CARI Infonet

Forgot password?
 Register

12
Return to list New
Author: NenekKertu

KENAPA SUAMI ORANG SUKA CARI SKANDAL???

Ape nk diherankan dgn lelaki ni.. x semua tp segelintir ajork..biasanye boring n nk test market..x caye tny diaaa..hikhikhikhik

Pengakuan jujur dari aku yang jahil lagi hina. Aku pernah skandal dgn suami orang selama setahun & dia somebody jugak dkt company aku kerja, kira top management jugak la. aku pernah tanya dgn dia, kenapa skandal dgn aku?? dengan jujurnya dia jawab, dah boring dgn wife..................fyi,  aku belum kahwin, masih muda belum 30 pun lagi. ex skandal aku ni 40+.

apa yang aku dapat dari perhubungan harom ni??

SAKIT HATI & BODOHKAN DIRI SENDIRI.

Nonones replied at 19-12-2017 03:17 PM
Pengakuan jujur dari aku yang jahil lagi hina. Aku pernah skandal dgn suami orang selama setahun & d ...

Ada buat apa2 tak dengan skandal u tu ??

Asyik makan ikan kembong sesekali dia nak makan udang pula.

Nonones replied at 19-12-2017 03:17 PM
Pengakuan jujur dari aku yang jahil lagi hina. Aku pernah skandal dgn suami orang selama setahun & d ...

setuju sis. Saya pernah ada ditempat sis tapi tk smpi 4 bulan sbb rasa berdosa dan bersalah sgt2.
jadi saya yg berundur diri.....Memang last2 kita sendiri yang rasa BODOH dan RUGI. Sebab mana2 laki pun klau dh bosan dgn wife pun, dia tetap sayang wife dia sekiranya wife dia mmg setia dan baik....skandal gak yg kena tinggal bila dia dh bosan

Cuma skrg saya ikut hati nk je bgtahu isteri dia tentang kecurangan laki tu. Takut ramai lg org digunakan...tapi takut pulekkk

zulka replied at 21-11-2017 03:28 PM
patutnya tajuk tu kena sensitif sketla dik.... kena letak 'SEBILANGAN SUAMI ORG' ..
bukan semua mc ...

wah x dilayan dgn baik cane tu bro? lain mcm bunyinya tu...

Follow Us
tade penawaran tade la permintaan.

cuba semua awek2 yg single dan x single ni x layan laki org cmfrm tade laki org yg berskandal bagai ni.

simple as that

Edited by ira79 at 12-2-2018 02:15 PM

post deleted

Aku ni dah 7 thun kawin. Anak pun dah 3. Setakat ni takde hati pun nak berskandal. Ingat jaga perempuan senang ke...itu baru sorang..ni nak jaga hati org pulak....mmg cari penyakit.
Org pempuan pun boleh tahan gedik..jangan nak salahkan laki je kalau sendiri cari penyakit.

Stress lah dgn laki. Skrg dh tangkap cintan dgn skandal dia. Bila dia dh permain hati girl tu, katanya girl tu bdk baik dan ank org susah. Skrg laki dirundung rasa bersalah dan berdosa sbb permainkan hati girl tu. Bila aku as wife nk undur diri, dia xnk pulak. Dia pilih aku. Tp bila dgn aku, dia rsa bersalah dan sebagainya pulak dkt girl tu. Mereka mesra kemain mcm laki bini, yg aku bini jeruk rasa. Haishhh pening apa nk buat ni

Edited by aprazolam at 26-12-2018 11:59 AM

Rasa terpanggil nak share pengalaman dekat sini.

Selalunya bila berlaku macam ni, baik lelaki atau perempuan akan meletakkan kesalahan dekat perempuan. Si isteri lelaki berkenaan akan panggil perempuan yag dianggap skandal tu "perempuan jalang", "perampas", dan yang paling  biasa yang saya dengar dan kena ialah, "betina".

Apa yang saya nampak konteks macam ni ialah kadang2 laki yang dah berkahwin ni, kalau yang dah berumur, bila kita (merujuk pada saya yang berumur 20++ yang sepatutnya dah berumah tangga dalam konteks Melayu) buat baik, dan cakap baik-baik, mereka sangkakan kita murah, dan mudah, mungkin juga terdesak. Saya banyak kali kena. Sedangkan, kita baik, jaga tutur kata tanda menghormati yang lebih tua. Dan, logiknya takkan kita nak cakap kasar2 kan? Atau mungkin mereka ingat kita terdesak sangat sebab tak kahwin2. dia ingat perempuan tak kahwin tu main belasah je mana2 laki asal dapat tamatkan status bujang. saya biasa kena ni di tempat kerja.

Kalau yang seusia saya pula, kalau suami org, biasanya dia akan berlagak bujang, tipu kita kata dia bujang. sama juga situasi, kalau kita buat baik, cakap elok2, dia ingat kita murah. kalau di luar negara, kita boleh bergurau senda dgn suami org (asal tak lebih2) dan lelaki di sana tak anggap itu sebagai 'hint' sikit pun. Saya pernah bereluangbekerja dgn org luar, dan mereka sgt professional. mereka tahu mesra di tempat kerja hanya untuk membuatkan situasi kerja ceria, tak lebih tak juga kurang. Di sini, lain senarionya. Saya berharap lelaki Malaysia akan jauh lebih terbuka lepas ni, dan dalam masa yang sama masih tahu jaga batas kerana terbuka tak bererti tak tahu jaga batas.

Apa yang saya nampak macam tu lah, mereka selalu ingat perempuan, terutamanya umur macam saya 'terdesak', maka jadi yang ke-2, ke-3, atau yang ke-4 bukan satu masalah bagi perempuan seperti saya. Mereka silap, kerana bila mereka mulanya buat dan cakap benda pelik2, mereka tak sedar saat itu jugalah kita meletakkan dia di tahap yang serendah-rendahnya, walaupun kita diam, dalam hati tu memang dah mencarut-carut dah. Hilang semua hormat, nasib mereka banyak ilmu. Jadi, adalah sesuatu yang buat saya kagum dekat meraka.

Lelaki, diberi kelebihan berkahwin lebih dari satu, jadi saya rasa mereka menggunakan 'kelebihan' yang mereka ada, walaupun ada banyak perkara yang perlu dipertimbangkan sebenarnya. Mereka tak fikir tanggungjawab yang lain tu.

Tapi, tak semua lelaki yang macam tu. ada juga yang ber'skandal' sebab masalah datangnya daripada isteri tu sendiri. Sebenarnya, ramai juga wanita yang ber'skandal' dgn lelaki lain.

Untuk situasi dan keadaan macam ni, bagi saya agama dan normalah yang boleh bantu kita untuk membuat keputusan yang terbaik.

Ini pendapat berdasarkan pengalaman saja ye. jadi, boleh jadi salah

12
Return to list New