CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: system_failure

Setujukah Firaun Tuthankhamun dibawa masuk ke Malaysia

sarah82 replied at 28-12-2019 05:44 AM
Selain tu ada kajian menunjukkan Tut ni hasil inbred.. bapa dan mak dia adalah adik beradik.. Biasa  ...

ohh yeke... aku pun baru tau info nih..
best best

salah satu teori yg aku bace, tuthankamun mati ketika crash bertempur keta kuda..
thats why tulang kaki dia terkehel, tulang dada patah dan tengkorak dia retak camtu..

apapun aku terkejut gak la bila dpt tau Nefertiti bukan mak dia..
maybe mak tiri kot..

Sbb nefertiti ni bukan saje cantik dan bijak, tapi adalah firaun de facto yg sbnr ketika tuthankamun menaiki takhta ketika berumur 9thn.

Dia ni la Zulaikha isteri sang pemerintah yg tertawan dgn ketampanan aku ni.. eh silap... nabi yusuf... hihihihi

Rate

1

Berdasarkan kajian genetik dari sebuah uni Germany,  bapa Tut confirm adalah Akhenaten manakala utk mak tut,  mmg asal teori adalah Nefertiti selepas kajian DNA, mak TUT adalah adik beradik seibu sebapa dgn Akhenaten.

Datuk Tut adalah Amenhotep III. Zaman dia Mesir pada puncak kekayaan dan kekuasaan. Nenek Tut queen Tiye.

Rate

1

aku nk out of topic skit leh tak...

ni brkenaan kapal Flor de la Mar (bunga mekar dilautan) kat melaka tu..
ada org bising... nape brsusah payah membina semula replika kapal penjajah tu.. knpa nk banga sgt dgn penjajah tu...

well.. the way i see it maybe differ from the way anyone else see about it..

yup.. betul la kita kena bangga dgn produk sejarah sendiri..
tapi bukannya takde lgsung kita up sejarah bangsa kita... kalau ikutkan masih belum habis lg..

Analoginya mcm seolah2 kita baca buku novel.. kita bace first two chapter... then kita lompat terus last chapter..
dengan itu..
kita akan teruja dan bernafsu besar nk digging more dan teringin nak tau sgt2 apakah chapter tengah yg unknown itew...

For the sake of malacca pulak...
If out of sudden org ternampak kapal perang portugis yg paling hebat waktu tu berada di melaka... secara tak langsungnya people like me will say.. whooahhhh... hell yeahhh melaka... who is melaka? why melaka? knpa melaka menjadi sasaran armada perang terkuat waktu tu...

see... how people got interested with only see the last chapter..
Dlm perut kapal tu sendiri trdpt byk info yg mengagungkan melaka... xde sebutir pun memuji portugis...

Rate

1

sarah82 replied at 28-12-2019 01:34 PM
Berdasarkan kajian genetik dari sebuah uni Germany,  bapa Tut confirm adalah Akhenaten manakala utk  ...

thanx for the info...

Disebabkan Tut adalah hasil inbred (pernikahan sesama keluarga) utk memastikan bloodline dia pure (ni teori aku) Tut ada bbrp masalah fizikal dan penyakit. Antaranya adalah Club Foot atau kaki ke dalam. Selain tu Tut juga ada Malaria. Selain tu Tut juga patah kat tulang pinggul dia.. Jadi gabungan Malaria yg melemahkan imune system,  Necrosis dan kecederaan akibat tulang patah punca kematian Tut. Aku rasa dia mati akibat darah dia sendiri jadi racun pada diri dia.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

1

mcm pameran firaun ni gak laa...
nmpk mcm takde kena mengena lgsung dgn sejarah malaya pun...

tapi.. nk tau tak..
sbnrnya ade 1 persamaan ...
cuba try teka..

Rate

1

Follow Us
Dan sebab Tut juga baru aku tau yg bahawa ada "generic sequence dlm chromosome Y" yg hanya diturunkan dari ayah kepada anak lelaki. Manakala DNA Mitokondria pulak adalah diturunkan dari ibu kepada anak.

Jadi aku pernah komen yg Yahudi ashkenazi bukan yahudi kalau ikut keturunan mak yg yahudi dok bangga.. Sebab based DNA MITOKONDRIA menunjukkan moyang perempuan 1st depa adalah someone dari eropah yg memilih yahudi sebagai agama kira2 2000 tahun dulu.

sarah82 replied at 28-12-2019 01:49 PM
Dan sebab Tut juga baru aku tau yg bahawa ada "generic sequence dlm chromosome Y" yg hanya diturunka ...

ohhh yeke... info yg bagus bro...

aku pun skrg ni tgh syok bace kajian mtdna oleh dr.openheimer and the gengz yg membuktikan dna org melayu adalah yg kedua tertua didunia...
jauh lebih tua dari bangsa india dan cina..

sarah82 replied at 28-12-2019 01:43 PM
Disebabkan Tut adalah hasil inbred (pernikahan sesama keluarga) utk memastikan bloodline dia pure (n ...

thanx for the info...
but something yg kacau dan tak selari kat sini ialah..
king tut adalah salah sorang king yg paling femes dlm ratusan king di mesir...

kalau betul dia cacat, tempang, oku dan sebagainya knpa citer ttg dia yg hebat2 sume tu di lakarkan di dinding dan wall fb kubur beliau..

tapi tu la kan.. dia ni sgt bermisteri... tukang sapu sampah mcm aku ni mmg takde duit sgt nk beli bahan bacaan mahal2 tue...

system_failure replied at 28-12-2019 01:54 PM
ohhh yeke... info yg bagus bro...

aku pun skrg ni tgh syok bace kaji ...

Aku perempuan.

Hahahaha.. Ttg DNA melayu.. Aku pernah bertekak dgn bugis.doom dan pyro.. Depa berdua sampai sekarang tak boleh jawap soalan aku.

DNA mitokondria Melayu berusia lbh kurang 60000 tahun cina pulak lbih kurang 50000 tahun india lagi la muda.. Iaitu lbh kurang 40000 tahun.

Mitokondria juga membuktikan kata2 org tua2 yg Melayu dan Siam adalah bersaudara.

system_failure replied at 28-12-2019 02:00 PM
thanx for the info...
but something yg kacau dan tak selari kat sini ialah..
king tut a ...

Aku rasa citer tentang kehebatan dia adalah utk cover up dia punya kecacatan.. Dia mungkin cerdik dan mahir dalam seni peperangan dan pentadbiran..

Dan dari bacaan aku.. Depa juga jumpa kemungkinan Nefertiti dan Akhenaten tak ada hbgn.

Ni mungkin x ada kaitan.. Tapi ada catatan Mesir menunjuk depa takut pada satu bangsa pelaut yg setiap 4-5 tahun akan dtg dan merompak Mesir sampai la ada 1 Firaun Mesir yg berjaya menghalau bangsa ni.. Ikut catatan tu berdasarkan ciri2 yg digambarkan bangsa pelaut ni ramai yakin adalah Melayu.

Org melayu moden tak tau melayu tua sgt hebat. Sampai kaedah nak tentukan jenis ikan dilaut pun tak perlukan sonar mcm skrg ni.

system_failure replied at 28-12-2019 01:38 PM
aku nk out of topic skit leh tak...

ni brkenaan kapal Flor de la Mar (bunga mekar dilautan) kat ...

Armada perang Portugis punya kekuatan hanya 3/10 dari kekuatan armada laut Melaka.

Kalau masa 1511 tu peperangan adalah armada laut melaka vs armada laut portugis,  melaka takkan jatuh dan dijajah.

Tapi syg ada pengkhianat yg mengkhianati melaka.

system_failure replied at 28-12-2019 12:54 PM
tengkiu gais..
nmpknya so far 30 yg setuju dan 2 say nay...

Kenapa pulak nak bantah, tak faham aku. Takut mumia pula ke berkamoung kat sini. Biar la bawa sini,takkan bawa firaun je, mesti la ada sekali benda2 lain tu aku nak tgk

Elok la be masuk, yg Ada muzium tu pun DH bosan tgk, dok ulang hat tu ja, eloklah mempelbagaikan lg

Done vote. Stuju je. Bestnya blh tgk dr dekat.

Done vote.
Setuju sgtttttt
Nk g mesir.. Jauh..
Da la minat tamadun mesir ni.
Dlu ade cita2 nk amik archeologist. Tp family x bg..huhuhu

sarah82 replied at 28-12-2019 02:28 PM
Aku perempuan.

Hahahaha.. Ttg DNA melayu.. Aku pernah bertekak dgn bugis.doom dan pyro.. Depa  ...

Wahh... Yang ini menarik. Mana u baca kajian tu?? Cuba u bukak 1 benang khas untuk ni. Bole kita bincang panjang lebar.
King Tut kaka dah banyak baca dari sumber2 pelbagai. Tinggal nak tengok real mumia King Tut jer.
Rasanya bukan raja2 Mesir kuno  jer menjaga pure blood deols... Keturunan raja2 melayu dulu pun sama kot... Zaman ni jer bole kawin ngan marhaen.

Kakalongmu replied at 28-12-2019 03:49 PM
Wahh... Yang ini menarik. Mana u baca kajian tu?? Cuba u bukak 1 benang khas untuk ni. Bole kita b ...

Kajian ttg DNA MITOKONDRIA ka? Ada byk berita ttg DNA ni.

Masa tu kes kononnya melayu adalah pendatang.. Jadi based on kajian DNA ni.. Melayu bukan pendatang.. Dan org Asli Jakun adalah nenek saudara Melayu berdasarkan DNA MITOKONDRIA ni.

Manakala nenek moyang cina adalah kaum Cham yg juga saudara dgn Melayu.

Tentang Inbred breeding ni.. Salah satu kes yg terkenal adalah keluarga Habsburg pemerintah Sepanyol... Boleh dikata hampir keluarga Habsburg ni memiliki dagu yg sama.. Dikenali sebagai "Habsburg Jaw".