CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: dizzzek

[Tempatan] Kalau Dah Jodoh di Kuala Penyu – Remaja Nikah Wanita Berusia

Close [Copy link]
chazey replied at 28-8-2016 01:19 PM
Harus la perasan kalo stoden puji lawa sebab akak sundri kertu jah. Takleh ka fefeling perasan? :l ...

Setakat ini suami yang banyak berkorban, masa muda, duit & perasaan. Akak cuma berkorban pindah rumah banglo ke apartment 799sqft lps kahwin, itu aje. Btw skrg akak tak kerja lagi byk suami berkorban demi menyara keluarga. Hihi

arasham replied at 28-8-2016 01:25 PM
Life is all about sex kan? Fasa hidup ni berbeza-beza, awak sgt bertuah berkahwin dgn lelaki muda  ...

Baguslah belajar agama, seolah orang lain yang tak mencanang hal itu di lihat seperti nampak tak ingat Tuhan. Sebelum umur 40an tak pernah belajar agama ke? Tanggungjawab dia bukan masalah kita. Asas didikan agama yg menentukannya. Jangan anggap lelaki muda tak berilmu agama seperti diri yg hanya terfikir nak belajar agama selepas masuk usia 40an.

chazey replied at 28-8-2016 01:35 PM
Ehehe.

Aiol sunyum sinis jah bila akak itew gebang kencang pasal kehebatan di katil.

Cikgu menyebar fitnah. Cikgu sekolah kerajaan ke ni? Bila akak jadi ibu jadi bapa kepada suami? Awak kenal ke keluarga kami? Awak rasa selama kahwin akak ke yg menanggung keluarga? Berdosa fitnah orang, kesian suami akak kerja siang malam cari nafkah utk anak isteri dia.

ellejo replied at 28-8-2016 09:27 AM
saya dalam fasa perempuan muda seksi cantik yang dikejar laki berusia malam minggu
generali ...

Awak salah faham. Akak cakap psl pengalaman bkn pengalaman seks tp pengalaman pasal hidup berumahtangga. Awak belum kahwin ke? Sesekali tgk life perempuan tipikal yg dah kahwin, ada anak & bekerja. Itu pengalaman yg akak maksudkan, bkn psl seks la haii...

Doa yg baik2 aje. Tq

Decaffeinated replied at 28-8-2016 01:15 PM
jgn kata budak 18 tahun.... atuk2 separuh abad yang sibuk nak tambah bini tu rasa2 kerana apa?.... ...

masalah nya. the way cmment mcm bdk 18 jenis x kesah pasal sek
jujurin majoriti lelaki berfikir mengunakan kepala    ke 2 berbanding yg 1

Follow Us
kaksarah66 replied at 28-8-2016 10:26 PM
Baguslah belajar agama, seolah orang lain yang tak mencanang hal itu di lihat seperti nampak tak i ...

Chill sikitlah, bukan main defensive, ada saya ckp awak tak belajar agama ke? Ada saya ckp suami awak ke? Saya doakan awak lagi ada. Alhamdulillah walaupun suami muda tapi bertanggungjawab. Cuma saya ckp life is not all about sex, tu yg sentap sgt, bkn you ke yg kata bila ank dah besar sbb suami muda, sex anytime, anywhere bla bla.. Bagi org mcm saya pulak masa ank kecil2 saya sibuk dgn mereka, tak ada masa nak menambah ilmu. So bila depa dah besar, umur masuk 40an saya ada masa, dan saya umpamakan spt apa yg imam syafie buat, kang kata lak saya nak jadi imam syafie. Kalau kita bahagia dgn hidup kita org ckp apa pun kita tak terkesan, kita forum dgn aman. Dan lagi saya tegaskan saya tak tak boleh tidak sceptical dlm kes ini sbbnya budak lelaki itu terlalu muda, baru habis sekolah menengah, kerjaya pun tak de, saya ckp kat kat posting yg lain my niece kahwin dgn lelaki 7 tahun muda dari dia. Tapi suaminya masa kahwin dah habis belajar, dah bekerja, dah pernah tgk dunia. Jgnlah sentap mcm saya ngata suami awak pulak... Maafkan saya kalau awak terasa saya mengata awak.

Euuwww... semoga i x dpt menantu tua cmni nnti.. yucks..

clarizsa replied at 28-8-2016 11:57 PM
Euuwww... semoga i x dpt menantu tua cmni nnti.. yucks..

dari menantu upgrade kepada bini

memasing punya taste....ahaks!!

kalau da jodoh..
tp muda sgttt..
ntah la pemikiran masing2..

kaksarah66 replied at 28-8-2016 10:21 PM
Setakat ini suami yang banyak berkorban, masa muda, duit & perasaan. Akak cuma berkorban pindah ru ...

Ok la camtu kak. Sukor alhamdulliloh.

kaksarah66 replied at 28-8-2016 10:29 PM
Cikgu menyebar fitnah. Cikgu sekolah kerajaan ke ni? Bila akak jadi ibu jadi bapa kepada suami? Aw ...

Bukan fitnah la, speku.  

Btw, yang akak iya2 defensive sangat ini mengapa? Baguslah kalau life senang. Biasalah urang forum ini kalau taip pasal diri sundri semua dia yang up jah.  

Respek kat budak ni.. diharap isteri yg tua skit ni jgn control sgt.. nanti rebel pulak kang.

2 ex-gefren ai pun, tua dari ai gitu.. 1st 4 years older, 2nd 3 y older.. skrg ex semua balik kampung memasing & dah kawen.. ai sorang bujang terlajak.. kwang3

applemy replied at 29-8-2016 08:59 AM
Respek kat budak ni.. diharap isteri yg tua skit ni jgn control sgt.. nanti rebel pulak kang.

2 e ...

Isteri tua tu tak control tapi tetiap ptg nk kena cari kat pdg futsal panggil balik mandi....dah nk maghrib dah....

jazaa100 replied at 29-8-2016 09:13 AM
Isteri tua tu tak control tapi tetiap ptg nk kena cari kat pdg futsal panggil balik mandi....dah n ...

Hehe waaa teringat zaman hingus.. nenek ai bawak rotan suh masuk rumah dah senja.. kwang3

bakawali_04 replied at 27-8-2016 09:16 AM
me too..
dari smlm cuba nak hadam..
sukarnya nak terima hakikat

same la dgn iols...susah nk hadam..susah nk move on dgn bende ni..bukan nk mengata..sikit pon tak cume try berfikir kalau iols kat tpt sopiah..errr x tergamak...tp ape nak buat dah jodoh mereka....eh jodoh bole tolak ke?

applemy replied at 29-8-2016 09:17 AM
Hehe  waaa teringat zaman hingus.. nenek ai bawak rotan suh masuk rumah dah senja.. kwang3

Masa tu hang sebaya pengantin lelaki tu kannnn......

Decaffeinated replied at 27-8-2016 12:37 PM
Kalau ini genuine case yakni budak jantan tu memang taste stok mak janda, insya Allah anak2 tiri b ...

sy rasa penggunaan 'mak janda' tu agak x seswai...ibu tunggal lebih manis....

LElaki ni ade kemungkinan dapat khwin lain lagi