CARI Infonet

Forgot password?
 Register

Author: bidacool

Thread Luahan (V-8) - |STRICT REMINDER| NO Reply or Quote

Close [Copy link]
Aku housewife skang. Aku tak reti niaga sana sini.. Salah aku ke? Tapi aku pandai buat kerja opis. Dlu aku keje admin exec. Tp bila tukar bos aku taknak dah keje situ plus aku tunggu hari je masa tu. Bos lama aku nasihat suh benti cara elok n amek pampasan je Aku pk2 aku amek pampasan je. Skang aku happy dapat khidmat kt kuarga, suami, jaga sndri ank2 dan paling utama aku boleh bawak mak aku g spital check up setiap kali perlu. Tak payah dia naik teksi sorg2... So mmg tak guna aku ni kan? Reti makan, tido je. Kesimpulannya.. Aku memang tak pandai cari duit sendri. Aku x pandai niaga.. Aku kne keje ngn org je br boleh. Tahun ni insha Allah raya aku x mintak ape2 pun hatta sehelai spende. Dont worry. Aku janji...  

Edited by penmerah at 16-6-2016 03:26 PM

sayu nye tulis 'tak guna' bagai tu
tok laki aku tu sbb masa bujang sampai kawin dok england sana tu
minggle dgn kengkawan omputih.... makanya dia bawak la sikit pemikiran baik omputih tu

kalo tak penah dok luar... ntah2 tok laki pun berpemikiran mcm lelaki kebanyakan

cepatlah ujung bulan 7 nih. tak sabar dah aku nih

arini menu order
1. ayam kari
2. ikan tilapia bakar
3. nasik nak mintak isi lebihhhhh. semalam tak penuh polisterin pun walau dah mintak tambah

tambahan
esok aku nak ajak tok laki pi speedmart. pastu diam2 aku nak amek beras 5 kilo lah
terasa hati nak mula dgn memasak nasik dulu
slow-slow ma... mula2 masak nasik dan beli lauk. mana tau minggu dpn ke... aku hapdet yg aku dah boleh masak lauk pulak

Akhirnya kempunan adik laki aku nak makan perut muda masak asam terlangsai lah sudah... kemain suka ati eh dapat hirup kuah yang penuh dengan lada aku pun happi tengok adik adik suka makan apa yang aku masak...

Menu lain..jenahak masak cili padi, daging rusa goreng halia,cendawan sisir masak lomak,sambal ketam,lala sweet sour,sambal pauh (menu wajib ada tiap ari ) paling utama..semua ni masak sendiri ye..bukan kuli or barua yang buat seperti WALI fd dok ratib selalu tuuu

Luar mulut manis ucap tahniah, dlm hati menangis tak siapa tahu..hipokritkah aku?bolehka gitu?
Semoga ada rezeki untuk aku.

Br je cuti sek 2 minggu aku luah rs lutut aku  ok rupanya dusta semata..bukak je sekolah sehari dtg blk sakit..mana taknya cuti aku rehat.kt sek aku turun naik tangga brkali2.tu belum kira tangga rumah aku level 5.kdg2 makin teruk..sapu ubat apa pun x jalan.kakak aku syak aku kena meniscus tear.kalau google simptom mmg hampir semua simptom tu aku ada.so arini aku jumpa doktor mtk surat rujukan ke hkl jumpa pakar sana.pakar sana kwn kakak aku sbb tu aku pegi sana.kalau hosp selayang takut pakar doktor lelaki,malu aku nk selak2 lutut.
Sakit ni buat aku stress sb keje aku perlukan lutut dn brdiri berjalan sepanjang ms.lain la aku kerani yg duduk je ngadap komp buat keje.Tuhan je tau kesakitan aku lalui setiap kali turun naik tangga.aku dh x selincah dulu
Sedihnya...Tolong la ya Allah,i just want my old knees back

Baru jer ku post sesuatu kat pesbuk sebg luahan rs hati yg tgh bengang

Situasi 1.
Kalian selalu balik kampung mertua dan adik ipar kalian ikut tumpang balik sama. Setiap kali balik, tak lupa kalian bawa belanja dan buah tangan untuk mertua. Hujung2, kalian terdengar ibu mertua berkata, semua belanja dan buah tangan itu adik ipar kalian yang bawa.

Situasi 2.
Walaupun bekerja, kalian hantar dan ambil anak kalian ke/dari sekolah. Jiran sebelah rumah pula setiap hari tumpangkan anaknya ke sekolah dengan kalian. Suatu hari, atas urusan penting, kalian tidak dapat menghantar/mengambil anak seperti selalunya. Hujung2, jiran kalian beri berbagai alasan untuk tidak menumpangkan anak kalian.
.
.
Dalam situasi begitu atau situasi2 seumpamanya, dengarkan apa rasa yang sedang menjentik hatimu. Marahkah.. geramkah.. kecewakah..
.
.
Ingat lagi ujikaji kimia semasa sekolah menengah rendah dahulu? Menukarkan cecair berasid kepada neutral.

Sebiji bikar berisi asid di hadapan kita, dan kita perlu menitiskan titisan alkali ke dalam bikar. Titiskan penuh hati2 supaya jumlah yang diperlukan sahaja dimasukkan agar cecair jadi neutral. Kalau terlajak titis, cecair pun jadi alkali. Dahhh.. fail ujikaji.
.
.
Singkap hatimu bila situasi2 sedemikan kalian hadapi. Singkap melewati rasa marah, geram, sedih, kecewa dan berbagai2 perasaan lagi.

Itulah ujian untuk mengetahui apakah hati berasid ini semakin neutral setiap kali situasi beralkali dititiskan dalam bikar hati.

Bertahanlah. Engkau akan tahu nanti tahap keikhlasan diri sendiri.

Senyum.

Follow Us
mana dia ni...biasa tiap2 pg die mesti wish happy working kt aku...tgk kat whatsapp last seen kol 4 pg..tu pn lps die sms selamat bersahur kt aku...

miss him...risaunye...

aku dh betul2 kt syg die kot...klu die tertinggal phone kt umah...kol 5.45 la plk dia akan mesej aku...tiba2 rasa hr ni slow..xde apa2 kot kt die..mlm ni my forth datim...xsabar

dah terjawab pertanyaan aku mana kakak tu pergi    semalam masa sampai rumah,nampak ada org sembang2 depan pintu rumah kakak tu.so aku pegilah ,then nampak kakak ngan jiran chinese tgh sembang.aku tegur dan tanya kenapa lama x nampak. rupanya laki kakak tu meninggal.kena tetak nagn kwn sekampung.meremang tubuh aku bila dengar kakak tu cerita.dah la masa tu ,laki dia tgh bawa anak diorang yang sulung tu sekali.tak dapat aku bayangkan macam mana trauma nya budak tu nampak bapak sendiri mati depan mata.aku memang speechless.langsung tak tau nak cakap apa.lepas ni kakak tu pindah balik kampung.hilang kawan aku. gilanya manusia zaman sekarang.sesuka ati je nak tetak orang .semoga kakak dan anak2 tabah

Si kakak buat operasi mengemas bilik dia semalam..dgn bantuan mak sdara dia (lets me naming her..'jane' jela sonang... knowingly bilik dia penuh mainan....dapurnya..brg masaknya..dgn mainan awe lagi..segala maknenek kereta lori bas dinosor ultromen bob the builder..ehhhh mcm mcm lagila tak tersebut aku sume karakter katun dlm tb tu dia ada mainannya...hasilnya bilik dia mcm tongkang pecah..dgn family hall pun sama naik tunggang langgang! misi mengalih alih katil etc mmg tercapai laa..tapi tang menyusun balik mainan mainan tu..??duhhhhhhh...tak sudah dengan hakuuu jugak yang kene kasi sentuhan magika

Kerinduan ini tiada hentinya
Rindu pada yg dah 'pergi' tak kembali
Rindu pada yg dah 'pergi' aku berharap akan kembali..rindu rindu rindu....Bila rindu,
Terkenang mu sayang, terasa sayu,
Syahdunya jiwa ku bila malam makin kelam,
Jauh terbang diri ku melayang..

uiiissshhhhh.....kenapa aku rasa mkn tambah2 perasaan meluat plus jaki ngan dia neyh?!!
aku x dengki tp aku rasa dia makin melebih2 puloks dlm semer hal
ari tu dgn muka x malu bleh dia mintak naik gaji padahal buat keje x semenggah pun sbb ada keje dia pass kt aku. ni akak kerani atas yg bgtau, bukan aku yg wat citer
ari ni, dgn muka x malu angkut kusi musing2 dr atas, bawak turun bwh. ooo...x selesanye dia ngan stakat kusi span ye? aku yg duk kusi plastik bertahun, buleh je wat keje berjam2sampai siap keje.
ni laaaa.....bila diberi betis diminta pulak paha............

Akhirnya baju raya yg aku tempah siap..besar la pulak..aku msj dia nk oter di kta tk sempat dh..terpaksa la cari kedai oter..xsilap bawah opis aku ada kedai oter mesti mahal. Aku sendiri pon perasan sejak posa tali pinggang jins aku tu dh kena tarik lagi dua holes..bygkan brpa berat aku ilang since puasa..masa sukat baju tu berbulan2 yg lalu mesti time tu aku berisi tp takanla baju yg dia jahit tu besar dari baju semasa yg aku pakai..dh sukat elok2 dh haritu..sengaja je taw..igt aku ni gemok sgt ka. S lagi..cum aku tknak fit2 aku pakai m..

susah betul nak memujuk anak dara sorang nie suh sambung belajar sebab org pompuan ni biar ada pelajaran sikit atleast senang untuk masa depan  tak payah nak mengharap sgt pada suami kalau dah berkahwin nanti...

Ni asik2 nak jadi cabin crew kerjaya yg penuh cabaran..alahai anak ...anyway semuga tercapai impian awak baru awak tahu nanti betapa letihnye kerjaya seorang pramugari

Edited by Risma at 20-6-2016 07:44 AM

Menyampah tahap langit ke 7 dah aku nih.....ko ramai sangat BFF.....sana sini merewang dgn bff ko yg ko asyik tag 'sayang ketat2 la'...'kawan  dunia akhirat la'....tapi time ko susah sekor pun takde kawan2 bff ko tu nak menolong ye.....asyik2 aku jugak yg bukan dalam kategori bff ni yg ko mintak tolong......: ingat aku ni bank ke cop duit utk ko jer

menghitung hari untuk B, I, R....

So bimbo and self-centred! .... tak sabarnya nk tengok ko turun takhta Ogos ni, baru la ko tau langit tinggi rendah....

#yeahh... hari rabu cuti umum.
boleh la bantai tidur balik.
bila tido lewat, bangun awal-tak tido2,  bila sampai ofis aje rasa nak tido.
aku suh laki aku cuti gak, boleh la gi ikea. tapi, tau tau aje la. laki ai tak suka ambik cuti.

#sabtu & ahad, aku gi bazaar jauh sket dari umah.
PKNS shah alam. sesaknya. jem nya. ramainya orang. dlm pkns ramai orang. nak tengok2 pun susah. takpe. next weekla pergi pagi2.
memeriahkan kesesakan. takde apa nak dibeli pun.
kat bazar pun ramai orang.

Semlm skroll hp lama..trnmpk pic arwah Z ms hari koku thn lps.myGod..rindu pulak dia..wpun x rapat mana tp sgt rindu.begitu jugak dgn arwah F..masuk relief kelas dia,rs sayu je.trbyg2 wajah manis dia.

Kueh raya lom start wat lg. Bila nk wat ni...???

LELAKI adalah langau ..dalam hidup...langau yang terpaksa aku hadap..kalau itu takdirnya...

LANGAU oh LANGAU...