 13-12-2020 05:48 PM
Ya bentuk, kalo bagi I suami dah kawin lagi apa salahnya kepada isteri pertama yg sekali sekala Cu ...

X tergamak nk buat begitu n Tuhan nampak lah. Just be positive. Ade hikmah semua ni.

Edited by sulaiman69 at 14-12-2020 12:10 AM
CardiGans85 replied at 13-12-2020 09:42 PM
X tergamak nk buat begitu n Tuhan nampak lah. Just be positive. Ade hikmah semua ni.

Ikut kata you Tuhan nampak, kalauTuhan nampak jadi Tuhan pun faham ada nasalah you mengarami Dan tau berapa sakitnya pd hati kamu, Tahan akan menkuatkan awak dam ampu awak..
Just for fun ckt la, jangan sampai ikut....ramai  lelaki lg ada

Kau dah rampas laki org ,pastu skrg kau berlagak hollier than thou? Kpala buto la kau...ahaha..
ku doakan laki kau kawin lgi dgn anak dara bergetah...AMIN.....

Follow Us
MissYouSayang replied at 14-12-2020 02:16 AM
Kau dah rampas laki org ,pastu skrg kau berlagak hollier than thou? Kpala buto la kau...ahaha..
ku  ...

ada aku menzalimi engkau sampai berdoa yang buruk2 nih?

“Allah tidak menyukai ucapan buruk, (yang diucapkan) dengan terus terang kecuali oleh orang yang dianiaya. Allah adalah Maha Mendengar lagi Maha Mengetahui,” (QS. an-Nisa: 148).

Aku first wife.

Klu aku ckp suami aku x adil dan adik baru aku tu perampas boleh x sbb aku skrg  ...

Cardigans,  aku harap ko bertabah dan bersabarlah dengan cabaran hidup ini.  Tujuan kita hidup adalah untuk beribadat, dunia yang kita hidup ini jambatan ke akhirat.  Menurut kaunselor keluarga islam, pihak isteri pertama akan mengalami perubahan corak rumahtangga dan kehilangan beberapa keistimewaan hidup berumah tangga.  Pihak isteri kedua memulakan rumahtangga dgn situasi yg serba kekurangan.  Manakala pihak suami akan menginisiatifkan perubaha pada rumahtangga pertama dan membina rumahtangga kedua. Tengoklah masing2 pihak there has to be give and take on both sides.

Kih2,pd aku laa.if 1 day laki aku trkawin 2,aku pun tataulah..aku jnis peratikan je dlu,tp lau ko lbey2 inshaAllah ko makan kaki dek sbb laki aku sgt mampu tp aku pnh ckp lah memandangkn brbni lbey ni agak selpish pd aku.aku ckp bang,ko nk kwin 4 pun silakan tp aku ta brani jamin aku x ganyang lau bkal2 aku buat hal,dr bnda2 jd bkn2 ko bg aku cri laki lain.dia tgelak je,dia ckp aku pkir jauh sgt..mau ta pkir,hari2 btina dok brtenggek wasap..btina dgn pmpuan beza tau.btina ni garit,btina uh pkerja laki aku..minx pndpt knon,tgu la wat hal.tau la ko..

zaza_babypink replied at 14-12-2020 09:27 AM
Cardigans,  aku harap ko bertabah dan bersabarlah dengan cabaran hidup ini.  Tujuan kita hidup ada ...

Kekurgan dr segi apa?material?k.syg?kemon sis.tarik sis semongko..
Kami isteri2 ptama pun same je eh,bezanya kdg2 kdua hadir disaat tgok kami duk hari2 mlepak kdai emas,disaat kami da mula pkai pmbntu,kami da mula guna brg branded.org jntn ni,jgn kata kaya je,asal anu dpt naik,pastu dia try2 ada btina mlayan,briye pulak.eh jadik..

MissYouSayang replied at 14-12-2020 02:16 AM
ku  ...

Exactly....pernah tak TT terpikir why 1st wife tak tahu or suami hidekan perkahwinan kedua ni..
entah entah 1st wife tahu tapi buat tak tahu

btw, perampas ni memang selalu menegakkan benang yang basah gitu..gunakan all agama cards. Semoga berbahagia la ye. Jangan satu hari nanti suami pasang no3, cakap no.3 perampas..no.1 perampas no.2, no.2 perampas no.3.

aduhaii..sabarlahh TT dengan kecaman foremer semua
maybe sebab cara u tulih tu
anyway..i doakan yg baik2 buat semua isteri pertama..mahupun yg kedua

mesti permulaan perkahwinan tak berapa baik ni..sbb tak penah bersemuka,kan? camne la ur husband penakut sgt ke...sgt tak wise handling the situations...i tak salahkan u, i salahkan ur husband...tak mampu adil dari segi handling emosi org sekeliling...baik wife pertama, mak bapak dia atau mak bapak mertua dia...
contohi nurul hidayah, baik je dgn madu...

xlah xbrani nk ckp perampas ke x..tpi iols shared based on beberapa org yang merampas / berkongsi suami org ni antaranya :

1) pak cik  n mak cik yang iols kenal.. tup2 laki die kawen lain dengan perempuan filipina sebaya anak bongsu pak cik ni..die sggup ceraikan isteri first yang dah 27 tahun bersama utk hidup dgn perempuan tu..tinggalkan tanpa nafkah apa..pdahal pakcik ni kerja hebattt.. tpi cucuq tgok pakcik n isteri muda dia bahagia jerrr happy go lucky je isteri die nampaklah pak cik ni mmg sayang giler kt isteri muda die ni..makcik ni plak trpaksa bangkit dri perceraian sbb makcik ni suri rumah je.. hope isteri filipina die setia lah dgn pakcik tu..pakcik tu dgn isteri filipina tu satu tempat kerja kire bukan filipina yang maid la tpi yang educated punya..

2) ni antara pengalaman client iols.. kawin lain dgn perempuan muda gak.. isteri mintak cerai sbb xboleh trima hakikat bermadu..isteri second baik xkisah boleh terima kalo laki die nk lebihkan sana tpi dh jodoh x kesampaian bercerai gak dgn isteri first..isteri muda ni tlong suami die jaga mak suami die yang sakit.. dlu keluarga laki ni x suka isteri baru ni lama2 dh jadi suka sbb nampak keikhlasan hati..

3) Laki ni ada jawatan besar biasalah curang kantoi..isteri mntak cerai so bercerai habis je isteri first iddah trus die kahwin dgn skandal die.. ni kisah 15 tahun lpas smpai skang rumah tangga die bertahan n masih bahagia..kbtulan laki ni mcm sohai ada masalah mata so isteri ni yg pernah jadi skandal die lah gigih bawak die ke mana jadi driver,  tlong bank inkan duit nadfkah anak2 dgn bekas isteri.. baik orgnya xsangka prnah jadi scandal..

4) makcik ni suami die nikah lain dgn pekerja die..tinggalkan anak bini langsung x bagi nafkah kat anak bini die..mase tu tahun 2000 lagi..smpai makcik ni buat fasakh kot kat mahkamah..dlm tempoh suami die duk bergelut asmara dgn bini muda die makcik ni lah yang tanggung anak die 4 org sorang2 sebab makcik ni bekerja..lama tau tpi bila 2014 mcm tu laki die cri balik isteri anak2 mntak maaf  tpi bukan bermaksud perampas tu tinggalkan die ok je bahagia je dgn wife die..cuma sbb dh tua kan..rezeki pakcik tu pon murah je xdelah jadi papa kedana ke sbb perbuatan die buat kt isteri die..bekas isteri die n anak2 die pon boleh maafkan die n xde simpan dendam pon..n then die meninggal tahun 2015..moga rohnya ditempatkan di kalangan orang yang beriman..kitorang just handle kes harta spencarian bekas isteri bersama arwah jer..

5) Siti nurhaliza yang dikatakan perampas datuk k.n sampai datuk k bercerai tup2 tgoklah bahagia je kan dorang siap nak dpt anak bru lagi..bertambah murah rezeki dorang..

6) Abby abadi, memey n norman..masa kes curang dgn memey tu die masih lagi suami abby..mcm2 dugaan sampai bercerai kan netizen siap gelarkan mcm2 kat memey tu hidup takkan bahagia la anaiaya orang.so tgoklah skang happy je die dgn norman..abby pon dh bahagia daa..

Bagi cucuq mungkin x de istilah karma if ko buat kt first wife..bila dh x de jodoh nak buat mcmana masing2 kene move on.. maybe ade forumer yang ada pengalaman dpt tgok suami n scandal die dpt balasan sebab aniaya dia.. maybe blom tiba masanya lagi kot dorang nk trima balasan.. balasan mungkin ade kt dunia ni or mungkin kt akhirat sana..so mgkin ade hikmah nya di atas dugaan mereka ni.. so bila cucuq tgok macam tu xpasti lah betul ke perampas  n bekas suami ni akan dpt karma / balasan di atas perbuatan die sbb tgok kes2 mcmni semua aman2 bahagia je hidup..yang kaya makin kayaa walaupun tinggal isteri tua utk isteri mudaa.. bak kata abby abadi die jaga jodoh org rupanya (norman) maksud die lahh

Aku first wife.

cucuq harap akk bersabar.. xsemua org kuat untuk hadapi mcm akk..

cucuq replied at 15-12-2020 02:15 PM
xlah xbrani nk ckp perampas ke x..tpi iols shared based on beberapa org yang merampas / berkongsi su ...

artis yang berpoligami spt ashraf muslim dan salleh yaakob
hurmm bahagia jer

zaza_babypink replied at 15-12-2020 04:25 PM
artis yang berpoligami spt ashraf muslim dan salleh yaakob
hurmm bahagia jer

yup btul tu..tgok macamana suami manage die punya perkahwinan tu..kalau boleh berlaku adil insyaAllah ade je yang boleh terima....ade jer klient cucuq yang boleh trima poligami tu..die redha cuma bagi cucuq kalo ko kahwin senyap2 maksudnya ko pengecutt lah tu je..tpi kalo ko boleh kontrol keadaan macam asyraff muslim tu lepas kantoi alhamdulillahh la.. kene brlaku adil la..
moga isteri pertama n isteri kedua dalam ni sentiasa tabah hadapi dugaan rumahtangga n moga ada hikmah dan kemanisan di kemudian hari insyaAllah..

dear tt....

kalau betol kau kasihkan suami kau atas sebab ALLAH, jadi jangan halang suami kau untuk berlaku adil kepada kau dan madu kau...

adil bukan bermakna samarata.. adil bermaksuk meletakkan sesuatu pada tempatnya..
ingat, Rasullah SAW pun penah cakap lelaki ramai masuk neraka disebabkan perempuan..
jadi jangan disebabkan awak, suami awak bakal ahli neraka.. kerana culas dengan tanggungjawab sebagai suami, ayah, anak dan saudara lelaki...

tak mudah untuk hidup berkongsi, suami bukan hak.. tapi hanya pinjaman..
semoga bahagia melayari bahtera 1 nakhoda 2 jurumudi...

p/s: suami mampukan, kot nanti kalau suami tt tambah lagi sorang,jangan lupa share  dekat kitaorang k

dah kau pilih jadi no 2 kau behave like no 2 la. Jangan komplen banyak sgt. Ikut je apa ada.

i cerita pengalaman dari belah belah family i..
suami ada isteri, pastu ada affair dengan staff sendiri..
wife dapat tahu, wife pegi jumpa cakap baik baik.. anak anak masih kecil dan bersekolah.
perlu perhatian dan kasih sayang bapa.. minta yang perempuan tu untuk tinggalkan suami dia..

perempuan tu tetap tak nak.. sebab lelaki tu banyak duit dan mampu.
kawin jugak.. isteri dapat tahu.. isteri failkan cerai..

lepas 13 tahun, lelaki kahwin lagi satu.. pun diam diam macam cara kawin yang kali ke dua..
masa nak bermadu pandai dia cakap suami you mampu ada dua isteri, bila suami tambah cawangan, dia serang isteri paling muda, cakap perampas, anak anak dia kecil dan bersekolah..

so macam mana tu?