CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bublysnowflake

I xnk kawin

bublysnowflake replied at 3-8-2020 09:47 PM
sebaya la kita..family u ok ke tk kawen lg?i ni raya je i balik kg sbb i xsuka mama i nk kenen i d ...

Mgkin sbb salu bg alasan i bkn jenis yg tiap hari bgn awal

bublysnowflake replied at 3-8-2020 09:51 PM
amik ank angkat kan...tgk lg 3 thn i xkawwn lg baru i fikir psl ank angkat..since i bkn sejenis su ...

Ehh.. Sama la.. Kdg kesian ank2 buah

Kawen sbb nak anak antara benda absurd pd iols.

ramaramu replied at 3-8-2020 05:23 PM
Dear TT, sila kahwin bila you ready walaupun you dah 40 tahun nanti..

first thing first, kalau yo ...

Betul setuju bab anak,sy dh kawen 4 tahun belum dapat anak lg.. wife pn dh 38..

kenal dulu ngn yang nak dikenen tu
mana tau terpaut hati
cadangan2 forumer pun trus invalid

TT kena buka hati untuk kenal dengan semua laki. Niat kahwin kena simpan tepi dulu. Set dekat minda tu, kenal lelaki untuk buka hati, untuk standby saja. Saya pun sama macam awak, bila di suruh untuk  kenal laki je, rasa macam dah di paksa untuk kawin. Haha. Padahal tak.. rasa takut tu je lebih2.

Rasa nak kawin tu akan datang slow2.. kita ni, bila tengok org for the 1st time, kita rasa macam MEHHHH tak suka.. biasa je. Tapi bila dah kenal lama sikit, kita akan nampak kebaikan seseorang tu.. masa tu la kita boleh jatuh hati dengan tiba2.. pastu tiba2 rasa nak kawin. Percayalah perasaan tu akan datang tanpa di duga.. soal takut komitmen jaga anak, jaga laki, takde me time la apa la.. semua tu pengorbanan seorang perempuan. SOON awak akan hadap juga nti.. nak elak watpe. Takkan tunggu umo 45 tahun bru rasa nak ready hadap benda tu? Masa tu makin susah dah awak nk dapat jodoh..

Follow Us
im 42...andartu forever...ahahah
bukan x pernah ada bf..bukan xder org nak kenal...
tp when it comes to jodoh...selagi belum sampai masanya x kawen juga
just go with the flow
ada jodoh Alhamdulillah..kalau xder, i hv my own plan
yg nak couple sume mude2...camno?umor 23, 30..penat fikir cemana nak ngelak...

Kahwin awal belum tentu dapat anak.. (mcm daku smpi skrg dekat 10 tahun dah pn) udah 30an dah ni.. uhuks

Makanya bakpe nak pikir cakap org.. tenang2 aja.. tenang maksudnya going with the flow la.. kalau family nak kenalkan apa salahnya kenal saja.. tak rugi pon.. mana tahu jodoh kalau x jodoh kawan ja la.. bukan tenang duduk jadi batu ea tt..

Terima aja yg positif.. kalau mai negetif tolak tepi... tt pn xpyh la nk bnyk pk itu ini.. masak la apa la.. thermomix kan ada.. hahaha

Rate

1

kenape eh pompuan kebanyakannya selalu negatif gini. fikir kawin tu susah.
takut kawen ngan org yg salah. please put indicator la dlm hubungan.

tapi kalau indicator pun tak berkesan, lepas kawin ada masalah, guna la talian hayat yg ada.

mcm aku kawin lambat bukan sbb takut. memang laki yg aku jumpa sume aku tak kenan.
means jodoh mmg lambat. usaha lah mcm mana pun

aku tak kisah pun mulut2 org. until mak cik aku masuk campur dan mak aku marah ngan aku. baru la aku kawen. tu pun tak bertahan lama. means mmg jodoh tak panjang. usaha lah mcm mana pun. da mmg Dia tetap kan hidup ko mcm tu.

hidup ni mcm2 dugaan. ko tak perlu nak takut or risau. yg penting minta selalu dgn Allah permudahkan. bersangka baik dgn Dia. kalau ko awal2 lagi dah bersangka buruk dengan perkahwinan kau, mmg tu Dia bagi. Life is simple. Dont make it complicated.

Rate

1

Tolong hindari ayat "takut terkahwin dengan biawak"

Adik2 kita semua mesti ingat bukan selamanya kita sihat dan umur statik...
segalanya ada pergerakan...
sekarang mungkin ramai anak saudara menemani..
kemudian mereka juga akan membesar, akan barkahwin juga meninggalkan adik2...

Aku dah kawin dua kali dan janda dua kali. Apa aku belajar senang je

1. Kenali diri sendiri dulu dan sayangi diri sendiri dulu. Masalah kita bila dah kena musibah baru nak sayang diri.

2. Bekas bekas aku tu kategori ok alhamdulillah. Tapi aku ni jenis ada sejarah ditinggalkan. Bekas A cerai menerusi SMS dan cuma bukak phone dan jawab panggilan bila aku dah habis iddah. Bekas B ceraikan aku dengan cara memperdaya aku pindah dan proceed cerai. Ex satu tahan 7 bulan dan ex 2 tahan hampir 8 tahun.

3. Berbalik isi no 2, selayaknyalah semua ini berlaku. Aku pernah meninggalkan seseorang yang mungkin ikhlas menyintai aku. Wallahu a'lam

4.pelajaran aku dapat dari dua failed marriage adalah aku tak nak kawin lagi insha Allah.

5. Aku tak mahu urus sesiapa kecuali diri aku sendiri. Jadi bini payah. Nak kangkang, nak masak, nak mengemas, penat , tunggu laki, whatsApp, call. I am done.

Edited by Hana at 12-5-2021 07:53 AM

wp dah lama thread ini, aku tetap nak post gak. hahahahaha

So, TT, thn ni dah kawen ke blum?

kawen tu ikut nasib. tgk la dapat suami yang mcm mana.
paling bagus dapat suami kaya raya supaya keje2 rumah dpt di sub-con kan. spt upah cleaner tiap2 minggu,dapat upah tukang lipat kain + gosok tiap2 minggu, beli makanan/tapau tiap2 hari bekerja

atau suami kaya raya dapat belikan mesin2 yang hebat spt robot vaccum, dryer, steam iron philips Rm2k, thermomix tm6.

tu la. lagi muda lagi dapat memilih sket lelaki baik + bertanggungjawab + kaya/berduit.

kalau dah tua2, nanti asal baik aje, boleh laa..(tapi tak berduit)
kalau aku bagi maksud memilih gitu je.
isteri2 yang penat tu ada 2 maksud aje sama ada

a) Derang mmg suka buat semua keje/dilahirkan utk jadi superwoman

or

b) sebab kawen lelaki biasa2/rakyat marhein/kais pagi makan pagi & kais petang makan petang/duit tak penting masa kawen asal baik & bertanggungjawab so semua keje2 umah kena buat sendiri utk berjimat cermat. upah orang mahal oo.. sapa kata cleaner murah?

i xnk kawen tp i jd risau..I tkt nnti dah tua ssh nk pregy..

ini mitos aje ni..
ada aje orang muda2 kawen tapi susah nak preggy.

pregnant ke tak itu bergantung pada rezeki masing2. tapi kan, lagi miskin, lagi senang nak dapat anak. tak tahu konsepnya mmg gitu.

beranak masa tua2 tak sakit lah janji ambik epidural. hahahahaa. tapi , again, duit lagi sebab epidural ni, senang mintak kalau beranak kat swasta. kerajaan boleh gak tapi ikut nasib time tu. pastu epidural ni mahal.

selepas kawen, segala galanya memerlukan duit.

laki tak rajin ke tak membantu ke, duit dapat selesaikan masalah "remeh" itu.
itu aje tips pagi2 ni aku dapat bagi.

oleh kerana aku kawen lambat, so, aku pun dapat lelaki rakyat marhein. tidur kena kurang. aku le tido paling lambat dan bangun paling awal. pastu tak tidur2 lagi ni. tgh pikir..patut tido balik ke atau terus buat keje umah? mmm...
see..mmg penat tau kalau kawen dgn rakyat marhein.

nasihat aku akhir sekali, cari lelaki kaya raya tau kalau nak kawen. jgn lupa.

Rate

1

Ya betul. When u found the right one automatically all feels right.

Having said that, kena juga ada niat dan usaha ke arah tu dengan hati terbuka. Mcm contoh mum u nak kenalkan u pegi je la kenal2 mana tahu you both click.

Tak tahu nak explain camana tapi having pasangan yg serasi ni perasaan dia mmg melengkapi hidup u. I kawin lambat juga dalam umur 29 so mmg dah puas ber single mingle sendiri, i never regret kahwin as its a completely different feeling altogether.

yes , akhirnya jumpa gak member sekapal . i pun andartu gak , next month 39 tahun . bohonglah kalau tak ada lelaki nak dekat , ada beberapa lelaki mostly laki org . i memang avoid lah kalau laki org , gerun weh .

1) dulu ada kena sumpah dengan my M : tak ada lelaki nak dekat i sebab i nie tak cantik dan hitam .

2) i takut lah si laki tak boleh terima keadaan my family esp my mum : my mum nie bukan macam mum org lain ( due to autism) .

mungkin ini ujian buat i .

white_musk replied at 28-4-2021 05:39 PM
Tolong hindari ayat "takut terkahwin dengan biawak"

Adik2 kita semua mesti ingat bukan selamanya ...

Sekarang ni zaman da moden. Tak perlu harap pada anak2 shj  
Yg penting duit dan akal. Buat la retirement plan. Kalau sakit, hospital mana have the best care, where to retire, the best retirement home

Mati sok 3 perkara je.. Anak soleh, amalan soleh dan amal jariah. Takde anak, 2 benda sedekah dan amalan soleh insya allah ada harapan jannah.
Harta yg banyak tu kalau takde laki takde anak boleh je sedekah pada badan kebajikan. Buat masjid ke.

Takde hal la pada yg takde jodoh atau takde anak ni.

Rate

1

i used to have that in mind (taknak kawen) and still have the same feeling in case i dah tak ada jodoh dgn husband nanti.

dulu kawen sebab rasa nanti mesti tak payah jaga mak ayah tp lepas kawen still kena jaga parents tu... even i tak ada anak lg, tp rasa jaga org tua mcm jaga 4 babies hihi penatnyaaaaa

ni nasib baik takde anak, boleh lah nak nap ptg kejap, lepas subuh & settle breakfast parents dpt tidur kejap... tp rindu zaman single. now nak travel solo boleh husband mmg tak kesah cuma nanti kena tglkan parents pulak.....

Niat je ambil pahala sunnah nak kawin.

Ada masa  nanti pakat2 pergi pondok mengaji ke duduk situ penuhi masa bermanfaat. Yelah... kita ni nak buat apa lagi kan... cari je kerja yg boleh buat hati senang dN tenang...

Bipolajourney replied at 28-4-2021 10:35 PM
Aku dah kawin dua kali dan janda dua kali. Apa aku belajar senang je

1. Kenali diri sendiri dulu ...

i hope u are happier by now

buat TT,  hope u learn something.

Sama lah TT. Nak kahwin sebab risau lambat dapat anak. Tapi kalau ada anak, taknak jaga anak. Boleh camtu? Dalam masa yang sama enjoy hidup single. Tapi ada perasaan nak berpasangan juga. Cuma perasaan tu bermusim. Hari ni nak ada pasangan, esok nak hidup single. Jenis tak suka attachment.