CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Bedakpowder

Korang masuk tak grup wasap belah keluarga mertua?

Tak dijemput dan tak hingin.  Tapi dalam tu biras perempuan ada, menantu perempuan ada. Macam mana Ngah tahu, sebab husband selalu kasi baca bila ada info penting macam wedding invitation, new born, sakit/admited, etc.  Sebab Ngah jadi macam secretary pada husband dok remind segala event untuk dia.

Masa baru kahwin dulu Ngah tak disukai oleh satu biras ni, sebab dia rasa kedatangan Ngah dalam family menggugat kedudukan dia sebagai favourite menantu. Ngah bekerja, dia housewife. Husband dia gaji lebih tinggi dari husband Ngah, kekwat & asyik sindir-sindir macam kita tak ada duit.  Mestilah, husband Ngah anak bungsu, lambat naik tapi dia tak tahu gaji Ngah sebab satu rumah ingat Ngah kerani cabuk.

Dia siap team up dengan my SIL sindir-sindir.  Ada aku kesah. Yang penting hadiah untuk MIL tak kaleng-kaleng, tupperware set, baju mahal, glassware, offer vacation naik flight cuma tak sempat arwah merasa. Arwah cuma perlu sebut, insyaallah Ngah tunaikan.

Aku tak nk join tp dimasukkan dlm grup tu oleh adik ipar aku.. semua biras ipar duai ada dlm grup tu kecuali MIL sbb dia tak guna wasap. FIL dah lama takda. Mula2 aku ingat nk kuar je grup tu.. tp aku rasa better aku dok diam2 dlm grup tu mcm biasa dan boleh monitor spouse aku

As a menantu esp perempuan, kita harus sentiasa berpijak dibumi yang nyata. Anak menantu tetap anak menantu dan takkan jadi anak kandung. Jika ada pun terlalu sedikit yg sgt bertuah. Jadi jika ade sesuatu yg boleh mengeratkan lagi hubungan kita sokong dan buat tp jika sesuatu itu ade risiko utk makin menjauhkan dan merosakkan hubungan, kita hindarkan dan jgn cari masalah. Apepun as a wife, i believe kita kene sentiasa galakkan suami jd anak yg baik dan soleh. Sentiasa igtkan suami jenguk parents die wlpn tanpa kita hadir. Support him to do his best to his parents walaupn mungkin kita x ngam atau x rapat sgt dgn mentua. In shaaAllah, ikhlaskan hati buat semua tu kerana Allah, Allah akan jaga lindung kita. Bab whatsapp group ni, dulu pernah i dimasukkan dlm keluarga sedara mara mentua punya group. X lama lepas tu, i cube la communicate tp slalunya krik2 je. Entahla maybe i x pndai so i decided to left the group. Alhamdulillah ... that was the best decision i hv ever made regarding whatsapp group ni. So for me kalau blh elak.. elakkanla join.

ada jah aku tgk menantu yg konon2 acah2 pandai sbb dh byk makan garam kononnya la kan ,duk sibukkkkk mengajar family belah mertua dlm wassap grup
ingatkan kaya la sgt kan sbb acah2 mcm terer sume bende,acah2 kaya tak terkesan dgn PKP bagai
ujung2 hadap gak BPN dr gomen,pastu kuis2 duit kwsp bini sbb diri sendiri takde pencen mahupun kwsp
padahal hakikatnya BIAWAK HIDUP
tp sibukkk nk mengajar org lain dlm grup fakily
eh bangkai tua..ko tu menantu je
esok lusa ko mampos pun ko tetap tak diingati pun
ok done lepas geram

Koserrr kot....dah la kelazeran mulut x blh nk lawan...bior la deme anak beranak je duk dlm tu..

ladybugz replied at 9-6-2020 09:36 PM
As a menantu esp perempuan, kita harus sentiasa berpijak dibumi yang nyata. Anak menantu tetap anak  ...

Dulu mase xde grup wasap ni...kalo i berckp dgn keluarga mertua ramai2 ,mesti krik2 gak..aku ni ckp benda salah ke..x betul ke ayat aku guna ni..terpikir sndiri..ke ayat aku tggi sgt smpai korg x paham..dipalaunya aku gtu aje..sori la iols nk msuk grup wasap diorg

Follow Us
wasap keluarga mendenya laki aku tu tunggal.

meols cuma nak komplen MIL aku tu rengsa lah. sikit2 mana anak dia kenapa lama tak balik. padahal baru dua hari lepas anak dia bertukun dekat rumah dia hergh.

lepas tu MIL aku galakkan anak dia yang tua bangka tu bela sugar glider. manjakan anak yang bukan-bukan. aku nak bela kucing tak dapat-dapat sebab dia takut kucing aku makan sugar glider anak dia.
done merempan.

Ai di masukkan. Kalo ikut hati mmg x nk masuk.
Tp Ai mute notification selama setahun. Bnyk borak bnda xde pekdah.

Group adik beradik husband, i tak join pun. Since biras memang tak join. Tapi group wsap besarnya yang ada sedara mara tu join la. Tapi tak pernah menyampuk pun. Btw, iols sangat rapat je dengan mertua dan ipar duai. Cuma i biar keluarga mertua n husband i ni ada privacy diorang sendiri. Kalau husband nak cerita, dia cerita. Kalau ada masalah, I tak tanya banyak sangat pasal family dia. I masih kekalkan privacy diorang walaupun dah 10 tahun kahwin.

Masok.. sebab rapat jek dengan dorg.. kaklong suke up gambo mkn kak ngah suke up gambo jenjalan.. pahtu daku suke share2 info.. dan last skali yg bongsu suke up gambo anak..

memasing perangai sendiri pahtu melayan ja.. yg lelaki plak asyk la share gambo lucu la apa la dlm grop tu.. melayan ja semua..

masa pkp grop family mentua ni la paling happy.. dok la video call.. nak p kedai pon video call smpi 4 org.. nak makan pon video call.. kdg menantu menantu.. kdg adek bradek gan menantu.. raya semua pakat baju sama rona pahtu edisi wajib amek gambaq.. tp kalini dlm videocall p screenshot la..(time mlm raya teriak semua masa video call) touching sbb lama xjmp..

tp mmg lucu jaaa grop tu.. kdg dok masak hebat sket share dlm grop semua pakat sedia tny nk buat lagu mana..  daku kdg tny ja lebih buatnya tidak, hujung2 oder jahhh

anak2 kak long xdak dlm grop tu.. sbb ni adek bradek dan menantu keluarga depa ja..

Okay ja la dlm grop tu xpernah bertekak.. dan mintak jauh la dari pertengkaran dan rasa iri dalam adek bradek menantu menanti bagai..

Dah left..fb & ig mereka semua i block..bukan benci sgt cuma i tak nak jadi bahan umpatan mereka...biar la i dgn dunia i..aman hidup i skrng..

depa invite. iol left iol bagi alasan byk sgt group. Skolah anak skolah mengaji anak group opis group universiti. Cukup la anak depa (husband) dlm tu apa2 update jer ler bini

Diinvite dan terleft coz penah satu masa dieorg berantakan n semua left camtu la kisahnya. Pastu dah x invite iols, iols pun lega berkurang satu group. Time tu dah banyak benor group. Bagusla x joint coz semua keje membongak je dalam tu. Ada sekali dua terbaca, kami yg menantu ni medang la x bagusnya. Sekarang mmg langsung x amik tau. Kadang2 je hubby update ape2 penting, kadang2 biras iols tolong update. Iols tukang dengar jela.

aku admin famili group , berani adik2 ipar aku tak masuk?
1. x nak diorg left out
2. semua hal famili diorg kena ambik tau sbb mmg dah kwen ko mmg famili aku kan
3. takde istilah nk ke taknak ... nikah je malam tu aku terus add ...

bergaul la kat dlm tu macam adik beradik .. jgn cari pasal sudah .. dah tua bangka , dah berbulu dah beranak pinak masing2 kan.. berakai sikit ...

Lelaputra replied at 9-6-2020 03:28 PM
asben tak kasi - daku found out ada ex wife dia dlm tu..lantaklah daku x sangap pun nak masuk group  ...

Group tu aktif tak ? Kenapa ex dia masih dlm tu? Adakah diorang dh lama divorced ? Sorry i tnya   

Iols pun tak diinvite
Masalah ada kemantian pun laki meols tak habaq
Mmg MIL iols perangai pelik kalau mati2 ni
Kalau boleh tak habaq tamau kami p ziarah

penah ade tp iols dh left sbb amokan dgn laki sendiri puncanya sbb mil. bahagiaa skrg sbb xpayah lg tengok benda2 yg merengsek kan hati sendiri. so iols is less stress sbb xpayah hadap. lgpn iols jari jemari lezer. kang ade yg xkene iols laju je nk komen pstu kene saun2 dgn laki sbb mak dia pm tepi. koser kan?

Di add tanpa rela.. try bergaul.. salu krik3.. left group.. kn add balik.. then shuben ckp kat adik ipo xyah add.. maka ditendang kluar..  aman dunia meolsss

Bukan apa.. citer tang family depa ja.. menantu2 jd tukang sorak je.. if menantu up citer cucu2 lahir perut menantu mmg citer tu krik2 saja.. chuols sanggup?

Koser hai... meols byk lg benda penting nak buat dr folo citer depa ank beranak hari2..