CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: capiloton

Tunang aku yang baran (or mental) or aku yg tak cukup sabar? (update : page 5 #1

Close [Copy link]
capiloton replied at 23-5-2017 11:45 AM
ejans, ko ni laki ke pompuan?
kira nya ko kenal tunang aku ni lagi lama, sejak study lagi.
past ...

Aku x sama kerja dgn diaa..bdk opis aku bdk faculty dia dulu.. Ramai kenal dia kat college dulu.. Sbb pangaii pelikk diaa tuh laaa..   

Ko ni pada aku x de lah penyabar sgt.. Sbb baru je bapa bln  kenal...

Dulu ex bf dia kt college.. X silap aku 4 5  thn leh bersabarr dgn diaa.. Kena maki hati2 pon okey       ... Kwn aku yg slalu ajar dia tu pon 1 2 sem je berkwn dgn diaa

Aku rasa tunang TT ni mmg lawa jelita lah. Kalau tak masakan TT boleh sampai stage bertunang kan tp ye lah. Kalau cantik jelita yg jadi ukuran, TT persetan kan je la perangai biadap tunang tu. Time dia meroyan lapangkan dada tutup telinga je la. Tp kalau perangai dan sikap yg jadi ukuran awal2 lg TT tak decide nk bertunang dgn girl ni. Bak kata UAI muka tak cantik takpe boleh tutup lampu. Tapi siang2 hari nak tutup lampu mcm mana pulak

Eh jap. Kat bod sebelah cer TT carik thread laki merajuk tak balik rumah 4 hari tu. Ada poremer dlm ty cita bininya pon kuat maki gak. Acerr la ko tanya poremer tu cmner dia handle situasi...

ejans replied at 23-5-2017 07:08 PM
Aku x sama kerja dgn diaa..bdk opis aku bdk faculty dia dulu.. Ramai kenal dia kat college dulu..  ...

memang dia ada citer 1st bf kapel 5 tahun.
sabar lama2 pun last break up gak. buang masa, tenaga dan duit.
aku memang bukannya penyabar tahap dewa.
aku ni bengis, sabar2 pun ada had nya.
tapi kalau dah over, memang kena la maki balik.

tiramisuu replied at 23-5-2017 05:00 PM
Berkajang kajang kuar perangai ppuan tu..tiada yg baik melainkan buruk semata mata.. So dh settle ke ...

ko saja nak troll aku ker? apa yg kelakar sangat?
kalau ko nak buat lawak pi ler bod lawak sana.
budak2 baru nak up tak payah masuk campur.
kat 1st post pun aku mention calling forumer yang dah kawin je.

capiloton replied at 23-5-2017 02:36 PM
memang lah ada part yang baik, tapi dalam satu hari tu 1/5 jer dia normal.
maybe u tak pernah jum ...

Pandai tt..betul tu..kita tak pernah jumpa lagi seseorang yg perwatakan sebegitu in real life.. Huhu.. Dari cerita tt tulis baru la tahu...  Bagi kita interesting sbb kita teringin nak marah2 orang mcm tu tapi tak berani..suara tak terkeluar   So macam impressed la dgn karakter si gadis ini.. Gutsy gitu..

Kita baru baca screenshot perbualan yg latest tu, si gadis pun dah kata taknak bersama lagi kan..so tt bertabahlah... Putus cinta pun dah perit apatah lagi putus tunang.. but someone told me before,the healing may not come quickly,but it will come,Insyaallah....

Follow Us
saya rasa ada pasangan bipolar yang memang pernah terima rawatan pun tak sekasar ini, xdak maki2 cuma banyak jugak pelik2

kesian plak aku bc perangai tunang tt ni.she needs help but maybe from the right people.psikiatri.bkn dia gila tp aku rasa dia trauma dgn masa silam dia,jd defensive.but on the other side,ko kena pk masa depan ko jgk tt.buat lah keputusan yg terbaik demi masa depan ko.

Elle_mujigae replied at 23-5-2017 10:09 PM
Pandai tt..betul tu..kita tak pernah jumpa lagi seseorang yg perwatakan sebegitu in real life.. Hu ...

Beb..
Aku faham TT..
Sbb aku kenal tunang diaa..
I dont think kalo korang face 2 face dgn minah ni korang akan sabar gakk..

And i dont think it challenges...
Its disaster beb...   

capiloton replied at 23-5-2017 07:34 PM
memang dia ada citer 1st bf kapel 5 tahun.
sabar lama2 pun last break up gak. buang masa, tenaga  ...

Kalo ko rajin. Ko.try lah korek cita banyak2 dr kawan2 dia ke...
Dr situ ko leh nilai sndri laaa..

Aku tau gak banyak citee..
Tp aku x nak bgtaw.. Sbb org keliling gakk cita kat aku... And dia x pernah kacau hidup aku..
So.. Aku. Xkan sebarkan apa2 cita berkenaan dgn djaa   

tiramisuu replied at 23-5-2017 05:00 PM
Berkajang kajang kuar perangai ppuan tu..tiada yg baik melainkan buruk semata mata.. So dh settle ke ...

kannn.. kenal tak lama.. perangai pon hauk tapi sbb lawa terus keliru nak putus tunang ka dak

untungla jadi org lawa buat taik pon masih disayangi gitu  

I yg x pernah marah ni pn klu naik gila pn terkjut hsbd i...hahah...

Tp rare la...i jrg mrh btl3.. biasa mrh anak2 je..tu pn setakat suara je tgi...hahah...klu mrh n maki hamun ari2 die x sakit jantung ke? I yg mrh anak ni pn rse nk kne darah tgi...hahha

I rse klu kawin nnt..kje asyik mntk cerai je la..x pn buat gila ngamuk kt opis ke..jerit2 kt umh time gaduh ke...
Ptt kdg2 i dgr org gaduh jerit2..i rse tkut sgt klu gaduh2 mcm ni...dgr jerit2..mesti stress hdp org dlm umh

TT, yg aku tau..tak kira laki ke pmpuan ke yg pangai baran and berangin x tentu masa ni mmg takkan berubah kecuali something BIG happen dalam hidup dia.

Contoh BIG happen tu:-
1. kunkunun dia tetiba dpt tau dia ade penyakit kronik yg cume membolehkan dia hidup beberapa bln (masa ni bru die boleh berpikir utk diri sendri).
2. Die kena strok sebelah badan (org berangin baran ni cpt dpt darah tinggi angin ahmar)
3. Mati.

Kalau kata nk berubah pas kawen, pas beranak, pas beranak lg, pas cerai, pas makpak mati, aku rasa dorg takkan berubah kecuali 3 point yg aku highlight kat atas tu.

Menda ni penah terjadi kat sorg pakcik yg aku kenal, beliau dah arwah.

to TT,

tak payahla teruskan ikatan ni. kalau masa bertunang pon tak tahan, apa lagi kawen nanti.

kita nak kawen ni, untuk enjoy the moment dengan pasangan kalo boleh sampai ujung nyawa.

TT sanggup ke nak hadap makian/jeritan all the time? kawen tu dah macam jadi 1 misi untuk merubah pasangan pulak. sampai bila? padahal banyak lagi benda nak fokus bila dah masuk fasa kawen ni. buang masa ok kalau kawen semata2 nak fix benda yg kita memang dah tau sebelum kawen tu keadaan dia dah memang teruk.

disasternya perangai perempuan tu
btw, mana ko kenal dia?
ko asyik cerita pasal baran dia jer
apa kata ko cerita plak benda interesting pasal dia sampai membolehkan ko suka kt dia

aku rasa cukup sampai sini.
aku dah ada decision, n i know what i have to do.

thanks all forumers, appreciate your comments.
thank u pada yang PM dan share experience.
thanks @ejans , tak sangka ada gak org yg kenal dia kat sini.

mod @tokmanting  n @himun_hino  , dah boleh lock thread ni.
thank u to all.

i wish you well. Seeking divine intervention is always  the best thing.

Wishing u all the best,whatever ur decision could be.walau deepest inside aku nak follow lagi kisah tt ni, dan hopefully tt x katup terid dia,but i do respect ur final say.mana tau ada kesudahan yg baik utk telenovela ini but yes,He knows the best.

Good luck tt. Kalau ada apa-apa nk share lagi,jgn segan utk buka terid lg. And dont forget to tagging us,here