CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 13768|Reply: 63

Dilema dapat Kerja Baru dan Berita Kehamilan

hai korang....

kaknab dalam dilema sekarang ni....kaknab duk klang, kerja kat subang jaya, nek ktm dan lrt bru smpi opis hari2....dh lebih 2 tahun kaknab kerja sini, kaknab ada sorg anak umur 2 tahun stgh....so sepanjang 2 tahun stgh ni kaknab mmg merancangla untuk gapkan second baby ni....

mggu lepas kaknab dpt satu panggilan interview dari satu company besar yang kalau kaknab sebut semua akan tau la....offer gaji up rm700 dr gaji tempat kerja kaknab sekarang, benefit banyak, ada elaun lg...5-10 minit je dari umah kaknab....1st interview kaknab lepas, boss tu ckp dia minat sgt nk hire kaknab sbb based on experience kaknab mmg sesuai sgt kerja dengan dia kat sini so tggu second interview, dia ckp second interview dengan HQ takde masalah.

so second interview dijangka minggu depan. kaknab punya la excited sbb kaknab rasa ni je peluang untuk kaknab kembangkan kerjaya kaknab dan kaknab leh terokai dan belajar banyak benda baru. kerja kaknab skrg duk cmni jela kat company kecik. kaknab tahun ni 29 tahun takkan nk duk kerja cmni sebab career kaknab seolah2 stuck cmni je.

bila dah excited tggu 2nd interview ni tetiba kaknab dah start pening2, sensitive ngan bau2...kaknab cek calender baru kaknab perasan yang period dah lewat sebulan (kalau lekat esok masuk 8weeks pregnancy)....mak datok....ternganga jap kaknab....dan kaknab takut nk buat upt dan ikut naluri kaknab ni mmg positip uollss...

so kaknab nk minta pendapat, second interview nanti perlu tak kaknab terus terang sejujur setulus hati yang suci murni ni gtau yang kaknab preg?
anak 1st kaknab tahun ni dah 3 tahun mmg sesuai kaknab nk tmbh anak lg tapi time ni la rezki untuk kerja....down terus kaknab.

ape pendapat korang uoollss...pleaseeee....

company yang baru ni tak ambik candidate yang pregnant ke kak nab?scope kerja kak nab kena selalu buat kerja luar ke macam mana ?

kalau tak ada kaitan dengan preggy ke hapa...so tak perlulah beritahu yang kak nab pregnant..
just pergi 2nd interview tu.

Goodluck kak nab..semoga berjaya ya

Ipo replied at 4-1-2017 10:53 AM
company yang baru ni tak ambik candidate yang pregnant ke kak nab?scope kerja kak nab kena selalu bu ...

tu lah...kaknab ingt second interview kaknab rasa tak perlu gitau tapi kaknab ingt kalau lepas dia dah keluar offer letter sebelum kaknab hantar resign letter kat company sekarang kaknab nk g jumpa branch manager tempat kaknab tu. bicara dari hati ke hati gitew...sebab kaknab takut nanti dia kata kaknab tak jujur....
ipo, ikutkan mana2 company mmg tak hire org pregnant sebab nanti nk cuti lagi maternity lagi. kerja kaknab ni bahagian operation untuk after sales service, so xde la duk travel2 bagai...

JeNaB_PopPop replied at 4-1-2017 11:02 AM
tu lah...kaknab ingt second interview kaknab rasa tak perlu gitau tapi kaknab ingt kalau lepas dia ...

bagus tu..biar dapat dulu kerja dan offer letter

oh macam tu ke?
dulu saya kerja lab, tak ada masalah bagi candidate yang pregnant..
yang perut dah besar pun diterima kerja (saya inform bos yang candidate tu pregnant, bos ckp ok je)
mungkin time tu bos desperate nak ambik pekerja sebab kerja banyak

kak nab dalam hal ni tipu sunat tak pe. saya izinkan.

kak nak cakap je tak sangka hamil period tak datang selepas 2 bulan masuk kerja.

sykt cina ke sykt melayu?
kalau sykt cina, better cakap siap2 - tapi, kena ada risiko kena reject la.
kalau sykt melayu, takpe. orang melayu majoriti baik hati. kalau dengki pun kat belakang2 atau cakap sindir2 aje - janji dpt keje tu. buat bodo aje
boleh aje jawab bodo - interview tak tanya pun. salah interviewer la sbb tak tanya.

kalau tak salah aku, masa interview, mmg interviewer tak boleh tanya awak tgh pregnant ke tak.
itu soalan salah ke bias. lupa la.

Follow Us
Ipo replied at 4-1-2017 11:21 AM
bagus tu..biar dapat dulu kerja dan offer letter

oh macam tu ke?

kaknab trauma sebab dulu waktu 1st pregnancy kaknak kje kat astro, after 6 weeks pregnancy kaknab berhenti sebab tak larat ulang alik dari klang ke kl sebab duk umah husband, baru kawin lak time tu,
then dapatlah kerja kat shah alam, waktu interview kaknab tak gitau kaknab pregnant, then bila dah masuk kerja dorg tau kaknab dah pregnant dlm 3 bulan camtu, asalnya boss ok la gak pastu staff2 tua tak puas hati, boss jumpa kaknab bagitau yg kaknab ni tak jujur, kenapa tak gtau yg kaknab pregnt sbb dorg taknak hire org pregnt. pastu nk bentikan kaknab xleh so dorg buat mcm2 cara untuk kaknab berhenti, balik pkul 10 mlm hari2, siapkan kerja senior bagai...tak puas hati senior2 tu sebab kaknab masuk gaji kaknab lg tinggi dari dorang yg dah kerja 10-20 tahun. yela kaknab masuk based on degree+experience, dorg msuk based on spm zaman dolu2... tu yang buat kaknab trauma tu

Hana replied at 4-1-2017 11:29 AM
sykt cina ke sykt melayu?
kalau sykt cina, better cakap siap2 - tapi, kena ada risiko kena reject l ...

branch manager tempat aku dapat ni cina, tapi cina ni cam baik sgt lak...cina lelaki tua...hr kat hq semua melayu.
harap2 sgt dapat...ada rezki anak ade la kan....aku sangat2 mengharap

Syukur alhamdulillah..rezeki kak nab murah sebab rezeki anak dalam kandungan..

Pendapat sy la kan kak nab selagi interviewer tu tak tanya yang kak nab pregnant or tak so tak perlu nak explain kat dorang kot. Melainkan ditanya..Lepas dah confirm diterima masuk tu baru la explain cakap baru tau yang kak nab pregnant..Takkan la company tu kejam sangat dengat ibu mengandung ni kan..

Gadis_sarawak replied at 4-1-2017 12:20 PM
Syukur alhamdulillah..rezeki kak nab murah sebab rezeki anak dalam kandungan..

Pendapat sy la ka ...

kaknab harap sgt camtu la....kaknab cuma trauma kes kat tempat kje dulu tu jadi balik. InsyaAllah...kaknab percaya razki tu takkan salah alamat. thank ye awak...

CiliPadiSedap replied at 4-1-2017 11:28 AM
kak nab dalam hal ni tipu sunat tak pe. saya izinkan.

kak nak cakap je tak sangka hamil period ta ...

kalau boss popuan tu mmg payah la...sbb kaknab penah kena...klu boss laki kaknab rasa ok je kot kan..

JeNaB_PopPop replied at 4-1-2017 11:31 AM
kaknab trauma sebab dulu waktu 1st pregnancy kaknak kje kat astro, after 6 weeks pregnancy kaknab  ...

Gaji laki sorang Tak cukup nak sara hang sekeluarga kah????

macam desperado bebenor nak land a job??? Lepaskan ler bayi tuh beranak dulu...pastuh cari ler kerja.....

atau laki hang memang dera hang suh cari kerja....support dan sara dia????

JeNaB_PopPop replied at 4-1-2017 02:05 PM
kalau boss popuan tu mmg payah la...sbb kaknab penah kena...klu boss laki kaknab rasa ok je kot ka ...

Laki hang jenis one cent no use Kah jenab???? Bini dah tentu tentu Tengah ngandung........Tak boleh tunggu sampai lepas beranak Kah...kalaupun nak makan hasil gaji bini????

Tak paham betul ler manak jantan jantan hari ini....

start dah si mannak ni masuk....paling aku menyampah org mcm ko lah.... aku harap ko tak membiak mannak oi

JeNaB_PopPop replied at 4-1-2017 02:19 PM
start dah si mannak ni masuk....paling aku menyampah org mcm ko lah.... aku harap ko tak membiak man ...

.aku ingat dia dah bersara sebab lama menyepi tetiba muncul balik

ini pandangan saya...
mungkin ada hikmahnya....dan rezeki anak anak.
pergilah interview.....kalau dia tanya.....jawab...kalau tak tanya diam aje.
kalau dapat...belum tentu esok start kerja....silap hari bulan lepas bersalin...baru boleh start kerja.
kalau berpantang pun..ambillah sebulan. lepas itu terus tempat kerja baru.
baby dapat......kerja pun dapat. rezeki awak

sebu replied at 4-1-2017 02:21 PM
.aku ingat dia dah bersara sebab lama menyepi tetiba muncul balik

tu lah....bunuh hidup balik, bunuh hidup balik....dah mcm zombie dah aku tengok

pawie replied at 4-1-2017 02:24 PM
ini pandangan saya...
pergilah interview.....kalau  ...

i pun rasa ni mungkin rezeki anak....ok, i ambik suggestion tu. thank a lot

JeNaB_PopPop replied at 4-1-2017 02:38 PM
i pun rasa ni mungkin rezeki anak....ok, i ambik suggestion tu. thank a lot

Kerja Yang sekarang Nee , rezeki jin mana lak????.

jangan jadi kes Yang dikejar Tak dapat...Yang dalam tangan keciciran udah....

pawie replied at 4-1-2017 02:24 PM
ini pandangan saya...
pergilah interview.....kalau  ...

suami yang takda hati perut...mesti jenis Yang dera isteri suh take up the new offer kat tempat lain...yelah RM 700 richer every month Kan????

dapatler cover susu Anak Yang bakal dilahirkan nanti...sedangkan Dia Tak perlu berhempas pulas kerja lagi kuat sebagai suami...untuk pastikan dapat menampung bakal additional family member....

Sampai bila nak makan hasil bini????

Kan?????