CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: theflash

[P'LAMAN SBNR]Misteri PENAMPAKKAN Tokong Siam depan Rumah oleh THEFLASH

mamaezah posted on 15-1-2013 11:49 AM
mama org penang la check oi..mama belah pulau, org bayanbaru...tapi kerja kl, maulud nabi Insyaall ...

tu yg sy pelik tu.. tempat yg best camtu korg xgie.. sayang tol.. hehehe

skeezotone posted on 15-1-2013 11:56 AM
tu yg sy pelik tu.. tempat yg best camtu korg xgie.. sayang tol.. hehehe

mama tak berani mcm awak la skeez...awak org muda, jiwa adventure tahap indiana jones..mama ada baby kecik..takuitttt!!! lalu depan pintu gerbang pun dah rasa semacam...dulu masa pembukaan depa mai letak iklan dalam bentuk pamplet kat rumah, tengok pamplet pun dah rasa semacam daaaaa

mamaezah posted on 15-1-2013 12:01 PM
mama tak berani mcm awak la skeez...awak org muda, jiwa adventure tahap indiana jones..mama ada ba ...

tol gak tu mama.. dh ada baby ni xleh nk adventure2 sgt.. kang anak dh besar start la adventure balik

mamaezah posted on 15-1-2013 02:03 AM
janganlupa share, hantu roti tu...nak tau jugakk!!

ha... sib baik mama ingatkan...
ok saya citer..
tumpang lalu sat flashh sambil citer...

lama dah cerita ni mama...tahun 1999, masa tu saya masih belajar di bristol.
disebabkan waktu tu as student, nak cari duit poket std la cari kerja2 part time..
so kebetulan kakak kawan saya ada bakery, dia offer saya kerja untuk hantar roti fresh made waktu petang.
vendor yang hari2 hantar tu masuk spital..dah tua pun orangnya.. so sementara la ni..
di sana saya cycling everywhere.. badan pun comel je... hehehee...
balik sini...habis..kecomelan... makin comel ade..haahahaha...

back to the story..
di clifton ade satu rumah lama dibina sejak tahun 1746 kalau tak silap saya..
hari-hari hantar roti kat rumah tu.
lama gak saya kerja hantar roti ni, ada satu waktu tu dah dekat nak christmas..
selalu hantar roti cam biasa je..cuma hari tu ade special sikit saya kena ke rumah lama tu 2 kali.
Doreen (boss kedai roti) kata datang balik lepas hantar semua roti. i pay you extra..
suka la kan..dpt ronda2 naik beskal extra income lagi..
sampai kedai doreen bagi saya 1 bakul warna merah..
roti warna merah..semua warna merah dalam tu..
cantik gak..

dekat nak seminggu saya hantar roti bakul mereah tu ke rumah lama tu...
christmas eve, doreen bagi bakul merah dengan kunci..
katanya ..theres no one there all gone to glassgow for dinner..
get in the house, go upstairs there's room at the end of the corner when you walk straight from the stairs.
get in the room with this key.. dia tunjuk kunci yg mana satu.. kunci zaman tok adam punya bentuk..
panjang..that is Mrs Fisher's room.. ooo... ok..lega sikit aku dengar.. tadi dah rasa cm tak best skit..
leave this on her table next to her bed the one with white daisy. ok.. arahan diterima...saya pun teruskan tugas..
keluarga fisher ni ada kena mengena dengan building lama yang university of bristol..pemilik pertama sebelum jual rumah tu pada keluarga symond kalau tak silap sebelum university beli.. kiranya keluarga fisher ni memang org lama di bristol..terkenal..
ini rumah selepas rumah pertama dijual..dah berabad gak umur rumah ni...berapa keturunan dah tinggal tak tahu la...

sampai kat rumah tu saya ikut seperti yang di arahkan Doreen...
tak susah.. tapi serius..besar gilerrrr rumah ni dalam dia..tadi duk citer rumah mertuak saya kat kampung ada 6 bilik yang entah berapa belas bilik agaknya..tak berani nak merayap dlm rumah buat ikut arahan je..ada camera confirm! tak pasal je kang..
aku bukak pintu bilik nah tu dia... besar tulll...semua perabot lama.. ada baju tidur style kurun2 dulu tergantung kat tepi dinding.. kemas bilik ni tapi ada satu bau.. terpandang bunga daisy..saya letak bakul kat situ..
bakul semalam ada lagi tapi roti nampak cam dah berusik..tinggal sikit je..
mula meremang rasa tengkuk elok saya nak pusing keluar dengar bunyi spring katil ke tilam..
macam ada orang baru bangun dari tidur.. katil lama..kalau korng ade katil style ni taulah bunyi dia...
tak pandang belakang lagi dah  
keluar dari bilik tutup pintu pusing kuci yang memang ade akutinggalkan kat pintu tu tadi,,
aku terus berlari turun tangga nasib baik tak tersembam..

sampai bawah jalan ke pintu.. nahhh tu dia..pintu dah siap terbuka... aku lupa tutup kot tadi..  
aku keluar je dummmm! pintu tertutup sendiri.. melompat gak la aku.. terus naik basikal...
berhenti jap sebab lupa nak kunci balik pintu tu..menggigil gak rasa kaki tangan dah berpeluh..
baru nak cuck kunci dah dgr pintu berkunci dari dalam....
tarik nafas pejam mata jalan laju2 naik basikal..bukak mata...
terus kayuh gi kedai Doreen.. nasib baik siang lagi.. !

hmmm..
Doreen siap buat hot choc tuk saya.. bagi biskut...pastu die bagi duit.
Theres no one in the house or in the room right? soal saya pada Doreen..
Nop jawab Doreen.. but maybe Mrs Fisher is there..she died about 20 years ago..
macam tak bersalah je die citer kan... so that bread is for her? saya tanya lagi..
yuppp jwb Doreen... she is...doreen datang depan muka saya jawab yess dear she is a ghost!!!
did you wish her merry christmas? she is a nice lady.. still remember her even not so well... kata doreen..
rupanya orang tua tu dah meninggal lama dah...kedai roti ni pun berketurunan dah rupanya..
memang mereka hantar roti ke bilik dia hari2.. ikut kata doreen memang roti tu akan berusik..
bunga daisy dalam pasu tu..bukan ade air tapi abu Mrs Fisher!!!!rupanya itulah bau yang ada dlm bilik tu...

itulah kisahnya...

Rate

1

manjaredd posted on 15-1-2013 12:39 PM
ok saya citer..

Manja...........TERBAEK PUNYA CERITA!!!!!!!!!!!!!!!!
selamba badak saja si doreen tu ckp kan.......depa preserved bilik tu kat org tua tu sebab apa ek? menghormati dia ka??? so bunyik spring tu entah entah dia yg bangun..."ohh lega, roti baru dah sampai...pas tu dia kata, ceh budak ni, tak tutup pintu plak..tak pa tak pa, aku pi tutup sindiri" adoi la manja............cerita la lagiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.............hantu obeseaaaaaaa.....best nya bacaaaaa.........kalau tak nak kacau umah flash, bukak benang baru...............gempakkkkkkkkkkkkkkk cayanggg manjaaaa

mamaezah posted on 15-1-2013 04:49 AM
Manja...........TERBAEK PUNYA CERITA!!!!!!!!!!!!!!!!
selamba badak saja si doreen tu ckp kan..... ...

ade lagi... best friend saya.. kawin dengan mat salleh..
rumah family dia kat ladang..'garden of england'
sebelah rumah church tertua di england.. st mary
jumpa mayat lama kat yard depan rumah.. mayat siapa???
jeng..jeng...jeng.. nanti saya buka thread lain..sian flash..sesuka je memenuhkan rumah dia...
ampun flash... nak KFC lagik? heheheee... yang tu pun tak abih lagi...

Follow Us
manjaredd posted on 15-1-2013 01:11 PM
ade lagi... best friend saya.. kawin dengan mat salleh..
rumah family dia kat ladang..'garden of  ...

jangan lupa tau!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pas tu kisah mertua yg 6 bilik tu, cerita la detail sket aihhh.............romah lama ka tu??

mamaezah posted on 15-1-2013 05:21 AM
jangan lupa tau!!!!!!!!!!!!!!!!!!! pas tu kisah mertua yg 6 bilik tu, cerita la detail sket aihhh. ...

romah lama ?
yang mana?
kalau rumah nertua best friend saya tu
dah berumur 800 tahun... dinding pakai batu merah..natural punya..!

antu siam ye flash ? cute je ko lukis...

waa.. ade cite baru laa...

something fishy about fisher family there..

mamaezah posted on 15-1-2013 11:49 AM
mama org penang la check oi..mama belah pulau, org bayanbaru...tapi kerja kl, maulud nabi Insyaall ...

Ooo... cheq blah Seberang Prai selatan.. la neh dok keja blah perak.. lik kampung sebulan skali gitu la.. kalo bz sgt.. 2 bulan skali.. a'ah.. tk penah pi pun muzium perang tue.. kazen cheq aritue kata dh pi... Mmm... nntila planning len ngan depa... ...

Skeez mmg berani dan suke explore... kagum sat ngan mamat neh.. hehehe... dok tunggu dia mai terjah blah perak kot... kelly castle ke... Istana apa ntah tue.. yg org wat pilem penunggu istana tue.. huhu

Istana Billah merupakan sebuah rumah agam yang asalnya dimiliki oleh seorang kerabat DiRaja Mandailing iaitu Raja Billah. Raja Billah adalah 'orang yang berpengaruh' dan kaya, beliau telah membina rumah agam, yang lalu lebih dikenali sebagai Istana Billah yang berdiri utuh ditepi Sungai Perak.

istana ini ya momod ?

punkerzoe posted on 15-1-2013 02:12 PM
istana ini ya momod ?

a'ah... betui2...

T_T....cerite le lg...pleaseeee.....  ,,,.. Last edited by samshuri on 15-1-2013 02:26 PM

manjaredd posted on 15-1-2013 12:39 PM
ok saya citer..

mat saleh ni memg pelik2
kisah antu dorg best gak di dengar

area kellie castle sape tak tau. memg berhantu huuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu

samshuri posted on 15-1-2013 02:21 PM
T_T....cerite le lg...pleaseeee.....  ,,,..{ ...

cerite ni dah abis. huhuhu

samshuri posted on 15-1-2013 02:21 PM
T_T....cerite le lg...pleaseeee.....  ,,,..{ ...

Oh Sham,
kan dia kata dah habih, lain lah kalau dia nak sambung atas rekaan sindrik, tetiba HR arwah mengamuk, dan menerjah sekor sekor org kampung....bomoh siam bangun jadi ultraman ka...mama rasa mau benang ni jadi 400 muka surat!!!

mama pun frust benang dia dah tamat, tu yg dok pi ushar benang asrama pulak...dah baca benang asrama dia....
best giler...teringat zaman sekolah dolu dolu!!

theflash posted on 15-1-2013 02:23 PM
mat saleh ni memg pelik2
kisah antu dorg best gak di dengar

mama ada baca satu blog ni,satu awek cina tulis,dia siap letak gambaq dia posing atas istana tu, malangnya mama dah lupa alamat blog ni....nampak gerun...tapi tak banyak cerita laaaa...
kalau flash tau, pasai kelly castle ni, share la....

kelly castle ni dia buat halfway kan, sbb penjajah tu gol sebelum siap, dia demam apa entah...dia nak dedicate kan istana tu ka anak dia kan....kalau mama tak silap ler....

tu momod cerita, istana billah pulak....best ja dengaq...sapa sapa tau, share la

skeezotone posted on 15-1-2013 12:05 PM
tol gak tu mama.. dh ada baby ni xleh nk adventure2 sgt.. kang anak dh besar start la adventure ba ...

tak jgk skeez...aku dari dulu mmg adventure...so masa ada ank kecik pon, aku angkut jgk masuk dlm muzium...tp dah standby baca ayat kursi hembus kt ubun2 ank, supaya dia kuat semangat sket....

[img][/img]

Last edited by miss_sue1203 on 15-1-2013 02:36 PM

theflash posted on 15-1-2013 02:25 PM
cerite ni dah abis. huhuhu

hahahah9!!!!salah benang..ingat nak post kat benang lg satu...soriiiiii T-T!!!!!!!!!!!!!!!

mamaezah posted on 15-1-2013 02:25 PM
Oh Sham,
kan dia kata dah habih, lain lah kalau dia nak sambung atas rekaan sindrik, tetiba HR ar ...

sori mama...salah benang..huhuhu9...btw, mama, saya pompuan,,,,pggl suri je la...Sam tu, nama suami sy..hehehe9

Last edited by samshuri on 15-1-2013 02:39 PM