CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234
Return to list New
Author: Cari-Aimi

Habis Beribu, Tapi Tak Kacak Pun?-Lelaki Kongsi Tips Penjagaan Muka Pun Kena Kec

Adik saya cuci muka pakai air je..
Sampai sekarang muka licin..pori2 pun rapat..

Rasa menyesal terikut ikut kawan asrama, pakai pencuci muka masa tgkatan 2@3..lepas tu, kena berterusan pakai..kalau saya tak pakai pencuci muka dulu, agaknya muka saya licin mcm dia sebab kami genetik sama, seibu sebapa..

Mcm2 saya pakai..dari yg murah ke yg mahal sikit..mcm ni jugak rupa..kusam je..hahahah..

Nurul8001 replied at 7-5-2018 08:30 PM
Cleanser Mary kay?
Pada saya mahal jugak, yg timewise 100 lebih harganya.. kalah bodyshop

aku baca mana tah, yg takde buih2 tu yg elok.. sbb klu berbuih nnti kulit jadi iritasi & kering

Nurul8001 replied at 7-5-2018 08:30 PM
Cleanser Mary kay?
Pada saya mahal jugak, yg timewise 100 lebih harganya.. kalah bodyshop

iye....
tak puas menyental muka takde buih....
sudah la bila i pakai dengan brush terus jadi kekuningan brush tu..
bila i letak cleanser i biasa pakai beli kat watsons, terus bersih balik brush tu...

boleh x nak tanya kat sini..
sunblock tu kita apply bila ek
last sekali dlm regime ke atau sblm pkai foundation /pelembab
iols is confuse....

aku bertahun pakai olive oil je. To both cleanse and moisturize. Olive oil brand biasa yang orang guna kat dapur. Tapi untuk cleanse tu, aku cuci kali kedua dengan cleanser biasa. Aku selalu tukar brand2 cleanser ni, saje suka2 and buat masa ni aku pakai brand Senka. Tapi yang olive oil tu stay as my regular oil cleanser. Muka aku dari dulu masa remaja sampai sekarang maintain normal dan takde jerawat, takde pori2 besar walaupun aku tak pakai toner langsung.

Kadang2 ada gak masa aku terpengaruh beli product atau ikut skincare method yang orang share tapi in the end, aku mesti stick to my old skincare habit which is cleanse and moisturize with olive oil ni. So far, aku tak penah ada masalah, pori2 aku bersih, takde problem blackhead, whiteheads semua tu, dan kulit maintain supple.

Tapi back to the topic, orang2 kat socmed ni memang sial. Semua nak sentap. Dulu aku pun pernah orang ckap nak show off kulit takde problem pakai minyak je dah ok. Padahal aku share je, as alternative to cleansing oil and moisturizer, they can also use olive oil. Lagipun, makin banyak product kita pakai, makin tinggi kulit kita bergantung pada product untuk behave. You are not allowing your skin to be independant. Itu dari pemahaman aku lah. Lagipun pemakanan dan living environment main peranan. Mak aku selalu cakap everything starts with colon. Kalau kau tak jaga colon, macam2 benda akan muncul kat kulit. Lepas tu  kalau duk rumah dengan tingkap pintu bertutup. Lepas tu makan segala asam, jeruk, goreng2 an dengan semua perasa pastu expect kulit nak glow putih dengan segala mak nenek product. Puihh sangat!