CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Saiful

"Kalau Jadi Apa-Apa Pada Saya, Anak-Anak Macam Mana?" -Rita Rudaini Lu

periukTanah replied at 29-3-2019 12:49 AM
heran kenapa aku dari dulu mesti ada soft spot kat rr ni.
walaupun tahu betapa puakanya mulut dia  ...

takziah periuk

aku harap ko tabah ya
dan dapat besarkan anak2 ko menjadi orang berguna

jangan ada dendam

periukTanah replied at 29-3-2019 12:49 AM
heran kenapa aku dari dulu mesti ada soft spot kat rr ni.
walaupun tahu betapa puakanya mulut dia  ...

Takziah dari saya. Saya simpati. Boleh masuk page di bawah kalau ada kemusykilan.
Peguam Syarie:Asyraf & Associates

BIARLA DIA TAKNAK BAYAR NAFKAH ANAK. SAYA LETIH NAK TURUN NAIK MAHKAMAH.
Ini adalah keluhan yang biasa didengari dari para ibu. Mereka mengalah untuk membuat tuntutan nafkah anak dan sanggup membiarkan diri terbeban dengan masalah kewangan dan biarkan bekas suami hidup senang lenang. Kesusahan yang berlaku adalah di atas diri anda sendiri.
Adalah menjadi kebiasaan kes-kes di mahkamah tak boleh selesai dengan hanya sekali kehadiran kecuali jika bekas suami setuju dengan tuntutan anda. Perlu diingat mahkamah juga banyak kes lain yang perlu dikendalikan. Mahkamah juga perlu berhati-hati dan memastikan keadilan setiap pihak tercapai. Berkaitan dengan tempoh masa penyelesaian kes,ianya adalah suatu perkara yang subjektif. Jika anda bagi kerjasama yang baik dan sentiasa ikut apa yang di arahkan oleh hakim,maka kes akan dapat diselesaikan dengan lancar dan cepat. Sebab tu bila kes di peringkat perbicaraan,hakim nasihatkan supaya lantik peguam supaya dapat membantu melancarkan kes.
Berdasarkan pengalaman kami,banyak kes lewat diselesaikan sebab pihak2 tidak faham dan tidak akur dengan arahan mahkamah menyebabkan kes tidak dapat diteruskan.
ANDA TAHU TAK?
Sebenarnya ada 2 jenis tuntutan nafkah yang boleh dibuat iaitu Nafkah anak (kekal) dan juga nafkah anak sementara (interim). Tetapi nak dapatkan perintah sementara,kena file juga perintah kekal. Tak boleh file perintah sementara je.
Bagi kes perintah nafkah sementara,ianya lebih cepat diselesaikan berbanding perintah kekal. Tetapi perintah sementara hanya berkuatkuasa selagimana perintah kekal belum diputuskan oleh Mahkamah. Apabila perintah kekal telah diputuskan,maka secara automatik,perintah sementara tersebut terbatal.
Semoga perkongsian ini memberi manfaat. Sila share dan like page kami.

salah ke apa dia kata? Betulla tu... hibah...  sayangkan anak.. tak kisahla bapak budak tu hidup lagi ke tidak.. tapi sebagai ibu yang besarkan budak2 tu sorang diri... sure la risau apa2 jadi kt diri dia.. apa nasib anak2 dia... tak semudah tu je nak suruh bapak dia take over...

tu belum lagi fikir perasaan anak2 dia apa smua. bagusla dia ni jenis ada kesedaran bab2 fiancial ni... walaupon x banyak nampak mkuka dia di kaca tv... tapi job2 lain lebat kot... so sementara masih ada income ni... beringatla selalu langit tak sentiasa cerah.

awex^returns replied at 29-3-2019 11:29 AM
kan...

erra boleh jerberbaik ngan bapak anaknya

Tengok ajalah post suami kat rumah milik suami kat luar bukan milik. Lepas tu tak habis2 dengan komen somi kena rembat.

Erra tu dia kata dia tak bahagia takpe. Dia sakit takpe. Biar anak bahagia. Respek gila. Tengok anak pi cuti ngan mak tiri siap komen dia tumpang happy sebab anak happy. Bersih sungguh hati dia.

ok la dia sedar sudah terlalu tua untuk bergntung pada seorang lelaki lagi..
dunia tidak adil bagi seseorang..

kucingitam replied at 28-3-2019 05:03 PM
ala korang ni...dia tulis camtu sebab nak tolong promote hibah prudential tu la..

takkan la koran ...

Akak pun fikir dia promote sambil kasi bayangan mcm anak2 dah xde bapa aka bapa dah mati....

Follow Us
Okay je. Selagi kita hidul, Allah dah tentukan rezeki. Bila kita tiada, rezeki anak2 tetap ada tak kiralah macamana sekalipun. Mungkin tidak semewah dan sehebat kasih ibu, namun itulah rezeki. Sebab itu jangan biasa kan anak2 bergantung pada kita, masalah sikit2 biar mereka selesaikan sendiri, biar mereka berdikari.

kucingitam replied at 28-3-2019 05:03 PM
ala korang ni...dia tulis camtu sebab nak tolong promote hibah prudential tu la..

takkan la koran ...

Kannnnn, ayat2 yg sadis daripada ni pon aku pernah jumpa....ala2 drama pukul 7, ayah meninggal eksiden la....hapa la, marketing sangat...

munchkin replied at 29-3-2019 05:21 PM
Tengok ajalah post suami kat rumah milik suami kat luar bukan milik. Lepas tu tak habis2 dengan ko ...

bab erra ni no komen la sebab taktau pun kenapa cerai.
ee nak rujuk balik kan erra yg tak mau.
so mungkina andaian aku,
mmg la dia tak berdendam sebab dia yg tinggalkan suami dia.
lain tu dgn isteri yg dicerai suami, banyak bawak anak2 dan bawak diri jauh dri bapaknya sebab nak ubat hati

kalau ada yg boleh share perasaan membesar takda ayah tu macam mana.
bukan lah nak berdendam tapinya begitulah, sakitnya ditinggalkan bukannya sikit

Oklah tu beli insuran untuk anak2.

cara sheols cakap mcm la  bapak budak2 tu dah takde atau seperti bapak budak2 tu dah putus hubungan terus..tak abis2 nak bukak peluang org kutuk edel makcik nih..padahal diri sendiri yg byk tak betul..

botol_tritan replied at 29-3-2019 11:19 AM
berminat pulak dgn BSN hibah ni. I dah search, yg sis ambil tu, PRuBSN warisan ke? sbb i cari pasa ...

-- nrasanya itulah nama dia ----

beza ngan insurance nyawa --- ini HIBAH --- maksudnya kita dah siap2 bagi akad HBAH utk bagi kepada si polan si polan -- kita mati -- terus dapat kepada sipenerima hibah (boleh lebih dari satu nama) --

kalau insuran  nyawa biasa -- mmg ada penama .. tapi penama wajib membahagikan ikut FARAID ---- so -- apaknya akan dapat banyak ler hehehe

rasaya kita ni sama -- kita akan fikir selagi kita boleh fikir  -- kalau begini macam mana -- lepas tu macam mana --- lepas tu -- kalau begini begitu --

kalau nak amik ngan my ejen pun boleh.

Edited by munchkin at 29-3-2019 10:55 PM
periukTanah replied at 29-3-2019 09:48 PM
bab erra ni no komen la sebab taktau pun kenapa cerai.
ee nak rujuk balik kan erra yg tak mau.
s ...

si abby abadi lagi hot tragis kes dia. Elok je berbaik ngan si memey tu. Pokok pangkal hati bersih dan pemaaf.

Nak ubat hati bukan jadikan anak2 tu sebagai tempat balas dendam.

Kalau maafkan insyaAllah tuhan tu akan gantikan berganda ganda lagi kebaikan..mcm abby tu. Gembira tenang. Happy je semua anak2
Dalam keluarga besar penuh kasih sayang..tak yah letak syarat2 tak masuk akal.

Btola tu apa Rita buat ponnn... Dah mmg Budak2 tu ada bapak tp mcam dah tak ber bapak..
Nak tuntut nafkah pun sampai kna mintak mahkamah bayangkan klau rita xdak besok2..

Nak tunggu mahkamah jugak perintah ambik anak ka cemana edel no telo tuh??

Aku kalau jadi mak mcm si Rita nie pun aku pikir sapa nak jaga anak2 besok2.. Hmm bukak minda plishhh

Takpe la rita.. anak kome tu lelaki..mati pun bapaknya.. tkde bulih sidedkan  budak2 tu kalo ler aidil ada harta..
lebih baik fikir mcm ni..  fikirkan kebajikan anak2 kalo kome yg mati..
ada mak bapak pun kalo tetiba mati accident.. tak sapa yg tau kejadian yg mendatang.. cer amik iktibar kes kemalangan duke tu..

Kak-Leen replied at 29-3-2019 05:27 PM
Akak pun fikir dia promote sambil kasi bayangan mcm anak2 dah xde bapa aka bapa dah mati....

kaau dia mati pun belum tentu apak/sedara mara peduli..

eh.reta rita bakal ke anak2 dia, so mungkin tiba2 ramai yang akan ngaku sedara time tu..

Edited by addamnor at 30-3-2019 11:55 PM
sayawifenikmie replied at 28-3-2019 10:27 PM
apa masalah denagn post beliyau?
memang dia risau -- dia ibu
memang budak2 tu ada ayah --- tapi - ...

saya ambil insurans 1/2 million plus ada sedikit hartanah shj utk anak2 sehingga mereka habis belajar.. kalau saya pendek umur dan anak2 masih kecil perlu duit utk belajar, sila ambil duit tersebut.kalau dah besar panjang berbulu pubis hampir sejengkal semua, anak2 sila usaha sendiri untuk kehidupan masing2.
saya start dari zero why cant them have their own pathway bilamana sudah cukup umur?.. tak kuasa nak menanggung anak dari kecil sampai ke beranak pinak .. kalau masuk uni okay lagi utk ditanggung.. ini kenduri kahwin, bayar downpayment kereta downpayment rumah pun ibu bapa yang perlu bantu.. itu tidak mungkin iya. pandai2 mereka, nak tonggang ke nak terbalik.. i nak jalan2 pusing dunia dah lepas ini

Yg rengsa sgt dgn si RR punya statement ni, mmg betul pun apa yg dia katakan apa.. Besides promote insurance, mmg dia sorang yg besarkan anak2. Ada bapak pun serupa xde, dr anak kecik2 lg dah ditinggalkan edel no telo ni yg p lari dok bwh ketiak mak bapak dia. Nafkah pun x bagi smp kene tuntut kat mahkamah. Mana nk sama dgn kes erra dgn ee yg amicably agree to divorce. So jgnlah nk bandingkan diaorg.

mula baca tajuk mcm nk hencap..sekali promote prudential hibah rupanya.bagus la hibah siap2 takut nnt saudara mara lain tetiba claim nak juga ikut hukum faraid.byk jumpa kes mcm ni pak saudara sepupu sepapat mertua halau anak yatim lps dapat harta.

Bukan takat otak rr je berfungsi.. aku percaya ibu ibu kt luar sana pun ada persediaan utk anak2.. ioilss pun bakal tinggalkan duit n harta utk anak. Cuma yg risaunya ada dikalangan family yg tak amanah..