CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: espri6006

Aduh Peritnya Bila Anak Meninggal Dunia

bertabah ka tt...sedih pulak baca.. sebaya pulak ngn anak aku....
sabar ye itu ajer yg boleh ku ucapkan..dia menanti di syurga....
insyaAllah masa akan merubat luka tu...sementara tu belajar la menerima hakikat ujian utk saudara ya

espri6006 replied at 26-3-2017 09:29 AM
itu terserah kepada anda. Saya buka thread ni bukan untuk mencari gaduh. Kalau anda tidak selesa s ...

"Tidak halal bagi seorang wanita yang beriman pada ALLAH dan Hari akhirat, utk berkabung pada kematian seseorang lebih dari 3 hari kecuali atas kematian suami, yaitu 4 bulan 10hari"( HR Bukhari)

Now tell me, hang falls into which categori????.

dari sudut mana tang nilai agama itu sendirik yang   hang nak dustakan disini?????

ibuiqah replied at 27-3-2017 03:49 PM
bertabah ka tt...sedih pulak baca.. sebaya pulak ngn anak aku....
sabar ye itu ajer yg boleh ku uca ...

Kesedihan adalah fitrah manusia, tapi kalau Dah bersedih atas  kematian melangkaui batas Yang telah diberikan garispanduan oleh agama itu sendirik( dalam kes TT more than 6mths and still),  lebih dikhuatiri mendatangkan kemudaratan Yang lebih besar..yakni...KETIDAKREDHOAN Kita pada ketentuanNYA.....
Do you agree on this or you want to beg to differ????

teha86 replied at 24-3-2017 04:58 PM
sebaknya baca... anak aku pun sebaya anak TT.. bila ingat kerenah budak umur sebaya diorg ni..kekada ...

Kalau nak tahu kuat tak kuat...doa agar TUHAN kasi hang test ler...

Ada beran????

MyNameIsIris replied at 22-3-2017 03:56 PM
sedihnya... my daughter pun 5 tahun. banyak karenah, banyak cakap, peramah, lucu, dan macam-macamlah ...

Hang Tak sanggup hilang Anak hang dulu, Tapi kalau Dia Yang hilang hang terlebih dulu, pastuh hilang arah,Tak teratur hodupnya, jadik penagih dahdah...liability to the society, how...????

Apa punya doa macam orang takda agama hang Nee???? Kalau hang beriman atas dasar ajal maut jodoh rezeki itu semua telah ditentukan oleh TUHAN kerana sesungguhNya dia sebaik baik perancang, Yang sampai hang nak kena doa hang di matikan dahulu sebelum Anak hang...apa jadah???

Jangan nak OVER sangat boleh tak???

JeNaB_PopPop replied at 23-3-2017 04:42 PM
sedihnye kaknab.......meleleh2 air mata kaknab kat office ni....Allahu...kaknab tak leh bayangkan ka ...

Inilah orang melayu kita...extreme at both ends......dan dalam konteks thread ini....KESEDIHAN yang meleret leret berlarutan ....sedangkan hakikatnya, bumi ini  perlu terus dimakmurkan....

Kan?????

Follow Us
leylapple replied at 22-3-2017 10:44 AM
sedih pulak baca nukilan nie...

sebab anak kita sebaya...5 tahun... 5 thn tu byk dah karenah ny ...

Ada Malaikat bengis, ada malaikat comeiiii eh Apple???? Tak tahu pulak Malaikat pun beremosi macam manusia ???

aduh tak tertahan baca thread nie sebab saya pun seorg ibu. bertabahla @espri6006.. luahkan semua yg ko rasa kat sini kt sape2 je especially pada Sang Pencipta. jangan pendam. Ko sedang diuji, Dia dengar and tahu semua yg ko fikir dan rasa. Anak kesayangan tgh happy di syurga, dah takde kesakitan, apa yg dia nak semua diberi kat sana inshaaAllah.. time will heal your sadness, berserah padaNya agar ditemukan bila kat sana nanti..

Aku tau, cakap mmg senang sebab tak mengalami.. itu yg aku mampu buat nak tenangkan ko.. aku berdoa sama agar ko & family tabah and dapat harungi ujian ini sama2..

Aku ada 2 org anak pompuan.. yg 1st tu 3thn memang umur yg tgh menguji & lasak.. kadang bila aku marah dia lepas tu mesti aku terfikir kalau Allah amik dia satu hari nanti mesti sunyi dunia aku.. semua takkan sama lagi.. ko buat aku lebih bersyukur & menghargai apa yg aku ada. kat luar sana ada org yg lagi teruk diuji.. ingatla, dulu Nabi Ibrahim a.s. pun diperintah tuk korbankan anak dia sendiri, Nabi Ismail a.s.. besar ujian tu..tapi tgk apa yg Allah gantikan.. tabah la TT..ko seorg yg kuat

espri6006 replied at 26-3-2017 09:29 AM
itu terserah kepada anda. Saya buka thread ni bukan untuk mencari gaduh. Kalau anda tidak selesa s ...

Salam encik.jgn lyan manaaakauutauu itu. Saya phm your kesedihan. Dia tya jgn jwb ok.

maaaanakautau replied at 28-3-2017 07:22 AM
"Tidak halal bagi seorang wanita yang beriman pada ALLAH dan Hari akhirat, utk berkabung pada kema ...

Hello. tt adalah saudara. bukan saudari. sebelum nak hentam keromo baca line by lines correctly ya. buat malu je bahasa melayu pun susah nak faham.

Moga tt diberikan kekuatan ye... i pun tak pernah melalui kehilangan anak dan tak mampu nak bayang pun terpaksa melalui nya....

Sharifah180175 replied at 28-3-2017 03:49 PM
Hello. tt adalah saudara. bukan saudari. sebelum nak hentam keromo baca line by lines correctly ya ...

hang lulus upsr Tak dulu????

paham Tak hadith Yang dikongsi diatas itu?????

kalau jahil, tak paham, bertanya...jangan terus terusan tunjukkan keharbaman murakkab dalam diri...ngerti????

Minami2013 replied at 28-3-2017 04:25 PM
Moga tt diberikan kekuatan ye... i pun tak pernah melalui kehilangan anak dan tak mampu nak bayang p ...

Dah lebih dari 6 bulan pemergian Anak Yang dikasihi...seolah masih ada isu dalaman(jiwa) utk redho...... sehingga perlu bukak tred untuk raih simpati.....dari masyarakat????
Melayu...oh Melayu....

salam tt..

beratnya dugaan.. sy pun seorg ibu.. baca thread ni terkesan sungguh sbb anak sulung pun 5 tahun..boy, lasak takyah cite lah.. kadang2 marah jugak sbb dia menguji sgt.. lepas baca luahan tt buat sy rasa insaf dan lebih menghargai anak2..

semoga encik tt tabah.. Al Fatihah utk anak tt..

divakah replied at 29-3-2017 12:23 PM
salam tt..

beratnya dugaan.. sy pun seorg ibu.. baca thread ni terkesan sungguh sbb anak sulung p ...

Tak sesia TT bukak thread...dapat raih/ shoulders dari forummers.....redho atas kepermegian anaknya, can come later.......

maaaanakautau replied at 28-3-2017 07:45 AM
Ada Malaikat bengis, ada malaikat comeiiii eh Apple???? Tak tahu pulak Malaikat pun beremosi macam ...

adaaaaa.....jgn tak tau...

cuma cara luahan tu takder lah extreme sangat mcm manusia....maybe because the angel does not walk amongst us?

maaaanakautau replied at 28-3-2017 07:28 AM
Kesedihan adalah fitrah manusia, tapi kalau Dah bersedih atas  kematian melangkaui batas Yang tela ...

betui la apa hg cakap...kalau memudaratkan tu ...tak elok...tp atas org tu sendiri jugak kan...kita tak tau dan kita takkan rasa apa yg dia rasa...mungkin dia masih mencuba nk redo..macam aku kata masa akan merubat dia tanpa dia sedar nnt...

ada kes..aku mmg lalu kat kawasan kubur nk g kerja...hari2 aku ngk org yg sama..husb and wife..dah tua dah diorg
naik moto duduk tepi kubur..hari2 ok..dlm hati aku terpikir sapa laa yg dia lawat ni ..anak ke..mak dia ke..

sampai kalau lalu ajer mesti aku carik kelibat pakcik and makcik tu hehe..kalau aku tak cuti..mmg aku akan nampak diorg..

TT bersabarlahhh...

Takziah TT ...

Saya doakan TT dan keluarga tabah atas dugaan ini. Hanya masa (dengan izin Allah) yang dapat menyembuhkan kerinduan TT pada anak.

Saya pon ada anak2 kecil ... sangat2 terkesan dengan kisah TT ..  Kadang2, sering juga saya marah mereka sebab terlalu lasak & meragam .. Allahuakbar .. semoga semua anak2 syurga kita dilindungi dan diberkati Allah swt sentiasa..

ibuiqah replied at 30-3-2017 09:00 AM
betui la apa hg cakap...kalau memudaratkan tu ...tak elok...tp atas org tu sendiri jugak kan...kit ...

Masyarakat ada tanggunjawab untuk knock knock on TT's head time and again sebelum jadik mudarat...dari terus berkongsi kesedihan yang seolah tiada tarikh luput...

Paham Tak nee??????