CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bidacool

Thread Luahan (V-8) - |STRICT REMINDER| NO Reply or Quote

Close [Copy link]
semlm gie beli bj raya sekeluarga
dr warna belacan katanay anak daraku x berkenan sbb dia kata warna suram
so sudahnya amik warna merah terang gitu
abeslah lps ni asyik kena tegur "merahnya mak ngah"
dan dedua anak daraku sibuk beli shawl ready made
anak bujang lak buat muka bengang sbb yg pompuan dok test baju lama giler
dan end up ku kena byr RM450 ++
lbh kurang cam gie tailor gak
redha ajelah dgn semua ni

dlm byk2 company kt KL ni, nape ko kena keje satu division dgn akuuuuu... bencinya.. aku tak reti nak handle situation mcm ni.. tolon..

Im just wondering....

Siapa caller misteri i tu..semalam betul2 kompom its not my boss call sebab masa caller tu call bos ada kt opis biasanya dlm pukul 1.30 - 4.00 pm call..nak csi sapa..apekejadah call pastu diam2. Kalau tk puashati ckp jelah terus terang. Memang aku masih bertahan masih keje tempat sama..nak buat apalagi..nk aku kacau hidup hang dan bring more drama into ur life??

Baik la aku duk diam2 dari kacau idup org..is ok..aku sedaq sapa diri aku.

today....it should happen 2 years ago...tapi apa yang ko dah buat...diam...diam la selagi boleh...biar semuanya diam...sejuk beku...

semalam beli ayam nak buat serunding ayam, utk bekal anak balik kampus, bawang pula tak dok..
Hari tu nak buat kuih siput, jintan putih tak ada..
Mak aku beria-ia nak makan Nenas Bombay, barang semua dah ada cuma nenas ja tak sempat nak cari...
Aku nak kena stockkan banyak barang dlm gerobok dapur supaya setiap kali nak masak...taraaaa just buat sajok..

Kenapalah laki aku suka sgt solek tepung aku?? Awak tu ada kitchen, ada studio sendiri, tak payahlah ambik barang saya... malas tau nak pi kedai semata-mata beli tepung. Malu ohhh.. Eh! hari tu bukan your hubby dah beli seguni kan?? Malasnya nak cakap...tu tepung lain, ni tepung lain...kita lain-lain dapur

Anak aku lagi bagus, aku cakap beli seguni kecil bawang merah dan seguni bawang besar... What is bawang merah? Daddy cakap shallot...dia cakap ok..ok..

last bawak balik seguni bawang besar dan seguni bawang besar saiz sederhana

Nasib baik kedai kawan dia so boleh tukar...

kak Min... @minahsaudi if you still using this nick... come back to FD, I miss your Mediterranean Cuisine

arini 1st day gi klinik pesona kt setapak nun..
aku nak buat treatment utk kulit aku yg kusam gila dah ni...
sejak mengandung ritu mmg aku tak pakai apa2 product pon kt muka..
so mmg muka kusam gila...

jumpa doc td, doc ckp kulit muka aku kering..
so dia bg moisturizer soh pakai seminggu bagi kulit lembab dulu..
nx week baru buat treatment..
tazabar haih!!
semoga raya nnti kulit aku cantik ploless n glowing wing wing wing...

Follow Us
harini rabu... lagi 2 hari jumaat
boleh gi rumah mak! makan wewittttttt

lepas tu tunggu pulak sabtu ahad... mana tau ada drama baru ke

dlm sehari dua ni rajin lak aku menggoreng kopok
tak sabar nak menggoreng nih!

Ya allah syioknyaaaa dok area sawah padi ni.bukak bukak tingkap ja nampak bukit,nampak sawah menghijau! pehtu dok lak rumah kayu...alalallaaaa....pepeling orang kampung sungguh!

Konon plan asal nak sandar takat ipoh saje..ape...tok batin ni kalau dah berjalan tak maunnyee dia kejap kejap, dekat dekat. Now tersasar aku di negeri jelapang padi plak..dari ipoh-penang-kedah...

Need a BREAK!
Wanna invisible myself

PLINK!                      PLINK!                       PLINK!

Bulan ramadhan yg mulia nk hampir
bagaimana menu masak2 ni?
Tahun lps aku ikut hubby bukak booth... makanya makan luarlah
tahun ni??
moga param byk lauk sedap dan menarik hati

Salam diari

Da seminggu anak demam..mycoplasma..jangkitan paru paru H1N1....tunggang langgang...worst semalam aku dihambur dijerit dengan laki sebab aku mesej dia aku terkilan naper dia cakap dgn anak anak aku yang dia malu..rimas..bosan dengan kesedihan aku,..menangis dpn orang pasal anak aku kena pneumonia ngan H1N1..kuang ajar..salah ke aku ..aku sayang anak kot..aku mesej dia..biar mati laki jangan mati anak..terus ngamuk..macam nak ditendangnyer aku...maki..jerit jerit kat umah waktu maghrib...

well kalo ko tak nampak secebis kebaikan aku..anggap aku tader perasaan kau nak hambur hambur aku gtu..anggap aku cam lap kaki..terpulang....da bertahun kau remukkan hati aku...

sampai aku rasa ..please Tuhan..hilangkan lenyapkan kesemua kesedihan..sakit hati aku..bawalah aku jauh dari dunia ni....

hidup perlu diteruskan...perlukah aku pakai spek itam mengadap students....for how many times..malangnya aku tader spek itam....????

sungguh down dgr berita sedih mlm tadi
kenapa ya?
celah mana adil yg org duk sebut2 selama ni?
celah mana konon balasan untu perbuatan buruk tu dtg?
org yg di aniaya terus terlentang
yang menganiaya terus gah terbang tinggi
bukan sebulan bukan 6 bulan
bukan setahun bukan 5 tahun
tapi dah dekat 20 tahun
so mana datang adil  tu?

semlm interns belanja kepsi
hr ni big bos lak banjer nasi arab
esok lak cadangnya nk berdetims kat AEON shah alam
cam nk mkn kat vivo jer, terigt mknan dia yg best2 tu
nnt nak singgah Popular Bookshop
nak beli buku citer at least 3 sbb nk buat baca ms blk kg dan juga poser
sabtu ni blk kg smp senin
naik kijer blk akan hadap preparation utk notice of motions
lama x buat dan dateline 10hb juga
sempat ke x ni ek, kena usahakan juga

ehh dah ada rumah baru..

ahaa..selesai sudah majlis kawin adik ipar..syukur selamat dah..penat lelah semua..tinggal bertandang ke rumah lelaki..tapi lah penat sangat kan..

minggu depan dah mula puasa Ramadhan..alhamdulillah..mak dah pesan suruh sambut puasa dengan mak abah..heheh..

dari malam td mata aku dh rabak...addehh pedih plak sampai skrg..

1) Nak ujan lah plak....aduhhh...mesti jalan jem lagi
2) knpa aku tak leh nk move on lagi?
3) Tgk cite lambaian ramadhan...si pencaras ni asyiklah ckp shila ni tak pandai jaga laki lah, bg laki stress lah..helloooo...ko tu tak dok dlm kasut shila lagi. Cuba la pencaras ni, kalo nk take care laki org...sila la take care sekali anak2 laki tu. Tnya la anak sihat ke, cukup ke duit sekolah anak ke, kalo shila ada meeting offer la diri tu jaga anak2 laki tu ke...ni dok take care bapaknya saje.....sengal btol....
4) mood merajuk....mohtippp???

Bercanda di tepi swimming pool sambil menikmati hijau padang golf.

Jgn nangis banyak-banyak kawan-kawan, tolonglah kumpulkan kekuatan, plan dan tinggalkan lelaki yg tak tahu menghargai serta menghormati wanita. Mungkin aku lahir dan dididik dgn cara keras, orang kata tak hentang dgn lelaki, hang hulur tangan aku tunjuk kaki, well sekurang-kurangnya kekurangajaran aku boleh membantu untuk aku berdiri sebagai perempuan yg ada pendirian. Tanpa lelaki kitapun mampu hidup sendiri dan mungkin lebih berjaya. Bukan kasar, bukan durhaka tapi kita jgn meletakkan diri kita sebagai insan lemah yg hanya boleh dimaki hamun atau sepak terajang...Kita aniaya diri kita sendiri dan anak-anak juga.

Setiap kali aku baca luahan hati orang-orang di sini aku tak boleh bayangkan keadaan didera mental dan fizikal oleh lelaki bernama suami. Anda layak menikmati hidup yg lebih baik tanpa lelaki tak guna tu. Love your self.

Balik kpg makcik2 asik tanya lepas ni nk sambing blaja ker?adoi..xtau dh aku nk jwp ape.kalau x tanya boleh x?dh cukup depress dh dok ulu banat x tau nkncarik kerja apa.anak aku baru setahun..mls nk keje dulu.nk ngaja balik..sblm tu kena lah consider anak dulu. Dr amik phd aku sanggup lg amik second master..tp mls lah nk pikir sbb xsuka kena paksa buat ape2.biarlah aku rela sendiri...ni yg mls nk jumpa org ni!!!

Esok balik kg.semoga selamat smpai..lutut dh better sket.makan glucosamine,sapu ubat,balut dgn halia..minum teh halia..Alhamdulillah.dh ringan sket lututt wpun x sepenuhnya blh buat lasak..at least jln sana sini dh x sakit mcm dulu.turun tangga pun smooth sket banding 2 minggu lps yg sgt teruk