CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: hafiz.ahmad

Dr. Nurul Huda Dikecam Selepas Berdebat Tentang Isu Vaksin

LautBiru52 replied at 19-2-2019 03:55 AM
Kalau dr nurul ni dah tak renew APC mcm mane dia boleh buat locum?

iols pun x sure chuols.

azimodin replied at 18-2-2019 05:00 PM
kalau iouls jadi antivax pastu menyaksikan pulak wakil yang diharapkan kecundang terguling2, iouls s ...

Sebab kau cakap pasal duola ni, aku pi google siapa si Masyitah ni dan erti duola. Cikgu yg ajar lamaze tu la kot kan?

Aku pun boleh la jd duola sebab aku siap cuci uri anak2 saudara + jaga kakak aku ms pantang hahaha

Aku tak faham ape yg di freelance kan Dr. Nurul Huda ni..

raihaneem replied at 19-2-2019 09:43 AM
Ank tak vaksin boleh hntr p sekolah kerajaan ka?..

Saya ada kwn yg antivaxx n homebirth..mmg do ...

aku ada tgk satu family ni....duduk kat dlm hutan langat
muda lg laki dia mixed mat saleh, mmg tak vax,
anak homeschool....padat jugak tgk jadual maknye hari2 ajar anak swim, berkuda, memanah etc2
dia ni beranak pon sndiri kat rumah dlm pool yg mcm belon tu

baju anak dyed dgn kunyit nk natural color...
beranak tu study dlm utube....laki dia sambut
famous gak siap masuk megazine

yg ni aku rasa dia x berapa campur org sbb dia punya prinsip
anak2 org yg vaksin ni lemah....so dia nak protect anak2 dia
educated couple ni...

dia makan semua tanam sndiri...organic
yg ni aku rasa I can let them be themself....selagi boleh jauh ok lah
tak memudaratkan org. dia dah seboleh2 jauh dlm hutan...
jgn plak kita yg bervaksin gatal2 g buat rumah sebelah rumah dia plk kan

CardiGans85 replied at 19-2-2019 12:45 PM
Sebab kau cakap pasal duola ni, aku pi google siapa si Masyitah ni dan erti duola. Cikgu yg ajar l ...

doula ni benda common kat negara omputeh sana tapi mostly sekadar pembantu kepada mak bidan yang legit & peneman masa dok sakit2 tu. tapi si maSHITa ni dah menyebabkan sorang mak mati sebab dok encourage mak tu baranak kat rumah padahal dah separuh nyawa. kat malaysia ni dah macam2. melayu yang amalkan lotus birth (beranak x potong tali pusat & biar uri tu sampai kering pastu buat "beef jerky" dengan placenta). eww.

betul la cakap korang, aku perasan gak orang2 yang terpengaruh dengan benda2 hoax ni selalunya golongan berpelajaran. aku ada sorang member ni yang sekarang dok kecoh pasal parasit dalam badan. kononnya bila bulan mengambang, parasit akan bermaharajalela dan menyebabkan badan sakit2 and anak "buat perangai". siap cakap yang mmg ada manusia warefwolf (kiranya perangai jadi macam harom masa bulan mengambang. haritu aku ada tanya laki dia "habistu aku yang ada ADHD ni mmg bulan sentiasa mengambang atas aku agaknya ye. sebab tu meroyan memanjang"

Follow Us
Kakak_cun replied at 19-2-2019 05:19 AM
Satu lg homebirth..dorg ni hidup xbole bersistem..semua perasan diri sendiri je betol

homebirth ni kadang2 aku rasa mmg bodoh nak mampos especially bila samakan vaginal examination dengan rogol. babi ke tidak?

pitera replied at 18-2-2019 10:32 PM
Honestly, mmg nak sangat tau apa facts and figures kenapa some people choose not to vaccinate their  ...

I pun curious nak tahu kenapa diroang jadi antivaxx.

Dalam debat tu i rasa Dr Musa bukanla tandingan Dr Nurul. Tapi kalau orang boleh percaya Dr Nurul tu mmg sejenisla.

Abang I mangsa polio, zaman 60an kan not sure samada parents tak imunisasi ke macamana. Tapi abang i sempat diselamatkan cuma tempang dan mulut senget..

cmf_Strawberry replied at 19-2-2019 02:17 PM
I pun curious nak tahu kenapa diroang jadi antivaxx.

Dalam debat tu i rasa Dr Musa bukanla tan ...

Cucu jiran saya juga mangsa polio..jln tempang..kaki bengkok

Mertua pd ank jiran yg tak bg vaksin...dia ckp org dulu2 sihat tk payah vaksin. Rasa sedih tgk adik tu...mangsa keadaan..

NeckPillow replied at 19-2-2019 09:33 AM
kalau tak nak vax,kau kena ikhtiar dari sudut lain.sumber makanan organik,sebaiknya tanam sendiri  ...

Tp kalau dah kena virus polio ke difteria ke apa bezanya bagi makanan sunnah eat clean bagai chuols.. semua tu bukan faktor penyembuh sakit virus. Ikhtiar tu utk cara hidup sihat

prettyuglybabe replied at 19-2-2019 11:32 AM
oo.. dah lesen tak valid boleh ke guna gelaran dr tu lagi?indon myanmar bangla tu punya la suka me ...

Itulah iols pun tak sure blh pakai lg ke title dr tu ke tak. Dr huda ni pun vaksin anak dia masalahnya hahahahaha

armin replied at 19-2-2019 02:46 PM
Tp kalau dah kena virus polio ke difteria ke apa bezanya bagi makanan sunnah eat clean bagai chuol ...

kekdahnya itulah yg cuba diangkat oleh antivac. kalau cakap penunggang agama kang sentap.
sekarang diorang sibuk cakap tawakal sbg cara org bertaqwa.
memang kesesatan. elok simpan depa ni dalam gua

becir replied at 18-2-2019 07:39 PM
Geng2 antivax Ni sepesen ke semua i.e dah antivax, nak homeschool anak pulak, makan organic je xmain ...

kawan sekolah aku ramai antivax... ade sorang jd doula termashur di jb.. makan konon2 ikot sunnah.. (yang ni aku pun makan ikot sunnah)..tapi antvax ngn doula tu..aku xleh brain..

smurfetz replied at 19-2-2019 09:30 AM
uolss nak tanya, kalo ada parents yg tak vaksin anak, pastu tetiba insof.. dia leh tak vaksin anak d ...

Smlm baca kt tweet kkm boleh. Jadual yg tertinggal. Sampai umur 15 thn

azimodin replied at 19-2-2019 01:43 PM
doula ni benda common kat negara omputeh sana tapi mostly sekadar pembantu kepada mak bidan yang l ...

Yg kes mak mati tu baby dia mati jgk ke? I tak pahamla jenis nak beranak tp risikokan diri sendiri ni. Nyawa kot, tak nyawa mak, nyawa anak. Senang sgt terpengaruh dgn doula ni

raihaneem replied at 19-2-2019 02:31 PM
Cucu jiran saya juga mangsa polio..jln tempang..kaki bengkok

Mertua pd ank jiran yg tak bg vaks ...

Maknanya mertua tu tak bg vaksin pastu anak tu kena polio?

azimodin replied at 19-2-2019 01:57 PM
betul la cakap korang, aku perasan gak orang2 yang terpengaruh dengan benda2 hoax ni selalunya golon ...

Ada sorg kenalan aku pun sama. Duk cerita kakak n abg ipar dua2 berpelajaran tp jenis homeschool anak n ada anak dia yg vaksin tp bila vaksin anak dia jd sakit mcm sakit kulit yg teruk je apa. Pastu nk cite kt i psl homeschool bla3..

i ckp kalau i kita as parents ni pandai boleh la nk homeschool kan anak. Nk kena tau syllabus setiap subjek lg. Baik hantar gi sekolah je.

Lepas tu katanya kalau homeschool ni tak aim setakat spm tp yg lg higher level, lagila kita ni takde experience dgn syllabus mcm tu. Lagi nk homeschool kan anak. Unless blh upah private tutor utk setiap subjek tu lain la cerita.

Dr sheikh muzaffar pun tak homeschool kan anak heols walaupun heols pandai. Yg homeschool ni pun ada community dorg. Kalau yg betul2 ok tu xpe jgn spesis sohai sudah

armin replied at 19-2-2019 05:00 PM
Maknanya mertua tu tak bg vaksin pastu anak tu kena polio?

Ya...menurut cerita jiran tu..si mertua anaknya tak bg vaksin..lahir semua sihat tkdak mslh apa..sejak umur berapa ntah( lula) tumbesaran jd mcmtu..doktor sahkan polio.

azimodin replied at 19-2-2019 01:43 PM
doula ni benda common kat negara omputeh sana tapi mostly sekadar pembantu kepada mak bidan yang l ...

Euww..geli la uri tak tanam awal2. Mcmana masa menyusu tu?gila la. Bawak ke hulu ke hilir? Mesti berbau. Dush!!

armin replied at 19-2-2019 04:57 PM
Yg kes mak mati tu baby dia mati jgk ke? I tak pahamla jenis nak beranak tp risikokan diri sendiri ...

Yep.. Dua2 kiok, sampai spital masyita acah2 kawan gitu je. Innocent gitu. Mmg bodoh la. Doula ni bayaran dorang ribu jugak, elok la spend duit tu bayar confinement lady