CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bluebutter

Kenapa hidup aku tak seperti orang lain...

Meiizu replied at 16-11-2019 11:52 AM
aduhai ..kawan you tu mesti sedih & pedih.
Raya haji baru ni mak pegi haji I menumpang raya rumah ...

Tt ni sebenarnya beruntung ada laki ada anak ada kerja ada makpak..sebabkan naik axia, laki bewak nak mengeluh..adoila belajar la bersyukur..

Iols ni laki takda, parents meninggal, time raya last year adik beradik raya rumah mertua, terpaks terpaksa menumpang raya umah makcik tapi segannya lahai..raya next year iols plan nak g cuti je, sunyi tapi iols try utk bersyukur..tiap masalah ada cara keluar dia.

nazzse replied at 16-11-2019 09:40 PM
Tt ni sebenarnya beruntung ada laki ada anak ada kerja ada makpak..sebabkan naik axia, laki bewak  ...

Ohhh sorry nazzse...
I pun dah start pikir nnti kalau mak takde..I nak beraya mana..sampai ke sudah takde idea

Edited by munchkin at 17-11-2019 11:10 AM

Stop comparing yourself to others. Lama2 kelak ko jadi unhappy.

Macam mil sil biras aku dok lah compare org pakaian tudung bag rumah mesin kuih kasut gelang holiday list goes on never ending. Lepas tu masing2 muka monyok dan unhappy bila compete compare ngan org pastu tak menang. Bila menang pun, nanti org lain come up with barang baru, dia pun nak jugak. Sampai bila? Masing2 bukan org mewah pun. Kalau tak dapat lawan mula mengumpat alah bukannya bagus pun. Tak pernah nak happy bila tengok org lebih.

I tak pernah dan tak akan hidup ikut cara orang. I hidup ikut cara i. Mak i pesan ukur baju pada badan sendiri. Tak banyak pun dia pesan. Bapak i pesan jangan ikut orang set your own trend. So i pakai makan buat apa i suka bukan ikut tekak orang dan cara oramg.

Aman je hidup. Bila org ada apa2 lagi bagus dari kita just kita be happy. Keep on saying good for her him or them. Kalau benda baik datang pada kita walaupun sikit, syukur alhamdulillah.

Ramai lagi org yg unfortunate dari kita. Kena selalu bersyukur apa yg ada.

disneyrecess replied at 16-11-2019 06:42 PM
Wahai kaka tuan tanah,
Bahagia bukan letaknya ada duit wlpn duit tu perlu.  Kaka nak jadi cam meol ...

Aku doakan yg baik2 utk ko. Semoga Allah limpahi rahmat dan bahagia dlm kehidupan ko. Takpela, cari bahagia dari sudut yg berbeza. Mungkin dengan event2 sosial dengan anak2 yatim ke budak2 sekolah ke.

Memang banyak contoh pun dari luar nampak perfect life orang lain, tapi sebaliknya, ada yg struggle depression dengan anak autism, walaupun ada anak2 lain yg normal, sendiri pun struggle depression walau kita rasa life dia semua cukup, rumah harta publisiti (sebab soc media influencer). Bila aku baca kisah2 macam tu, betullah kadang2 Allah kurniakan kurang lebih kt semua manusia ada la sebabnya. Yg bezanya sejauh mana kita nak syukuri nikmat atau ujian yg diberikan

Meiizu replied at 16-11-2019 07:52 PM
aduhai ..kawan you tu mesti sedih & pedih.
Raya haji baru ni mak pegi haji I menumpang raya rumah ...

Mmg sangat if kita fikirkan klu kita kat tempat dia...
Tapi kekawan ramai yang tak nak kesian kat dia...

Assalammu'alaikum n selamat sejahtera.

Kena rasa cukup la, dik TT.  Tu yg takde dlm jiwa TT.  Sygnya kalau solat 5 waktu tp tak kenal2 Allah lagi.  Hayatilah solat tu.  Pergi kuliah agama.  Byk nikmat Allah dah bg tp u asyik komplen n kenangkan yg tak dpt je.   Istighfar byk2.

Follow Us
bersyukur la kak..
bila fikir2 balik, kaya2 nak buat apa.. cukuplah ade rumah nak berteduh, kereta nak bergerak, makanan nak teruskan hidup, kerja nak carik rezeki..
akak yakin ke kalau akak kaya akak akan happy..
tak semua benda boleh dinilai dgn duit..

ot sikit, semalam tgk trek selebriti bini alip sukeri.. dorang prank alip sukeri ckp driver dia yg dwarf tu (sorry kalau kasar)terlanggar kereta RR dia.. budak tu kemain prank nangis2 mintak maaf.. alip sukeri kurang ajar gila ckp potong gaji dia bulan2 500-600 utk 2 3 tahun (yg ni thru call).. pastu bila kat rumah pun lg sekali driver dia buat mintak maaf, alip sukeri ckp dia dah lama sabar la ape la padahak belum tgk kereta lg.. pd aku biadap betul.. pasal kereta je kau tamak camtu sekali.. kalau bercerita kemain kau lah manusia paling pemurah dlm dunia.. first time la aku nmpk muka dia berubah bila nmpk camera.. baru org tahu perangai sebenar..

so  moral dia, nampak tak kaya2 pun jd duniawi sgt.. better hidup biasa2 je tp tenang..

Soh laki ko kerja part time la. Ko pulak sambung belajar, g amik master, phd sana. Boleh kata babai kpd hujung minggu dengan family lah. We cannot have it all. ada certain benda perlu dikorban untuk memenuhi kehendak yg lain.

kite xleh nk bandingkn life kite dgn org lain. Ada org yg senang, ada org yg susah. TT kne bsyukur & terima seadanya. Kdg2 ape yg kite nmpk tu x semestinye baik2 je... kdg2 dorg pn struggle jgk nk hidup... yg kaya xsemestinye hepi & kite yg sedang2 je ni xsemestinye merana sllu... sy pn ada opismate yg kalo bcuti msti pegi oversea je, pdhal dia sllu je bsungut, xckup duit la, kne menabung, dia pegi pn sbb  kwn2 dok ajak.. so kite tau la yg dia pn struggle jgk la... baik kte hidup bsederhana je, ikut kemampuan sendiri..  bcuti pn dlm malaysia tu pn x cover semua tmpt lg...

Kadang-kadang kita terlupa yang Allah beri apa yang kita perlu bukan yang kita mahu.  So let's do a reflection and be more grateful with what we have...

Pasal your husband tu...u lebih tahu apa yg lebih baik untuk u, anak2 and masa depan.  

TT mengadu kesusahan hidup. Kalau ikut pemahaman tulisan TT punca utama sbb suami. Dah tau punca salah satu punca kesulitan adalah suami knp masih simpan?

Buang suami confirm beban TT dpt dikurgkan. Rsnye kalau dah eliminate laki mcm tu, TT nak melancong, nak shopping, nak mkn best2, u name it...sure boleh dapat.

So fikir sendirila...

untung sis ade anak2...dan  bdn besar2 sehat..
kami ni nk dapatkan sorg pun mcm2 ubat mcm2 treatment and duit yg kami ade sume laburkan utk dapatakn anak.. pun masih belum dpt sorg..

Saya doakan sis dimudahkan urusan dan murah rezki..doakan saya dpt anak2 ramai mcm sis..sonok duk penuh2 dlm keta riuh rendah..
Kat umah ramai2 rasa masakan kite..boleh gotong royong bersihkan umah...

Saya cuma positif je skg ni...

Apa nak sedih jom kita gi jln2 bagi happy

tt hilang dari radar kee ni? yilekkk no reply

msti uols jenis nak nampak AAAA ja kan??

maaflah kata iols selalu tgk org yang nan hadoo ni mmg suka sngt berusaha nak nampak have2 sampai parking kete axia depan kedai makan pon malu, tu axia bukan kete sorong ker nak malu. Iols ni bkn nak kata kaya tp adalah sikit rezeki tu, kadang laki aku perangai hazab suka sangat naik kancil nak roboh dia yang xder aircond, viper pon sedih radio pon xder jalan2 pusing putrajaya tu taw. Sikit pon aku x malu rilek buka tingkap besar2 pusing2 aku xtipu ni cter benar ni... Nak malu apa weh dengan harta dunia ni, kalau nak sesuatu tu usaha la xyah nak salahkan pasangan, kau jugak yang milih dia lepas tu bila x dpt life yang mcm ko nak meroyan

Meiizu replied at 19-11-2019 03:40 PM
tt hilang dari radar kee ni? yilekkk no reply

TT tengah belajar bersyukur kut...
Nak2 lepas baca forumers replies...

Wahai kaka tuan tanah,

Mcm mana u blh ada hiv?
Tertanya tanya lak.
Maaf soalan sensitip skit

TT, biar la tak kaya janji xbanyak berhutang..lagi perit bila ko berhutang disebabkan ko nak puaskan kehendak orang lain..

misssakura replied at 16-11-2019 07:25 AM
iols pon pakai axia jer. adakah iols patut malu jugak??

aku pun sama pakai axia gak tapi nak malu watpe?orang pakai keta besar2 pun berhutang jugak lain la beli cash..gittuhhh ayat nak sedapkan hati

Wahai kaka tuan tanah,

Allahuakbar..aku doakan somi ko dapat berikan ape yg ko nak i.e nafkah batin n ko sembuh sepenuhnya dari hiv..tetiba sedih lak pepagi ni baca kisah hidup ko..aku harap ko bertabah la lagi2 bila ade madu ni..aduh aku sendiri tak kuat cam ko disney..