CARI Infonet

Forgot password?
 Register

View: 20555|Reply: 144

Siapa sebenarnya yg bermasaalah!!!

Post time 15-8-2017 07:48 AM From the mobile phone | Show all posts |Read mode
Asslm.. Apa khbr semua..Lama sgt dah aku tak berforem mandangkan byk pulak benda nak dibuat atau dibuat sibuk..Sape yang pernah ikuti kes lampau aku mybe ingat kot dgn aku mana yang tak kenai its ok no worries..Aku ada masalah sikit lah dengan peribadi diri aku ni nak kongsi2..okey moh mulakan.

Umo aku dah 33. Mak aku dh bising lah kenapa dan kenapa yg aku ni memilih menduda. Mybe sebab tgok aku hidup tido merata dlm fikiran dia aku nakal sebab tak boleh monitor setiap langkah aku dan Mybe sebab mak aku xpernah rasa kesan sampingan kimia dlm otak manusia yg pernah melalui proses bercerai n jadi duda merana mcm aku dia xkan paham la kan.. Bpk aku pulak layan mak aku ni mcm super queen mlm2 urutkan kaki mak aku segala so dia xkan paham. Adik bradik aku yg lain pun xpaham.Aku tak mintak hello jadi ini mcm. Aku salu berharap bila aku celik mata tiba2 ada bidadari dok bisik2 i love u kt telinga aku n aku xyah cari dan itu angan2 tak sudah yg pastinye bkn bidadari tapi iblis saitonnn la klu tiba2 muncul mcm tu.. Bkn naik syok tapi kemungkinan naik gila

Aku mungkin sebenarnya tak boleh move on ke apa aku pun xtahu, mybe agaknye mengharap ex aku pun xjugak lah sebab aku dh xpedulik lagi dengan dia walaupun aku selalu la check fb dia ke ig dia ke, nak kata aku memilih tak jugak nk cari pengganti yg mcm ex aku la tpi tu la bila  kenal awek je semuanya tak berkenan di hati aku, mana tak nye bila dating suruh ambil dpn rumah, rumah jauh ampang ke sungai buloh.. Location dah share try la sendiri tempat mana nak tuju kereta ada masing2 kot, order mcm gila pastu ckp diet dan la tu suruh aku belanja, aku nk tasting je walhalnye bab duit la benda paling aku xkisah sekali, lepas tu mekap nk tebal setinggi tumit kasut, minyak rambut baunya bukan mcm di spray tapi di minum, tudung lilit smpai nk terjerut, pakai tudung baju ketat smpai tergoyang2 biji mata aku tengok, aku ni very simple pakai je apa yg simple, jadi simple mekap simple, selipar jepun pun tak apa. Awek2 di luar sana lelaki suka wanita yg simple jgn byk sgt belajar mekap mcm kt fb tu..Nampak cantik tapi lelaki mcm aku xsuka, mata mcm merak kaler pelangi semua ada, tak tahu lah kalau ada yg suka..Taste lain2 kan.. Ada jgk sepupu aku ckp yg aku ni gay la bagai.. Haih takkan la bercerai punya pasal tukar selera kt mat kunyit pulak..oh pleaseeee... Sampai la satu ketika akak aku perkenalkan aku dgn awek kononnya nk berjodohkan la dgn aku.

So kami dating lah, cuba kenal budi bahasa, jiwa bangsa 1malaysia. Dia bekas pelajar luar negara n kerja bagus ok2 la. Tapi aku jiwa mcm roler coaster kdg kat  atas kdg kt bawah dan hubungan ni dah berlangsung 8-9 bulan, byk kali dating kdg dia dtg rumah aku. Kononnya mcm adik angkat akak aku la. Mak aku suka la layan dia. Aku xpernah bawak balik tapi dia dtg sendiri. Tiba2 je mak aku call cakap dia dtg rumah. Aku cuba share apa yg aku suka mcmana yg aku nak, awek ni free hair dan aku selalu share mcmana yg aku suka dan dia pun share jgk apa yg dia nak aku ubah.. Tak suka aku pakai seluar pendek paras lutut pakai jeans dan jgn pakai kemeja. So aku cuba mana tau aku boleh org kata hati manusia boleh berubah2.. Tapi makin lama makin jauh..Semuanya tak match dgn diri aku. Bila aku ckp aku busy dia xfaham, bila aku lambat pick up fone dia marah aku dan naik emosi, bila sms lambat reply nk merajuk, bila buat lawak terlebih sikit sentap semuanya tak smooth..Aku ni susah mrh perempuan sebab aku pun hati kapas bila kena marah nagis dlm tandas. Mak aku pulak suruh cepat masuk minang dia dan dia pulak dah start mintak hubungan ni smpai ke jinjang pelamin gitu.. So satu hari aku discuss dan tanya betol ke nak kawin dgn aku dan kenapa..Jwpn dia sebab aku dh stable bla2.. Point yg aku tekankan disini adalah kenapa stable.. Kalau aku xstable? Duit tak de n so on dia nk ke org mcm aku ni. Kalau aku xada rumah n hutang mcm hujan air batu besar tapak kaki dia nak ke?? Aku xnak kawin sbb apa yg aku ada..

Masalah aku sekarang ni patut aku mintak putus ke tak or terus terang je aku xsuka dia or berusaha lagi cari sesuatu dlm diri dia mybe aku akan jatuh cinta. Mslh skrg mak aku berkenan sgt dan akak aku beriya sgt mengatakan ini yg terbaik. Diorg pulak mcm tak percaya jodoh pilihan aku sendiri sbb pernah gagal konon aku ni pencari cinta yg buta tuli thp dewa. Konon ex aku dlu pun bknnye perfect sgt.. Mmg la dia xperfect sbb diorg tak thu yg jahanamnya aku itu jam..So apa patut aku buat.. Ikut je mcmana yg family aku nak ke atau aku break up ke atau aku teruskan je.

Ahhh pening aku..

Ikut hati sendiri la dik
Sendiri nak hidup dengan pasangan
Kalau hati lebih berat kata tak suka
Then, ikut kata hati
Hidup berumahtangga bukan untuk sehari dua

Goodluck

klo mcm tu xpyh teruskan lh dgn perempuan pilihan mak ko tu.. tuggu smpai ko btol2 jatuh cinta n syg btol kat seseorang baru ko jadikan dia sbg isteri..klo x kesian jugak masing2 x bahagia nnti..

bila kita btol2 syg seseorg, secara automatic kita akan berusaha nk buat yg terbaik utk pasangan kita xkira mcm mana perangai dia.. gituuuu

Edited by mbhcsf at 15-8-2017 08:19 AM

assalamualaikum

wowwww...marah ni sungguh...hmm...

relax take your time , if you think depa cakap tu as suggestion sahaja and at the end the final say is you then, why worry?

you  i think what is critical is to ask yourself and istikhorah, hajat kat Allah ....apakah wanita ini yg Allah izin dan redha?
ade bende dlm dunia yg Allah izinkan tanpa redha ...contohnya  perlakuan maksiat lah , contohnya mengumpat ...u know allah tak suka dan kata ia dosa? tapi berlaku  juga, bukannya allah tak leh nak freezekan org yg ngumpat tu kan tapi Allah nak bagi dia taubat so...bagi peluang  but Allah tak redha

so dalam konteks jodoh doa bebanyak ini...

dan u relax , actually elok guna masa ni untuk  it down and  ask yourself

ape tujuan you hidup , siapa you and apa yg  you kena buat dlm dunia ni?
dan kalau u nak kahwinkan daughter you kelak, what kind of man yg you nak or wish dia dinikahi dengan?

so....u chill...and relax

and solat hajat , istikhorah....

u , i think know what you want  . just jgn amarah sangatlah hal ni, i nampak yes depa like pushy but if you view this as suggestion , ambik tempoh bertenang dan nilaikan semula  semua aspek n berdoa - ni take your time ? no one can force you

soal stability pun okay jugak, as wanita normallah dia nak tengok bakal suami tu stable, itu hinest answer kot ? takkan u nak dia tipu semata mata nak kahwin....but i think jawapan u nak ialah sama ada she loves u unconditionally?itu?hmm.....well...itu  wallahuallam , complicated.u kene banyak doa dan ikhtiar wanita yg sekufu dengan you lahkot?  yes? wallahuallam.

how about other things? chemistry wise, okay ?

because u cakap dia duda so feel free to comment ( on not on her relationship / rapport with your anak?) ni penting kot kalau hadanah atas you?

so.. i wish you well...jgn stress terlampau sangat just  get yourself out from the situation and reassess....Allah kan ade...dekat je...ask HIM, talk to him , yups, why not ?

jp i nak tergelak bila baca  ni - kalau u tanya dia u tak stable ? naturally wanita akan tanya no way - kalau u mentally unstable or financially unstable....depa lari laaa  isk isk soalan tuuuuu

sorry i bukan meremahkan masalah u tapi  heheheh  - i imagine dia kena viva  dan u tanay soalan ni : awat kalau i tak stable??? awat ?

sorry  , awak sorry ye , very insensitive of me to  gelak sikit , but yes....you have a point and i think she is being honest ?

carilah yg sekufu yg hadis cakap ape.

mula2 ingat u ni gay la bagai
tapi sebenarnya u masih tak move on form your ex
thats why u still stalk your ex punya fb,  ig
deep inside u keep comparing other girls with her

so i suggest u rujuk balik dgn your ex tu.

Follow Us
TT, yang akan berkahwin dan jalani hidup bersama lepas berkahwin nnt is TT jadi apa pun keputusan yg kena decide dan putuskan adalah TT sendiri. Tanya pada hati ada tak perasaan pada gadis tu. Jangan buat sebab mak TT or akak TT. Kalau hati TT berat mmg rasa she's not the one for u then make it clear to her and ur family supaya takde salah faham dan TT dikatakan bagi harapan pulak nanti. Istikharah dan ikutla kata hati. Good Luck

agen takaful  yg biarkan ex dia keguguran seorangan kat hospital tu ke ni?ingat ingat lupa dah

onexox97 replied at 15-8-2017 08:35 AM
agen takaful  yg biarkan ex dia keguguran seorangan kat hospital tu ke ni?ingat ingat lupa dah

Wah ayat ko..

mbhcsf replied at 15-8-2017 08:23 AM
jp i nak tergelak bila baca  ni - kalau u tanya dia u tak stable ? naturally wanita akan tanya no wa ...

Betol la ko punye ayat tu.. Mesti la dia nk yg stable.. Aku tgok dia pun mcm jenis hrp kan aku aje nk mkn mana pg mana lepak mana sume aku je..kot dia test aku punye mental ke..

mbhcsf replied at 15-8-2017 08:17 AM
assalamualaikum

wowwww...marah ni sungguh...hmm...

Terima kasih atas ayat2 diatas ye..

Kesian tt x jumpa i lagi..

Btw klu hati rasa x sepenuhnya nak kawen dengan dia better not. Kawen bukan untuk sekejap2..bukan mak kakak u yg nk kawen ngan die..satgi jadi macam drama apa tah..yg kawen banyak kali tapi semua cerai.sampai ayah dia ingat ank dia ada masalah mental.

Ke aku ni trauma.. dlm fikiran aku ni complicated sgt..bila aku tanya u msk ke kt rumah?..dia jwb tengok la..aku teruss aahh xpandai masak la tuuu..bila dia call aku time magrib otak aku terus ahhaa xsolat ke apa..bila aku jalan dlm pasaraya mcm drama tv awek ajak msuk kedai beg la usha2 tomei la konon cantik la pulak yg silau2 gitu..otak aku terus ahh sudah nk paw aku ke..sumenye tak kena la tak tahu..makin lama makin serious

rafiz28 replied at 15-8-2017 08:57 AM
Ke aku ni trauma.. dlm fikiran aku ni complicated sgt..bila aku tanya u msk ke kt rumah?..dia jwb te ...

kau trauma kot...take it slowly...pk masak2...mesti kau nk perkahwinan kedua nih berkekalan kan...so xpayah rushing...kau belum jumpa lg pmpn yg boleh buat kau melting...haha...btw kalau ade family member yg bercerai,bukan kau sorang jek trauma...ngan adik2 skali pon trauma nak kawen...

Location dah share try la sendiri tempat mana nak tuju kereta ada masing2 kot, order mcm gila pastu ckp diet dan la tu suruh aku belanja, aku nk tasting je walhalnye bab duit la benda paling aku xkisah sekali, lepas tu mekap nk tebal setinggi tumit kasut, minyak rambut baunya bukan mcm di spray tapi di minum, tudung lilit smpai nk terjerut, pakai tudung baju ketat smpai tergoyang2 biji mata aku tengok, aku ni very simple pakai je apa yg simple, jadi simple mekap simple, selipar jepun pun tak apa. Awek2 di luar sana lelaki suka wanita yg simple jgn byk sgt belajar mekap mcm kt fb tu..Nampak cantik tapi lelaki mcm aku xsuka, mata mcm merak kaler pelangi semua ada, tak tahu lah kalau ada yg suka..Taste lain2 kan.. Ada jgk sepupu aku ckp yg aku ni gay la bagai..

ko mmg x ready la ngn dia bro.. mana2 perempuan mmg la nk di pck up. bukan kena drive sendiri2 gtu.. mekap tebal tu kdg2 ak x paham, kalau simple2 sgt komplen plk x lawa la ape la hujung2 duk kat kedai makan duk tgk awek lain yg mekap sekati.. mana la si perempuan ni x naik angin, tu depa buat gtu jgk.

mcm ni la tt, sy rse tt x ready nk kawin ngn dia kan.. better x pyh la. kang buat naya hidup dia je.. lps kawin tt x peduli pun psl dia nt sb tt bukannk sgt pun.

tt bgtau mak dan family; yg nak kawin tu tt. mybe baik di mata diorg tp kalau dh tt x dpt bg komitmen sekalipun, buat ape? kan bcerai plk kali kedua, wat naya semua pihak je.. yg nak kawin tu tt, bukan mak tt ngn perempuan tu.. so, baik di mata mak tt x semestinya baik utk tt..

Kesian TT, trauma sungguh tu...byk sangat berfikir

x perlu nak kawin sebab didesak org sekeliling, takut nanti tak lama bercerai pulak

harap2 TT akan bertemu seseorang yg akan buat TT angau dan tak berfikir panjang, terus berjodohan gitu

fOr Ur TT

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

I feel you duda

tkyah pening2..jgn dicari ada jodoh nanti akan datang sendiri..berserah pada Allah..tapi jgn bulat2 je berserah..perkuatkan diri..perbaiki akhlak..pasti yg terbaik akan muncul bila tiba waktu dan ketikanya nanti..serta berdoalah seaadanya..tak payah beriya2 mintak.."ya Allah berikan aku jodoh yg baik2 yg cantik bla2"..sesungguhnya kebaikan dan kersempurnaan itu datangnya dari kekurangan memberi dan  menerima seadanya.

tapi bab share location tu..nk jumpa carilah tempat yg sesuai..bukan sorg tu kena drive jauh2

tapi aku sokong duda..seriusly sikap mereka2 itu yg menjengkelkan sgt..takperlu ikut desakan org lain. this is yourlife your happiness. live freely and love ourself more. jgn byk pikir.

X payah lah proceed tt..u dah byk sgt justify why u shouldnt be with her rather than why u should be with her..u dah make up your mind awal2 kan...relax2 sudah..

At the same time kalau tt jumpa org lain lps ni, be friends with her dulu..be reasonable with your expectation ok

X pyh kawen la buat ms ni..jgn ade awek pun. Cari diri sendiri,dekatkn diri ngn tuhan,blk rumah parents mcm slalu n work hard. Hati kau tu msh x move on. Rilex la..