CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 10339|Reply: 63

Tolonggggg.....suami aku ramai GF

Salam perkenalan yaaaa.....aku sbnrnya malu nak cerita nih..tp fikiran aku buntu gila nihhh...so aku nak minta pendapat korang yang dah beristeri nih samada cerita ttg suami aku ni siyes atau aku jer yg paranoid...

Suami aku loving orgnya....so oneday aku tergerak hati nak skodeng hp dia (padan muka aku) rupa2nya kat WA dia ramai siot pompan2 yg suami aku usha....miss u, love u, abg sayang, sampaiiiiiii laaaaa kat sekor betina ni siap ada 12 keping gambar dia sj dlm galeri somi aku, termasuk 2 keping bergambar rapat2 dgn somi aku.....aku terus fwd gambar2 tu kat phone aku....gigil siot, aku dah nangis2 depan anak lelaki aku....so aku buat keputusan aku nak confront dgn suami aku....aku taip kat WA mlm ni nak bincang bila balik rumah....blik mlm tu aku confront....aku tnya sapa pompan tu, dia kata pompan mana? nah tgk hp I...akupun bkk hp dia....hahaha dia dah delete...aku ckp knp delete? dia leh buat bodo lagi tny delete apa? so aku bg dia tgk galeri aku, ni apa? aku tny u siyes ker dgn pompan ni, dia kata jus fren, aku kata jus fren kehape klu sampai 12 keping gambar dia saja...klu i simpan gambar lelaki sampai 12 keping apa perasaan u? somi aku diam.  Suami aku jwb lillahitaala dia jus fren dgn pompan tu, siap dia dial no. pompan tu kasi aku ckp.....akupun naik syeikh laaa marah mcm2....budak tu bersumpah2 gak.

So aku ingat hbs dah, tapi rupanya berhubung lagi dok terabang2, somi akupun dok bersayang2 lagi. tapi dgn pompan2 lainpun somi aku layan mcm tu gak....syg2, miss u bagai.....aku nak tanya somi aku nih siyen ke tidak atau just nak melayan isi masa lapang....pompang yg aku sound tu pun mcm tak heran ko aku sound dia....somi aku sll ckp u dont worry laaaaaaa....sori i nak tambah bini, i'm happy with u, u bg i cukup....aku ckp jgn sampai i terserempak dgn pompan ni....tau laaaa nasib.....nak kata budak tu lawo...hek elehhhhh...tp mmg bukan taste somi aku laaaaaa....tp aku kalah tang umur laa kan....budak ni budak unit trust......tolong la bg pendapat korang...

Rate

1

Edited by Andyscenes at 1-11-2017 12:14 PM

benda ni aku selalu refer pada @cilipadisedap je

Sekolahkan suami sendiri dulu sblom sekolah kan budak unit trust. Kalau tidak benda yang sama berulang ulang.

Rate

1

kot ye pn takkan sampai mcm tu skali nk isi masa lapang.

sorry sis. termenyibuk plak.

tunggu la kaum lelaki bg pendapat. nak tau gak klau kes cmni.

Andyscenes replied at 1-11-2017 12:08 PM
benda ni aku selalu refer pada @cilipadipedas je

ko refer camner? pm ker? aku ni gelak2 gak tp geram gak nih sama jer somi ngan pompan unit trust tak reti bahasa....dah kena sound kaw2pun buat jugak.....hishhhh....@ciliapipedas tolong laaaaaaa

emmm.. ni ape yg aku nampak la ye.. jahat lain senang nak buang.. tapi klo kaki pompuan selamanya kaki pompuan.. takat ni aku dah nampak 2 orang yg suaminye sangat manis depan bini.. belakang apetah lagi.. dengan pompuan lain pon sangatla manis2 ayatnye.. siap bermalam ngan pompuan2 tu lagi.. mungkin layanan die kat isteri tetap perfect smpai buta mata bini die.. padahal dari awal2 kawen dah kantoi bermesej ngan pompuan lain.. untuk ko.. hati2 je la..

Follow Us
@CiliPadiSedap  tlg adikmu sis

makita replied at 1-11-2017 12:10 PM
Sekolahkan suami sendiri dulu sblom sekolah kan budak unit trust. Kalau tidak benda yang sama berula ...

dah sekolahkan juga somi aku, aku siap tny dia, apa yg kurang or tak puas hati u, kot laaaa layanan ke, masak aku tak sedap ke, dia jugak kata takder sumer ok (aku tak puji diri aku yer) sbb apa, klu dia komplen senang la aku ejas kannn

whadda replied at 1-11-2017 12:12 PM
emmm.. ni ape yg aku nampak la ye.. jahat lain senang nak buang.. tapi klo kaki pompuan selamanya ka ...

yup...somi aku klu berckp mmg mulut manis....

Ok FYI, suami aku ni aku kawin dia dulu seorang duda....wife dia curang, kawin x sampai setahun, so aku tak terus percaya, nak jadikan citer biras aku ada bau2 bacang dgn ex wife somi aku, so mmg betul, exwife dia muda sgt 21 kot umur, kantoi ado love bite so somi aku bg talak 3 terus....mak mentua aku ckp 2 tahun somi aku tak tentu harah sampai berubat bagai.....sampai laaa jumpa aku, jadi dia ckp dia tau perasaan mcmner org yang telah dicurangi....

Orang lelaki ni mula2 dia akan rasa tak ada salah tapi percayalah, mereka akan terjebak suatu hari nanti. Berjumpa, bertukar masalah, pompuan menangis, lelaki mula pegang tangan nak console, dari situ akan escalate kepada perkara terlarang. Pompuan pulak bukan lagi murah zaman ni, free terus.
Kalau dia tak mahu berhenti semua itu, sebagai isteri berdoa & pantau aktiviti suami.
Keep calm & collect evidence. Jenayah Syariah akta 559, Bahagian IV sesuai dengan keadaan you ni. http://www2.esyariah.gov.my/esyariah/mal/portalv1/enakmen/Federal_Updated.nsf/b3ac9c218c8efdc4482568310022d8b3/50cfec6585a0ce3948257082001a87d0?OpenDocument

Rate

1

da_vinci replied at 1-11-2017 12:21 PM
Ok FYI, suami aku ni aku kawin dia dulu seorang duda....wife dia curang, kawin x sampai setahun, so  ...

da pernah rasa sakit kena curang pastu die pn buat benda yg menjurus ke arah curang. carik penyakit betui la laki u ni kak.bila da start jual melayan mmg xleh nk stop da.takut nti lama2 hati tersuka tersayang pulak..ai pnh lalui benda sama kak. laki mmg kate sesaja. tp takut bila da babit perasaan krg nti jd lg worst plak.

balas balik kak...ko usha ramai bf plak

Nenasketum replied at 1-11-2017 12:27 PM
Orang lelaki ni mula2 dia akan rasa tak ada salah tapi percayalah, mereka akan terjebak suatu hari n ...

betui2. memula sesaje. then luah meluah. lelama things getting worst mmg leh jahanam rumahtgga.

cukupkan bukti, bawa ke mahkamah syariah....skang dah ada dah kan undang2...org ke3 boleh diheret ke mahkamah.....

AbukRokok replied at 1-11-2017 12:34 PM
balas balik kak...ko usha ramai bf plak

ajaran mana ni banggg?

Kalau ko rasa nak berubah jadi iron lady atau incredible hulk versi pompuan boleh la menuntut ilmu dengan pompuan bernickname ni --------->       @sebu1   @sebu1

kelas gittewww pompuan ni tak caya belajar tang tatabahasa bercakap ngan dia dulu baru ko tau maksud aku

sebelum ko nak marah pelangkung pompuan yang berwasap tu, sila marah pelangkong laki ko dulu..
bertepuk sebelah tangan tak berbunyi..
ko sendiri akui laki ko mulut manis..
so kalau laki ko tak melayan, tak jadi juga..
jangan tengok salah pada pompuan je..
entah-entah laki ko tak bagitau pun dia dah kawin..
pergi je mengadu kat pejabat agama..
biar dorang sekolahkan lagi ko..
at least dengan mengadu, laki ko nampak ko bertegas..
kalau lagi sekali jadi, ceraikan je la..

Dalam ni i nampak u percaya sangat cakap husband u..

Edited by CiliPadiSedap at 1-11-2017 01:20 PM
Andyscenes replied at 1-11-2017 12:13 PM
@CiliPadiSedap  tlg adikmu sis

Birahnya suami tt

kepada isteri :
> cuba renovate diri luar dalam (interior designer dan exterior designer ) at least kalau tiada jodoh cepat je laki2 kat luar sambar dan jadi kan isteri solehah. jangan jadi macam hazizatun aishah mokhtar gemuk pemalas kuat makan duit haram, tak nak renovate muka badan

kes laki dia shukri ramlan menyundal sana sini, pergi dating dengan bini orang merata rata. ada pergi sampai ke cameron highland . duit menyundal guna duit pelanggan syarikat duit hasil tipu orang ramai.
> jaga solat, ngaji, luangkan masa dengan anak2
> kalau mampu tambah ilmu memasak bagi suami suka makan
> Bab layanan atas katil kena guna expertise interior designer ( jamu cabut subuh, jamu terlajak kemut dan senaman kesihatan ilmu katil double decker)
> kalau nasi kt rumah cepat basi, hubungan panas tak memasal, anak keras kepala dan marah mengamuk tanpa sebab, cuba jumpa ustaz check ada gangguan jin dalam rumah, keluarga tak?

Selepas dilakukan semua kat atas ini:
> andai kata suami masih terus aktiviti sebegitu beri kata dua lepaskan atau  bertaubat
> seorang suami haram hukumnya layan manja dengan wanita lain kecuali isteri sendiri
> andai suami nak berubah beri peluang doakan dia lembut hati
> andai suami pula kena gangguan jin( minyak dagu,minyak buluh perindu, minyak sirih bertemu urat) rawat bawa jumpa ustaz
> andai tiada jodoh sebelum minta dilepaskan clearkan akaun suami dan tukar nama kepada anak siap2.
> 80% suami lepas cerai tak tanggung nafkah anak , jadi belajarlah ilmu lesap kan tukar nama harta kepada anak2 tujuan nafkah pelajaran kemudian hari

kepada suami :
> orang lain pun berkahwin juga tak de nak gatal cm bro dan shukri ramlan
> bini tu tiang seri rumah, penat lelah jaga anak beranak jaga makan minum jadi hargai
> kalau muka tak siap renovate , poket kempis janganlah nk menggatal sini sana.
> kalau ada sumber rezeki haram dalam keluarga seperti Shukri ramlan dan hazizatun aishah mokhtar besarkan anak beranak keluarga dengan duit haram hasil scammer hampir RM 8 juta, memang patut dilaknat dan keluarga kucar kacir. jadi bersihkan diri dengan bayar duit tipu orang, jangan ambil duit haram. cari rezeki halal tu fardhu ain. jangan jadi macam pasangan suami isteri shukri ramlan hazizatun aishah mokhtar penipu scammer penyangak

wajah shukri ramlan pemberi makan rezeki haram hasil tipu duit orang ramai kepada anak2 mereka sampai ada yang meninggal dunia . jadi cari rezeki halal tu fardhu ain.

ni wajah scammer yang tipu duit merata rata dan buat sindiket kerja di australia petik buah, kerja korea. mohon berhati hati dengan scammer shukri ramlan dan hazizatun aishah mokhtar. mereka ada sihir dan sedang usaha untuk tewaskan sihir laknatullah mereka ini.

disclaimer :
> terpaksa viralkan sebab shukri ramlan dan hazizatun aishah mokhtar larikan diri ke luar negara dengan duit hampir RM 8 juta duit tipu orang ramai.
> di luar negara pasangan suami isteri ini tipu rakyat malaysia yang bekerja australia dengan janjikan visa PR , bridging visa dan mcm2 lagi. mereka tipu , berhutang sana sini dalam kalangan rakyat malaysia yang ada di australia