CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: natrahn

Keluarga Bergelumang Sampah Dibantu Ustaz Ebit, Bukan Tiada Yang Cakna Tapi...

annehuda replied at 22-4-2020 12:42 PM
Maap ckp la uols, takkan semua benda ko nak disuap? Pakcik ni ada anak tau, paling kecik pun umur  ...

Giant dah tutup.. Huhu.

annehuda replied at 22-4-2020 12:45 PM
Ye mmg pakcik tu dh pindah, semlm ada org dtg lawat die kt rumah baru. Tapi maap cakapla, tu 2 eko ...

Aku tempek balik bagi jelas.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Berdasarkan gambar diatas.. Aku berani bertaruh dalam masa 1 bulan rumah sewa ni akan kotor balik.

siapa kata jkm dan kerajaan negeri tak buat kerja... dia org buat kerja.... tp yg penting dah buat... kalau dia buat hal nasib la...itu la... buat kerja utk dpt gaji setiap bulan di mesin ATM.

miskin dan malas tu selari.. sbb mentaliti... byk org susah sebab mentaliti tiada kesedaran. Bagi la dia kursus kesedaran sebenarnya. Itu penting dan buat susulan

Kemiskinan yg bakal diwarisi hingga cucu cicit piut oneng2 smpilah kiamat kalo keluarga ni tak nak berubah. Dah sedap dpt bantuan so dlm otak depa ni buat ape susah2 keje kan?

Follow Us
aku tak paham la sesetgh poremer n netizen di luar sana ni.  ada yg kesian membabi buta mcm support kemalasan dan betapa pengotornye family ni.  yg support tu diorg ni pun sama spesies hidup nak orang suap ke? sama2 jenis rumah pun kotor gitu. yg lg aku takleh brain 'takpe kalau diorg ni nak jadi pengotor and pemalas yang penting kite dah bantu. ape die nak buat dgn sumbangan tu antara dia dan Allah'.

kalau korang pakai mentaliti mcm ni, negara takkan maju tau sbb rakyatnye lagi suka jadi pemalas, takpe nanti adelah org kesian kasi bantuan, nak watpe keje. baik duduk reban ayam pastu tido. mentaliti mcm ni lg parasit dr biawak hidup

sarah82 replied at 22-4-2020 02:30 PM
Aku tempek balik bagi jelas.

baru sehari dua pindah dah ada pemandangan longgokan diapit dua ekor bangkai? baru tgk video, yg munculnya atok strok dgn makcik pastu budak2, bewak semua nyorok mana? dlm tweet tu pulak ada yg reply katanya anak bukan 10 tapi 13, yg dah kawin pon laki bini duk situ jugak

bakingsoda replied at 22-4-2020 02:50 PM
baru sehari dua pindah dah ada pemandangan longgokan diapit dua ekor bangkai? baru tgk video, yg m ...

Perghhjj.. Dasyat betul punya bewak depa ni.

matbad replied at 22-4-2020 12:31 PM
Msti renyah dgn borang borang yg perlu diisi ke hulu ke hilir dan bla bla sbb tu dorang tak nak..ses ...

Takkan usaha nak dpt rumah free pun malas. Setakat isi2 borang apa yg renyah? Kalau org suruh tunggu sbb dlm proses tunggu je lah.
Org msia mmg ramai mcm ni. Kalau boleh dia nak semua tu terus dpt x pyh borang2.

Apa ustaz Ebit Liew buat tu murni hati dia tapi dia kena ingat dia jugak bakal melazimkan lagi kemalasan dalam diri diorg semua  dan cara penulisan Ustaz mengundang provokasi seolah2 kariah situ dan jiran sekeliling tak ambil maklum. Kan ada Ustaz ni ckp Ustaz menangis nangis tengok selagi Ustaz takda pindahkan keluarga ni selagi tu Ustaz takkan balik ...langgar PKP kan tu

ufc148 replied at 22-4-2020 01:36 PM
miskin dan malas tu selari.. sbb mentaliti... byk org susah sebab mentaliti tiada kesedaran. Bagi la ...

Ko bagila kursus byk mana pun.. kalau hati tu tak nk berubah sampai mati lah mcm tu.. ramai je org yg miskin kat luar sana.. susah mcm mana pun diusahakan jugak anta anak ke sekolah sbb diorg percaya education je yg boleh ubah nasib diorg... ni semua salah asuhan.. attitude.. tu je.. try interview org2 yg berjaya, x semua dari keluarga senang.. tp diorg beruntung ada ibu bapa yg bertanggungjawab.. org susah mcm ni la yg  berbaloi dibantu.. dan ikut pemerhatian aku, yg mmg susah betul ni selalunya segan nak meminta2.. selagi terdaya diorg usahakan melainkan betul2 terdesak

primarikey replied at 22-4-2020 11:36 AM
Tak silap kt atas tu ada bitau...dorg offer rumah flat...family atok xnk, mgkn sbb atok lumpuhkn.. ...

masalahnya kan dia ada je anak sihat2
dah kenapa nak suh gak orang2 tua tu begerak naik lif bagai...

tak make sense la alasan tu..
ke derang tunggu the best offer???
umah ebit lew bayar sewa tu landed eh

Kalau kes camni, JKM takleh ke amik anak2 tu bawa ke tempat sepatutnya? Kemiskinan pemikiran ni akan diwarisi.

Susah kalu sifat pemalas dah sebati dalam diri

Nak tanya, mereka ni mmg asal Malaysia atau rohingya?

sarah82 replied at 22-4-2020 10:21 AM
Hamjad laaaaa.. Kesian kat org derga.. Awat hantu jepun kat derga tak mo ganggu keluarga ni... Cis.. ...

ini lah umah pak ak kat derga yg aku ckp kat benang rumah hantu tu, ahahahah

Eric.n9 replied at 22-4-2020 04:08 PM
ini lah umah pak ak kat derga yg aku ckp kat benang rumah hantu tu, ahahahah

Ohhhh.. Hahahaha.. Tapi area derga mmg ada yg berhantu.. Aku sekolah situ dulu.. Hahahahahahaha..

sarah82 replied at 22-4-2020 04:09 PM
Ohhhh.. Hahahaha.. Tapi area derga mmg ada yg berhantu.. Aku sekolah situ dulu.. Hahahahahahaha..

hik hik...kat rumah pak ak tu berbelas antu oiiii

Eric.n9 replied at 22-4-2020 04:11 PM
hik hik...kat rumah pak ak tu berbelas antu oiiii

Tu hantu pemalas.. Curah 18k gelen ayaq rukyah pun x jadi apa.. Hahahaha.. Alasan mcm2..malas isi borang la.. Yg tu la yg ni la.. Jenis x reti malu dlm bab meminta.. Aku dulu susah juga.. Tapi malu bab minta2 ni