CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: lalalisa

Mimpi aneh

Saya terbangun pd pukul 3 pagi td secara mengejut. Sy cari fon tgk ada msg drpd kwn/business partner sy bgth dia taknak teruskan bisnes kami lg. Pdhl sblm ni kami dh plan mcm2. Sy sedih sgt bila dpt msg tu n terus ambik wuduk n solat tahajud n solat hajat. Sy berdoa dgn Allah supaya Allah tunjuk kan kebenaran buat kami berdua n tunjuk kan jln keluar bg mslh kami ni. Dlm kul 4.30 pg cmtu Sy tido blk utk tunggu subuh. Dlm pd tempoh tu sy mimpi yg dia berbaik dgn sy n kami teruskan bisnes kami n hbgn kami sampai ke alam perkahwinan. Sy tak tahu la ni minda separuh sedar sy yg menzahirkan mimpi cmni. Dumbell blh takwil tak apa yg terjadi pd sy?

Ps: Sy ni dh pegi kt 3 org bomoh/pengamal perubatan dan tiga2 ckp sy kene buatan org. Tak tahu la samada info ni bersangkut paut dgn mimpi sy. Just thought you should know.

hihahiha replied at 15-3-2021 01:15 PM
Saya terbangun pd pukul 3 pagi td secara mengejut. Sy cari fon tgk ada msg drpd kwn/business partner ...

salam.. jawapan tu dah ada pada anda..
soal gaduh, cemburu dll tu hanya anda dan partner je yg kena bersemuka dan selesaikan cara baik.. 50/50 kena terima seadanya.. kalau baik baik lah.. kalau sukar, syukurlah.. ada masa kita diuji ada masa kita dirai.. jatuh bangun tu biasa.. wallahualam ini hanya takwil sahaja..

hihahiha replied at 15-3-2021 12:15 PM
Saya terbangun pd pukul 3 pagi td secara mengejut. Sy cari fon tgk ada msg drpd kwn/business partner ...

.    .    .     .   .

hihahiha replied at 15-3-2021 01:15 PM

Jgn percaya pada bomoh. Syirik....dan menipu je

Akak jenis kuat bermimpi....tidur disiang hari pun mimpi....walau sesetengah mimpi pelik dan x logik.. tapi itu hanya mimpi...aku lebih suka realiti...bila terjaga rasa lega

noor2 replied at 4-6-2021 11:13 AM
Akak jenis kuat bermimpi....tidur disiang hari pun mimpi....walau sesetengah mimpi pelik dan x logik ...

salam.. org yg kuat bermimpi sama ada de ja vu, nubuwat, atau relaks minda.. dia seorg yg kuat mengingat, happy go lucky,
kalau org dulu2 cakap, jenis yg bawa rezeki.. org putih cakap silver tongue..
jgn menyumpah sampai menusuk hati...sbb makbulnya doa dia.. org cakap mulut masin.. tq.. ni org org tua tua cakap la.. wallahualam.. byk rahsia Allah.. kita tak tau.. boleh jadi cakap2 kosong org tua tua.. boleh jadi betul.. bukan utk buat pedoman hidup.. sbb Al-quran dan sunnah baru pedoman hidup..

Follow Us
DumBell replied at 24-6-2021 12:12 AM
salam.. org yg kuat bermimpi sama ada de ja vu, nubuwat, atau relaks minda.. dia seorg yg kuat men ...

Waalaikumsalam....wahhh tq info cikdumbell...

aku pernah mimpi boss aku acah2 syok kat aku
esoknya dia ajak aku gi lunch..(tapi bukan aku sorang le)

Edited by mamichik at 9-3-2022 09:18 AM

@DumBell nak minta tlg takwil mimpi saya.. saya mimpi pergi ke sungai berbatu, air jernih.. bila masuk ke sungai air paras betis. tiba2 banyak ikan timbul meloncat2.. ada org tlg tangkap dan bagi saya ikan besar-besar.

mamichik replied at 9-3-2022 08:54 AM
@DumBell nak minta tlg takwil mimpi saya.. saya mimpi pergi ke sungai berbatu, air jernih.. bila mas ...

salam.. air berkait dgn rezeki, ikan berkait hal harta, tanah,zuriat..
kalau ikut kiraan takwilnya, puan akan dapat anak@cucu atau pun rezeki puan pada thn melimpah ruah mungkin tanah ada hasil, dpt harta pembahagian dll.. wallahu'alam bissawab..

abaikan batu2 itu.. semua ujian kita lalui dan lali dah.. mulut org, nanti jadi kawan balik la tu in sha Allah

DumBell replied at 11-3-2022 04:21 AM
abaikan batu2 itu.. semua ujian kita lalui dan lali dah.. mulut org, nanti jadi kawan balik la tu in ...

Terima kasih byk2 @dumbell .. semoga sentiasa dalam rahmatNya

saya selalu mimpi kt tempat yang ada orang solat(surau/masjid). lepas mimpi amik air semayang mesti terjaga. awat kerap sgt mcm tu? mimpi tempat lain2.

ada sekali tu saya mimpi nak singgah solat kt tempat abandoned ni. ramai2. agak besar banyak bilik. rumah ke istana kayu xtahu. tetiba ada sorg pakcik ni dtg mcm risau. dia ckp certain blik kt tempat ni jgn buka

Semalam baru mimpi pasal air terjun

creepygurlz replied at 11-3-2022 12:46 PM
saya selalu mimpi kt tempat yang ada orang solat(surau/masjid). lepas mimpi amik air semayang mesti  ...

salam.. mmg sesuai nama nickname tuan/puan.. hahaha.. gurau.. maaf2
sesuai mimpi, pemimpi akan lalai dgn dunia, kena byk ingat Allah dan rasulNya.. pohon doa minta Allah teguhkn iman.. sebab ini apa yg pernah saya lalui dan mimpi dan saya lalai..
sbb takwilnya kita berbangga dgn iman dan amal kita sekarang.. moga jgn lalai.. amiin

DumBell replied at 11-3-2022 03:54 PM
sesuai mimpi, pemi ...

Che'ah, kalau kite kerap mimpikan orang yang kita sayang tu ape maksudnya? Kita rindu sangat2 kat dia ke? Atau dia tengah rindukan kita?

@DumBell tlg takwil mimpi sy. dah dua kali sy mimpi gigi saya cabut. mimpi pertama gigi depan atas dan gigi depan bawah kiri.

mimpi kali kedua gigi atas depan tggal 1 je yg lain cabut

Gomea replied at 13-3-2022 04:17 PM
Che'ah, kalau kite kerap mimpikan orang yang kita sayang tu ape maksudnya? Kita rindu sangat2 kat  ...

salam.. general sngt, kalau terperinci tu mcm mna?.. ada sampai tidur sekatil? (bahasa kias).. senyum 2 je ke,.. kalau bekas ex, kawan lain Takwilnya..
1.kalau sampai mcm pertama tu, puan/tuan disihir
2.kalau mimpi ex tu, ex teringat kt tuan/puan sambil melakukan itu sambil membayang tuan/puan,sampai saka/pendamping dia pi dkt tuan/puan..
3.kalau kawan, ada yg tak beres..
4.kalau kaum kerabat.. ada hal tak tuntas mcm janji dan lain lain
5.kalau org xkenal abaikn sbb tu jin asyik..
6.kalau org tak kenal jigak berbicara dgn kita.. kita doa yg baik2 je dan ambik pedoman sunnah san Al quran.. amiin

Rate

1

ayana89 replied at 13-3-2022 05:17 PM
@DumBell tlg takwil mimpi sy. dah dua kali sy mimpi gigi saya cabut. mimpi pertama gigi depan atas d ...

salam.. jarang org mimpj mcm ni.. kalau general nya.. byk kaum kerabat yg sudah dan akan meninggal..
satu lagi, tuan/puan selalu bercerita ttg sorg alim ulama yg telah meninggal tapi lupa ajak org yg disembang ttg ulama tu dgn doa kebaikan dan ilmu bermanfaat dari alm.ulama terbabit.. mari kita berdoa agar Diberikan syurga dan dibuka seluasnya kubur alm. ulama tersebut kerana ilmunya yg bermanfaat..amiin

DumBell replied at 11-3-2022 03:54 PM
sesuai mimpi, pemi ...

terima kasih atas peringatan en dumbell. nak ramadhan ni kene bersihkan hati, taubat byk lagi saya

Edited by Gomea at 14-3-2022 04:16 PM
DumBell replied at 14-3-2022 03:59 PM
salam.. general sngt, kalau terperinci tu mcm mna?.. ada sampai tidur sekatil? (bahasa kias).. sen ...

Eh tak, saya mimpi suami saya. mimpi saya ade macam2. Tapi wajah suami saya. Sekarang ni kami baru start pjj. Mungkin sebab saya rindukan dia agaknya sebab saya selalu manja2 dengan dia. Lagipun kami tak pernah jauh2 macam ni

Eh, tapi malam tadi sy mimpi makan daging babi macam ham tu diracik-racik lepas tu campur dalam telur yang diapit dengan roti. Macam alah2 roti john. Hehehe