CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bidacool

Thread Luahan (V-8) - |STRICT REMINDER| NO Reply or Quote

Close [Copy link]
Lemau ... sebab lama sangat cuti kot ..

Apa niii .. keje2 utk Persatuan lagi banyak dari keje kat opis niii ... hahhaha .. amek kaw .. sapa soh bertanding ... huh ..

Kejap je dah 9 Ramadhan ... cepat betul ...

Baju raya anak2 sendiri & anak2 sedara semua x ready lagi ... haih .. banyak nye keje ..

ok.done meeting dengan pengarah no 2.setakat ni,semua masih dikekalkan.tak ada sapa2 kena buang cuma lepas ni memang masing2 kena la mencapai kualiti kerja yang bagus.so,tunggulah macam mana.sebab aku rasa selama ni pun memang aku buat apa yang aku patut buat.

aku ada sedikit resah,sebab dah dalam 2 minggu lebih tak nampak kakak,  jiran aku tu. semalam masa turun nak g berjalan,ternampak ramai orang kat rumah dia.macam ada kenduri.tapi still aku tak nampak bayang2 kakak ke,suami dia atau anak dia yang 2 orang tu.ari tu tertanya gak mana kakak pergi.tapi bila pikir balik cuti sekolah,mungkin diorang pegi holiday atau balik kampung.tapi bila dh start sekolah balik minggu ni,pun still tak muncul gak,aku rasa pelik.semalam masa balik kerja nampak kereta kat parking space akak tu.laki aku cakap,wah tukar kereta baru.pun aku tak nampak kelibat kakak masa lalu rumah dia.bila nampak oramg ramai kat rumah dia semalam,aku rasa risau pulak.laki aku cakap biasala tu.mungkin diorang buat kenduri doa selamat (cara kristian).memandai lak suami aku ni.hari ni masa g keja masih lagi nampak rumah kakak sunyi sepi.mana diorang pegi ek.aku harap tak ada apa buruk jadi.sebab kakak tu je yang aku bertegur sapa kt kawasan tu.dia yang rajin mesyuarat tingkap ngn aku.risaunya....

Hari ni hari malu sedonia

Alkisahnya pagi tadi aku bawak tok batin pi klinik, dengan maibih kecik kami tu jah.
Aku jarang drive maibih ni, kecuali kalu nak pi dekat dekat or or kalau tempat tu payah nak parking, memang dia la jadik mangsa keadaan.
Bertepatan dengan car park klinik yang dah la kecik coet, padat dengan umat maknosia lagi..memang sesuai lah dengan kete kecik.

So, parking laaa aku ni. Lepas habis check, tala la kami ke kereta balik.
Dan memang kereta kereta lain pun tengah bersusun tunggu turn nak parking jugak lah.
Yang aku ni, dah sampai kat kereta terusla tekan remote key.
Tekan tekan..eh takmo idup dia!
Engkau dah kenapa,remote??time time orang sesak ni laa ko nak meragam kan.
Tak nampak nuh keta orang tengah tunggu nak masuk parking ni..??

Aku terintai intai kot laa pintu dah unlock.
Tekan lagi, tak jalan. Duuuhhh..
tapi di sudut sana aku tengok tok batin lajuu jerk jalan.
Hai..nak ke mana lak tu??? keta kat sini koooot
Pastu aku tengok dia masuk keta.
Hah..???

Tengok plet no..haiyoooooo appa amma!
Sekali salah kereta daaaaaaa

Aku slow slow jalan meninggalkan 'maibih aku' dan tuju ke maibih kami.
Masuk kereta tak dan apa tok batin dah bahak bahak gelakkan aku.

"Abang nampak sangat tadi..tapi sajee nak tengok ape jadi. Tu laaaa..pakai lagi spek itam..sampai kereta sendiri pun tak nampak!" pastu dia sambung gelak.

Siot jerk.

Ahhh malunya aku, mesti driver keta yang tengah tunggu lot parking 'maibih aku' tu ngutuk abeh - dia ni ye ye jerk nak keluar sekali bukan'

Stakat hr ni aku x jejak lg ke param
Cuma hr tu aku pi psr mlm setiap sabtu utk beli sayur2. So mmg ada org jual makanan. So aku beli la buah melaka. Feberet ni. Dgn harapan sedap la nanti. Ermmm... buka2 bau masam. : gigih juga masuk mulut nk test. Buah melaka x masam. Yg masam kelapa : telan la jugak akunya belen campak tong sampah. Benci tul lah.

Aku bkn x reti nk buat. Tepung sepeket kalu buat sape nk mkn?!!!! Aku jugek la kan. Dah la vadai blh kata tiap hari ada atas meja. Adoii

Tp aku suka mkn kuih2 tradisional time buka2 ni. Yg manis  n sejuk kt tekak lg suka dh buat sagu gula melaka n pulut mangga. Owwh heaven sungguh rasa! Buat pulut panggang jd tp x mcm yg beli. Inti x sedap agaknya

Ngok ngek porem. Nk tulis pjg2 pun x blh

Eh anggur aku nan 2 tangkai nk masak dh la. Dah warna nk pepel2. Hebat tul rasanya. Td anak aku ckp....ibu ada anggur la. Lps tu pi petik sebiji plak : siap minta maaf lak. Lps tu ckp...pdn muka kt aku sbb dia dh buang anggur tu . Aku what? Nk tgelak pun ada

Aku nk google resepi bubur lambuk la pulak. Ada org sebut bubur lambuk. Kedai mari lg senang. Kikiki

Ckp psl kambing... eh dh lama x masak kurma kambing. Anak aku siap ckp...ibu bila nk masak guna periuk tu. (Pressure cooker). Aku ckp...daging x de. X masak. Suka sgt dia dgr bunyi wisel tu. Ntah pape. Yg sbnrnya dia nk bawak buat main

Senang je nk cuci daging kambing tu. Cuci bersih lps tu isi tepung gandum. Ramas2 bg sebati n biarkan 1/2 jam. Lps tu br cuci bersih. In Sha Allah x de bau

Lupa nk tulis. Td pg x bgn sahur. Sedar2 dh 6.30 mujur hr mendung. Kalu panas... masak den. Mcm br berlatih puasa pulak ok la. Nk ke dapur....

Follow Us
Tadi terserempak dgn kawan. Aku tanya wife mana? Wife masak ka beli?
dia jawab.... masak tu tak wajib, kalo lambat beli oun ok
dlm hati berkata... wahhhhh untunglah wife dpt tok laki gitu. Tetiba rasa jeles pulak
lps dah jln beberapa langkah aku baru sedar diri.... aku sendiri ni pun tgh betjalan nak pi kedai .... tak bersyukor ke?

Arini menu kedai sotong sambal, ikan pari dan telur dadar
Harap2 sedap
kuih muih mmg xmo pi param dah... mengecewakan
baik pi kedai yg dah biasa aje

Jeles taw sbnrnya..tp aku tkde selera utk dilayan baik oleh org tu..biarla aku buat hal aku sendri dan masak hari2 adalah pilihan aku sendri..dia memang suka..melantak macam hari2 kebulur..tk koser aku nk amik port..tu yg aku kdg bebel kt bebudak..org tu dlu mana dok lekat umah time korg kecik2..makan manjang kt luar bukak posa ngan kawan2..skrg korg dh besar dh bole diharap rajin plak dia melekat dirumah..time mak susah besarkan korg sorg dia lari jauh2..mcm hamjad kan perangai..:

Kt param tu rajin jgak aku singgah blik keje tp bila dikira2 beli 2 3 lauk ngan kuih2 berapa je dpt tapi mau kat 30 jgak sekli beli tu pon beli yg perlu jah..kalau aku masak beli lauk mentah masak sendri 30 tu bole modal 2 3 hri kt umah..takpela sekli skla aku beli ja lauk kalau dh takde idea nk masak apa..

Penatla nk buat keje umah dh..skrg anak2 aku bole buat dh keje tu smua..aku masak je..kemas2 basuh pinggan smua diorg buat baik lepas berbuka ataupun sahur..kalau tk letih ooo semua nk buat lgi2 bulan puasa ni.

Chicken katsu for break fast..

Baru pukul 4.30 ptg, pukul 7.30 ptg nnt baru masak..

Kejap je pun..

Plus, ada balance doner meat, anak bwk balik pita bread that he made in his food&tech class, boleh la buat berbuka

Choc pudding still in fridge, utk dessert..simple je lah yg penting x membazir

Kasihan betul si B.
Baca post kat FB psl suami isteri, letak komen tag suami.
Siap dengan pesanan, Awak jgn buat begitu pd saya, ingat pengorbanan bla...bla...bla... Sekali terjadi semuanya dah tak bermakna.

Dah buat pun B, cuma kau je yg tak tahu.
Aduhhh...

Linean sgt ke aku ni ek?

Haih, jangan la gitu kawan ... kang aku lebih2, ko kata aku bossy pulak ..

But, rules is rules la .. mana integrity awak kawan oii??

ahhh sudahhh..kecohla grop mak2 anak tadika tu..kesahnya result exam baru ni dh keluar..motipppp masing2 mcm excited result spm pulak..baru tadika jah...ni siap mintak tepek kt kt wasap pastu bangga mana yg dpt nomo bagus..anak aku tu..adehhhh ..memang takdela result dia top 10..mcm aku ckp dulu anak2 aku slow at start..dia tengah warm up lagi smpi darjah 3 or 4 kang baru dia pecut..

tadika ni time anak2 aku santai santai jah..aku tanya A dia jawab B..dan aku pun tkde nk paksa dia cepat pandai baca dan mengira sgt..biarlah otak dia slowly belajar..banyak benda kena dia observe dan adapt bukan takat mengira baca semata..biarlah dia main puas2 dulu...mcm aku dulu toksah kirala..lagi benak..hahahaha

kecolah..

Adik laki aku yang dok johor tu lamaa naa ngidam nak makan perut muda masak asam (ore klate tau laa masakan ni lagumana )
Lama dah cari tapi payah nau nak dapat.
Arini tok batin gi pasar, ada. So bulela masak untuk dia masa family gathering nanti.
Mak aku dah tua, tak larat mana dah nak masak masak ni
Mak mentua aku lagi la..masuk tahun ni dah 6 tahun dia kene strok. tapi alhmdllah..masih diberi ruang dan peluang berjalan walau bertongkat.
So amat amatlah keja gila kalau masih nak harap orang tua yang masak!

Rezki mak mentua aku lak, ada anak anak perempuan yang memang master bab bab memasak ni.
Bukan masak lauk pauk jer, buat kuih muih, kek..roti..biskut..semua dorang handal. Mewarisi kot dari bakat mil yang memang dari muda kejanya buat keja masak ni.

Tu pasal bila aku balik umah mentua, memang dapur tu dorang jer yang konker. aku lak jadi tak reti nak buat apa.. Lain kalau dapur tu kau yang handle, kau taula apa nak buat.
Tapi bila ada orang lain sama yang jdi chef, tetiba jah jadi beku kaki tangan

Now adik ipar aku (adik tok batin) yng pakar masak tu dok sekali dengan kami.
Nahhh dia lak jadi kaku bila aku yang dok dapur.
kejap kejap.."kak..nak masak ape ni kak?" kejap kejap lagi "apa lagi eh nak buat..?"
aku lak jadi saru

malu nya rasa arini sebab tersilap bagitau tarikh majlis berbuka puasa.aku bagitau kolig minggu depan,rupanya arini mampu say sorry je.hahaha.aku x join sebab anak tengah melasak lepastu laki keja malam.tak terfikir lagi nak makan apa berbuka nanti.

kami perasan,aku ngan 2 org lagi kolig,staf yang sorg lagi tu sekarang ni macam nak tunjuk dia rajin buat keja.semenjak dah tukar ketua baru ni,macam menunjukkan dia sangat rajin.yolah tu makcik.dah 3 orang dah bos setakat ni.rajin ko tu awal2 je.lepas tu mula lah buat perangai lama ko.ke betul2 insaf sebab kabar angin cakap pasal nak kurangkan pekerja.ketua baru ni,aku ok gitu2 je ngan dia.hmm.tak biasa sangat.harap nanti pandai la dia bahagikan tugas.dan harap dia tak terpengaruh dengan kaki kipas.

huntung betul bagi yang pandai dan rajin masak
aku mmg envy

buat sekian kalinya... hatiku berdetik utk start masuk dapur
dah bape hari puasa ni, ada sekali aku terajin bangun pagi dan buatkan tok laki megi dan air coklat panas
yang lain2 harinya, tok laki kejut dan hulur seteguk air. pastu aku sambung tidur
aku kene lawan perasaan malas ke dapur ni
nanti aku post kat sinilah kalo aku berjaya
1. beli barang dapur
2. memasak lauk
ehhhh entah bila nak berlaku lahaiii

harini.... kat kedai tu aku order lauk
sayur kobis
udang sambal
sotong goreng tepung
telur dadar
nasik kasik penuh polisterin (sbb semalam nasik kasik separuh... mcm tak cukup ajer)

doa aku di bulan ramadhan ni... moga2 aku bertambah insaf dan beramal
dan moga aku dpt aura masak memasak mcm forumers yg lain

Dh byk hari si kecik nk mkn ketam. Bila aku ke pasar ku tenung je ketam...brapa ketul je dpt skilo dh lerr mahal. Tenung2 lama2 aku amik jgk 5ktul. Sronok ank aku bila ckp dh beli ketam td.
Buka posa arini kenduri ketam masak lemak dgn sambal udang petai.

Habis juga meeting hari ini.
Marathon meeting dgn hampir semua department.
Masing2 busy dgn mid year review OPEX & CAPEX.
KPI lagi... Semua nk update.
Penatnya... Gue balik nak tidur.

First time dalam idup aku dengar belajar sekung sembam amek degree engineering tup tup lepas tu gebang serata alam practice jadik loyer
Kemain mak pak kebangga anak aku amek engineering, last last anak plak kemain riak i am a lawyer ke hulu aku loyer ke hilir

Bukan takde orang yang lari dari bidang asal dia belajar masa degree, banyakkkk..contoh kerani N17.bila tanya dulu amek ape..saya amek FST. Knowingly ni jam memang payah nak dapat keje yang suit the qualification..so okla..fine.

Tapi yang dok gebang keje bidang professional yang memerlukan kelayakan tertentu macam engineer, architect, lawyer, doctor -yang tanpa kelayakan tu jangan harap kau nak dapat job tu..eh helooooo..agak agak la nak chong orang pun.

Aku amek law la sebagai contoh.
Sblm nak jadi loyer, kau kene perabehkan dulu 4-5 years bachelor of laws. Then kau kene jadik budak chambering dulu 9 bulan, attached kat mana-mana firm. Nak diterima masuk sbg budak chambering ni pun kau kene ada degree in LAW, bukan in engineering or in medical and whatnot. Lepas tamat chambering dengan jayanya baru kau akan called to the bar;pengijazahan dari bar council untuk diterima masuk sebagai practicing loyer. Lepas tu kau nak jadik pencuci kereta pun tarak hal dah..

Point here is, nak jadik loyer, paling busuk pun ko kene ada degree in law!

Oh maybe lepas abeh engineering 3-4 tahun, dia apply upu balik..amek degree in law pulakkk... or maybe masa amek engineering dulu terus amek law sekali. dabel degree kekdahnya...

Kenapa?malu ke nak ngaku haku hanya kerani di legal firm??
woih tu lagi molia lah dari dok chong sana chong sini

Eh..macamlaa to whom it may concerned tu masuk porum dan baca

Cuti dah habis tapi sanggup amik cuti tak bergaji sebab nak beraya sakan.
Sampai 12 hari termasuk 4 hari weekend & public holiday, tak cukup lagi raya.
Macam mana gue nak tolong up untuk appraisal dia nanti?
Meeting pagi ni pun dah ada department nak "menjual" staff ke department lain.
Dah staff idling, project A suspended, project B masalah dengan authority.
Tak rasa lagi ke bila2 masa ikut mood company boleh buat macam company lain dah buat?
Kalau brother company pun dah buat, ni yang adik2 tak boleh buat ke?

Melayu totok kalau raya mcm tak cukup tanah mengukur.
Tak dapat den nak tolong lagi. Namamu teratas buat masa ini.