CARI Infonet

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 11163|Reply: 70

Edisi AIRMATA SYAWAL: balik kampung tapi check in hotel. boleh ke gitu?

Edited by asteruk at 6-6-2016 12:10 AM

aku taktau samada masalah aku ni normal atau sebaliknya. femili aku tgh ada krisis skrg. ada sedikit perselisihan faham antara adik beradik. femili aku ni ada sejenis penyakit suka membahan sesama sendiri. arwah nenek aku dulu pun selalu kena bahan dgn cucu, menantu dan anak dia sendiri..

rumah kami pulak kecik. bilik cuma ada 3, dari situ timbul rasa tak selesa bila aku takde bilik sendiri. aku akan dok kat ruang tamu je. dulu kalau ada tetamu dtg, aku akan tumpang bilik mak ayah atau kakak aku. sejak tahun lepas, aku tekad utk berhijrah ke kotaraya kuala lumpur, meskipun aku wat online business yg kejenya leh dibuat dimana2 sahaja. aku mmg selesa sgt skrg menyewa sendirian.

agak lama jugak aku dah tak balik kampung. aritu pun balik tido semalam je sebab betul2 rasa tak selesa. skrg ni aku tgh fikir mcm mana la masa raya nanti. aku plan nak dok hotel je. malam raya aku dok rumah mcm biasa.. pastu tgh malam tu aku menyelinap gi check in hotel. pagi raya aku balik mcm biasa.. kalau nak tido masa petang raya tu aku balik hotel aku dok tu semula. sekiranya femili aku dpt tau.. biar la diorang nak kata apa pun.. dari aku takde tempat nak berehat..

Zaman sekarang ni dah tak pelik kalau check in hotel. Aku balik kampung, satu family check in homestay. Tujuan nak rehat dengan tenang(x payah bertutup kepala 24jam), nak bg atok nenek cukup rehat supaya x sibuk nak pikir makan tido anak cucu cicit. Tapi TT kena tahan telinga la kena perli nnt

Ok jer... tarak hal..

Lolalala replied at 6-6-2016 12:53 AM
Zaman sekarang ni dah tak pelik kalau check in hotel. Aku balik kampung, satu family check in homest ...

Lantakla nk perli...bukn mintak duit dorg pon..

Lantak kau la labu

as long as tak kecik kan hati mak ayah....duk la mana pun....hotel ke...homestay ke...

Follow Us
Ok je la. Asal ko tolong malam raya pagi dan malam 1 syawal  
Da mmg bilik takda. Takkan nak tido depan ruang tamu. Aurat bagai. Kalau ada duit lebih tanah lebih extendla sikit rumah. Buat bilik extra

mmg selalu org buat cani lebih2 lagi kalo kat kg
siang rumah mesti penuh dgn suasana riuh rendah
mlm dah setiap sudut ada org tidur dah mcm sardin
pagi2 beratur kat bilik air tunggu turn nak mandi...belum kira yg sakit perut nak melabur lagi
ada je melabur kat tepi semak tu
bila nak tidur mmg akan ada yg tidur tempat lain lebih2 lagi yg ada anak kuat meragam mlm2
mau dikejutnya semua org kul 2 3 pagi tu nanti
kalo kampung aku ada je org tumpang tidur kat jiran sebelah2
semua xkisah lagila mengalu2kan tetamu dtg tidur mkn rumah diorg
ke sbb org jawa mmg camtu...agaknyala

family aku dah bertahun check in homestay/hotel sebab kami ramai.. sejak2 ramai dah menikah lagilaa... nak buat cemana, rumah mak ayah lepas extend pun masih x cukup nak menampung kami.. bukan selalu, time raya, time kenduri jerlaa gini pun.. huhuhu..

check in homestay/hotel make sure time nak rehat jer baru balik sana.. time2 lain dengan family laa.. huhu..

kalau umah mertua aku lainlaa, besar umahnya.. ruang tamu pun luas.. hehehe..

Tak ada masalah..
Hotel memang penuh setiap kali cuti raya..
Tak kisah raya cina ke, raya puasa ke, raya haji ke..
Penuh orang balik kampung check in hotel.
Yang perli tu, abaikan. Bukan minta duit dia pun.

Edited by sindora1412 at 6-6-2016 03:55 PM

aku kalau balik umah mak mertua masa raya atau kenduri pun
aku suruh husband aku booking hotel kebetulan umah mak mertua
dekat dgn pekan. Ramai ipar duai lelaki, aku tak selesa nak
bertudung setiap masa, sib baik mak mertua aku faham, dia
mmg sporting
pada aku tindakan tt tu tak salah, lagipun hotel tu tempat
utk tido ajekan...siang kau menghadaplah diorang..

Bro, tenang dan selesa tu penting bro....supaya lebih produktif di pagi raya, bia la kena bahan, janji selesa...lepas tu nekad la, bli rumah besar2...hahahaha

TT, its normal le zaman skang kalo blk kampung tp stay kt hotel
Sumenye atas sbb faktor2 x cukup space le and ramai family members
Even daerah2 biasa spt sekinchan, teluk intan, parit buntar, kuala pilah etc pun ramai jah ummah meleis duk hotel bajet bila blk kampung or homestay
Kalo di bdr2 besar spt kota bharu, mmg sume hotel dr 3star to 5star fully booked sbb sume duk hotel
So takde isu tersentap.syahdu pun

Baguih nya ko. Walau orang buat apa, still ko pikir pasal orang kecik hati bagai.

Takpe. Ko pegi je check in hotel. Tak yah bagi tahu. Nak cover line sekejap sekejap balik lah. Orang tanya ko ke mana cakap je lepak ngan kawan.

munchkin replied at 6-6-2016 09:37 PM
Baguih nya ko. Walau orang buat apa, still ko pikir pasal orang kecik hati bagai.

Takpe. Ko pegi ...

aku cuma fikir perasaan mak ayah aku, sebab wlu mcm mana pun diorang tetap mak ayah aku. selain dari tu aku mmg tak amik pusing

asteruk replied at 6-6-2016 10:41 PM
aku cuma fikir perasaan mak ayah aku, sebab wlu mcm mana pun diorang tetap mak ayah aku. selain da ...

ni win win situation. walau orang perangai cam apa. tak semestinya kita mesti membalas kan? become the bigger person. jadi untuk keselesaan ko, check in lah. bukan kita langsung tak jengah. kalau diberitahu mungkin kecik hati. it is ok untuk rahsiakan. bukan buat benda salah pun.

Edited by asteruk at 6-6-2016 11:23 PM
munchkin replied at 6-6-2016 10:49 PM
ni win win situation. walau orang perangai cam apa. tak semestinya kita mesti membalas kan? become ...

this is a really good advice. mmg aku leh relate dgn situasi yg aku bakal alami. totally appreciate it bro

sis cerita jelah tujuan baik sis untuk keselesaan semua warga penghuni rumah. masalah akan jadi bila tiada perbincangan.

asteruk replied at 6-6-2016 11:22 PM
this is a really good advice. mmg aku leh relate dgn situasi yg aku bakal alami. totally appreciat ...

no prob. sikit hal je. moga dipermudahkan segalanya

Masalahnya dik tt..fmly tt kuat bahan..nnt jd topik bahan plk kalau checkin hotel dimusim perayaan..kalau boleh tebalkan muka dan telan je..ok je nk checkin hotel..fmly yoo pon sama..kuat bahan...tu x selalu x sdp hati nk duk hotel walhal jiwa serabut dok rumah