CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: CARI-MAMS

"Jangan Balik Kampung, Kekal Di Kawasan Masing-Masing"

vee_zara replied at 17-3-2020 10:15 PM
Ni betul. Kita pun ada yg penah jd student mmg faham sgt kalau diorg nak balik. Yg ada family ni n ...

dah sama naik sesak2 kat stesen bas. Bagi adik2 students lepas dulu boleh? Diorang pun xnak kena halau tapi dah utk kepentingan sama rata kena tutup semua tempat yg bolehkan rakyat berkumpul berlonggok.

Yg balik kampung bercuti sana sini memang celaka bangsat bodoh bangang.. babi2 ni semua elok mampus cepat.. jenis memyusah diri sendiri dgn orang lain sekali... puak sakai puiii

vespa_oren replied at 17-3-2020 04:16 PM
aku stay jer kt rumah, org rmh aku decided xnk balik, lgipun dok kampung pun ramai kt rmh tu

ko dah kwen ya cikgu? tahniahh.haha

noor2 replied at 17-3-2020 09:14 PM
Uitm mmg bangang. ...aku mmg nak anak stay kat dungun tu tapi.nak makan pun x de semua tutup....ha ...

bistu mcm mana anak akak tu? kena ambik jugaklah

vee_zara replied at 17-3-2020 10:15 PM
Ni betul. Kita pun ada yg penah jd student mmg faham sgt kalau diorg nak balik. Yg ada family ni n ...

kwn ofis aku ni, dh hantar anak balik kpg dah.
padahal ofis kami tutup kot
dia elok jer stay kl, anak kt kpg.

aku takda anak depan mata aku, sgt2 la aku risau wpun hantar kt parents aku sendiri.
sbb aku faham anak aku jenis lasak jgk.
syukurla parents aku jenis tak suka jaga cucu

Kebarangkalian meningkatnya jangkitan adalah besar lps ni.. korang yg balik kampung tu jumpa mak ayah ..mereka tu berisiko besar kena jangkitan...tak.pasal2 nnt... aduhhh

Follow Us
mawarputih2612 replied at 17-3-2020 10:37 PM
dia elok jer stay kl, ...

Eeeee selfishnye. Kesian la atuk nenek pulak nak  kena jaga cucu. Bodoh tolol org cam ni. Dah beranak pun menyusahkan mak bapak.

Bergosip replied at 17-3-2020 06:55 PM
KPN dah keluar statement

Siapa yang nak balik kampung kena isi borang.

Bagus setuju sangat untuk kepentingan sejagat.. Mana ada hal emergency di kampung ada alasan munsabah bukan saja2 balik kampung bersenang lenang mengisi cuti kecemasan..

Melihat kepada trend kedangkalan majoriti rakyat Malaysia...aku rasa tak mustahil perintah berkurung akan diadakan/ tentera akan masuk campur...bangang abadi...orang buat cara lembut taknak ikut, pentingkan diri sendiri, cakap mengalahkan pakar....next move nanti ada yg merasa belantan askar....harap2  sangat ini tak terjadi....tp kalau kadar jangkitan meningkat instead of flatten.....jgn salahkan kerajaan lagi...point is kita taknak Health System collapse...kalau Health System dah collapse keadaan jadi sangat2 buruk...petugas kesihatan dah tak terlayan lagi dah....how good the system pun tetap ada limit  

matamata replied at 17-3-2020 10:42 PM
Melihat kepada trend kedangkalan majoriti rakyat Malaysia...aku rasa tak mustahil perintah berkurung ...

iyer rasanya dgn kawalan tentera & belantan jer bleh ajar manusia2 ni paham bahasa.Tgk lps PM announced, menjadi2 ignorant semua. Instead of start distancing, cuci tgn etc, x kelam kabut,semua bt panic & buat pesta sebar virus. Geleng kepala dgn manusia2 ni...

mawarputih2612 replied at 17-3-2020 10:37 PM
dia elok jer stay kl, ...

Pergh, pandai mengesek buat anak tapi tak nak jaga anak. Orang2 macam ni senang pulak dapat anak.

Sekarang dah susahkan parents dia. Nak kena fikir pasal makanan dan keselamatan anak dia pulak.

vee_zara replied at 17-3-2020 10:16 PM
Tak tahu nak ckp apa lg. Apa yg ko tulis semua sama mcm dlm fikiran aku cuma tak terluah je.

Haha tak pa. Saya luahkan

Nak tergelak pun ada, nak marah pun ada....

The partial lockdown ni dah jauh menyimpang drp tujuan asal.

Sekarang dah macam special leave pulak utk org yg bekerja dan mcm cuti perayaan umum sampai nak balik kampung sgt. Tepuk dahi berulang2.

Buat penat jer segala penerangan dan penjelasan diberikan kpd public tapi masih tak dpt menembusi akal fikiran sebahagian masyarakat.

Harap2 mereka ni tak menambahkan lagi jumlah pesakit covid dan tak menjangkiti ibu, bapa, datuk, nenek, saudara-mara yg tlh berusia. Insya Allah.

Serupa Wuhan,  keluar city merata2 bawa penyakit

Berpusu2 balik kg halaman. Mcmla virus tu tak ikut sekali. Mcmla virus tu hanya akan attack area tertentu. Geram plak rasanya.

ninja boy replied at 17-3-2020 11:21 PM
Serupa Wuhan,  keluar city merata2 bawa penyakit

kannnnn....menjawab la si muhyiddin tu nanti if naik mendadak...sgt x bersistematik plan deme ni

some malaysian ni sama degil mcm italy tu....boleh tak p pesta bagai time tgh penyakit merebak2...selayak nya la kematian byk gila.
tp kesian la sapa yg x berparty tu pon terkene sekali huuuuuu

elzy replied at 17-3-2020 10:41 PM
Bagus setuju sangat untuk kepentingan sejagat.. Mana ada hal emergency di kampung ada alasan munsa ...

PDRM menarik balik perintah larangan keluar dari satu negeri ke negeri yang lain (Sumber: BeritaHarian)

Link
https://www.bharian.com.my/berita/nasional/2020/03/666310/covid-19-bebas-keluar-antara-negeri

CinnamonR replied at 17-3-2020 01:35 PM
Mslhnye ipt u kolej pun semua suruh pelajar balik...

Betul tu..ipt suruh pelajar balik...yg local kelam kabut cari tiket..yg international atau on mobility program (ada yang baru tiba) pulak terkontang kanting di ipt...ofis ipt pun tutup...

Edited by nuril86 at 17-3-2020 04:33 PM

degil betul rakyat malaysia ni ye...

Balik kampung ramai2 rumah atok nenek pastu tido beramai2 bergelimpangan kt ruang tamu macam cuti raya? Kat mana #SocialDistance nya?
#JanganBalikKampung

Nabi s.a.w. pesan bila berlaku wabak jangan keluar dari sesuatu tempat dan orang tempat lain jangan masuk ke tempat lain. Mana yang Islamik sana islamik sini tu? Lupa dah apa Nabi pesan?