CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: arasham

[Tempatan] Jualan ikan murah

MissNigga replied at 30-11-2017 10:46 AM
tapi mmg murah ar ikan ikan yang dijual ... dan teramat fresh ...
yang spoilnya .. spanduk tu arr ...

Miss ada beli ke? Kalau mmg fresh berbaloilah dgn harga tu walau kena beratur. So dah terjawablah persoalan ikan yg dia jual fresh atau tak

MissNigga replied at 30-11-2017 10:46 AM
tapi mmg murah ar ikan ikan yang dijual ... dan teramat fresh ...
yang spoilnya .. spanduk tu arr ...

Tak sangka kau pun beratur dlm hujan hari sabtu lepas nk dptkn kembung rm5....

Klu labaa tau....masak lah kau...

brown_pupil replied at 30-11-2017 10:58 AM
X menarik pun.. iols dah lama jumpa lubuk ikan & ayam fresh dgn harga cemgini, even sebelum si jamal ...

Kat mana tu....

Bgtau le kat sini...blh gak org porum pegi...dpt gak kau pahala.....

Jgn kau kata kat kola perlis...  sudah....

cikgukafa replied at 29-11-2017 03:55 PM
Kalau ikan busuk, dah lama keluar news online.

Agak2 la nak buat fitnah pun.

hina nya makluk mcm ni hanya jaguh  menabur fitnah kelebehan yg lain nan hado. sila cepat mereput yach

MH3707 replied at 29-11-2017 04:40 PM
definisi ikan busuk aku tu maksudnya ikan tak elok...kau pernah tak dengar org kalau gi pasar caka ...

ikan busuk dengan ikan yg disimpan lama tak sama. eh bongok yg ko mula sebut tu ikan busuk. manusia tak makan ikan busuk tau.ke mak bapak kamu biasa bagi kamu mkn ikan busuk? itu sbb daging dan hati kamu busuk mcm bangkai

akusukaq replied at 30-11-2017 06:52 AM
ikan busuk dengan ikan yg disimpan lama tak sama. eh bongok yg ko mula sebut tu ikan busuk. manusi ...

ehh bahlol...kau terasa ke sbb selalu makan ikan tak elok aka busuk? of kos kalau ikan busuk,takde org nak beli...tp tak tau lah kalau babi mcm kau makan ikan busuk aka bangkai ikan...yelah kot,tu yg sebuk membatu api sbb terasa diri sendiri tu hina makan ikan reject....sengkek punya org!

Follow Us
akusukaq replied at 30-11-2017 06:52 AM
ikan busuk dengan ikan yg disimpan lama tak sama. eh bongok yg ko mula sebut tu ikan busuk. manusi ...

jgn lupa 3 disember ni gi beratur pepanjang gi beli ikan busuk...itu je yg kau mampu beli makan

jazaa100 replied at 30-11-2017 02:44 PM
Kat mana tu....

Bgtau le kat sini...blh gak org porum pegi...dpt gak kau pahala.....

idok uols.. USJ ni jer.. kedai bawah flat sebelah balai polis usj ni haa.. banyak kedai2 makan sekitar USJ ni amik ngan kedai ni. Masa iols first time datang beli pun suprised, harga lagi murah dar mydin, NSK , giant , etc.. Ikan, sayur , daging, etc.. fresh2 lagi. Mata ikan pun xde yg merah atau jenis ikan yg frozen. Iols rasa dia terus amik dari nelayan pas naik dr laut.

brown_pupil replied at 30-11-2017 03:04 PM
idok uols.. USJ ni jer.. kedai bawah flat sebelah balai polis usj ni haa.. banyak kedai2 makan sek ...

Ooo...iya ke...

Thnx brown pupil....bguslah org belah sana dpt ikan murah....

jazaa100 replied at 30-11-2017 03:06 PM
Ooo...iya ke...

Thnx brown pupil....bguslah org belah sana dpt ikan murah....

ok la..

kalau dulu berduyun2 org pegi beli kat pantai jeram dengan pasir penambang tu. Tapi lepas popular makin melampau2 lak harga dia..

ikan kalu dah lebam warna keungguan mmg bau busuk,,nak nak lepas dah goreng...tak reti nak describe camna bau,tp mmg BUSUK lah! sebusuk @akusukaq makan ikan busuk (aku suka makan ikan busuk)

opss,,,jgn marah...sape suruh menyampuk..

tau plk bengang bila dituduh hidup mak bapak bagi mkn ikan busuk. dah  ko tu makluk tak berguna satu sen hanya pakar reka fitnah tolong jgn hina mkcik mkcik susah yg beratur nak beli ikan murah tu. sehina bangkai babi  lagak ko ya. aku yg mampu pun suka kalu dpt beli ikan harga murah. politik ke tidak belakang kire.manusia bangkai saje menghina orang buat benda baik.sila mereput

brown_pupil replied at 30-11-2017 03:09 PM
ok la..

kalau dulu berduyun2 org pegi beli kat pantai jeram dengan pasir penambang tu. Tapi lep ...

Iyalah.....

Ikan kat kola sgor tu melampau lampau....sama harga dgn KL tau....cencaru pun RM9...sepatutnya direct dari nelayan, jgn le ikut harga KL....

Harap org KL boikot ikan k.selangor & tjg karang....

akusukaq replied at 30-11-2017 03:19 PM
tau plk bengang bila dituduh hidup mak bapak bagi mkn ikan busuk. dah  ko tu makluk tak berguna satu ...

engkau mungkin tak biasa kot
dgn posting kapal terbang hilang
merata rata dia pergi pun
posting2 dia not worth to read

Edited by akusukaq at 30-11-2017 03:35 PM
MH3707 replied at 30-11-2017 03:03 PM
jgn lupa 3 disember ni gi beratur pepanjang gi beli ikan busuk...itu je yg kau mampu beli makan  ...

semesti nya aku akan beratur sekali membeli. jangan engkau pun sekali turut beratur  sudah. ko pun dah biasa mak bapak bagi mkn ikan busuk khennn

akusukaq replied at 30-11-2017 07:19 AM
tau plk bengang bila dituduh hidup mak bapak bagi mkn ikan busuk. dah  ko tu makluk tak berguna satu ...

best tak kena maki ?? best kan...aku nak hina ke,aku nak kutuk ke itu hak aku,, semua org ada hak nak bercakap,nak kutuk nak apa,,kau sbg babi pun ada hak nak berkata apa aje,i dont care...kubur kau mampos esok,lain2 dengan kubur org lain..so tak perlu nak sebuk hal aku...and cermin jugak diri sendiri tu dulu sebelum nak nasihat org lain,,,cuba cakap pada diri sendiri tu fulu,layak ke tak nak nasihat org...kau guna perkataan2 kesat tu beerti kau pun sama mcm org lain,,takde beza..
ps: jgn lupa gi makan ikan busuk,,,itu aje yg kau mampu!

Ini matematik bodo ..  setakat nak tunkuk ko pandai kunun boleh jual ikan dgn murah ..ko setakat nak bodokan org . Boleh la ko jual murah sampai termakan modal pasai apa ..  pasai duit rasuah ko banyak . Rugi pun tak apa ..  passi ko berniaga bermusim . Nak dekat pru ..  nak tunjuk ko pandai kunun . Buang duit pun tak apa . Tapi kalau realitinya boleh ke org lain buat macam tu . Ko takat nak bodokan org .

yang menghina orang buat amal dan penerima bantuan itu lah golongan yg paling hina dan bangsat. dah sendiri sengkek tk mampu nak menyumbang duduk je diam diam. usah kalut tabur fitnah mcm haramjadah tak ingat nk mampus. semoga cepat mereput

tak faham saya ... jual ikan yang segar dan murah pun marah....
tapi yang saya tau...hujung bln September dulu mmg dia ada jual
ikan kat resort dia di sekinchan... 2 ke 3 kali jual kat sekinchan.

ada tengok list ikannya contoh.. bila klu dia jual rm3 sekilo ikan kembung,
pasar sekinchan jual lagi murah...rm2.50 itu yg saya tau dari salah sorang
org yang tinggal kat sana

akusukaq replied at 30-11-2017 04:21 PM
yang menghina orang buat amal dan penerima bantuan itu lah golongan yg paling hina dan bangsat. dah  ...

Ini bukan keja amal bro ..  tapi ini nak bodokan org . kenapa lak tiba2 nak dekat pru boleh mai jual murah pulak ?  aku tahulah umno duit banyak . Tapi tak ikhlas pasai tmn melawati bukan tempat org susah ..  org miskin2 . Ini kawasan urban .kawasan org senang2 . Ini bukan kata pasai nak tolong tapi lebih kepada politic mileage . sepatutnya kalau betol ..  kenapa hanya di melawati ?  awatt tak maju satu negara ..  awatt tak mati2 tolong kat tempat org susah2 .
Aku rasa selagi melayu ni begitu senang diperbodohkan ..  selagi itulah mereka akkan terus susah . Senang saja ..  pru besok terus pangkah saja BN ..  biar org macam ko ni boleh terus mamposs cepat dasar melayu senang kena tipu
.