CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: espri6006

Aduh Peritnya Bila Anak Meninggal Dunia

mannnnakautauu replied at 26-4-2017 12:28 PM
Kita kaum masyarakat ada tanggunjawab untuk sailing ingat Meng ingatkan seperti Yang terkandung da ...

ceh ko... pom pang pom pang...
hadis itu ini tak bley meleret2 bersedey bla bla bla... konon nak mengingati sesama masyarakat...
hadis mana plak ckp bole mengingati org dgn cara kasar camtuh???

Al fatihah utk anak tt..
Sy pernah merasainya.. ketika kandungan 33w bayi meninggal dlm perut.. mungkin tt lebih terkesan kerana anak da bersama selama 5tahun.. sabar.. allah menduga sb die sayang hambanya.. allah amik 1anak sy.. tp dia gantikan dengan 4..

Mata masuk habuk baca luahan tt....aku ada anak setahun lebih tp masyaallah sentiasa menggembirakan hati bila tgk dia....dgn keletahnya, dah pandai menyanyi ikut tv, apa yg dia buat nmpk comel kt mata kita....ni baru setahun, kalau 5 tahun lg bertambah byk kenangan manis....time will heal TT...tak salah mengenang sbb itu anak sendiri kan sebahagian dr diri kita

espri6006 replied at 16-8-2017 10:18 PM
Betul tu mamaezah. Bulan Oktober ni cukup setahun pemergian anak saya. Hingga kini saya masih mena ...

Ada buat tahlil setahun Tak????

X boleh bygkan kesedihan ibu yg melahirkan..

mum123 replied at 9-9-2017 12:29 AM
X boleh bygkan kesedihan ibu yg melahirkan..

Why dont you put it the other way round...bahawa ...zalim sungguh TUHAN menguji hebat TT dgn mengambil 'pulang' anak TT sehingga TT berterusan  sedih hiba Tak der penghujungnya????
NAUZUBILLAH.....

Follow Us
cmf_jeangrey replied at 31-8-2017 06:21 PM
Mata masuk habuk baca luahan tt....aku ada anak setahun lebih tp masyaallah sentiasa menggembirakan  ...

Are you saying...semeningkatnya usia Anak itu jika ditakdirkan diambil olehNYA utk kembali kepadaNYA......bergantungan pada usia Anak tersebut...kesdihan akan juga mengikut tangga usia??? Kalau diambil nyawanya at 5 years old...kesdihan akan berlarutan selama 5 tahun jugak ??? Atau camna???

Manaakkautauu replied at 10-9-2017 05:46 AM
Are you saying...semeningkatnya usia Anak itu jika ditakdirkan diambil olehNYA utk kembali kepadaN ...

Not the length of time but the amount of memories mannnakk....kesedihan bertambah sarat
Tipulah if u dont feel such way...like makin lama u hidup dgn seseorg yg buat u rasa bahagia, makin tebal rasa syg kan...
Unless u rasa biasa2 je be it kenal sebulan or sepuluh tahun, i dont know what to say

saya kehilangan baby pertama saya. masa pregnant 24w, air ketuban saya kering.. doktor dignose baby takde buah pinggang.. dinasihatkan suruh gugur tapi saya nak keep.. 28w air ketuban ada blk tapi baby ada ascites. perut baby penuh air.. bermcm procedure saya mtk doktor buat sampailah terberanak msa 33w.. baby prem, lahir 1kg, masuk nicu.. apgar score 1 je..

sepjg di nicu, hari2 saya ke hospital dgn teksi dari awal pg smpilah suami jemput saya lps kerja .. dgn tak makan.. tggu baby saya di nicu.. hampir setiap hari driver teksi mahupun nurse suruh saya jaga diri sbb dlm pantang tapi saya cuma jwb saya tak tahu berapa lama saya ada masa dgn baby.. pada hari ke 20 doktor dh informed baby mungkin  pergi pd hari tu.. jd saya baru berpeluang pegang baby dari pukul 4 ptg sampailah tiba ajal dia pd pukul 7 mlm..

2 bulan spjg mengandung lps dh tau baby ada problem, tiap2 mlm nangis dlm bilik.. dkt office tahan mata, berlari pegi toilet kalau rasa sedih..

alhamdulilah boss, officemate & semua memahami.. kalau tak, mungkin saya takkan boleh move on spt harini

syahza replied at 17-11-2017 09:21 PM
saya kehilangan baby pertama saya. masa pregnant 24w, air ketuban saya kering.. doktor dignose baby  ...

ye....kita yang mengalami ni hanya Allah saja tau bagaimana perasaan sedih bila kehilangan anak yang masih kecil. selama kita masih bernyawa selama itu kita tidak akan pernah dapat tatapi wajah2 suci mereka. Kita gembira kerana mereka ke syurga tapi perasaan sedih kehilangan tu tetap ada.

semoga tt diberi kekuatan. semoga tetap kuat hati dan semangat.

semoga tt diberi kekuatan. semoga tetap kuat hati dan semangat.

Edited by chazey at 23-11-2017 05:28 AM

Sedihnya baca luahan TT. Panas je rasa mata, teringat anak sendiri. Ai selalu marah anak bila dia nakal atau degil (tau la toddler 2 tahun gimana). Namun bila imagine tetiba Allah ambik balik anak ai, serta merta ai insaf yach! Hidop tanpa laki ai is okay, the heck bring it on, but nak membayangkan hidop tanpa anak, masyaallah tak mampu diri ini menghadapinya!

Thread ini sesungguhnya buat hakak insaf. Huwaaaa!!! Dah nanges2 dah neh!

manaakautauu replied at 6-9-2017 11:37 PM
Ada buat tahlil setahun Tak????

Hek eleh hewan..
Nabi mn yg ajar ko buat tahlil setahun?
Habaq mai?

Moga Allah bg kesabaran kat tt..

Me syorkn tt  baca tafsir surah yusuf..
Cerita pasal kehidupan nabi yusuf..
Mcm mn sedihnya nabi Allah yaakub bila kehilangan anaknya yusuf..dan bunyamin..

Bertepek2 ayat2 agama bagai konon hewan tu..
Nabi pon sedih hilang anak..inikan pulak manusia biasa... moga Allah bg kekuatan dan ganjaran pahala yg besar untuk kesabaran tt n isteri..

Lagipon buknnya tt cerca takdir Allah pon.
Tt hanya luah perasaan sedih rindu kt anak..
Its ok tt.. biar Allah je yg nilai niat hati kita..
Hewan tu jgn dihirau..berlagak nk mampus padahal sesat lagi menyesatkan..agama pd dia bahan  mainan je.. ckp xserupa bikin...

sebak baca luahan hati seorg ayah yg rindukan anaknye....semoga TT terus tabah dalam melalui hidup yang akan datang...

mommymonster82 replied at 9-12-2017 01:07 PM
Moga Allah bg kesabaran kat tt..

Me syorkn tt  baca tafsir surah yusuf..

terima kasih mommy...saya memang dah lama ignore kan mamat tu. Mungkin dia belum merasai satu kehilangan. Memang kita semua akan mati tak kira tua muda. Tapi apabila kita sebagai ibubapa akan sentiasa terbayang keletah anak2..dan bila dia pergi dahulu..nak atau tidak mesti kita akan terasa hilang dan rindu pada mereka. Mati tetap mati tapi rindu juga adalah anugerah yang Allah bagi.

Edited by mommymonster82 at 9-12-2017 09:30 PM
espri6006 replied at 9-12-2017 06:32 PM
terima kasih mommy...saya memang dah lama ignore kan mamat tu. Mungkin dia belum merasai satu kehi ...

Betul tu..me faham apa yg u rasa tp bak kt org..yg mengalami je tahu..berat mt memandang berat lg bahu yg memikul..

Mmg umur2 gtu umur yg pling kita seronok lyn anak.. keletahnya .. masa ank masih kecil tu jugak nabi Allah ibrahim terpaksa berpisah dengan anaknya nabi ismail..lepas tu kena korban pulak.. Dahla nk dapt sorg pon susah...

Rasulullah saw juga diuji dengan kematian anak2nya.. 6 dr 7 anak baginda meninggal dunia..Kisah2 para rasul lah jd pengubat kita di kala duka...Bila bc tu kita ingat yg Rasul pon Allah uji.. inikn pula kita insan yg lemah..

Ada kawan me diuji ank yg da besar meninggal ms belajar di uni..anak harapan keluarga yg di harap2 yg jd cth adik2 tiba Allah jemput.. Ms bc kes arwah farhan yg mati kena bulibteringat sgt kawan me..kebih kurg gtulah..dia pon sedih.. move on tp dah nm ank.xpnh dia lupa..hari2 ke kubur anak..sampi skrg... ank dia yg bongsu pon hari2 nk pegi kubur.. nk ckp2 dgn arwah..sampi skrg..

Moga u kuat n terus tabah.. skrg ms u..me pulak ntah apa pulak bentuknya yg Allah nk bagi.. Lain org lain ujiannya tapi insyaallah syurga ganjarannya..

Sedihnyaaaaa.

Saya pernah baca, hilang mak/bapak anak tak sama macam anak hilang mak/bapak.