CARI Infonet

Forgot password?
 Register

123Next
Return to list New
View: 5387|Reply: 52

[Tempatan] Bagi kucing jalanan makan TUHAN bayar cash

Pernah tak bila anda berada di kedai makan, tiba-tiba ada kucing yang datang? Dengan keadaan yang kotor dan kurus meminta makanan dengan anda. Ada yang memberi makan dan ada juga yang 'menghadiahkan' dengan sepak terajang. Realiti yang boleh dilihat pada hari ini. Setuju atau tidak?

Berkongsi rezeki dengan makhluk Allah ini bukan sahaja mendapat ganjaran pahala tetapi akan dibalas dalam pelbagai bentuk kebaikan, bukan sahaja material dan wang ringgit. Kadang-kala kita sendiri tidak sedar akan perkara tersebut.

Secebis kisah yang dikongsikan oleh Kedai Kucing Si Comel melalui pengalamannya sendiri diharap dapat membuka mata masyarakat di luar sana untuk berkasih sayang sesama haiwan. Jika anda tidak mendapat ganjarannya sekarang, yakinlah akan nilai pahalanya di akhirat kelak.

Saya memberi makan kepada 2 anak kucing yang kelaparan. Apa yang berlaku 2 stick selepas itu memang pelik…

3.45pm : Aku berhentikan kereta. Ternampak 2 ekor anak kucing lapar. Aku keluarkan makanan kucing dari pack, terus bagi mereka makan. Tak sampai hati.. Jika RASULALLAH nampak, baginda mesti sedih.. sebab baginda sayang pada kucing… Niat sebab Rasulallah.

6.00 pm : Aku beli kuih. Makcik jual kuih bagi free kuih plak. Aku tak kenal pon makcik tu. Bayar seringgit tapi dapat banyak.

6.30pm : Aku arrange nasi goreng kampung unique campur udang dan sotong. Lama tunggu sebab ramai orang. Masa nak bayar, clerk cakap FREE. Aku blurr… apasal free? Clerk cakap nasi ni tak perlu bayar… Aku terangkat kening sebab hairan, orang lain kena bayar, apasal free? Aku tak kenal pon tokey restoran ini.

Mungkin ramai ingat aku reka cerita sebab lapar Likes. Aku tak paksa korang percaya.

Lepas aku kira semula, sebenarnya makanan kucing tadi tak guna duit aku pon, sebab ada SESUATU dah GANTI dengan kuih free dan nasi pon free. Duit aku tak terjejas. Agak pelik, dan agak seram juga. Apa pendapat korang?

Tu laa gambar budak 2 ekor.

Lepas dapat nasi free, aku terus tangkap 1 keping gambar nasi dgn makanan kucing yang aku beli untuk budak-budak Meow tadi. -
informasisantaiku

Cuba buat hari2 dpt makan free x? Buat dlm 30 hari straight..kira probability..ujung2 hauz jah

Mmg murah rezeki bg kucing mkn.. aku tak de laa dpt mkn free tapi terselamat dr bencana.. cth mcm. Sepatutnya kete aku akan terlanggar kete org masa reverse tiba tiba Allah pusing kepala aku terus ternampak kete tuu..

Ataupun sepatuya aku langgo moto tuu sbb dia potong belah kiri tup tup anak aku bgtau ade moto.. satu lg rezeki tak pernah putus.. duit sentiasa saje ade.. keluarga aku sentiasa sihat..

Satu lg terhindar dr kena tipu org... harii tuu hmpir kena tipu nak jd ejen terlajak bodo.. eww nasib baik aku selamat..

Buritan replied at 30-6-2018 05:35 PM
Mmg murah rezeki bg kucing mkn.. aku tak de laa dpt mkn free tapi terselamat dr bencana.. cth mcm. S ...

Yes. Duit tu x penah putus rasa.

Aku pun tak pernah putus bagi kucing2 terbiar area rumah ni makan. ..sentiasa  beli biskut kucing tu. ..bila habis beli lagi. Sebenarnya ramai manusia penyayang kucing kat dunia ni buat perkara yang sama. ..

Follow Us
Aku bg mkn 3 ekor kucing yg dtg kt rmh 2 ank 1 ibu,  tp kesian anknya hilang org ambil buang...hr nih tertunggu2 mn si meow x dtg2 lg...manja sgt ibunya,  seronok tgk keletahnya,  bila bawa mknn dia akn berlari kt depan terus guling2...kalau nk tutup pintu pagar siap tarik kaki mungkin x nk bg kita kluar... Meow oh meow...

missinpiece replied at 30-6-2018 05:57 PM
Yes. Duit tu x penah putus rasa.

Kannn.. baca kat grup wasap ramai dah meroyan duit abis laa.. duit tak cukuplaa .. nak pinjamla.. aku ok ok jah.. siap leh jln jln bercuti  walaupun ujung bulan ka tengah bulan kaa.. ade aku kesahhh..

Kadang rezeki tu bkn dtg tetiba dapat duit ke apa, dipermudahkn urusan pun rezeki gak weh.. cth mcm pi hospital yg penuh gila keta sampai tepi jln kita plak dah lewat sampai tup2 kita sampai ade keta kuar terus kita dpt parking tanpa perlu pusing berjam2.
Dan satu lg dah belanja mcm2 bulan tu tapi duit mcm tak putus2 or tak abis2.
Padahal gaji ciput je.

Memang betul, berbuat baik pada binatang, Allah akan turunkan rezeki dlm bermcm bentuk.

ai percaya cerita beliau. baru jah cakap dlm thread acik kepam conquer tempat duduk ktm ari tu...

berbuat baik sesama makhluk, tak kira manusia atau haiwan.... wpun sekecik mana, universe akan membalas kebaikan di saat ko tak harap dan jangka langsung.

2 stick tu benda apa

aku rasa stopla kerja2 perasan mcm ni. ko nk bg mkn kucing bg jelah. Allah dah bg ko oksigen utk dihirup itula rezekinya..

Memberi makan tu bagus. Kpd manusia.. kepada haiwan. Dlm quran siap ada ayat ttg beri makan kpd org miskin.

I salute org2 yg lembut n pemurah hati kepada manusia dan haiwan. N true enough la... u give u get back.

famri7 replied at 30-6-2018 05:31 PM
Cuba buat hari2 dpt makan free x? Buat dlm 30 hari straight..kira probability..ujung2 hauz jah

syaitan macam kau bagi makan babi hutan pun takkan murah rezeki sis. mohon mandi bunga tayar 30 hari straight campur one drop perfume

Edited by hzln at 30-6-2018 08:22 PM
dani-rox replied at 30-6-2018 07:47 PM
ai percaya cerita beliau. baru jah cakap dlm thread acik kepam conquer tempat duduk ktm ari tu...
...

Saya sgt percaya akan perkara itu. Setiap apa yg dilakukan dgn penuh ikhlas, ganjarannya TETAP ada, tak kira sumbangan dlm bentuk apa, kpd apa2 makhluk pun. Baru ini saya alami sendiri...terduduk saya, allahuuu...nikmat tuhanmu yg manakah yg kau dustakan?
Ada sorang budak delivery supplier sorang ni, meninggal eksiden time balik keja, kira bukan org senang mana lah, budak muda lagi kerja tanggung keluarga, bbrp hari pastu kawan dia yg datang hantar barang, hulur sampul, derma ikhlas utk arwah katanya, hakak belek2 dlm tu, ada note 50 bbrp keping, dah bbrp tempat la tu dia dah berenti buat delivery agaknya, mesti tauke2 lah ni yg kasi, hakak tgh berkira2 nak hulur sekeping dua note 10 jah dlm envelope tu, sbb tgh krg cash, sales tgh teruk, dgn utang kiri kanan depan blakang supo 1mdb lol..terus tak jadi, so masukkan note 50. Takpelah, nanti tuhan ganti lah tu.
Mmg sekelip mata tuhan ganti CASH.
2,3 jam pastu terus mai ntah dari celah mana, takde angin takde ribut, tiba2 mai melenggang client yg dah lamaaaa gila berhutang dgn kita, mai datang bayar utang yg banyak ribu lah juga...Syukorrrr...nikmat tuhanmu yg manakah yg kau dustakan?
Sekian citer kak hasanah iols lol  

tak rugi pun berkongsi rezeki dgn kucing or anjing jalanan..

betoila

tadi pagi aku bagi makan ikan rebus kt kucem jiran yg selalu kelaparan owner tak endah

tup2 sebelum maghrib tadi member hantaq koeyteow th'ng pedas meletop bekas besaq

syukur Alhamdulillah

grouper replied at 30-6-2018 07:49 PM
2 stick tu benda apa

Tu pon tatau...2 ekoq anak kucen jantannnnn lerrr...kalo 2 wood tuuu bapak dia

hzln replied at 30-6-2018 08:18 PM
Saya sgt percaya akan perkara itu. Setiap apa yg dilakukan dgn penuh ikhlas, ganjarannya TETAP a ...

biarlah org mengata kisah hasanah ka apa kan... ai percaya k.

perbuatan jahat pun mcm tu jugak, ada jua balasannya. jgn ingat bole terlepas. kalau tak hari ni cash, esok lusa ada lettew.