CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bidacool

Thread Luahan (V-8) - |STRICT REMINDER| NO Reply or Quote

Close [Copy link]
Dalam penat baru balik bercuti semalam,tak menghalang mood mengemas aku untuk hadir.hasilnya family hall atas aku overhaul susunan atur sofa etc ikut selera aku tanpa ada approval tok batin. Yess dia sangat suka 'puji' hasil keja aku okeii..walau hakikatnya dia amat 'rajin' mengemas ngemas ni.bilik bilik air yang sebanyak empat ketui tu pun selamat disenyah dengan jayanya even lepas tu pinggang ku rasa tiada di tempatnya

TInggal stor je belum terusik. Dalam tu masih banyak kotak kotak yang belum dimuntahkan khazanahnya,antara lain 8 kotak pinggan mangkuk.aku pun dah tak ingat pinggan apa dok berkepam dalam tu..rasanya cik port,cik doulton, cik wedgwood masih dok dalam tu sebab yang sedia ada ni tak nampak pulak muka muka deme. cik anne pun tak bukak bukak lagi.apa khabar laa depa semua tu.kalau aku jual online agak agak ada ke orang nak beli ??

Lebih perit bila derita itu terpaksa dipendam sendiri..kekalutan jiwa yang mencengkam kadang mengelirukan arah hidup yang kian kelam. Namun..hakikatnya realiti perlu dhadapi..bangkitlah wahai jiwa yang lara..senyumlah pada apa jua yang mendatang.

Jom..round2 cari makan

Husband bagitau mak dia cakap dia nak tidur dgn anak aku as in bawak anak aku tidur dgn dia lah. Husband cakap kat mak dia anak aku tu malam2 melekap kat aku. Aku diam je tanak komen bcs to me it's nonsense. Logik ke anak baru lahir tidur dengan orang lain? Anak aku bangun tengah malam takdenye nak carik nenek, dia carik aku ni mak nya. Mak aku pun tak pernah mintak anak aku nak bawak tidur. Sibuk je

Kawan gue kawin semalam tapi tak dapat datang sebab kita orang baru melepas lelah cuti2 Msia... Sampai rumah mak gue dah menunggu, malamnya ada BBQ kami adik beradik. Mana la tak penat... Nasib la gue mem besar, 2 bibik siapkan semuanya... Dah banyak sangat pilihan makanan, tak tau nak makan apa. Hujung2 gue pulun dadih sampai 10 cup

rajinnya! Umah ko bape bilik? Bape bilik air? Huntunglah si saka tu berkebolehan memasak dan mengemas kihkihkihk
Aku  ni mmg x rajin. Dah 2 mlm aku keboringan xde keje nak buat
baju dah basuh/lipat/gosok <--- ni tugas sekali seminggu. Makanya bila siap aku melangok lah... aku mintak nak urutkan tok laki... tok laki kata tak yah
Sapu sampah/cuci toilet? Tok laki kata takyah.. masih ok lagi katanya
layan porem jelah gamaknya.
tapi dah banyak hari ni aku rajin benor goreng kopok ikan hari2. Mungkin antu memasak sudah  menjelma sikit demi sedikit. Ini sahajalah update utk ujung minggu ni. Ehhh ada org nak amek tau ke? Dulikkkkkk

Aku dgr lagu Dadali Saat Aku Tersakiti pun blh rs nak nangis.cm apa je..x de kaitan dgn idup aku pun.
Oh ye blk rumah mak yg x best sbb x bebas.abg  ipar ada so 24 jam bertudung.dh la panas.so aku selalu brkurung dlm blk atas bkk ekon smbil nanda kertas exam yg brtimbun.tp ma aku lak bising sbb x nampak muka.aduss...camno

Follow Us
Aku takut aku ada masalah hati..sebab susah nk lupakan apa yg org buat. Aku ckp kat anak otak mak ni mcm video recorder siap visual lgi apa yg berlaku..mostly apa yg org buat. Dok ulang tayang benda tu dlm otak. Berkisar tentang itu..biasalah nk posa maka ramai yg mohon maaf dlm fb kerinduan pada ibunda yg dh pergi. Aku rasa..he'eleh..time org tu idup tk abis2 nyakitkan hati..aku ni mcm seteru ko buat sebab tk belah korg sapa2...tp itula..kalau depan aku dicerita buruk anak yg itu ini..depan diorg plak apa yg dicertakan pulak..ahh tknak pikir..aku dh buat yg spatutnya sbgi anak..byk yg korg buat aku tkle terima cuma aku diam2 tknak campo..tp katanya aku sombong. Memutuskan silaturrahim. Eh perluker aku yg mintak maaf dan terhege2 kt org..sedangkan org tk pernah tanya aku ni ok ke tk.

Aku perati je peel engkorg..jgn igt aku ni buta.

Satni anak sedara msj..tau pun dia msj elok2. Mcm bagus sgt..baru begaul ngan anak org senang kt situ dh tukar kaler..pigila. nti la aku amik kalau senang. Dok la sana diam2..kan ko kata ramai mak angkat ko org kaya kan..macik ko ni org mesekin.

Haha..aku dh agak ada yg akan amik kesempatan bila aku luah kat sini.well....sejauh manalah ko tau ape yg aku kata tu betul...
Mengata aku janda... Gigih carik kelemahan aku...kihkihkih...korek lg manak korek lagi..ni buat byk benda aku nk luah jd modal manak bantai merata thread.me loike it

Cikgu sekolah sekarang tak macam cikgu dulu.
Sesetengah cikgu sekolah sekarang, kemaruk minta dipuja2 agaknya.

Mak yang tak berkerja boleh la kot nak melayan. Kita yang kerja ni, eh penat la. Hulur duit je. Sekolah sekarang, nak buat hari guru, nak buat hari sukan, nak buat sambutan raya, nak buat maulud, nak buat sambutan deepavali(?).. Semua nak minta sumbangan bukan duit sahaja tapi tenaga dan masa mak bapa. Mana2 mak bapa yang tak ambil bahagian buat persiapan utk masak ala2 rewang kenduri kahwin, tak tolong susun kerusi meja di dewan, tak buat persembahan, tak tolong kemas dewan lepas majlis etc... hurrmmm layan tak layan je kat kita nanti bila datang hari terbuka ambil kad report anak... Silap2 markah penilaian anak pun terjejas?  Whatever cikgu. Tugas awak mendidik, bukan budget2 nak dipuja macam dewa dewi. Kami hormat kamu sebagai guru tapi permintaannya ada masa keterlaluan seolah kami ini banyak sangat masa.

Teringat join rewang masak Maulud nabi tahun sudah, cikgu ada masa awal waktu je... Dekat2 nak maghrib sorang2 hilang, kesudahannya mak bapa aje yang beriya benar potong ayam, daging, tunggu tukang masak datang pukul entah gue pun tak kuasa nak tunggu... Pukul 10pm gue dah cabut. Esok pagi, cikgu datang macam jemputan vip, mintak pula dilayan makan berhidang bersama ajk pibg. Gue awal2 mmg tak hingin nak bertugas di meja vip... Tak kuasa mak..

Itulah sekali, tahun2 akan datang setakat tolong buat maskot pasukan rumah sukan boleh la gue join.

Berderau darah tengok status kawan yang mengalami pengalaman ngeri bila pesawat Mh01 yang dia dan sekeluarga naik dari london-kl digoncang kuat/ turbulence kat teluk benggal! tapi syukurlah semuanya selamat.

Makin tromatik lerrr aku nak naik flight

Selamat berpuasa semua.
Aku kena lebih muhasabah muhasarawak semua lah yg dh jadi sblum ni.
Kena lbh2 kuatkn iman lebihkn ibadah..kuatkan hati jiwa raga aku yg kdg prasaan negatif tu dtg jgk.
Aku cuba buat yg trbaaiikkk utk diri sndiri n famili trutama nya ank2.

akhirnya sah hamil setelah hampir 3 taun kawin. perasaan. tatau nk cakap. mood mlas melanda, mlas masak, malas kemas, makan pon kurang selera. hamil usia lanjut ni menguji kesabaran betul
normal ke badan aku letih ni...aduhai bulan2 puasa lagila kne masak

Migrain

Mis shy2 sooooooooo much.

Suntikan vaccin pertama hari ni,,,
mak cam gemuruh dah....
dan cepat masa berlalu, anak dara ku dah 2 bulan dan 2 hari,
dah reti tolak badan untuk duduk dah...

Klakar dgn anak aku nih (asek citer psl anak. Mcm ko sorang ada anak). Aku tanya td... xxx puasa x hari ni? Anak aku jwb... xxxx puasa. Puasa mlm2 jer. tgelak bsr aku dgr dia jwb. Mana ntah dia dpt jwpn.

Sedap rupanya brownies tu ye. Mujur menjd aku buat (ikut tekak aku la kan. Aku rasa sedap ajer). Brownies kosong je. X de topping2. Malas.

Buat jus manggo. Masam yg ampun. Hanpeh ko cina. Jual mangga masam. Aku rushing membeli mangga. Ye la dok kelek anak skali. Tu yg pakat beli je. Sudahnya x dpt aku nk buat pulut mangga... motif aku x tido lg ni?
kang nk bgn bsahur pulak.

Ingatkan dah kerja belasan tahun, tak perlu la mintak gue jd back up dia dalam meeting Datuk.
Alahai, gue penat la ada staff dah kerja belas tahun tapi masih terkial-kial bila di beri tugasan baru.
Kau tak belajar ke selama ini? Level confident tak ada, yang baru kerja tak sampai 10 tahun pun lebih bagus dari dia.

Ingat tak rasa bersalah ke bila terpaksa menjawab soalan boss, "5 orang staff u, yang mana u pilih paling lemah sekali?" Jawapan semua okay tak pernah diterima. Sememangnya dah 2 tahun berturut gue sebut nama dia.

dialog #1
aku: yang nanti awak ada duit lebih belikan saya cincin permata baru ye. cincin yang ada ni sume dah tak muat
tok laki: solutionnya senang ajer. awak tu dah gemuk. gi kuruskan badan nanti sume cincin boleh masuk
aku: :

dialog #2
aku: makan tadi tak puas hati. tak best. ikan bako sume rasa biasa ajer
tok laki: ha ah. sotong tu pun macam tak bersih ajer basuh
aku: kalo takat bako camtu saya pun boleh masak. nanti awak belikan ayam, sotong, udang sume. senang ajer celup2 kunyit pastu bako
tok laki: takyah susah payah. awak bukan masak pun. kita makan kedai lain ajer dah senang
aku: cittttttttttt belum cuba belum tahu

Sehari aku smpai kg..abg ipar dn ayah aku perasan tayar belakang keta aku kempis sket dan pecah2 tepi.myGod!cmne aku blh xperasan.aku perasan yg kempis sket ms nk blk kg tp xperasan yg pecah2 tu.sib baik x jadi apa ms bwk keta.adusss..sib baik aku bkn jenis pecut kt Lpt..and mcm biasa my dad will always be my hero.dia yg tlg bwk gi kedai n tukarkan dua tayar belakang.siap guna duit dia dulu..hehehe..mg ayah aku jenis cakna kt kereta aku setiap kali aku balik.ada je benda dia nampak.aku bkn x cakna tp aku xde la tau sgt psl keta.setakat bwk gi servis,tukar tayar, cek angin semua yg remeh2 blh lah.
Pasni aku kena lbh alert la..bahaya bwk jauh2 dgn keadaan cmtu

Baring2 jap..lepas ni nk masak nasi putih,kari ikan tenggiri,sayur campur utk aku n hubby..grill salmon black pepper,sayur campur gak n mashed potato utk kids..beria anak2 aku request..laki aku pun tak cerewet gitu..ingat dulu time puasa berdua je mudo2 dulu, samada mkn luar,param,takpun lauk simple2 je..ni bila budak2 pun berpuasa..lauk berbuka pun jadi extravaganza vass de zas..iyaka?..iyolah kot utk org yg terlalu pandai masak mcm aku ni..kehkehkeh

Yeayehh hrini mc..dptla menggulung jah dlm bilik redup..tup2 dh jam 11. Cepatnya masa berlalu.