CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: Cari-Nurulain

"Hilang Respek Pada Kau!" - Netizen Berang Chef Wan Hina Najib, Rosmah

misscrazy replied at 12-5-2018 01:34 PM
Yes, i takut tengok anak anak muda yang skrg dah lantang bersuara menghentam semua pemimpin BN yan ...

Yes, abby abadi... Dulu konah suka, sebab kesian la laki kena caras, sheols pun nampak okay. But reading her posts adoi, macam takdaq agama bila menulis, memadankan muka orang tanpa henti. Lepas all that, boleh post islamic good-good pulak, hahahadoila abby!

Macai BN  yg bengap2 je yg marah2 tu.. konon2 suruh repek la.. respek mak luuuuuuuuu

Mcm kesian pulak tgk najib ni.. kena keji satu malaysia. Cw ni over sgt..

Konahhh replied at 14-5-2018 12:11 AM
Yes, maybe betul kata kaka. For those yg in those group and terbiasa, they don't feel it. But kita ...

Kang kita ckp pasal hukum kang, kita kena cop ustazah. Tp benda tu tak perlu jd ustazah pun sepatutnya semua org tau, kutuk2 mcm tu, dosa sesama manusia. Nak taubat, kena minta maaf dekat manusia tu dulu, baru Allah akan ampunkan kita. Entahlah, konah. Zaman sekarang ni, some people tak peduli dah pasal semua tu. Rukun Negara kelima kita dah semakin pudar: Kesopanan dan Kesusilaan.

Ferr_Remy replied at 14-5-2018 12:32 AM
Macai BN  yg bengap2 je yg marah2 tu.. konon2 suruh repek la.. respek mak luuuuuuuuu

Mak luuuuu.... terus trigt azwan ali

Semakin hari semakin nampak gavin di pihak yang benar. Chepond ni dah xleh mask his true color dah sis..dah lama jd baik..

Follow Us
exclusive_vvip replied at 11-5-2018 11:41 AM
amboiii chepwan...ye ye je ko...pdhal geng2 makdatin ko bini2 org bn gak kan...so fake..

Yg tu gang dia. Dia pun ada ambil jemputan dari mashitah bn. Tapi dia memang tak sokong najib.

misscrazy replied at 11-5-2018 12:06 PM
Jangan terlalu mendabik dada bila dah menang, patutnya tunjuk rasa syukur bila dah menang, tau we al ...

Lol. Tak ada apapunlah setakat najimah naik motor gitu. Apa hina ke org jual sayur naik motor macam tu?

Orix replied at 14-5-2018 07:22 AM
Mak luuuuu.... terus trigt azwan ali

Sifu iols kikiki

iols pun x sokong gak sampai level nak hina2 ni. tp tulah, bila terfikir jer 2.6b yg terjawab tu, meols jadi emosi gak. hahaha! tp tulah, mujur emosi meols naik sheikh jer, meols terus katup socmed. takut tertulis ape2 yg mendatangkan penghinaan kepada mantan PM & keluarga. Jgn risau semua, Allah kan ada.

alesandra replied at 11-5-2018 11:57 AM
selalu bapak totok bn...anak pembangkang.ini dah terbalik....

Bapak yg terkesan ngn ekonomi skrg...anak nya x ksh kot..bapak support anak2...

pichee replied at 14-5-2018 10:59 AM
Bapak yg terkesan ngn ekonomi skrg...anak nya x ksh kot..bapak support anak2...

ha'ah ....ye tak ye jugak

Dulu masa tun M jatuh, sama jugak. Masing2 dok kutuk tun..sekarang Najib pulak yang kena..realiti kehidupan. Apabila tiada kuasa, ramai yang selama ni pulun mengipas..akan beralih arah..lalang sgt.

Knowlee replied at 14-5-2018 05:57 AM
Kang kita ckp pasal hukum kang, kita kena cop ustazah. Tp benda tu tak perlu jd ustazah pun sepatu ...

Betul kaka knowlee, changes start from us (rakyats) afterall. Tapi kalau cakap pasai ni, ada jah mulut nakal jawab "...inilah masa nak bash najib, selepas memendam apa dia buat selama ni and tengok nak dekat hancoq dah Malaysia ni di bawah dia" - hahaha mampu gelak jela, kerna ternyata hang yg hancoq sebenarnya

Konahhh replied at 14-5-2018 11:21 AM
Betul kaka knowlee, changes start from us (rakyats) afterall. Tapi kalau cakap pasai ni, ada jah m ...

Betul. Hang yg hancoq sebenaqnya. Takkan ke mana selagi minda, perangai dan sikap masih buruk.

aku pun tak suka najib, rosmah dan geng2 dibelakang dia..
tapi dah2la kutuk dia..
aku sedih sgt dulu time ayahanda Tun dikutuk dihina terus terusan hari hari..
especially dgn tv3 suku, rtm, utusan... etc..
so bila kiter berada di atas pulak, tolong jangan buat perangai yg sama pada mereka yg berada
di bawah sekarang please...

negara kita hampir muflis disebabkan mereka berdua. So nak marahkan org yg marahkan diaorg ke ?

copy&paste

Yusman Hambali
12hb Mei jam 4.22 ptg
Aku tak tahan. Aku nak komen jugak. Aku x kira.

Ini antara posting terpanjang aku dalam fb. Luahan aku.

Hari ni riuh. Hutang negara dikatakan mencecah 1trillion ringgit.

Maklong tau dak berapa banyak RM1 Trilion tu? Paklong sedaq dak ada berapa banyak kosong dalam 1 trillion tu? Abe kakok sedar ko yang negara kita ni hampir muflis sangat doh, kalo belum pun muflis. Pak Yob sedo ke negare kite ni idop berutang aje kejenye. Pakyob sedor ke ghate cerok tanoh kite digadei dijuei pasei negare kite takde duit. Udoh tinggei seluor dalam je yob. Wak sedor ke sawit yg wak baja hari2 tu sikit hari je lagi nak digadai buat bayaq hutang. Ade dah melaon yg menitik je ayor lior nak juai tanah wak yang wak dok sawit tu. Semuenye pasei nak membayor hutang.

Hutang apa? Hutang negara la paklong maklong. Adik kakok. Wak. Pak yob semua.

Kite semua. Anak cucu kita. NEGARA KITA.

Nyaris nak jadi filipina, kalo pun belum Lagi jadi. Filipina satu ketika dulu adalah antara kuasa ekonomi asia tenggara. Teknologi pertaniannya lagi maju dari thailand. Eksport pertaniannya tinggi. Mereka pengeksport Doktor. Kerana filipina adalah antara negara terawal dengan sistem pendidikan berteraskan kesihatan yg baik dan dengan disokong kuasa imperialis Amerika maka ramailah lahir doktor saat kemuncak mwreka di waktu itu.

Sekitar 1960an, Filipina adalah antara kuasa ekonomi utama asia. Yang kedua di bawah Jepun. Paklong namakan apa yg depa x boleh keluarkan. Pemprosesan barang mentah, pembinaan kapal2, kilang2 pemprosesan barang kenderaan, eksport barang2 mineral, pengeksport simen, barang elektronik dan sebagainya. Keluaran dalam negara kasaq depa tinggi masa tu.

Semua tu berubah apabila Ferdinand Marcos berkuasa bermula 1965. Paklong pernah dengaq Marcos? Maklong adik kakok penah dengaq cerita ala cinderella "Imelda dan Kasut ajaib"? Pak yob dengan wak pernah dak cari apa dia Martial Law, yang diperkenalkan oleh Marcos dalam tahun 1972.

NI NAK HABAQ.

Apabila marcos mula menjadi presiden. Ekonomi kehidupan dan segala2nya di filipina mula berubah. Mula menyusut. Mula serot. Segalanya terjadi kerana marcos itu penyangak. Marcos itu pencuri. Depa laki bini menjarah reta negara. Menjarah sampai ke peringkat negara tinggai sehelai spenda. Menjarah sampai ke peringkat ekonomi filipina merudum terterap jatuh sampai ke peringkat hari ni x buleh2 mangkit2. Demam x kebah. Yang kadangkala dirujuk sebagai "sick man of Asia" atau "Latin-style banana republic in the South China Sea."

Depa perkenal marshall law. Undang2 yang dalam bahasa mudah "hang banyak bunyi saja esok hang hilang". Bunyi macam pernah dengaq kan? Bermula dari pelaksanaan undang2 itu, maka ekonomi Filipina terus jahanam. Keetika negara2 lain mula mangkit hujung 70an dan awal80an dari sudut ekonomi, filipina semakin parah.

Dari 1970 ke 1980, ketika negara lain berkembang kadar GDP per kapita dia, filipina makin melingkup. Secara purata dlm tmpoh 10tahun tu purata GDP per kapita depa habyalah 3.++% sedangkan negara lain misalnya Singapora %7.7, Siam 5.3%, Malaysia 5.1% bahkan indonesia sendiri 5.7%.

Filipina menjadi negara peminjam. Pinjam det sana pinjam det sini. Pasai apa? Pasai presiden depa dok balaih reta negara. Dah habih balaih tadak apa nak bakaih maka dipinjam pulak. Jika dahulu mereka kuasa besar ekonomi tapu La ni depa antara pengeksport GRO, Penyanyi karoke, dan orang gaji.

Bersepah orang depa di negara kita esp di sabah. Merempat. Masa saya ke filipina tahun 2015. Saya tanya pemandu pelancong. Awat ramai sangat org di kawasan kuboq. Terutamanya waktu malam. Wak tau apa jawabnya? Maklong buleh teka dak apa jawabnya? Tak lain tak bukan sebab depa tadak rumah. TADAK RUMAH paklong adik kakok. Tambah pemandu tu lagi, siang depa akan p la ke mana2 tempat sekitar utk mencari aapa benda yg buleh dibuat bagi mengisi perut. Malam depa tidoq situ. Beralas kotak. Berbumbungkn bintang. Penuh sampai hantu pun takut dah di kuboq dek kerana ramai menusia lena situ.

Pasai apa jadi lagu ni wak? Pasai itulah yg jadi bila negara filipina ditinggalkan dalam keadaan hutang yang tsrlalu serius papa kedana selepas marcos dan bini dia imelda digulingkan dalam revolusi rakyat pada tahun 1986.

Dan depa x pernah recover sampai hari ni.

Pasai apa saya cerita benda ni semua kat paklong maklong adik kakok pakyob dan wak semua? Pasai ni la yang twrjadi kat kita. Kita dah nak jadi lagu filipina dah mokalo 9 Mei haritu tak berlaku. Negara kita dah jahnam. Saya selalu dok kata kat bini saya. Tiap2 kali tengok muka depa anak2, saya selalu dok tanya. Apa nak jadi kat depa. Apa nak jadi bila masa depa besaq. 10 thn lagi. 15 thn lagi. 20 thn lagi. Saya runsing. Kawan2 yg kenai saya tau. Saya salu tanya benda yg sama.

Tak mustahil.

Anak saya anak paklong cucu maklong wak adik kakok pakyob semua buleh menjadi seperti mana generasi sekarang di filipina jika negara dibiarkan lagi negara kita dlm keadaan ini lagi 15-20 tahun. Pendidjkan sekolah menjadi tiada harga. Sijil di univ menjadi sekeping kertas. Anak2 meminta sedekah di jalanan. Di lampu isharat. Jenayah berleluasa. Rasuah menjadi santapan harian. Pelacuran bermahajalela. Hidup hanya sekadar hidup.

Jadi bila didedahkan, bahawa negara kita ni hutangnya hampir 1TRILLION RINGGIT, saya jadi terkejut ya amat. Saya tidak hairan. Kerana kita negara kita berada dalam zaman kegelapan ya amat selama hampir 10tahin terakhir ini. Negara kita dalam fasa yg sama ketika fasa pertama apa yang jadi di Filipina semasa awal pemerintahan marcos (1965-1972). Negara kita hampir melalui fasa kedua seperti filipina ketika zaman marcos selepas marshall law diperkenal iaitu 1972-1986.

Sebab itu majoriti rakyat bersyukur apabila 9 mei berlaku. Sekurang2nya kita tau. Bahawa negara kita dah nak jahnam. Dab nak muflis. Bengkrap. Paham dak???

9 mei bukan sekadar nak bawak turun rega minyak hapuskan gst. Ada yg sinis (atau bahalol) dok perli2 kata tadak guna menang tapi 10 mei dok bayaq tol lagi. Atau minyak masih rm2.20 seliter. Itu kata2 orang yang pandir. Dan tertutup minda.

Ni hangpa.

Bukak la minda. Negara kita HAMPIR MUFLIS tau dak???? Awat yg pekak wailol sangat. Tu org kata. Tak reti, p mengaji. Jangan dok stagnant setempat. Nagn dok batat sangat p Merantau. Bukak Minda. Beecampoq dgn marhain. Bercampoq dgn semua lapisan. Bila p bejalan bukan takat p beli barang. P brlajaq budaya. Paham sosial di satu tempat baru. Yg elok kita bawak balik ke tmpat kita. Ke negara kita. Seruan ini bukan takat untuk paklong maklong, bahkan penjawat awam yang banyak program 'berjalan sambil belajar' di luar negara.

Ok.

Dipendekkan cerita.

Mai sini nak habaq maklong paklong.
Maghi sini adik kakok.
Pakyob dan wak.

Anak cucu cicit paklong abe kakok tinggai spenda saja lepas ni kalo masih ditadbir pencuri.

Mai saya bagi satu analogi mudah. Nak habaq berapa banyak RM1 Trillion hat hutang negara ni.

1ribu ...........................= 1,000
1juta aka 1million...... = 1,000,000 (6 kosong)
1billion........................= 1,000,000,000 (9 kosong)
1trillion..........................= 1,000,000,000,000 (12 kosong)

Dalam bahsa mudah.

Kalo paklong atau wak ada lori yang buleh muat sawit 1tan (1000kg)

Dan wak nak bawak 1trillion kg sawit, wak perlu ada 1billion biji lori.

Nampak?? Ok kalo nampak baguih. Kalo x nampak buleh cuba basuh muka dengan ayaq zam zam.

Kbye

Yusman Hmbali Ahmad
(aku yg stuck di airport sebab delay)

**buleh share**

selamba gile cepwan ni.. ala2 capris tua.

PRU dah selesai.. tp gigih org Malaysia ni cerca pemimpin yg sah dah terjelepok jatuh. Sehari dua ok la sbb nak tunjukkan kegembiraan.  Akak pun sampai dah naik menyampah buka fb & ig ni.. Yg dok mengampu barisan baru kekejap post pasal pemimpin baru. Yg dok menghina mencerca pemimpin lepas pun gigih sekejap2 post. Sekali CW pun keluar post ni.. Suka hati la CW oii..

PEPPERMAN replied at 12-5-2018 11:00 AM
CW ni sama spesis dgn AA, cuma tak mencarut saja. Tapi mulut longkang memang no.1

AA ckp “erection”... tersilap dgn “election”! Akak gelak kekuat!!!