CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: PDOT777

Inginkan Yang Terbaik Untuk Si Meow? Ini 6 Makanan Sesuai Untuk Anda Cuba!

PDOT777 replied at 7-4-2020 01:53 PM
Waalaikumussalam....susah jugak ya jaga kucing ni....saya takda pengalaman jaga kucing...tpi nampa ...

Maaacam anak kecil..cuma pandai berak n kencing sendiri je

kitten i makan kibbles RC, Blackwood, Equilibrio, TOTW

tukar2 bagi dia x jemu.

I suka kucing, nak sgt bela. Tapi I tak reti handle najis dia, dan I selalu gatal gatal kulit bila rescue stray cats. So sekarang I bagi stray cats makan kalau bertembung kat luar.

bakingsoda replied at 8-4-2020 04:34 PM
misha dgn powercat ok utk harga ekonomi sbb takde pewarna/garam. tapi greens TIDAK ye, banyak kucing ...

Apa antara brand grain-free dey food tu?

i bagi raw cat food. buat sendri guna ayam + supplements

ada bagi juga grain free kibbles "Taste of the wild"

Knowlee replied at 14-11-2020 11:38 PM
Apa antara brand grain-free dey food tu?

kalau poket have2 orijen atau acana terus tapi grainfree paling murah taste of the wild. aku beli yg ni sbb tak mampu nak bg orijen, mau 1k sebulan kat dryfood je. pastu kan kalau ada bagi makan kucing walau tak bela, kalau boleh la tolong mandulkan dari biar beranak pinak

Follow Us
bakingsoda replied at 15-11-2020 08:54 AM
kalau poket have2 orijen atau acana terus tapi grainfree paling murah taste of the wild. aku beli  ...

Kalau boleh tangkap tu boleh la hantar mandulkan. Ni liar belaka. Dia dtg lepas kita letak makanan je. Nanti I cuba tangkap hantar mandul.

bakingsoda replied at 8-4-2020 04:34 PM
misha dgn powercat ok utk harga ekonomi sbb takde pewarna/garam. tapi greens TIDAK ye, banyak kucing ...

Kucing I makan Greens terus poo jadi green oso.

misha tu homeless cat yg aku dok bagi makan memang suka...aku tukar jenama lain terus x nak makan

bellaa replied at 14-11-2020 08:48 PM
kitten i makan kibbles RC, Blackwood, Equilibrio, TOTW

tukar2 bagi dia x jemu.

Equilibrio kucing makan banyak x.. Berak dia kuat x bau.. Ingat nk tukar ke ni la.. Kucing dah jd 4 ekor sbb semalam org buang seekor anak kucing jantan.. X tau la sape buang. Nampak baik.. Mcm kucing dah biasa duk rumah.. Sbb kucing dlm rumah ni suka salmon je pulak.. Gada2 kucing ni..

ina_na replied at 19-11-2020 10:03 PM
Equilibrio kucing makan banyak x.. Berak dia kuat x bau.. Ingat nk tukar ke ni la.. Kucing dah jd  ...

eq mmg kitten suka makan. okai je poops dia. x bau pon.. rajin nya bela byk2 kucing.

bellaa replied at 20-11-2020 07:11 PM
eq mmg kitten suka makan. okai je poops dia. x bau pon.. rajin nya bela byk2 kucing.

Asal seekor je.. Si jantan tu dah miang bawak blk bini tunggu ms nk beranak.. Jdnye beranak la bini nye.. Anak mati semua.. Tinggal 1ekor..lps tu kelmarin ade org buang anak kucing dlm 6bulan mcm tu.. Tgk kat leher ade bekas pakai rantai leher.. Tp rantai dia x de dah.. Baik lak duk dlm rumah.. Tgk rumah nampak pelik.. Mungkin tgk lain rumah kot.. Tu dah jd 4 ekor.. Skrg ni nak cr makanan dia pulak yg berak x busuk sgt.. Segan gan jiran2.. Walaupun jiran2 x penah mengadu.. Tkt jiran x selesa lak kucing ni membuang x tentu hala nanti.. Si bapak nye tu pantang dpt keluar sangkar.. Asyik bawak bini baru je.. Jenuh melayan nye

Rate

1

ina_na replied at 20-11-2020 08:03 PM
Asal seekor je.. Si jantan tu dah miang bawak blk bini tunggu ms nk beranak.. Jdnye beranak la bin ...

wah.. mmg nakal kucing jantan uols nih.
naseb bini2 tak berakaran sesama sendiri. hahaha

gudluk dlm mencari misi makanan miaw.

bellaa replied at 25-11-2020 10:56 AM
wah.. mmg nakal kucing jantan uols nih.
naseb bini2 tak berakaran sesama sendiri. hahaha

Gataii kumain ko.. Mls aku melayan bini2 dia.. Pandai2 la dia gan bini2 dia.. Hahaha

bakingsoda replied at 15-11-2020 08:54 AM
kalau poket have2 orijen atau acana terus tapi grainfree paling murah taste of the wild. aku beli  ...

Nak jugak reply walau dah lama. Iols dah selamat mandulkan stray kat area rumah ni. Selalu datang tumpang makan kat rumah. Rasa bahagia dapat tolong mandulkan. Walaupun habis beribu, tapi rasa puas. Harap takde lah kucing kena buang lagi kat sini

ina_na replied at 25-11-2020 09:48 PM
Gataii kumain ko.. Mls aku melayan bini2 dia.. Pandai2 la dia gan bini2 dia.. Hahaha

Mandulkan lah semua. Nanti takde masalah kucing ramai

cikpuanviolet replied at 25-3-2021 06:22 AM
Mandulkan lah semua. Nanti takde masalah kucing ramai

Kucing x ramai.. Lahir je banyak mati ms lahir.. Skrg ni yg hidup nye seekor je.. 2minggu lps org buang kucing lg kat rumah aku.. Nampak kacukan oyen.. Suka tido tempat tinggi mimpi gedebek jatuh.. Beso skt yg ni nk bawak p mandul.. Yg br kene buang ni kucing betina.. Kang x mandulkan lari ikut jantan lak

ina_na replied at 25-3-2021 10:22 AM
Kucing x ramai.. Lahir je banyak mati ms lahir.. Skrg ni yg hidup nye seekor je.. 2minggu lps org  ...

Nak dekat puasa ni memang makin menjadi kes buang kucing, taktau kenapa. Tiap kali nak puasa selalu gitu. Aku pun duk mandulkan sekor2 kucing stray area rumah ni, yang duk datang makan. Untuk kebaikkan kita dan meow

Saya cadang nak tuka dry food meow.  Dari umur sebulan dulu jumpa kt tempat sampah org buang, sekarang dah 8, 9 bulan. Awal dulu bg wet food prodiet/ whiskas, lepas tu tuka terus Felix chiken/tuna + dry food purina friskies kitten Discovery's konsisten sampai sekarang.  Saya pun dah 3 bln bagi vitamin Super Food.
Alhamdulillah, meow makin cembam, cergas, bulu makin cantik.  Meow ni campur rasanya sebab ekor kembang dan makin cantik kembangnya bila makan Super Food tu.
Wet food felix tu mmg dia suka. Saya gaul dgn dry food baru dia makan dgn selera. Jantan meow ni dan full dok dlm sangkar je kt luar. Sekali2 sy bagi dia makan Prodiet Tuna/ chiken in broth, mcm sup tu. Mmg dia suka sgt....

Cuma saya cadang nak tuka dry food. Bila tgk kat internet Purina friskies discoverys kitten ni langsung org tak cadang mungkin sbb kandunganya... takut nanti akan ada penyakit jangka masa panjang.
Saya ni bkn tau sebab dulu tu main beli je yg sng dapat, 1st time bela kucing.  

Cadang nak tgk yg mid range punya. Tapi ada cadangan dr kwn?...
Nak tau juga bagaimana utk kita tukar makanan di peringkat awal?

TQ

Kalau u ada kucing seekor dua je beli lah royal canin fit 10kg terus, berbaloi untuk you.