CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: nmi

Hina sgt ker wanita belum berkahwin

Better tak kahwin dari kahwin tapi hidup dengan biawak hidup, mertua tak guna dan sebagainya. I suka tengok perempuan yang relax dan chill je, bila kena das dengan sedara mara dia bagi balik dengan tegas dan berhemah. Dah 2021, perempuan yang strong itu lebih menarik dari perempuan yang lemah. I rimas tengok

Tt i faham apa u rasa. Me too mcm tu jugak! Geram sometimes dgn org2 ni tapi nak buat mcm mana. Mulut dorg ni bt kita overthinking

Hello . Ni mak janda komen. TT KO HENJOY je hidup ngko. No man no problem. Dah dua laki aku alhamdulillah tak de jantan ok je lagi. Aku pon tak sangka aku bergelar janda. Dulu masa berlaki mood aku teruk dan tak stabil. Kalau salah kawin sesilap nanti jadi makin teruk.

Sabarrrr lah dik jgn stress stress... kawin ke x kahwin ke pokok pangkal adik sendiri x payah nak stress sangat...chill chill je..

As single memang kalau bab kerja kita akan disuruh lebih.
Orang lain ada komitmen (walau kadang tu menipu ja).
Ni memang kita kena hadap unless kita bersuara.
As for family members tegur sebab xkahwin ke apa.
Either kau sound balik or kau blah ja. Bila garang orang xberani nak tanya or
menganjing.

Edited by ais_kosong at 30-4-2021 07:15 AM
helicornia replied at 12-10-2020 12:48 PM
lelaki mungkin lebih senang kalau bujang. title tak yah nak tanya cik ke puan. pastu buat muka ber ...

edited: sis salah serbuu

overthinking la cuols ni. kalau kau nak pedulikan semua reaction orang susah la.
Dah kenapa pelik makan sorang2 kat kedai. Anggap ja minum kat starbucks
everything kau buat kau rasa orang pandang pelik. If kau xpeduli orang keliling kata apa
kau akan lebih happy. Cuba be positive kalau boleh.

Follow Us
ais_kosong replied at 28-4-2021 03:12 PM
overthinking la tt ni. kalau kau nak pedulikan semua reaction orang susah la.
Dah kenapa pelik ma ...

ayooo ko tau tak tt tu apa

helicornia replied at 28-4-2021 03:23 PM
ayooo ko tau tak tt tu apa

haha.. sorry salah orang
nampak sama ja

Tak..tak hina

yg hina is org yg pandang hina pada orang lain

Tak hina sis, bila saya rasa terhina orang kutuk tak kahwin lagi terus saya ambil wuduk mengadu kat Allah dan menangis. (walaupun sebelum ni malas solat)

1. Biasalah tu sis kene buli kat office, tu tak masuk kene panggil andartu lagi.

2. Biasa saya jawab balik “makcik tolong lah carikan kan, agaknya tak ada orang nak saya sebab tak cantik”. Nenek saya pun pernah bising “aku dulu masa umur kau ramai orang nak, kau kenapa tak laku?” gelak je lah sis , nak buat macam mana dah tak laku. Jawab je lah insyallah ada jodoh nanti.

3. Biasalah lah sis, masa gaduh dengan suami baru ingat ada kawan. Dah berbaik lupa pula kawan sebab dia pun struggle dengan kehidupan rumah tangga sis.

4. Budaya berbahasa basi sis, ayat pembuka bicara “ bila nak kahwin”. Bukan niat diorg nak ejek, tu cara bertanya khabar sis.

5. kene memilih sis supaya tak jumpa biawak. Diaorg apa tahu, nak hidup dengan suami ni kita sis bukan diaorg . Kang education tak sama lev susah pulak, susah sis kawin tak sekufu. Baik jadi andartu lah dari kahwin dengan lain kufu.

i feel u sis TT.. bertabahlah.. ade jodoh kite. kalo x kt dunia mybe kt akhirat..

My 2 cents, to each his/her own.

Berkahwin tak menjanjikan bahagia dan bersendirian tak selalunya berduka. I understand families and societies expectations and perceptions in this matter, bukan senang terutamanya bagi seorang wanita.

Live your best life, you only get one chance at it

bukan hina....hanya orang yg dah kawin tu semua jeles ngan orang yg single ni.....

brego replied at 12-10-2020 04:12 PM
kalau yang close tu, u boleh jumpa berdua.
yang di larang adalah school reunion,
sessi di mana k ...

agreed.....kengkawan wa boleh kira ngan jari.....bukan la anti social sangat....wa suka je lepak gebang and alls.....its just that sumbangan wa bila berkumpul and bercerite reramai tu ialah sebagai tukang gelak belakang tabir....tukang contribute to the context perbualan mmg kureng sangat....

helicornia replied at 12-10-2020 12:48 PM
lelaki mungkin lebih senang kalau bujang. title tak yah nak tanya cik ke puan. pastu buat muka ber ...

meols happy je makan sorang.. jangan dipikirkan mulut orang

chill la..i pun xkawin lg kaka.. aritu ada jgk akk kt tmpt kerja nk jodohkn i ngn sorg laki ni..i kenal jgk dia selalu dtg ofis..akk tu ckp kt i laki tu baik..solat tk tinggal..jaga mak helok..ada rumah..project manager kt gamuda rasanya..laki tu pun kalau dtg mcm dk bg hint kt i jer..i buat tak  faham
i rasa dia baik sgt..i ni dh la perangai xberjenis sgt..kang kesiann plak dia

jgn fikir sgt lah apa org ckp..enjoy jer life u..i ni xreti sgt nk bg nsht kt org..

cantthinkofany1 replied at 2-8-2021 09:11 AM
bukan hina....hanya orang yg dah kawin tu semua jeles ngan orang yg single ni.....

Jeles kenapa pula?

dah lumrah alam....perasaan jeles tu akan wujud pada pasangan yg berlawanan....yg gemok jeles pada yg kurus....yg kurus jeles pada yg gemok....yg pandai jeles pada yg tak pandai...yg tak pandai jeles pada yg pandai....hence why saya merumuskan yg bujang jeles pada yg dah berkawin....yg dah berkawin jeles pada yg bujang....

jika rumusan saya salah....ampun n maaf dipinta....

Hana replied at 13-10-2020 05:32 PM
jangan sedih ye.. ada orang jodoh dia ringan sgt cam Natasha Hudson. kawen kali-5 tau.  sapa ...

Ckp mengenai usaha... Yes.. i ada usaha .. tapi keep it in mind ... Jgn sampai jthkn maruah...
Dan so far Allah masih nk i berusaha dan berdoa lg
To tt... No worries sis... Memg i pun mudah je ckp.. dlm hati... Mcm2 rasa
Kita pujuk la hati kita ya

Zaman sblm covid xterasa sgt... Sebab blh jln2... Lepak2... Sekadar tgk movie solo.. mkn solo xda hal... Travel by myself pun small matter... But now covid memg i terganggu...
Rasa lonely... Rasa kdg... Thou family and friends support tetap xsama
Dan i xblh n xtau nk share dgn sapa2 without being judge
Selain Allah
So here i am... Pounding all my things kat topic tt

I just really want someone yg syg i ... Terima i seadanya... Is that too much to ask?