CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: awiezull

Muzium oh Muzium Negara...aku still takut..nak jejak kaki kat c2...

sarah_ary2 posted on 19-10-2012 11:15 AM
Ooh yeker? Muzium PD x pernah pergilah walaupun pernah plkn kat tanjung tuan tue,  muzium pp ser ...

bukan muzium PP.. tapi muzium perang PP.. stakat ni muzium tu la yg plg seram yg prnah aku smpai kt m'sia ni.. antara hobi aku mmg ske gie jelajah muzium2.. hehehe. muzium tenetera PD mmg tak top sgt tapi sbenarnya agak menatik utk g terjah.. ramai yg xtau sgt...

nk tau psl muzium perang.. kalo rajin g la mlawat thraed bersawang aku psl muzium tu..

http://mforum.cari.com.my/forum.php?mod=viewthread&tid=510890

sarah_ary2 posted on 19-10-2012 11:13 AM
Hehe tol tue, baru baru nie sarah pergi vietnam and ambik kesempatan melawat muzium perang vietnam ...

bestlah sarah dgar stori u ne...mmg tabik zie ngam u,
u nie mmg berani tahap gaban gak...hehehe
abis tu sarah spjang u kat sana x ada apa2 yg berlaku ker?
maksud zie x ada apa2 yg mengikut dan mengacau sampai
sarah balik hotel ker? sebab u ckp kemera u jammed dan gambar tercapture lain?
gambar apa yg jadi sarah??
tp naluri kita sebagai manusia besa mmg x lari dari nak menengok
semua tu...mcm zie gak...takut tp zie still nak dengar stori antoo ne...hehehe
orang kata sarah klau kita kuat semangat, payah sesuatu nak masuk dan
merasuk dalam badan kita ne...maybe zie ne jenis lemah semangat tu
yg senang2 kena masuk dek penghulu muzium tu sampai dok bertapa lagi u......

sarah_ary2 posted on 19-10-2012 11:13 AM
Hehe tol tue, baru baru nie sarah pergi vietnam and ambik kesempatan melawat muzium perang vietnam ...

ada byk gambar kat sna tak?.. kalo byk, apakata ko bkk thread psl muzium tu.. aku brminat nk tgk ni..

awiezull posted on 19-10-2012 11:26 AM
bestlah sarah dgar stori u ne...mmg tabik zie ngam u,
u nie mmg berani tahap gaban gak...hehehe
...

Xdelah berani sangat, sebab apa zie? kurungan tue tempatnyer terbuka, cube kalau dalam kurungan ker terowong macam terowaong perang, memang sarah pun takut nak masuk, hehe,
Ade satu lagi muzium yang sarah pernah pergi kat muzium kota johor lama , masa tue pergi ngan ayah and sepupu-sepupu sarah, best sebab depan muzium tue ade kubu Johor lama, tapi tempat tu macam terpencil sikit, sekeliling ade hutan and pokok buluh,  itu jer yang sarah ingat sebab dah lama perginya, masa sarah sekolah menengah,

Tapi, memang muzium tue agak seram sikit, sebab muzium tue dalam bentuk rumah kayu so rasa lain, pastue walau muzium tue kecil, tapi barang2 lama dalam muzium tue menimbulkan perasaan lain, mcam nostalgik gitu, seperti biasa, rasa macam diperhatikan,

Lagi satu, masa kami pergi tue, adelah dalam 3 orang staf jer yang jaga, tapi serius kedudukan , muzium tue yang berada kat atas bukit tepi laut menyebabkan sarah berasa mcm kat zaman kerajaan Melayu dulu2, terasa macam Tun Fatimah gitu...

Sepupu-sepupu sarah plak memang jenis aktif , berlari-lari kat kawasan lapang depan muzium tue, takut gak sarah mana tau bile bising-bising tetibe ade plak penghulu penjaga muzium mcm yang zie cerita "tegur" diorang, tapi Alhamdulillah xde paper...

Muzium yang paling hampeh rasanyer muzium kota tinggi sebab sarah rase annoying bile patung2 yang diroang gune dalam muzium sume muke mat saleh and info sangatlah minima, maybe sebab masa tue baru bukak ,

Zie betul-betul jenis yang lemah semangat ek?? Sarah ade gak kawan macam tue, jenis senang kene gangguan, pernah temankan die tidur kat rumah die(rumah sewa) , mase tue dengar bilik die macam bergendang dengan bunyi orang melompat atas syiling dengan tumbuk sambal malam-malam...

skeezotone posted on 19-10-2012 11:29 AM
ada byk gambar kat sna tak?.. kalo byk, apakata ko bkk thread psl muzium tu.. aku brminat nk tgk n ...

Hhehe, problemnya, sarah tak tau macam mane nak paste gambo, lagi satu takat gambo dengan kengkawan , besalah perempuan tangkap gambo gedix2,... malulah nak paste...

Tapi kan, sarah x sempat pergi terowong perang yang femes tue, chu chi kot namenyer....   
Teringin nak pergi terowong2 nie, mcm best, sarah dah tengok thread skeezotone tue,
Bestnyer dapat pergi muzium perang pp tue, sarah memang x pernah jejak kaki kat penang pun so x berkesempatan nak pergi sana...   

sarah_ary2 posted on 19-10-2012 11:39 AM
Xdelah berani sangat, sebab apa zie? kurungan tue tempatnyer terbuka, cube kalau dalam kurungan ke ...

ada 1 lg muzium plg hampeh tahap tinja.. muzium seremban.. rs cam g mlawat umah member yg kumpul koleksi peribadi yg sgt mengantukan ple otak aku.. huhuhu!!!

Follow Us
sarah_ary2 posted on 19-10-2012 11:45 AM
Hhehe, problemnya, sarah tak tau macam mane nak paste gambo, lagi satu takat gambo dengan kengkawa ...

zaman2 tu aku ni mmg aktif jejak kaw2 yg org kata ada aktiviti paranormal.. trmasuk la muzium tu.. hehehe. mmg sgt seram, lg2 part kt dlm trowong yg gelap pekat kepam tu.. ada ms g la sana, tp g ramai2 la kalo xnk rs seram sgt.. hehehe. bkk la thread psl muzium vietnam tu.. ltk gambar bole blajar.. xssh pon.. hehehe

ye lah sara, zie klau dgar org stori anto ne zie rasa mcm zie boleh imaginekan suasana tempat tu....
dan bila zie balik rumah dok sorang2 x berani rasanya hehehe
tp bila ada orang kat rumah baru semangat ada sket...
apa2 pun thanks yea sarah sudi berkongsi citer pasal muzium ne kat zie...best sgt2 ada gak
kawan2 yg punya pengalaman yg menarik untuk dikongsi bersama....

skeezotone posted on 19-10-2012 11:50 AM
zaman2 tu aku ni mmg aktif jejak kaw2 yg org kata ada aktiviti paranormal.. trmasuk la muzium tu.. ...

skeezotone, zie tgh layan stori muzium u tu....blm khatam lagi ne...hehehe
tp zie dpt rasa gak ne...msti seram gak tu ...kisah u ne...x sabar zie nak follow
jln citer u ne...hehehe

sarah_ary2 posted on 19-10-2012 09:41 AM
Setakat nie Muzium Negara x brape seram sangat maybe mase ai pergi memang ramai orang, tapi muzium y ...

ai pergi muzium ni masa mula2 buka........ ai sorang saja ngan awek ai... polis yang jaga pon baik saja senyum manjang... maklumlah takde orang gi... memang happy la kalau ada pengunjung

awiezull posted on 19-10-2012 11:52 AM
ye lah sara, zie klau dgar org stori anto ne zie rasa mcm zie boleh imaginekan suasana tempat tu.... ...

muzium ni sbenarnya ada byk bnda duk diam kat dlm tu kalo nk ikotkan dr segi mistiknya n sbenarnya ada sesetengah brg tu trpaksa kena wat ritual2 tertentu utk dpt simpan kt dlm muzium tu.. ni aku bkn tipu.. crita ni aku dgr dr org2 yg rapat dgn kurator muzium sndiri.. bapak kawan aku dlu ada yg keja cr artifak utk muzium.. aku dgr byk crita dr dia..

bnda2 ni byk org awam tak tau.. org2 muzium tau la.. hehehe

awiezull posted on 19-10-2012 11:57 AM
tp zie dpt rasa gak ne ...

thanks la sbb sudi layan.. dh jd umah hantu dh dh umah aku tu.. nk komen pape pon dah xleh.. dh exceed limit.. hehehehe

awiezull posted on 19-10-2012 11:57 AM
tp zie dpt rasa gak ne ...

aku dh lama xtgk thread aku tu.. masih ada gambo tak?.. aku akt opis ni.. tgk kt opis xnmpk gambo plak.. hehehehe

skeezotone posted on 19-10-2012 12:06 PM
aku dh lama xtgk thread aku tu.. masih ada gambo tak?.. aku akt opis ni.. tgk kt opis xnmpk gambo  ...

zie tgk tadi lagi gambar dlm thread u tu...seram gak tgk gambor
pompuan baju hijau tu....hehehe tu anto ker org??? hehehe

awiezull posted on 19-10-2012 12:10 PM
zie tgk tadi lagi gambar dlm thread u tu...seram gak tgk gambor
pompuan baju hijau tu....hehehe  ...

pompuan tu patung tp dlm dia ada hantu.. hahaha

skeezotone posted on 19-10-2012 11:50 AM
zaman2 tu aku ni mmg aktif jejak kaw2 yg org kata ada aktiviti paranormal.. trmasuk la muzium tu.. ...

Baiklah, nanti ai bukak thread secepat mungkin, ooh, ade aktiviti paranormal kat situ ek?? amklumlah macam2 kejadian and kematian kat situ kan? x hairanlah kalau ade benda kat situ, ai baru layan gambar kat thread skeezotone tue, bestlah...

skeezotone posted on 19-10-2012 12:12 PM
pompuan tu patung tp dlm dia ada hantu.. hahaha

hahaha lawaklah u ne.....

skeezotone posted on 19-10-2012 11:58 AM
muzium ni sbenarnya ada byk bnda duk diam kat dlm tu kalo nk ikotkan dr segi mistiknya n sbenarnya ...

Yelah kan, macam keris ker, pedang ker, memang kene wat rituallah kot, katne dulu sarah pernah dengar meriam meletup sendiri pastue kene cover ngan kain kuning?? x pasti plak sarah tentang kesahihannyer...

aku pernah g time mumi exhibition. mmg rasa meremang siot

sarah_ary2 posted on 19-10-2012 12:15 PM
Baiklah, nanti ai bukak thread secepat mungkin, ooh, ade aktiviti paranormal kat situ ek?? amkluml ...

time tu aku dgr org ckp kt situ selalu ada kes2 paranormal happened kat situ.. tu yg aku try g terjah tu.. hehehe.. thanks sbb sudi lyan thread aku tu.. maap la.. dh byk sawang.. hahaha.

xsbr nk tggu thread ko..