CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 23549|Reply: 101

Susahnya hidup ni

Post time 8-7-2020 11:47 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Hai. Cume nk luahkan perasaan. Xtahu da nk lush macam mane. Lepas je bhnti keje kt tmpt tu ( gaji ok,keje ok,bonus Ade, increment Ade) terus Rase rezeki tu merudum. Berhenti sb gaduh dgn senior. Die cabar Kita, trus pegi hntr Surat resign. Bodoh? Rse bodoh jgk sb ingtkn resume Laku nk for keje better Dr situ. Rupe until now xdpt keje yg ok. 2bulan Cari keje lepas bhnti, mcm iv dapat tp sume xlepas. Alasan iv, nape bhnti Dr company yg establish. Kang Kita ckp sb gaduh politik dlm kerja die pandg negatif plak ke Kita. At last dpt keje kt company yg baru nk menampak. Ingtkn ok, malangnye gaji bagi main2 pastu boleh plak xnk konfemkn Kita. Nak jadikan cerita, lepas da hntr Surat resign tu, Allah bgi rezeki pregnant kedua.  Sorry la.. mmg xdpt trime kenyataan pgnnat lgi, trus gie Cari klinik nk gugur. Tp cek Ade jantung, redhokan diri jaga dia. Tp Hati da start meronta, pikir nape Allah xbgi rezeki keje, nape Allah bgi rezeki anak plak.  Sedangkn nak Jaga sorg anak pun ckup makan.
Bila dpat keje tmpt baru tu, serba serbi masalah. Mslh gaji etc.Tp gigihkn jgk keje smpai nk bersalin. Tp sedihnye company xnak confirmkn Kita.  So resign. Sb bagi kerja banyk tp xnk confirmkn Kita.

So lepas da. Bersalin ingtkn nasib da berubah . Mungkin Allah nk bagi rezeki lebih sb Ade so kecik, alih2 smpai skrg xde rezeki. Da cube macam solat hajat taubat itu ini itu ini mcm org ckp . Still xdpt pape. Hntr resume byk tp yg dpt 1 iv je,  tp still xdpt keje tu. So skrg da jadi state mcm tertnye2 nape Allah buat Aku gini, nape Allah bgi IV sedangkan tahu me xkan dpt keje tu. Nape Allah bagi org lain keje sdgkn Aku yg perlukan sgt sb Ade komitment kereta Ade anak.. napa nape nape. Smpai mcm Ni da tertanye Marah ke Allah.

Smpai skrg state xmo da solat bagai tu. Rase Marah sgt.. sorry tahu mesti kne lahar dgn forumer lain. Tp Ni la keadaan yg me rse.  Rse down teramat. Smpai rse malas nk buat segalanye. Cume nk minta nasihat drpd forumer supaya brainwash balik diri me.

Rate

1

Hai sis why not u try lepas maghrib baca al fatihah 41x..I rasa hari2 rezeki I ada ja..I nni penganggur jual online ja sis..I baru ja buat amalan ni dlm 2 minggu mcm tu..mmg rasa lain why not u try...

Jangan lupa istighfar 1000x insyaAllah nnt adalah jalan keluar buat you..Sayyidul istighfar pun dulu I pernah buat sehari 41x wow mcm2 rezeki dpt..Try dulu sis nnt boleh rasa sendiri mcm mana

Rate

1

Aku nak tanya ang
1. Ada ang minta maaf dan keredhaan mak bapa ang?
2. Ada ang minta maaf dan keredhaan suami ang?
3. Ada ang minta maaf kat anak yg ang terniat nak gugurkan?
4. Ada ang redha terima ujian yg Allah bagi ni?

Rumput kat laman rumah sebelah memang akan nampak lebih hijau dari rumput kat laman rumah sendiri.. Dah sifat manusia yg tak nampak kebaikan yg diri sendiri dapat.

Aku tak nak hencap.. Sebab aku pernah berada ditempat ang walaupun citer yg berbeza.

Apa kata... Ang dok diam2 dan renung balik apa yg ada selama ni.

Rate

1

Siannya u..mesti serabutkan..jgn la sampai tk solat..err mgkin tt layan je perasaan kt dlm ni. Jgn pendam k.dah la ada anak kecik..kuatkan smgt u!

Edited by nazzse at 8-7-2020 05:00 AM

Sis, mula2 sekali u kena redha...  
Ujian, dugaan datang untuk ajar & kuatkan diri U, bukan tanpa sebab
U jadi mcm ni sbb U tak redha, tak terima ujian tu dgn sabar, terbuka hati.
Bila buat apa2 kena ikhlas untuk DIA
Kita ni hamba je kot, apa hak nak persoal apa DIA nak bagi.
Selalu ingat, susah mcm mana pun kita org lain lagi susah.
U ada suami, anak, rumah, kerja je yg takda kan..
Trust me, bila u redha di ucapan & hati, semua urusan u dipermudah..
Ingat Allah

Cliche' kan, but ni je ubat dia, trust me

Rate

1

PintuKayu replied at 8-7-2020 12:17 PM
Hai sis why not u try lepas maghrib baca al fatihah 41x..I rasa hari2 rezeki I ada ja..I nni pengang ...

Terima kasih atas perkongsian

Follow Us
aku pun pernah kat tmpt hang

rs kenapa la Allah uji aku...rs mcm xnk solat dah xnk doa sb bagi aku Allah x dgr pun

tp aku salah....Allah Maha Mendengar...bila Allah respon tu je kita tak tahu...

n lg satu, aku rs ko xdpt keje sb recommendation dri company lama yg ko gaduh tu...

dah la ko berhenti sb politik syarikat...apa politik nya? rasuah? ke sb pilih kasih je...

kalau aku pun malas nk ambil ko keje...gaduh sikit, kene cbr sikit...ego, mcm xleh bw berbincang...

tp aku doakan baik2 jela...moga ko dpt kerja yg baik...aku doa bg pihak anak2 ko..jgn salahkan anak ko, if xdpt sesuatu, rezeki tu Allah yg kasi

anak tu rezeki, rezeki tu bukan dlm bentuk duit je...hati tenang tu pun rezeki, rajin solat pun rezeki...

Rate

1

sarah82 replied at 8-7-2020 04:24 AM
Aku nak tanya ang
2. Ada ang minta maaf dan ker ...

Itu la, ujian orang beza2, antara kuat dengan tak & antara nak share dengan tak je..

Selagi hidup, tempuh je la.. Nak mati, amal belum cukup lagi.

nazzse replied at 8-7-2020 01:01 PM
Itu la, ujian orang beza2, antara kuat dengan tak & antara nak share dengan tak je..

Selagi hid ...

Tu la.. Ujian Allah bagi sebab Allah tau kemampuan kita hadapinya

Untuk tt. ..bukan salah sapa2. ..tuhan nk bg ujian pada kita. ..1 word. ..sabar. .ya cakap mudah tapi sabar dan tetap usaha cari kerja dan sentiasa berdoa dan bersyukur padaNya. .ramai yg senasib malah ada yg lebih teruk.  

Rate

1

Semoga murah rezeki tt lepas ni utk dpt kerja baru..solat jgn tinggal. Allah tak rugi pape pun bila kita tinggal solat. Sebaliknya kita yg teramat rugi tak ambil peluang Allah bagi utk mengadu kt Dia 5kali sehari.

Kalau ditakdirkan dpt kerja baru ingtlah lesson learnt masa kt tmpt kerja dulu tu..benci or gaduh mcm mana pun dgn org2 di office, jgn berenti kerja selagi company byr gaji kita cukup dan on time. Buat bodo je dgn org yg tak suka kita. Lps first job, I learnt my lesson. Prinsip yg I pegang, I takkan berenti kerja kerana org. Kalau I nk berenti mesti sebab utk diri sendiri iaitu sbb dpt better offer. Kalau org benci kita, biar dia yg fed up dgn kita smpi dia berenti. Kalau org tu bos, pandai2 la ko cari jalan nk pecat aku, Aku takkan berenti.

Kt tmpt kerja I tak berkawan ramai, ada 2 org je kawan. I tak suka duk dlm group ramai pastu start dengar org tu komplen pasal boss, org ni komplen pasal byk kerja etc. Sbb benda tu lama2 buat kita asyik duk fikir yg negatif, lama2 kita pun fikir tmpt kerja kita tu teruk. Masa kt tmpt kerja lama, akak2 situ asyik duk mengumpat boss kedekut la, cerewet la etc. Engineer muda yg dtg kerja situ mmg tak bertahan lama sbb fikir boss tu teruk. Padahal akak2 tu dh berbelas tahun kerja kt situ, gaji tiap2 tahun ada increment. Bila dh berenti situ baru aku fikir, kalau boss teruk sgt apesal akak2 tu tak berenti Dan bila difikir balik busuk2 boss tu pun dia bayar gaji cukup dan on time, dia cerewet ke ape itu hak dia. Kita kalau jadi boss pun nk staff kerja bagus setimpal dgn gaji dibayar

Rate

1

Edited by Normabaru at 8-7-2020 02:05 PM

Alololo.. Sian dik lilac.. Ni tgh berpantang ke apa. tahniah tau dapat zuriat penyejuk mata, moga2 jadi saham dik lilac, ladang pahala akhirat kelak

Kak norma faham sgt perasaan dik lilac. Pernah juga resign dulu sbb kena sabo.. Tp dik.. Hidup mana yang semua akan sentiasa senang? Langit mana yang tak pernah basah ditimpa hujan? Sedangkan Allah sendiri berfirman...

Firman Allah SWT dalam al-Quran bermaksud: “Patutkah manusia menyangka bahawa mereka akan dibiarkan dengan hanya berkata: ‘Kami beriman, sedang mereka tidak diuji (dengan sesuatu cubaan)?

Terkadang kita mengeluh.. Tp kita tak tahu mungkin itu yang terbaik buat kita.. Dugaan itu tanda Allah sayang dik lilac..

Selalu ingatkan diri kita.. Ujian kita ni xsebesar ujian nabi kesayangan kita (rasulullah saw)

Banyakkan panjat kesyukuran.. Orka mcm siti pon belum tentu dpt zuriat.. Dik lilac xminta pon Allah bagi.. So bykkan bersyukur dgn rezeki yang ada, nescaya Allah tambah lagi nikmat..

Pagi tadi kaka nampak doa ni.. So kak norma nak share dgn dik lilac..

[youtube]NLtenETmWKw[/youtube]

Boleh amalkan 2 lagi zikir ni.. "Lahaulawalakuwata illa billah".. Dgn "ya hayyu ya qayyumm"..  
Supaya hati kita tenang dan di beri kekuatan dlm menjalani kehidupan

[youtube]c_-f1Pjux0U[/youtube]

Kak norma bukan pandai sgt nak ckp bab ni sbb kak norma juga sentiasa diuji.. Tp kak norma suka dgr ustaz al amin ni punya takzirah.. Dik lilac cubalah dgr.. Moga di bangkit kan semangat dik lilac.. Kak norma doakan yang terbaik utk dik lilac ya take care!!

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

1

U carry negatively emosi baggages dari awal sampai akhir. Dari start u gaduh pasal kerja..then allah dah beri hikmah..dapat baby..tp u still deny. Redha pun maybe terpaksa..no choice. So u rasa Allah nak beri u banyak lagi ker? U kena pulihkan emosi u dulu..

U kena minta dan maafkan diri u sendiri. Say sorry to urself. Mintak maaf sebab selama ni emosi u beri burden dalam hidup u. Diri u penat..fikiran berkecamuk. Pastu lepaskan..lupa kan..tarik.nafas..senyum lah. Pandang sekeliling dan bersyukur lah dgn segala apa yg u ada...

Then jalani hidup u cam biasa..harungi saja segala duka tu..dugaan. Baiki mindset u..cakap pada diri..semua akan baik2 je nanti. Bercakap lah yg baik2..fikir yg baik2. Segala yg tergambar dlm mind u nanti ada lah yg baik2 je. Jauhi orang yg fikir negatif..ahhh..lantak. orang nak marah atau apa..u hanya senyum sahaja. masa ni u dah leh kontrol emosi. Percayalah..masa ni u dah start syg diri u..u dah rajin beribadat..u dah terbuka tuk terima segala apa jua rintangan..syukurrr..hati u hepi.

Camne nak sentiasa positif..u baca lah perkara2 yg baik. Pagi2 nak g kerja..kalau on radio dgr lagu yg rancak..jgn lah lagu sedih. Sedekah..paling penting..senyum..senyum. Percayalah..hidup u akan nampak indah saja..walaupun sedih sebenarnya.

I perempuan cewek sebenarnya. Orang marah..i cepat nangis..tp bkn jenis sentap lah. Kdg i jenis malas nk melawan. Pasangan i dulu selalu tgk mcm i perempuan lembik..x berpendirian..walhal tak pun sebenarnya. I baiki mana yg perlu skrg..sbb ada setgh karaktor x leh diubah. Tp i focus pd kelebihan lain yg ada. I masih lagi dikira anak ayah..tp kali ni i tak kisah. Just enjoy saja.

Good luck.

Rate

1

merrissa replied at 8-7-2020 01:01 PM
aku pun pernah kat tmpt hang

rs kenapa la Allah uji aku...rs mcm xnk solat dah xnk doa sb bagi ak ...

5tahun da kt company tu..bersabar. dapat collegue yg Cari kslahan biapunn Kita betul. Ade saje xkena. Ada saja nk Cari gaduh. Gduhnye boleh smpai terciduk bagai. bile die Cari mslah, sy xpenah nk melawan. Smua lepas ke air mata. Jdinye sabar smpai Thun ke5 dia cri psl lagi, trus resign.  Mase tu fikir resume strong nk cri keje lain. Mmg dpt byk iv tp xdpt..

Trime ksih bgi nasihat.

Ada member doktor iraq dulu huffaz sekarang dah tak solat
Katanya Allah abandoned dia masa susah
Memang kefakiran tu boleh bawa kufur

Kalau ada sihir or saka buang dulu

PintuKayu replied at 8-7-2020 12:17 PM
Hai sis why not u try lepas maghrib baca al fatihah 41x..I rasa hari2 rezeki I ada ja..I nni pengang ...

Trime ksih sis berkongsi. Me klu scroll ig jumpe ayat2 Quran / Cara nk makbul doa  mesti screenshot. Trime ksih ye. InsyaAllah me try buat mcm sis buat. Semoga Ade rezeki utk sy dgn kluarga

sarah82 replied at 8-7-2020 12:24 PM
Aku nak tanya ang
2. Ada ang minta maaf dan ker ...

1.2.3 Ade . Ade minta maaf kt ank tu. Klu mse pantang xboleh trime die langsung. Cranky sikit pun minta bagi ke org.. mmg sy taw sy jahat sgt. Rse emosi xstabil sungguh  Bile fikir balik semula, last2 sy minta maaf kt ank , skrg sy xde da layan die mcm tu. Xde rse nk bagi ke org sume tu. Rse syg kt die. No 4 try cakap redha.. tp rsenye mulut je. Hati xckup redha lgi.  Mybe sb tu xleh trime dugaan Allah bagi Ni
Tq Sarah..bgi ayat harsh bgus nk sedarkn diri Ni.

sis cuba buat sedekah subuh..
setiap pagi letak la rm1 ke apa dalam tabung..
i try buat mcm murah je rezeki rasa.. shopping byk2 pun duit mcm tak luak atau dpt ganti balik..
masa masuk duit kat tabung tu niat la nak murah rezeki, sihat bagai..
inshaallah nanti allah mudahkan.. allah tgh uji sis kot..

Edited by Lagubestbest at 8-7-2020 05:08 PM

Nampak sangat munafik, hidup sembah duit, bukan sembah Allah. You pergila join bigo, apply jadi host, joget2 sexy dapat duit. Ssana banyak penyembah duit, at least diorang tak berselindung.

Allah dah tolong you keluar dari pergaduhan yang tak berkesudahan, tapi you boleh abaikan Allah pulak? I beri you ni, you tengok bawah ni kat komen I ni ada link, you follow situ, mana tau otak you ada lagi pandai baca graf, pandai hafal fenomena berulang.

PS: Bila dah keluar dari office, you kne guna instinct 'street smart', you boleh berjaya tak? Sekarang la masa terbaik untuk you buktikan you ni jenis 'zero to hero' ke atau cuma berjaya sebab berpaut dari satu tangkai company ke satu tangkai company lain, kemudian bersara dan stress out sampai mati.

You yang pilih nak berhenti kerja sebab bergaduh dgn senior, pilih guna akal fikiran you, kenapa nak marah Allah pulak?