CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bidacool

Thread Luahan (V-8) - |STRICT REMINDER| NO Reply or Quote

Close [Copy link]
Tumpang lalu uollssss

Ponek lak aiihh mengomeh baju
Dah la petang tadi balik keje terus tuju mall beli bahan makanan untuk buat bekal dalam kereta..sampai umah dah maghrib.
nasib untuk dinner adik ipar aku dah masak macam macam
kebetulan parent dia mai jalan sini..so dia pun amek cuti lama skit lah.
memang penuh umah aku now..adik laki aku (adik pada adik aku yang duduk sekali ni) pun tido sini, dengan adik ipar dia. parent in law adik aku yang stay sekali dengan aku selama tiga tahun ni, pun datang lima sekeluarga..meriah juga laa..kemain suke mek (anak buah) dapat jumpa pak pak sedara. lama sekali baru dapat balik klate dan jumpe deme..maunya tak excited. nak lagi mek cucu dan anak buah tunggal belah adik ipar...makin galak la depa melayan.

Eh berapa banyak adik,adik ipar daaa...aku pun pening baca

Aku rasa....urmmm..rasa..nak makan orang lah!

Dah berbuih dah cakap suh pi check tayar keta..nak jalan jauh ni tayar tu penting. Eh takpew..elok lagi.

Pagi ni nak gerak, baru terperasan tayar dah keluar benang belah dalam, alek kiri. Aritu aku ada cakap macam berbunyi runggg rungg runggg je belah kiri ni..tapi macam biasalah...eh takde ape lah. kisahnya nk raya nanti baru nak tukar semua tayar atas dasar keta dia tu jarang guna. Nahh arini..terbang rm1k untuk tayar saje..lagi best, malam kang sampai terus tido jelaa..punah plan aku nak merayau rayau dulu kat resort tu dan kawasan sekitar

Pls dont fall in love with me

Asam pedas pari ni aku masak pagi2 sebab ptg nk pegi umah sedara kt d.u..bole anak aku yg no. 3 tu tanya..ni mak beli ke..aisehmen..mak masak pagi2 lagi..amboi dia tambah dua kali dia makan ngan ayam goreng lgi. Aku pun memang feveret sama pedas ikan pari..tapi kena ikan pari fresh baru sedap..yg tk fresh ko masak la lagu mana tk jadinya.

So cuti harini..layan astro best jah citer stawas puas2..nti nk layan rlthe revenant pulak..nx week bru plan gi mana sari dua jdi la.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

Edited by bidacool at 29-5-2016 09:44 PM

Happy Birthday @BingkaUbi
#PMyourbirthdate

Follow Us
Semalam di pejabat imigresen... Incident penuh kebabian pegawai perempuan imigresen budget gaji belas ribu bayar cukai puluhan ribu setahun. "Saya pun bayar cukai, bukan awak je bayar cukai. Semua orang bayar cukai".. Itu skrip dia bila gue kata, "U menunggu di sini dari pagi sampai sekarang sebab u bekerja, u di bayar gaji untuk ada disini"..

Tak lawak langsung tapi sangat bodoh menjawab "saya pun dh ada sini dari pagi sampai sekarang" bila pengguna komplen sudah menunggu selama 7 jam dan tiba2 system offline sekitar jam 5.40pm. Disengajakan? Gue pasti sebab jawapan dari pegawai imigresen itupun dah kita boleh agak.

"Orang yang jaga sistem pun dah balik"
"Kita pun nak balik, ada komitmen lain, ada keluarga"
"Esok datang ambil no baru, ramai lagi nak berurusan"

Begitu yakin dia esok pagi sistem akan berjalan lancar bila mereka balik waktu system offline.  Bab nak balik tu pun jelas sangat system sengaja di offline dan senang halau pengguna yang masih setia menunggu selepas 6-7 jam di situ.

Imigresen suck! Terutama peg imigresen perempuan hampir monopause tu. Dia lupa, skrg dia bayar cukai tp esok lusa dah pencen sampai mati makan duit cukai free.

lemaunya nak keje ari senin...skip je senin x boleh ke...tetau je dah ari selasa..

till jannah konon
i love you konon
sayang my wife konon

kat fb kemain ko berlovey dovey dgn bini ko yg 6 bulan pregnant anak ko
tp kat belakang ko hangkut betina sana usung betina situ
mmg jahanam sgt ko ni!

Mohon bijak membuat pilihan.

Aku x akan halal dunia akhirat ko tipu duit aku.
Kesian aku tgok ank kecik ko ada mak prangai makan duit haram hasil menipu.
Lari lah ko kat mana pn... Malaikat dh tulis segala prangai jahat ko tu. Aku doakn 1 hri nnti ko sedar insap segala apa ko dh buat meniipu sana sini. Ya Allah Kau tnjukkn lh kebenaran..

Lama sangat x berlegar dalam forum ...

Now masa senggang .. next week cuti seminggu .. husband nak menyambut puasa kat Kampung dia ...

Jommm ... holiday mood is on .... yeay ..

Alhamdulillah .. syukur pada Allah sebab bos aku da mula sedar & mula ingat kembali ... after 2 months coma ..

Juga Syukur pada Allah, aku banyak belajar benda baru, great exposure to me ...

Luahan harini...takde.. just nak cakap Thanks to Bida & Kemal

Sedap makan nasi today .. Nasi putih, ikan kembung bakar panasss2, air asam, paru goreng garing2, sayur tauge + kucai & sirap ais ... mabelesss ...

balik lunch, singgah kantin beli goreng pisang ... garing di luar, lembut & manis pisang di dalam ... heaven tak ???

hahahha ... Alhamdulillah .. makan dengan aman damai & berselera .. hehehhehe

Nak puasa dah ni ...

masih dlm mood sedih sebab terkejut ex officemate meninggal jumaat lepas akibat cancer, moga roh arwah tenang di sana, muda lg... dlm 34 gitu... dia dpt tahu kn breast cancer masa mengandung anak ke 3, dh buang sebelah, pastu buat kimo etc... tp apakan daya, Allah lebih sayangkan dia.. Alfatihah buat sahabat ku... kenangan kita bersama akan ku simpan sampai bila2...

panas pulak rasa hati ni

ehh mmg kompom aku bawak lari nanti
dah itu yang diidam2kan sangat kan??
memang mendapat la!

mohon hati ini bersabar
2 bulan ajer lagi

akhirnya jumaat lepas menyerah diri juga sbb dah x tahan dgn penderitaan ni

Thanks Allah kerana membuka hatiku
moga penderitaan itu akan hilang hendaknya

MAMA.

ye aku tau ko seorang ibu. ibu aku. tapi kenapa kau tak pernah adil dalam melayan anak kau. terlalu manjakan ank bongsu kau. pilihan dia yang seksi meksi tak reti hormat orang, tak reti jaga adab, muka tak tau malu kau selalu banggakan. usung ke sana sini, kenalkan dengan semua orang, kat fb kau pun semua post nak show off bakal menantu yang belajar tinggi kononnye.

kalau papa ada dia takkan pernah sokong kau mama....dari aku kecik sampai aku masuk u, sampai aku bekerja aku banyak berdikari. kat u dulu aku gigih jual dadih, jual sandwich, join wataniah sebab nk elaun, buat partime delivery barang2 sebab nk kumpul duit sara hidup sendiri, gigih dapatkan pointer bagus utk dapat scholar JPA. tapi kau tak pernah nampak pun effort aku. nak kawen, ko tak berkenan dengan laki aku sebab apa? sebab dia belajar tak tinggi, spm je. bila kau tau kerja dia gaji lagi bnyak dari aku sebab leh beli kereta besar baru ko terhegeh terima untuk jadi menantu. mintak hantaran sampai 15k, aku kerja pun kumpul duit ikat perut sebab aku nk tanggung kenduri belah aku, duit hantaran sesen pun aku tak dapat, semua kau ambil, siap aku bagi 7k untuk topup untuk kenduri. ada kau nampak?? takde.

adik aku nk tunang bulan 8 ni, cincin risik, cincin tunang kau belikan siap tunjuk beli kat habib, show off depan semua org hantaran 17k. aku leh berani kerat jari la kalau ank kesayangan kau tu leh sediakan 17k, confirm2 duit kau gak yang dia guna.

Aku rindu kat arwah papa. kalau papa ada, papa takkan pernah setuju dengan kau mama....sebab papa lebih utamakan akhirat dari keduniaan ni.

Minggu lepas pertama kali saya ke Bod Fd. Speechless.
Dan hari ini terbaca komen ini.....ada kah saya termasuk di dalam golongan ini hanya kerana saya di sini minggu lepas.

This post contains more resources

You have to Login for download or view attachment(s). No Account? Register

x

wah dah masuk rumah baru...
mmm nak tulis apa ni??xde idea le pulok...

haa baru teringat!!
baru raya den dah siap..huhu..den tempah kt kampong...
tadi mak den wasap kata baju dah siap..
esok dia hantar guna post laju...
den tak sabar nak  jahit manik n labucci segala....
fefeling nak jahit labuci ala2 baju rizalman...
kesian tak mampu nak beli from butik rizalman..
kita tiru je la design dia...