CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: capiloton

Tunang aku yang baran (or mental) or aku yg tak cukup sabar? (update : page 5 #1

Close [Copy link]
Utk seseorang membahagiakan org lain, dia kena bahagia dgn diri dia sendiri dulu. Terima diri sendiri, sayang diri sendiri. Benda ni obviously takde dlm diri tunang TT memandangkan dia still terbawa2 dgn kisah silam. Kalau umur dia baru 20, boleh diterima lg tp dah lebih 30 pun. Dah sampai waktu matang utk dia move on dan kuasai diri, emosi dan hati dia sendiri. Besar risiko yg TT amik kalau nak teruskan sbb skrg pun TT dah tak yakin. Belum kahwin duduk serumah dah pernah maki antara satu sama lain, belum masing2 kena pikul tanggungjwb berat suami isteri dan dugaan2 lain dlm rumah tangga.

TT istikharah lah utk buat keputusan. Tp mmg takde jaminan org berubah jd baik lepas kahwin kalau itu yg TT harapkan. Possible, tp bkn guaranteed. Issue nya, sanggup ke TT amik risiko? Kalau dah kawin tak berubah atau makin teruk? Personally, I would vote for putus

capiloton replied at 17-5-2017 01:28 AM
thanks aji.
pandai ko baca fikiran aku kan, haha.
aku pilih dia bukan setakat lawa, tapi gak int ...

Tadak masalah sangat pun, ujian buat ko, klo dah mai ujian lojok nya ko dah mampu atasi, kne sabor

Btui la tu, mmg kureng kadih sayang, jarang di peluk kiss masa kecik, silap je kene , kbe plak jadi sulong, sure stress

Pompuan ni expressive, depa tk reti pendam, komunikasi depa tinggi, ko kne sabar bnyk jadi pendengor, klo dia adu dengor je jgn kasik solusi

Kita masa kecik LOOK UP kat pembuli walo samseng tp kita nk jadi cam tu, nk perhatian gak, masa KANAK KANAK  klo tak kasik perhatian sepenuh sebaik nya kompemmmm besor budak tu buas, ni saintifik research dah buat ok

Dia nk perhatian , tersirat nya but tersurat nya dia nk di lihat can handle segalanya!! Ko paham? So ko kne tau camna handle

Aku jenis YAKIN klo dah pompuannnn sejati , ko kasik aku setel pak segala pengkid pun aku leh

Bukan berlagak tp aku kenai fitrah pompuannn, ni aku lom cite bab musim bulan mengambang depa haa, nk salahkan deoa tokleh gak sebab HORMONES haaa so ko kne amik tau bioloji pompuan gak, depa creature of emotion ok?

Ko musti tekadkan azam, klo bulih TULIS plan ko n tarikh siap sekali, tempek kat dinding meja study, baca hari hari

Ada efek psikoloji klo ko tulis ok?

Selamat pengantin baru in advance hahaha

Baik cabut sebelun terlambat..kesian laki kena dera ngan org pompuan..sbb org takkan percaya n anggap perkata remeh je

lebih baik putuskn skrng
esok lusa dh khwin boleh ke kmu bertahan menghadapi perangainya

kalau skrng ni dh laju menghamun. dh jdi laki bini jngn tak percaya periuk belanga terbang melayang2.

kalau kmu putus tunang. tak mustahil dia akn porak perandakn kehidupn kmu . tetapi buat seketika.... jika dh menikh. kamu hadaplh kerenahnya. lpas tu dgn kmu2 skli akan jdi stress. dpt gangguan jiwa. fikir2kn lh.

Aku x habis baca pon crita kau. Nasihat aku..tinggalkan die. Pgi la cri pompuan lain blmbak kt luar sana. Nti dh kahwin lg susah.. Sbb dh terikat dgn tanggubgjawab

ajinomotonosuga replied at 17-5-2017 01:08 PM
Tadak masalah sangat pun, ujian buat ko, klo dah mai ujian lojok nya ko dah mampu atasi, kne sabor ...

Suka tulisan bam aji..
Macam kena dengan jiwa

Follow Us
Edited by wana89 at 17-5-2017 02:02 PM

Manusia perlukan masa.. we are not robot yg boleh berubah macam petik sius lampu.. on dan off memang la umur dia dah lebih 30 tahun, boleh pikir baik dan buruk.. cuma xsemua manusia tu sama. Ada boleh berfikir sendiri ada yg nak ada pendorong barunla berubah..
Lelebih lagi kalo background macam tu, I am believe dia sedih dan lembuy sebenarnya. Dia jadi macam tu untuk jadi kuat.. tu sampai ada ketika dia rasa nak bunuh diri..
Manusia nak dipahami.. tapi prob nya dia xcakap apa dia nak terutama perempun ni kalo wana jadi macam dia, wana nak cari yg lagi tegas sebab tahu kepala angin.. at least boleh handle dgn proper.. yg lembik2 or jenis cepat sentap, payah sebab potensi sesama nak kelaut adalah tinggi

Tinggalkan dia tt. Ni pengalaman aku sendiri. Takkan berubah punya walau dah tunang ke kawin ke. Ko nak bahagia, ko cari bahagia dgn cari wanita yg lembut dan berakhlak sopan bukan jenis maki hamun. Gudluck utk ko. Putuskan tunang dgn cara baik. Kalau x boleh, putus dgn cara drastik

Edited by pichee at 17-5-2017 03:02 PM

Hmm...i x pernah jmpe perempuan sebegitu rupa...

Ada yea org garang mcm tu...hrp bkn mmb2 i la..die ada kwn x? Bff?

aku.semut.merah replied at 17-5-2017 02:15 PM
Tinggalkan dia tt. Ni pengalaman aku sendiri. Takkan berubah punya walau dah tunang ke kawin ke. Ko  ...

Klo dia carik yg lembut, tak challenging, semut naik lengan teruiih lompat ahbangggggggg tolonggggh eeeiii lomah

Klo dpt kepala angin haa mai lawan sapa lagi kepala angin, ko kire penumbok ko jek haaa penumbok aku ni nk simpan mana? Pajak gadai ?

To be honest, pompuan ni perfect, depa nk sua ada kat lelaki, klo depa degil kekadang depa nk jantan dia lagi degil or kekadang dia nk jantan dia sabar n lembut, biasa laaaaaaa klo tak kerana keras dan lembuttttt tak kan ado pompuan  puas n happy

Aku dah poloh taun baca buku dr Gray tu, women from venus n men from mars, aku belum sunattt lagi dah khatam buku tu haaa, aku galakkan hangpa cari n beli n baca bnyk kali sampai paham

Kita lahir bukan untuk dpt terbaik tapi kita lahir KENE USAHA untuk dpt terbaik, tu pun klo dpt AND ITU PUN TERBAIK DI MATA KITA!! Ni penting ok? Saya tak suke kejor n tak penah kejor tu yg masalah sampai ari ni, tp yg kejor saya tu ada laaa tapi tak mo so saya terer sorokkkk    masalah klo jadi jantan tp.malas kejor or agresif tak kne tempat, ni semua sebab CHILDHOOD UPBRINGING, saya caya kita semua adalah macam apa kita haribini semua sebab MINDA kita sendiri n bukan agama ke setan ke buah kormak ke nehi, we are what we thought!

So based on that PEOPLE CHANGE ok?  Mahu or tidak je so ni bab proper motivational teknik je

Segala tuhan cipta itu baik , tadak yg tak baik

Yg jadi tak baik tu bila tak buat apa di suruh dan ingkar apa di larang, mcm malam yg tak kne matahari so tak jadI siang, so apa point nk kejo or cari malam lain?? It is the same thing yg berlainan keadaan

The same goes to manusia, ko dump n cari n dump n cari, what point? Sama je cuma keadaan tak penah sama so tu pasal wajib ada ILMU ok?

Beruntung ler orang berpasangan, sangat rugi orang yang hidup sendirian walo dia Rabiatul Adawiyah, ni view saya je ok?

i vote putus!!

Apa yang aku boleh cakap..kalau sebelum kawin lagi dia dah tunjuk peel dia macam tu..lepas kawin akan laaaaaaagi banyak uols kena

Best tered ni.

Aiol pon baran gak. Sadar diri. Hu.

Best tered ni.

Aiol pon baran gak. Sadar diri. Hu.

Selamat Pengantin Baru tt..hehe I vote to stay...nobody is perfect..kalau semua okay jadi boring la life ini.. Gaduh2 baling periuk semua barulah exciting...woot woot... Tt pun sayang dekat tunang kan..pandai2 la tt sabar didik isteri,tt kan lelaki...

Problem aku sma dgn brader ni. Tpi vice versa lh. Aku perempuan.

Sebelum TT kawin, kena pikir dulu buruk dan baiknya. Apa kelemahan/keburukan or kebaikan bakal pasangan kita.

Kalau TT pilih untuk teruskan hingga ke jinjang pelamin, TT mesti lah persiapkan diri untuk menerima segala keburukan bakal isteri TT especially sikap baran dan mulut  puakanya.

Apa-apa pun, Allah kan ada. Mohon doa pada Allah. Solat Istikharah, mintak petunjuk adakah perlu hubungan di teruskan ke jinjang pelamin.

In my opinion, your fiance ni kena berubah tapi kesedaran untuk berubah mesti datang dari hati dia sendiri. Kalau tak ada kesedaran dalam diri untuk berubah, agak susah jugak nak istiqamah kan sebab dia sudah terbiasa dgn baran dan maki hamunnya.

Alasan mengenai sejarah silam dia sebenarnya bagi iols bukanlah alasan yang kuat untuk dia bersifat terlalu baran dan suka memaki hamun.

Sape hat suh stay tu aku rase krik krik krik je

Mmg manusia sume tak same tp klo dah umo 30 pn masik terbawak2 perangai hanat tak reti nk berubah tu silap dia sendiri..org tk buleh ubah perangai dia melainkan dlm diri dia sendiri ada rasa mcmne nk respect org lain.bila die reti nk respect org lain baru dia boleh slow2 brubah.dah klu ari2 mknan harian maki hamun dah jd biasa bthun2 agak2 bnda tu boleh hilang gitu je ke lps kawen.part tengking ms kt atm tu klu aku jd laki time tu aku hanatkan je..dh jadah ape ingat aku kebulur sangat duit2 tu nk tengok password bgai.klo dpn2 org pn tkde rase nk respect bakal laki esok dh kawen serumah lg dia tk pedulik.aku yg pmpuan ni pn boleh sakit jiwa klo ade kawan suka maki hamun dpn org gitu apatah lagi nk kawen duk serumah ari2.pcaya la klo kawen kompem kompem hak ko sebagai laki diketepikan terang2

kalau ko perasan, orang abusive n hot tempered ni akan influence orang lain jadi sama macam dia.. contoh; ayah awek ko abusive --> menyebabkan awek ko jadi abusive --> menyebabkan ko bakal jadi abusive.. and the list goes on
unless ko betul2 jenis sabar n jenis memaafkan.. baru ko boleh escape
kalau tak, ko akan bakal jadi macam awek ko

kawan aku sebijik kes macam awek ko... dia jadi abusive, baran yg teramat sbb childhood experience yg menyeksakan.. tambahan lepas tu dapat plak awek yg perangai macam tu. then menyebabkan baran dia bertambah2.. dia selalu mengadu dan nangis kt aku pasal ni

so, aku nasihatkan ko bawak awek ko jumpa psychiatrist/psychologist/perawat Islam untuk solve the issue... jangan sesekali menyalahkan takdir. life is a choice.. she decides to live that way