CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bluebutter

Kenapa hidup aku tak seperti orang lain...

Sabarlah sis.. stp manusia dugaan dia lain lain.. jgnla merungut pada benda yg kita tak dapat.. sememangnya perancangan Allah lebih baik dr yang kita atur dan harapkan.. sis solat x tinggalkan.. dah satu nikmat dr orang yang malas solat..

My friend Ada perangai camni. Sgt comfortable keje biasa2 sebab Bini asik provide, asik top up. Bini jenis berwawasan while husband jenis whatever. In the end, selamat kena cerai..Bini pulak Lepas cerai jadi Agen takaful, saja nak extra money..laki takuk Tu jugakla..tak mampu duduk sorang2 pun..

Axia pun Kete sis.. kalau mampu beli kete mewah 2nd.. harga drop kaw kaw.. tak semua pakai kete mewah tu 1st hand sis.

Victorioussss replied at 16-11-2019 04:34 AM
Orang cakap duet tak bole beli kebahagiaan
Well kajian menunjukkan most org yang bahagia sbb dorg a ...

tetiba terasa wow kat awak.. bagus bagus... tapi sebenarnya pompuan pun ble cari duit... all matters xble give up. Bila mengharap and laki x meet expectations jadila feel gini.

Harap TT bangkit. U can do it kak!

Tt ni risau ape org nmpk eh. Jgn camtu. I x kisah pon kete i kemek bengek, laki xde, dok apartment, x de passport tapi hari2 leh g shopping complex, mkn kt jaya grocer. Tgk la mane yg buat tt happy. Kalau kita redo semuanya indah ja

putericahaya999 replied at 15-11-2019 09:24 PM
Untung tt ada Laki.
Boleh menumpang kasih memayung cinta
Saya Laki pun tkda

Ha..ha...aku terhibur dgn posting kau cahaya.....

Hari tu nk goda hb donutfilling , dah dia nk balik laki dia kannn.....tak pe lah...ada rezeki dpt lah kau hb yg kaya, rajin masak lemak cili api & penyayang thn 2020 ni nati....

Follow Us
Victorioussss replied at 16-11-2019 12:34 PM
Orang cakap duet tak bole beli kebahagiaan
Well kajian menunjukkan most org yang bahagia sbb dorg a ...

sejukkkkk je baca posting Vic....

Mcm tak caya je vic yg tulisss

Bahagia tu kita yg create sendiri, bukan dari ukuran harta, wang. Bukan takda org hidup sederhana tapi rasa cukup dan bahagia. Bukan takda juga org yg kita nampak kaya raya mewah tapi tidur malam pun tak lena, risau macam2, risau orang khianat, risau pencuri masuk rumah besar, risau macamana nak sustain business. Orang yg sederhana tido malam2 pun lena. Count your blessings, kalau compare dengan orang lain sampai kiamat pun takkan rasa cukup dan cemburu tak bertepi. Pada aku kekayaaan sebenar tu ialah nikmat kesihatan. Syukur la diri sendiri sihat, anak2 sihat. Bahagia tu takyah tunggu di oversea, kalau dapat ke pekan dengan family pun boleh happy. Semoga Allah pelihara hati kita dan sentiasa titipkan syukur atas segala nikmatNya

Tt,rezeki itu luas..bukan setakat ekonomi atau duit. Paling penting, beriman. Di ikuti dengan kesihatan.

Luaskan minda, lapangkan hati. Bincang dgn suami bagaimana nak naik taraf ekonomi keluarga. Nak cakap banyak pun, aku kawen pun bukan lama sgt.

Bincang la baik2

Laki aku hantar aku g kerja naik axia dia, kiss2 sebelum turun vs kalau dia hantar naik kereta aku H, kiss2 sebelum turun pun sama ja rasa. Bukan rasa megah turun dari kereta apa, orang pandang ke, tapi rasa bahagia bila suami hantar tu

Tak nak bersyukur ke TT ni?
Ada anak sihat, tinggi katanya...
Cukup makan la tu...

Ada kawan I kahwin dengan orang kaya, duit banyak, harta ada, suka update FB bg tau jalan oversea, makan kat hotel hampir setiap hari...
Tapi anak takde, suami kaya pulak ada isteri, anak dan cucu sendiri... (dia 3rd wife)..
Walaupun kaya, masa ramadhan update FB bagi tau dah tempah baju harga ratus2 tapi di pagi raya nan syahdu dia update kat FB duduk termenung sorang2 kat kondo sewa mahal...
Mak bapak dah takde, abang kandung ada keluarga sendiri, ada kakak tapi lembam.. Raya sorang2...

TT nak tukar hidup dengan dia?

jazaa100 replied at 16-11-2019 03:45 PM
Ha..ha...aku terhibur dgn posting kau cahaya.....

Hari tu nk goda hb donutfilling , dah dia nk  ...

Tulah jodoh tak kesampaian
Payah betul nk berjodohan kali kedua ni sbb banyak handbags Tapi keyword kena syukur
Ulang 10 kali syukur kalau nak merungut

Wahai kaka tuan tanah,
Bahagia bukan letaknya ada duit wlpn duit tu perlu.  Kaka nak jadi cam meols ke?  Duit xhabis, rumah terlalu besar sampai xlarat nak kemas, meols ada semua. Duit kereta, company, reta. Laki handsome, penyayang, baik semua perfect. Tapi apa kekurangan meols ada?
Ada..
Meols sampai sekarang xleh mengandung, ivf dah cuba bape kali, meols ada madu, sbb meols ada hiv jadi husband xnak having sexs jadi dia cari another wife utk that purpose. Meols 25 kaka,  hidup org tgk cm bahagia,  semua ada, bila org tgk kami perfect couple cntik handsome sama padan to org xtahu apa yg kami facing everyday. Meols nak kiss check and lips husband pun xleh tau kaka sbb dia takut dpt hiv wlpn meols ni mkn ubt and dah suppressed virus tu jadi 0.00000001 copy. Duit dia tabur semedang.. Tp meols masih xboleh dpt apa kaka ada sekarang wlpn meols byr berjuta.

Ramai je yg spesis cam suami sis ni. Contoh Pak sedara Aku. Sampai ke Tua gadai macam2 utk bayar sewa umah sbb malas kerja. Mak sedara Aku pulak terpaksa berjimat cermat sbb sepupu Aku 2 org belajar ipt. Banyak je jantan spesis biawak. U are not alone.

Meiizu replied at 15-11-2019 09:31 PM
tt ni bukan serabut dgn kereta...serabut laki tak contribute sama2 .
Orang lain tu gaji selevel tt  ...

setuju..ini lah punca sebenarnya..root cause. kalau suami kita ok, kita naik bas..makan kat gerai tepi jalan pon hepi.

aku hanya ada anak je tt.
setiap hari aku selalu mintak anak2 aku doakan kesejahteraan aku..dimurahkan rezeki..diberi kesihatan..supaya apa yg aku ada..aku pulangkan 'rezeki'  blk pd mereka.

cari penyelesaian ttg suami ko tu. kalau suami ko ok..aku yakin hidup ko akan tenang. ko makan nasi ngn ikan masin pon ko rasa macam makan beriani. ttg axia ke..shopping tu semua tu takde hal pon.

sarahmirza replied at 16-11-2019 05:59 PM
Tak nak bersyukur ke TT ni?
Ada anak sihat, tinggi katanya...
Cukup makan la tu...

aduhai ..kawan you tu mesti sedih & pedih.
Raya haji baru ni mak pegi haji I menumpang raya rumah sister yg dah kawin pun sedih..abah dah meninggal. At least I cuma sedih bukan pedih.

To tt,
Masih ada anak penyeri hidup..ada jugak yg doakan u bila dah meninggal nanti.

putericahaya999 replied at 16-11-2019 06:42 PM
Tulah jodoh tak kesampaian
Payah betul nk berjodohan kali kedua ni sbb banyak handbags Tapi keywo ...

g ngorat stingers tu hah..
kang kurang skit moyan dia...hehehe

disneyrecess replied at 16-11-2019 06:42 PM
Wahai kaka tuan tanah,
Bahagia bukan letaknya ada duit wlpn duit tu perlu.  Kaka nak jadi cam meol ...

Sedih kaka baca. ...kaka doakan ada keajaiban buat cik disney...jangan putus asa berubat dan berdoa. ...moga cepat sembuh ya adik. .....aminnn

yuki812 replied at 16-11-2019 08:26 PM
g ngorat stingers tu hah..
kang kurang skit moyan dia...hehehe

I wish I can

But it's too cold to handle