CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bluebutter

Kenapa hidup aku tak seperti orang lain...

Sendiri suka membela bewak sendiri refleks lah sis

TT x kaya sbb macam ni la perangai.

Cubaaaa.... tutup mata, tarik nafas. Lepas tu pegi kat area kl... xpayah susah pegi pudu area. Gelandangan xd rumah xde makanan. Tido atas kadbod. Kdg ada ema dan anak kecik. Tido je tepi kaki lima

Pastu pakcik tua buta yg dari meja ke meja jual tissue

Family keluarga anak ramai xd kereta hanya motor kapcai.. terkial kial nak survive hidup.. makan pun ala kadar apa lagi nk makan kat kedai.

So, TT level tu ke? suami kaki pukul ke? klu dia x keje suh dia keje. Susah sgt or dah xde syg or respect cerai je so TT boleh hidup free as u wish

TT sebijik mcm kawan sy. Dari bujang sampai ada anak semua xkena ada jeee.. rasa forever la dia gitu

Jgn nilai hidup ni dgn berapa kali holiday if so.. u anggap life ni so cheap. Anak sekolah lagi? kereta tu xble bawak masuk kubur esok tt dah xde anak tu sekolah level mana? spm je ke.. haaa sambung pakai axia je

U kena fight utk life anak u yg lbh better dari u. u kena ajar dia how precious life ni.. how precious jd anak yg baik and jaga u bila tua.. and beri segala yg mampu. Bukan u stress kan diri perkara remeh. So grow up sis.. say Alhamdulillah selalu

Rate

1

sekurang-kurangnya sis dapat juga naik kereta.. orang ni lagi susah dengan luka jahit pun baru berapa hari..

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

betoi ka ni..
cam saja reka pun ada..

ok.. jika betoi..
sis, bersyukur tau ada anak..

saya belum ada rezeki anak.. huu

Belajarlah bersyukur..inshaAllah akan diberi segala kecukupan. Lihatlah orang di bawah, supaya kita sedar yg kita ni lebih beruntung, ada tempat berteduh, ada makanan di meja, ada pakaian, badan sihat.
Ukur baju di badan sendiri. Kenapa perlu terikut dgn lifestyle org lain. Yg nampak kaya tu x semestinya betul kaya, kebanyakannya hutang keliling..
Apa pun, saya doakan akak diberi kelapangan dan ketenangan hati. Boleh amalkan zikir Ya Fattah, Ya Razzaq Ya Wahhab utk murah rezeki.

Rate

1

Org yg  bahasakan encik suami ni Nmpk sgt Syg laki xkesahla laki tu biawak hidup sekalipun.

Follow Us
iols pon pakai axia jer. adakah iols patut malu jugak??

Hidup sederhana sudah.

Kalau nk pegi bercuti, nak pakai keta besar, cubalah blaja saving.
Tak perlu nk asyik bershopping.

Sis...jgn fikir apa yg kita takde..tgk apa yg kita ada...ok...moga allah bukakan pintu rezeki sis dan keluarga..insha allah..

u frust dgn laki ko.. laki ko sangkak takda cara nk meningkatkan cara hidup.. sangkut! ni akan buat ko tak happy dgn segala2nya.. smpi bila?? been there done that, so kt bwh ni suggestion aku..

suggestion aku..
- bg kata dua, ultimatum sekian2 timeline.. mmg meluatlah tp kena bg wake up call, cmon org jantan skang ni lembik, kena kejut, zaman ni org pompuan kena kuat.. takda pilihan..
- utk diri ko pulak, doa dan doa tanpa putus asa, zahirkan dgn mengadu royanan ko segala pada Dia..  ni utk manage perasaan dan emosi up and down kita..
- belajar utk perbaiki diri, dr segi dalaman ko, cara hidup, kerja, minda dan mental, put things in perspective. this is a battle within yourself, trust me bende ni paling susah..
- tulis atas kertas putih besar life blueprint ko sendiri, target, vision, cara ko nk capai target sekian2..

selepas semua ni, jawapan segala akan naturally datang pada ko ok.. nk tahu camna, ko PM aku.. aku boleh bg tau dgn detail..

hope this helps kaka..

Rate

1

Tt frust dgn laki dia. Axia pulak yg jadi mangsa

Edited by mbhcsf at 16-11-2019 11:39 AM

kenapa aku ....

kerana,  anda melihat dan menganggap yg FANA itu BAQA ( kekal )

anda melihat  keberadaan materi = kepunyaan manusia yg nampak konkrit . anda tak bawa ke minda sedar yg itu semua PINJAMAN dan REZEKi ..ujian juga...

kerana nafsu anda menyatakan yg FANA itu best, baik, indah mulus dan sebagainya

kerana jiwa insan dalam diri anda masih perlu mengetuk si Qalb yg may be belum tersedar kerlipan kerdipan dunia  akan  hakikat kebenaran dan realiti ..

kerana pandangan mata anda melihat yg  alam nyata = itu mewakili kebenaran

sedangkan  " truth and REALITY'

pemiliknya ....anda tidak yakinkan syakin yakinya  milik siapa ?

yes anda solat - itu fiqh which is important  alhamdulillah

tapi selain solat tasawwuf , aspek hati , sangkaan....dan jiwa insan

perlukan ilmu

anda melihat = harta itu powerful sedangkan

yg paling penting dalam manusia yg mengadu jasad ialah qalb  elemen ruh dan aqal juga salah satukompnenn
anda masih boleh hidupkan...jika ia hidup datanglah  pendaptan EURO 40 000 sebulan  - apakah anda hairan atau terjelir liuran ?

kejarlah ilmu

itu oenguat jiwa dan yg paling penting anda kenal  ALLAH itu siapa - PEMILIK AGUNG REALITI dan hakikat kebenaran...

yg lain anda lihat t itu fana , yes dalam dunia ad manfaat tapi di BAQA....well...hmm...so choose my dear  WISDOM and HAPPINESS...
choose wisely...

Rate

1

Awal mula pertama mula, awak yg pilih untuk berkahwin dengan lelaki yg sekarang jadi suami awak tu, kan? Terima lah dia seadanya.

Kalo org lain dapat cipta kebahagiaan melalui duit-duitan, awak ciptalah kebahagiaan melalui rumahtangga yg aman. Bahagia itu, diri sendiri yg cipta.

Kalau dah tak bahagia, melangkah pergi lebih baik dari menyalahkan nasib.

Solat tu perkara wajib. Takder kena mengena ngan leh jadi kaya ngan solat.
Nak jadi kaya kena ada usaha yg boleh mengkayakan diri sendiri.
Kalo asyik shopping jek. Makan kat kedai makan jek. Itu mengkayakan org lain, bukan diri sendiri.
Nak berjaya kena ikut org berjaya

Bersyukurlah kerana tt..suami n anak2 masih sihat .....

Orang cakap duet tak bole beli kebahagiaan
Well kajian menunjukkan most org yang bahagia sbb dorg ade duit

Iols pernah cakap kat someone
"If duit xle beli kebahagiaan pun, iols rela nangis dlm ferrari instead of kancil"

Truth is, laki tt sampah. Perangai sampah dan xde kemajuan. Seorg ketua keluarga perlu ada vision nak senangkn famili dia termasuk diri dia sndiri.. kalau melepet je xde hasil, failurenya la sbg seorg lelaki

Sbbkan dapat spouse yang cenggini la chuols terdevelope perasaan sedih dalam diri..kenapa org lain happy bhgia dan ade semuanya

Sbb tt zpernah ada ape yang dorg ada..semuanya sbb perangai laki tt xmacam laki dorg

My advice..amalkan surah al waqiah dan zikir nabi yunus. Moga Allah limpahkan rezeki buat iols, buat tt, dan buat semua forumers yang baca ni as long as chuols Islam yang tak dilaknat

Untuk laki tt tu..pepandai la handle sndiri camne nk ubah perangai kutu dia

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

1

Nak tanya tt....sewa rumah...bill air. .letrik. ..astro siapa bayar. ...tt juga ke atau suami. ..kalau suami gaji kecil. ..tapi dia abis bayar semua tu ..janganlah mengeluh. ..kena tolak ansur. ...

Dek, usahler di compare hidup ngan org lain....axia tu tak bole membawa dr point A to B ke? Anak2 cukup makan pakai sekolah bills berbayar kan? Chuolss lebih tenang hati kalau bersyukur...percayalah

Kalau asyik tgok org lebih dr kte mmg smpai bila2 la xcukup..
Kena bljr bsyukur dgn apa yg kte ada..org lain susah,xda duit,sakit lagi..
At least kte sihat and tenang pun dh bagus..
Kalau nk cari org kaya pun..nk ke depa share harta dgn kte..jgn letakkan kbhagiaan tu dgn wang ringgit..

Kak oii..
Aku pakai viva 15 tahun kot..rileks je..
Naik kerets balik raya..adik beradik aku. Adik beradik bini aku semua kereta import..xde hal pun..aku shopping pun bila nak raya bila nak bukak skolah..xpernah lak aku compare hidup aku ngan org lain..
Sama je bila cuti2..mostly kat skolah aku ni cikgu2 pi oversea jugak..aku stkt balik kelantan n penang. Tp aku beli la makanan apa2..sbb bagi aku  ..niat nak sedekah..
Hidup kita ni sementara je. Mmg ada makhluk tuhan akan pandang ko lekeh..xdee duit..pandang ko ngan pandangan selebet. Pokok pangkal ko tu cik kak..jangan ambik serius sangat...ntah2 yg bcuti g jalan tu hutabg keliling pinggang..migrain nak bayar hutang..ko syukur Allah xbagi ko penyakit..ko ada rezeki anak2..
Seiring dengan masa .Insha Allah akan ada kesenangan bila anak2 dah besar..
Xpayah merungut..xpayah cakap ko solat 5 waktu..nanti niat ibadat ko dah jadi xikhlas

Hidup kita bukan untuk orang .kita nak cari redha Allah..ko buat je kerja ko..ikhlas cari rezeki..ada rezeki ko nanti .mana tau Allah bagi sbnrnya anak ko nanti jadi cerdik or anak ko besar nanti akan bahagiakan ko

Yang penting kak ooi..jangan tgk org senang je. Susah diorang kt blkg ko..xkan diorang cerita la