CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 19345|Reply: 85

Kawan Yg Hadir & Pergi

Post time 22-10-2019 12:20 PM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Edited by CinnamonR at 22-10-2019 12:24 PM

Berapa ramai kawan rapat yang korang masih ingat yang rapat yg pernah hadir dan pergi dalam hidup korang dan yang masih ada?

Aku mulakan dulu..Yang aku ingatla..Yang betul2 aku rapat masa aku sekolah rendah sorang kot nama A..aku kawan dengan dia dari darjah 3 sampai tingkatan 3 kot lepas tu dah tak rapat sebab kitorang sekolah menengah lain2..Masa tingkatan yang masih rapat lagi tu pun sebab aku yang ada effort selalu lepak rumah dia(siap kadang2 tidur rumah dia) dan keluar dengan dia..Jadi tak rapat/ terputus hubungan pun sebab aku stop dah pergi rumah dia nak tunggu dia datang rumah aku n cari aku mcmana yg aku pernah buat mmg xla..

Next, start tingkatan 3 aku start rapat dgn Z sebab sekelas walaupun kitorg dah kenal dari ting.1 lagi tapi masa tu xdela serapat mcm ting.3 tu sebab masa tu dia ada geng sepupu dia dgn masa ting.2 kami lain kelas. Masa ting. 4 & 5 pon kami still rpt walau kelas x sama sebab aku gak showing effort selalu datang lepak kat kelas dia, naik bas sama2, datang rumah dia...kalau nak harap dia, memang takla..sampai habis sekolah pun kami still rapat smpaila masing2 dah kawin si Z tetibe bitter sgt suke perli2 aku dan menjauhkan diri smpai mesej pun tak balas..memang sedihla sbb dah kawan lama tibe2 jd mcmni..dan masa nila kawan2 aku yg lain nasihat lupe jela kawan mcmni sebab nampak sgt dia x anggap aku mcm kwn dia...

Next, si H aku rapat masa sambung belajar sebab kitorang housemate..rapat pun sebab aku still bermesej dgn dia..kitorg terus rapat even masing2 dh kluar dari U..selalu bermesej dan update ttg each other walaupun tak jumpa...sampailah baru2 ni si H tetiba menjauhkan diri jugak..mesej tak balas...ig tetibe unfollow n remove aku..wasap dia pun aku dah tak nampak dp n status dia maybe dia dah buang aku dari contact dia..memang sedihla tetibe je jadi mcmtu tanpa diberi explanation..

* Sebenarnya ada lagi tapi cukupla yang ni dulu..nanti kalau rajin lg sambung

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Rate

1

Iium kan ada..

Dik, ada satu tahap dalam peringkat umur, kau dah tak kisah ada kawan ke tak..

Rate

1

pasangan hidup

anak2

adik beradik

ibu bapa

mertua
saudara mara

sepupu sepapat

lebih penting perlu di utamakan  diberi perhatian

berbanding kwn takde pun takpe

Rate

1

lepas kawan aku yang dah tujuh tahun berkawa, tetiba MIA, ucap raya pon dah x reply aku dah jadi takut tak nak berkawan macam dulu dah

so sekarang masa lagi banyak dihabiskan dengan family

ya waktu jauh dengan family rasa sunyi sikit, tapi at least tahu diorang still sentiasa ada dengan kita

Kurex replied at 22-10-2019 01:14 PM
Iium kan ada..

True..lgpn ade sbb knape Allah filter org2 dlm hdp kte kn

dekmieDandy replied at 23-10-2019 09:45 AM
lepas kawan aku yang dah tujuh tahun berkawa, tetiba MIA, ucap raya pon dah x reply aku dah jadi tak ...

Sian awak.....

Follow Us
Kurex replied at 22-10-2019 01:14 PM
Iium kan ada..

Betul la kurex...iols tak teringin langsung join reunion kawan2 lama....dpt sembang sikit2 thru wasap grup pun dah ok rasa nya..
Family is my priority...

Kawan jenis yang berpuluh tahun, stick to the same circle. Not to close yet not to far.  Tak suka berkepit dgn kawan bila i feel like hang out akan cari. Most of the time buat aktiviti sendiri and kawan can come and go.  But real friends kita jaga and respect each other. Gaduh tu biasa tp sb dah kenal puluh tahun so ok je ..kadang jumpa pun setahun sekali or tiga tahun sekali.

So rely on urself TT not your friend, but always be good to everyone.

Edited by Kurex at 24-10-2019 09:34 AM
jerukkedondong replied at 23-10-2019 10:43 AM
Betul la kurex...iols tak teringin langsung join reunion kawan2 lama....dpt sembang sikit2 thru wa ...

Kawan lama dekat kolej add baiik dalam group whatsapp pun kurex silent je.. 3 hari tu terus quit..

Aku takda bff sebab aku sedar aku bkn bff yg baik.. jadi kawan biasa2 je.

Bertahun tak contact tiba2 diaorang contact balik sebab nak jual produk. Atau pun nak membawang. Kawan yang baik ialah yg rajin keep in touch, ambik tahu hal kita dan keluarga kita.

Nak dpt kawan tak susah, tp nak jadikan sahabat perlukan understanding, tolerance & give & take. Aku jenis keep my circle small. Aku cuma ada few bffs yg aku bole rely on & we still hang out & keep in touch. Aku pnh difriendzone oleh ppl used to be in my circle. Ntah tak tau ape yg x kene. Mayb they feel i dont matter to them anymore. Aku move on jelah.  

we are in the same boat tt . i nak share pengalaman pasala topic nie :

!) i ada kawan dah kenal for almost 14 years. tapi , hanya kena duit , kami putus .  dia mmg selalu pinjam duit dengan i dan mmg akan bayar balik lah lepas tu . part tu , i tak kisah sebab dia bayar balik hutang dia. ada satu hari nie , dia nak pinjam duit rm 100 untuk sambut birthday mak dia.  so , i cakap lah kat dia , kalau 100 mmg i tak boleh bagi pinjam sebab time tu kereta i  nak kena servis  dan mmg nak guna duit . tapi , kalau nak dalam rm 50  boleh je . lepas i text dia gitu , dia terus maki2 i . i dah macam eh , minah nie pehal nak paksa i bagi rm 100. lepas tu mmg sunyi sepi lah hubungan kami .  ada org bagi tau i ( someone close to her ) . dia mmg gitu perangai nye , jenis friend with benefit punya spesis .

2)  i ada sorang akak angkat( ni kenal kat tempat keje)  , kenal pun for almost 14 years . the same thing happen , putus jugak tapi kali ni hanya kerana i jumpa balik dengan akak angkat ( merangkap bekas jiran dan kenalan rapat keluarga i) . dia cemburu sebab ternampak i peluk dan cium pipi  akak angkat .

dan i bersyukur sangat2 sebab Allah jauhkan  org2 cam ni  dari i . dulu masa rapat kaw2 dengan 2 org di atas , i tak rapat ngan family i . tapi lepas putus , i jadi lebih rapat ngan family i .

The older i get, the more hesitant i am to expand my pool of friends. I used to be so friendly, can make friends ever so easily, to the extend that my mum worried i might get entangled with bad people. Now, I have lots of acquaintances but not so many close friends.

I keep my circle of close, reliable friends small. These are the people i trust, cherish and care so much for. In this circle, i have a few friends from back when i was 7. We may not live close to each other, but whenever i am back in my hometown, we make it a point to hang out. Some are my ex-colleagues whom i have grown close over the years. I have one uni friend that although we don't keep in touch as much as we would like to, but we know we are there for each other, should the need arises.

I also had a bestie who turned her back on me during Uni years, for whatever reasons best known only to her. Was brokenhearted cos we had a beautiful friendship while it lasted, but my mum told me, some people change and with that change, she may no longer found me a bestie anymore.

And there was one friend, who was also close, but drifted away, and my being bogged down by work contributed partly to what happened.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

jerukkedondong replied at 23-10-2019 10:43 AM
Betul la kurex...iols tak teringin langsung join reunion kawan2 lama....dpt sembang sikit2 thru wa ...

Samela kita..x join pon reunion2 ni...sbb dh x rapat pn dgn kwn2 dulu walaupun kecik2 rapat..xnakla pegi2 kite sorg krik2

Rogue98 replied at 23-10-2019 11:51 AM
Bertahun tak contact tiba2 diaorang contact balik sebab nak jual produk. Atau pun nak membawang. Kaw ...

Hah..ni mmg ada jumpa geng2 cam gini..

msamyrazi replied at 23-10-2019 12:59 PM
we are in the same boat tt . i nak share pengalaman pasala topic nie :

!) i ada kawan dah kenal  ...

Tula..kadang2 rase kite je yg hargai kawan2 mcmni tapi diorg xde fikir mcmtu malah dibakul sampahkan psahabatan kita...kwn aku yg Z ni putus gara2 aku ada bende yang lebih sikit dari dia..padahal selama ni byk bnde dia lebih dari aku takde plak aku nk sentap ke ape...ni jenis mmg xbole orang lebih dari dia..

Nak tau kawan tu sejati ke x tengok masa susah..ni masa aku susah dulu kwn byk hilang last2 family jugak yg byk tolong

CinnamonR replied at 23-10-2019 09:11 PM
Tula..kadang2 rase kite je yg hargai kawan2 mcmni tapi diorg xde fikir mcmtu malah dibakul sampahk ...

lupa nak add on, kawan i yang no 1 tu spesis cam kawan u gak, tak leh tengok i lebih dari dia. tak kisah lah dari segi keje ke , pakaian ke . sekarang nie i cam serik gak lah nak ada so called kawan nie sebab time kawan susah baru cari kita , time senang nan hado lah kan..

itular nak buat camne... lumrah hidup kot

cuma sekarang cam takut sikit, takut dah terbiasa sangat sesorang kang jadi lone wolf