CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: all-dajjal

[Tempatan] Beli hartanah RM500 ribu? Baik menyewa sampai mati

Kecoh much...korang bukan dapat hidup cecah 100 tahun pun...

bagus artikel ni... semoga lebih ramai ummah menyewa utk tolong bayarkan installment owner-owner rumah....  sudah beli mahal-mahal, tapi tak mampu bayar. tolonglah sewa rumah mereka..

Got money buy

no money dok diam2

i tend to agree with the article...

beli asset mmg bagus..tp kalau sampai tak mampu nak bayar installment tu bunuh diri namanya....

menyewa ini mudah, tak mampu sewa mahal, carik within the budget....duit lebihan tu blh siman utk beli property utk hari tua nanti.

beli mana yang termampu, then sewakan sementara duduk kat tempat lain..belilah dekat dgn sedara mara, jgn beli kat kawasan tahsapasapa....bear in mind, kita nak duduk sana bila dah tua, bukannya masa muda....so jgn beli kat tmpt asing...

Kalau sewa area tu murah okla, masalahnya sekarang rate sewa ikut instalment rumah, macam kajang ni flat pprt pon dah rm800, teres seribu lebih. Assumption dia sewa naik rm100 setiap 3 tahun tu je dah tak valid.

Kalo gaji 15k utk umah 600k celah gigi je..tp kalo gaji 5k elok sewa je dr beli umah 600k...ukur baju badan sendiri...beli umah 400k sudahhhh

Follow Us
karlmax8 replied at 23-3-2017 10:16 AM
Kalau sewa area tu murah okla, masalahnya sekarang rate sewa ikut instalment rumah, macam kajang ni  ...

Memang ler sebab sewa pun untuk cover installment..
Kena tengok cash flow juga macam mana..
Ko ingat owner buat kerja kebajikan

kecimpret replied at 23-3-2017 10:21 AM
Kalo gaji 15k utk umah 600k celah gigi je..tp kalo gaji 5k elok sewa je dr beli umah 600k...ukur baj ...

Tu wana cakap, ikut harga
Dah gaji 5k, jangan hadap nak beli rumah 500k
Ada jer rumah 200k kebawah sebab aku tengok transaksi setiap negeri even KL pun ( yang fully urban) ada jer
Pokoknya kena rajin mencari

karlmax8 replied at 23-3-2017 10:16 AM
Kalau sewa area tu murah okla, masalahnya sekarang rate sewa ikut instalment rumah, macam kajang ni  ...

Nenek setuju dengan kenyataan ini.  Bayar sewa sama atau lebih dari bayar kepada bank.

Nenek ada sebuah apartment di Tasik Selatan sewanya hampir sekali ganda dari yang dibayar ke bank.

Ada lagi sebuah banglo di Rawang, sewa yang dikutip tak cukup nak bayar bank.

Sila buat pertimbangan dengan bijak.

NekNgah replied at 23-3-2017 03:23 PM
Nenek setuju dengan kenyataan ini.  Bayar sewa sama atau lebih dari bayar kepada bank.

Nenek ad ...

Tanah kubur jgn lupa beli awal2. Beli besar sikit. Biar muat nak sumbat dosa dosa kau tu

virusnipah replied at 23-3-2017 03:25 PM
Tanah kubur jgn lupa beli awal2. Beli besar sikit. Biar muat nak sumbat dosa dosa kau tu

Virus!  Dosa banyak ke sikit tak beri kesan pada tanah kubur.  Saiz kubur dah standard.

Apalah salah nenek kat awak ye??

Mesti pakcik cheong ni banyak rumah sewa.

Saya pernah menyewa rumah...tak best, hidup rasa tak complete.

wana89 replied at 23-3-2017 10:24 AM
Tu wana cakap, ikut harga
Dah gaji 5k, jangan hadap nak beli rumah 500k
Ada jer rumah 200k kebaw ...

selalu org kita ni yg abam jumpa nak beli rumah idaman terus dikkkk..sanggup laa beli umah landed ceruk hulu kat rawang,senawang tp kejenya kat KL...kalo abam mmg tak sanggup, biar laa umah kecik dari nyeksa idop kena bangun awal pagi elak jem & blk dah malam

Mmg beli rumah kena ikut kemampuan. Aku pun beli rumah time beli tu x sampai 300k pun... masalahnya, bila nak beli rumah kedua. Kena beli yg harga lebih dari 300k. Aku ingt lg masa pemilihan rumah prima diorg suruh aku pilih yg harga lebih 300k. Ke sebenarnya boleh jer beli second house under 300k provided bukan rumah baru?

Perlukan satu rekaan rumah baru yg dpt kurangkan kos bina rumah. Antara yg dah ada  rumah kontena kabin style. Jgn bergantung pada konkrit n bata lagi..guna bahan recycle buat composite material. Malaysia bukan kena gempa kuat pun paling teruk banjir,ribut atau kebakaran je..

Ko nak tau ape sebab melayu masih tak berumah, sebab ramai sangat sial melayu yang ambik kesempatan atas kesusahan orang melayu.......sial kaum lain pun ramai jugak, tapi sial melayu ni yang menyusahkan hidup orang2 melayu kelas marhaen ni......ceritanya begini, aku dulu selalu pegi ikut lelong rumah, alah bukan nak beli rumah mahal pun, aku tak de duit, loan pun agak2 40K-60K je boleh lepas, so aku memang usha apartment/flat semua kat area2 lembah klang.....sampai ke sudahnye tak dapat...dah dua tiga kali pegi baru aku perasan, tiap2 kali isi borang ada orang usha lot berapa aku nak bid, nanti tetiba elok2 waktu aku daftar, walau last menet pun, mesti ada sorang lain dapat masuk, dan dua tiga kali jugak mamat2 ni akan approach aku guna dialog yg sama "bang kite berdua je bang, klu abang nak saya tarik diri, tapi bayar sikit la"....biasa aku tak nak & biasa aku kalah.....aku perasan nanti rumah yg sama naik lelong balik....benda ni tak jadik kat lelong High Court dgn pejabat tanah......sial la diorang ni, aku bayar deposit, diorang boleh last2 menet bersekongkol dengan budak tukang register masuk bid tak payah letak deposit pun...patut la melayu sampai ke sudah tak berumah....yang bidder cina ikut lelong 300k-400k itu tak pulak diorang kacau......melayu tolong melayu?tolong menjahanamkan ade....

style aku,  sewa beramai ramai
ada 4 org housemate sekarang,  pecah sewa rumah jd kecil dah
bersekitu bertambah mutu
all for one one for all

bypassthecortex replied at 23-3-2017 02:37 PM
Ko nak tau ape sebab melayu masih tak berumah, sebab ramai sangat sial melayu yang ambik kesempatan  ...

tu ulat lelong...... ko lawan je bidding....... tapi pastikan bawah market value...... kang loan tak lepas  

FOTHER-MUCKER replied at 23-3-2017 08:33 AM
Mesti pakcik cheong ni banyak rumah sewa.

Saya pernah menyewa rumah...tak best, hidup rasa tak co ...

kalau semua dah beli rumah, siapa nak sewa dgn pakcik cheong  

Beli la rumah beb.. mana blh tak beli nanti sampai ke tua ko menyewa

Memang la pada mulanya ko akan rsa susah sikit.. yelah duit lebihan yang ada sblm ni blh enjoy..  now terpaksa bayar installment rumah.. sbb tu kita kena ukur baju ikut badan sendiri.. kalau tak mampu beli rumah murah2 sajo..

Aku dulu beli rumah subsale saje.. walaupun kawan-kawan rata-rata beli rumah baru.. price rm300k above.. rumah aku ni rm160k aku beli tahun 2008.. bg aku keputusan tu tepat..double storey 22x75 bukan lot bumi..rumah lama dapatlah keluasan lebih sikit..aku beli dari psgn cina dah pencen..  Tak lama pastu kawasan berbukit berhampiran rumah aku diratakan dan developer bina new high end township.. Harga tak kurang rm700k.. value rumah aku pun meningkat sekali..Now ada rezeki sikit beli tanah lot berdekatan ofis.. insyaallah akan bina dream house nt..   Konsep aku biar bersusah-susah dulu.. bersenang-senang kemudian..