CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: anony-mous

Mertua Miskin vs Kaya

smartaleck07 replied at 5-10-2020 03:11 PM
aku adalah produk mak ayah yg tak sekufu.. tak sekufu dr segi background je la.. nasib baik mak ayah ...

I boleh faham sgt!! I rasa yg benci sgt dgn benang ni mgkin dari family yg susah. Dia akn rasa we above them bla bla bla. Kaya sgt ke ko nk ckp mcm tu etc etc.

Diaorang x rasa, boleh la ckp. Kita yg rasa ni tp xboleh nak luahkan in real life sbb ada org ingat kita berlagak, perasan bagus. Hidup dulu dekat both sides baru tau .

I pernah alami apa u alami, (baru teringat) plus i x cerita whole story pasal background family i. Tp mmg betul, bila dah kena, baru tau kenapa mak xsuka mcm tu mcm ni. Yg ni pon sama, rapat, tp bila susah x ada pulak yg rapat tu nak tlg. Hujung2, family aku gak.

Bab anak, biar lah dia nilai sendiri. Dan harap dia kahwin dgn yg sekufu

Cenderakirana9 replied at 5-10-2020 03:12 PM
Kan. I memang memilih sangat bab pilih partner sebab I nak orang tu betul2 beradab and anak2 akan  ...

I lgsung xterfikir uols . Maybe sb i ank sulung n i rasa cruel kalau pilih suami atas dasar duit. Ada org nasihatkan i, kes cerai mahkamah tu majority sbb duit. Tp i fikir, mungkin utk mata duitan, i xkisah asalkan dpt yg baik. Turns out, duit mmg penting sgt . Lg 1, org berduit mentality x sama dgn org xberduit

Org berduit fikir money can buy time which is true for some situation tp org xberduit fikir membazir la, mahal la. Org berduit most of the time , kita x nampak bila dia berkerja. So org ingat sng2 trus dpt duit. Contohnya bg kita kalau order outside food, kita boleh bantu ekonomi org lain, dan jimat masa. Masa tu boleh convert duit . Tp bg diaorang tu membazir. Dan bg i , i lebih suka beli benda mahal, lps tu guna smpai lusuh. Setiap kali guna, makin “murah” harga brg tu. tp FIL beli set pinggan mangkuk, boleh pulak simpan dlm almari. Lg la membazir. Dah setahun xguna2. Klau nmpk brg murah, contoh kedai rm2, ada brg yg ok ada yg x. I pernah beli yg sabun basuj diaorang ckp wangi . Rupanya x n kena letak byk. Baik beli dynamo atau breeze. Walaupon mcm lg mahal actually lg jimat. Tp tu la klau bgtau pendapat i, mesti ckp i berlagak

Sepatutnya husband u usaha bg selesa bila blk kg. I perempuan i ni agak susah la dulu rumah asal2 ade 2 bilik je x de bilik sendiri toilet pun kt luar rumah  Bila i nak kawen i usaha kumpul duit renovate rumah tambah bilik jd 4 buat bilik air dlm rumah. Masa tu baru kerja gaji rm1400 kumpul smpi cukup nk bagi rumh elok. Totally duit gaji takde tambahan dr mak i sebab kami org susah. Kawen dgn suami keluarga dia m40 je pun.  Sekarang x gaduh semua dh kawen blk kg ade bilik sendiri.

copy_paste replied at 5-10-2020 03:15 PM
mmg bini aku x sampi hati la nk ckp,kalau dah tetamu lama sangat boleh bawak gaduh laki bini,indah ...

Parents in law u xkn biarkan je ank2 menumpang rumah u?

bonggo replied at 5-10-2020 03:43 PM
Sepatutnya husband u usaha bg selesa bila blk kg. I perempuan i ni agak susah la dulu rumah asal2 ad ...

Sbb mentaliti dah mcm tu kot. Dan jugak sbb i jenis xkisah? I pon ingat i xkisah n i faham kalau xmampu tp bila dah lama2 mcm x ada perubahan, hati i berubah sikit2. Mcm bab cuci pinggan tu la. Dan i ingat MIL jenis baik hati naive rupanya pndai ambik kesempatan jgk bila tau i ada duit lebih sikit. Suka sgt tanya harga brg2 i beli. I xsempat jawab dah terkam baju tgk price tag .

anony-mous replied at 5-10-2020 03:44 PM
Parents in law u xkn biarkan je ank2 menumpang rumah u?

dah suruh balik,dah anak dia xnk,
aku tunggu  balik rumah mertua aku nt aku siap bwk barang2 SIL aku tu,
aku xnk barang2 SIl aku berlonggok dlm umah aku,bini aku pun x suka jgk so aku dpt la kerjasama bini aku pasni....

Follow Us
husband tt cuma jaga air muka dia je...mesti parent dia sangka tu duit anak dia.
so apa plan tt supaya tak kerap balik sana..ataupun balik sana tapi stay hotel ..diorang dtg nanti tt yg book kan siap2 homestay

anony-mous replied at 5-10-2020 03:43 PM
I lgsung xterfikir uols . Maybe sb i ank sulung n i rasa cruel kalau pilih suami atas dasar duit.  ...

You kahwin muda ke?

copy_paste replied at 5-10-2020 03:21 PM
kita kena fikir kualiti keluarga yg kita bina,
aku xsuka ceca merba,baik xyah kawin,
walaupun ak ...

Betul2. Ramai kawan2 I yang datang dari broken family and diorang pun end up bermasalah jugak. Kat situ i dah nampak yang kahwin ni bukan benda main2. Masalah tu akan berlarutan ke keturunan kita. Makanya I doakan kita semua dapat pasangan yang sama2 bina keluarga yang berkualiti

Cenderakirana9 replied at 5-10-2020 05:07 PM
Betul2. Ramai kawan2 I yang datang dari broken family and diorang pun end up bermasalah jugak. Kat ...

atas tgwb seseorg tu jugak,cmne didikan keluarga dia cmtu jugak dia akan turunkan nt,
baik laki atau perempuan,kebanyakan masalah keluarga berpunca dari didikan sebelumnye,
nk dpt yg boleh bwk bincang ni susah,kebanyakan lelaki nk kawin sbb nk sedap je x fikir soal kualiti keluarga yg dibina,
persekitaran pun main peranan jugak,

copy_paste replied at 5-10-2020 04:02 PM
dah suruh balik,dah anak dia xnk,
aku tunggu  balik rumah mertua aku nt aku siap bwk barang2 SIL  ...

Xbalik2 lg ke SIL u???? Berbulan2 dah. Ke makan tahun dah?

xyah cerai sis... ko buat ikut yg ko rasa selesa...

ni yg aku buat..

1) Aku ckp dgn laki aku ape yg aku rasa...lantak la diapaham ke xpaham...
2) aku xpaksa laki aku balik umah mak aku dan aku pun xkan ikut dia balik umah mak dia( last raya 2019)
3) kekadang anak aku pujuk ikut (dorang ada family day dok homestay ramai2) aku sorang2 tdo hotel.. anak aku tdo dgn aku...tp aku izinkan anak2 main2 kat homestay tu dgn sepupu..
4) gaduh dgn laki...?aku dah tepu dah....n aku sejenis klu marah aku gile sikit... aku marah je laki aku dpn mak dia klu dah melampau sangat...aku pedulik hape dgn mak dia, ipar2 semua.. klu aku marah lain mcm sikit...

so laki aku takut aku buat gile dpn family dia jadi dia pun dah takut nak jumpe kan dgn dorg... aman dah idup aku... jimat duit aku...klu laki aku dah xtahan pastu nak ceraikan aku? aku on je...lg senang urusan di  mahkamah xyah byk keje..aku ni jenis mls nk mohon2 cerai lantik peguam bagai... hidup ni kena nekad je sis...

anony-mous replied at 5-10-2020 07:13 PM
Xbalik2 lg ke SIL u???? Berbulan2 dah. Ke makan tahun dah?

dah siap cari keje dah,sibbaik bini aku suh SIL aku cari keje yg ade asrama pekerja,tapi tiap minggu dia dtg umah plak....

copy_paste replied at 5-10-2020 12:30 PM
nasibbaik la aku menantu lelaki,
xkisah la tidur bersepah kat rumah mertua,masalahnye SIL aku yg  ...

SIL tu tak ada segan ke apa ke . Dengan abang ipar pulak tu. Dengan adik beradik sendiri pun segan, dah besar panjang kan semua. Ayah I dulu tak bagi duduk dengan kakak yang dah kahwin. Kalau nak menumpang sekejap je apa, tumpang rumah abang yang dah kahwin.

Mentaliti and tak ada fikirkan orang lain memang susah lah.  

copy_paste replied at 6-10-2020 08:30 AM
dah siap cari keje dah,sibbaik bini aku suh SIL aku cari keje yg ade asrama pekerja,tapi tiap ming ...

akan selesai bila dah berfamily

copy_paste replied at 6-10-2020 08:30 AM
dah siap cari keje dah,sibbaik bini aku suh SIL aku cari keje yg ade asrama pekerja,tapi tiap ming ...

U carikan jauh2 sikit la. Kdg2 i pon seram sejuk jgn la ada ipar duai keje dekat2 nak menumpang. Dlu mak sedara i offer tggal rumah dia masa intern pon i xnk. I faham konsep privacy n susahkan org lain

Cumikucingku replied at 6-10-2020 01:48 AM
xyah cerai sis... ko buat ikut yg ko rasa selesa...

ni yg aku buat..

Fuh gila uols. Apa yg menyebabkan u jd mcm ni? Mertua buat apa? I step 1st pon xlepas. But lega dpt share dgn uols2 dkt sini

CocoCily replied at 6-10-2020 12:34 PM
SIL tu tak ada segan ke apa ke . Dengan abang ipar pulak tu. Dengan adik beradik sendiri  ...

ye mentaliti x same,xde budaya privcy,
SIL aku x segan sbb dari dia tadika dah kenal aku,kiranye aku mcm abg dia dah,takat tepuk2 bontot xde hal,dah mcm muhrim kononnye hahahaha,

CocoCily replied at 6-10-2020 12:35 PM
akan selesai bila dah berfamily

ye,yg sorg tu dah nak kawin selesai masalah,tinggal lg sorg,sibbaik yg tu je last,kalo ade adik2 bawah lagi naya aku....
kena ade 2 rumah la aku

anony-mous replied at 6-10-2020 01:20 PM
U carikan jauh2 sikit la. Kdg2 i pon seram sejuk jgn la ada ipar duai keje dekat2 nak menumpang. D ...

dia cari sendiri,kalau aku carikan blom tentu dia nak,
mcm ko ade mentaliti mcm tu baguslah, ni mmg jenis keluarga xde istilah privcy,
xleh kena tinggal sorg2,kalo boleh nak semua ahli keluarga sentiasa tunjuk muka ....