CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: kikyou

antara Haq dan Batil

Close [Copy link]
kalau mintak jongkong mas, nanti die mintak balik camne..bukan leh caya sangat depa tu ...
jaa139 Post at 4-1-2011 07:43

kalau dia mintak, bg balik, tak pun cakap gini ,"ee tak baik la berdosa kalau dah bg mintak balik. tuhan marah. kang buruk siku," hahahaha

kik, tak sabar nak dengar citer seterusnya..citer pasal anak muris pak pengetuapun best gak..tak de ke pengalaman dorang masa belajar tu yang lain2?

Reply 365# kikyou

hhehehe..biasak ar...toilet kat opiz macam2 citer, lagik2 tgkt 13 kan..heheh..tapi betol ke 13 ni pon kire tanda tak elok dalam islam eh?

"tak terkira. dalam badan kita ni pun ada makhluk,yg menumpang hati. (di masa lain saya cerita, ingtkan saya yer? "
yg ni, TT bile nak citer?

hehe...xsabar2 nak tunggu next story..

teruskan bercerita tt... sangat..sangat menarik cerita tt ni.. banyak perkara, pengalaman dan pengetahuan yang baru diperolehi disini.. terima kasih kerana sudi berkongsi pengalaman..

TT otw balik ke klang.... insyaAllah mlm ni kita tunggu citer selanjutnya..sy pun xsabar nak tunggu citer dari TT dari sana mesti mcm2 story lagi kan...

TT otw balik ke klang.... insyaAllah mlm ni kita tunggu citer selanjutnya..sy pun xsabar nak tunggu  ...
pinktriangle Post at 4-1-2011 13:26

pink, sorry OT jp, avvy pink gambo ank pink ke? comeyyy

Follow Us
Reply 394# idakamaruddin

lum ada anak lagi sampai la ni...anak buah je.....

Reply  idakamaruddin

lum ada anak lagi sampai la ni...anak buah je.....
pinktriangle Post at 4-1-2011 16:55

owh...comey betul anak buah pink..umo berapa ms gmba ni?

Reply 396# idakamaruddin

out topic lagi.hehehe..sorry kikyou n mod.baru lagi gmbr ni...umur skrg 2 thn lebih...bln dpn baru masuk 3.anything nak tnya pm jelah ek ida.xsyok pulak kacau thread orang

huhu... awaluddin ma'rifatullah.... awal agama mengenal Allah... nk kenal Allah kena kenal diri dulu...

tulah ayat2 yg selalu saye dgr bile berbual dgn orng2 yg ikut jalan hakikat ni.. tpi saya ni bodoh n xtau apa2... tpi nk belajar bukan apa supaya selamat dunia akhirat n yg paling penting keredhaan Allah.... huhu thread ni byk membuka jalan kpd saya tuk mencari orng yg arif.... semoga kita semua kembali kepadaNya dlm keadaan saling redha meredhai... amin.

kik, tak sabar nak dengar citer seterusnya..citer pasal anak muris pak pengetuapun best gak..tak de  ...
jaa139 Post at 4-1-2011 08:50

ahaha, cerita pasal dorang, kena mintak izin dulu la. kang kena saman. hehehehe. esok kot tulis. malam ni tak larat. hehe

Reply  kikyou

hhehehe..biasak ar...toilet kat opiz macam2 citer, lagik2 tgkt 13 kan..heheh..tapi ...
kenzichi Post at 4-1-2011 09:30

hehehe. kesian ke nombo 13 tu. sapa cakap gitu? ingat, hanya ALLAH. tiada yg lain melainkan Allah. buat apa nak takut nombor 13 tu. lagipun saya tak pernah dengar lak no 13 tu tak elok. hehehe.
~~esok saya sambung cerita ye? penat laa. tangan bau ikan lagi ni. hahaha. baru pas makan

teruskan bercerita tt... sangat..sangat menarik cerita tt ni.. banyak perkara, pengalaman dan penget ...
yayen08 Post at 4-1-2011 09:54

syukur pada Allah sebab dia bukakan pintu hati saya nak menulis kat sini.
~~aku menulis bukan kerna nama....(ramli sarip) hehehe. kerana Dia. insyaAllah, amin.

huhu... awaluddin ma'rifatullah.... awal agama mengenal Allah... nk kenal Allah kena kenal diri dulu ...
darthery Post at 4-1-2011 15:19

ya, awal agama mengenal Allah. beriman dahulu, baru islam itu bermakna. kalau islam, tanpa iman,,,hurmmm sia2.
~~tak leh describe kat sini. bahaya. ni golongan hakikat punya cerita. haram menceritakan pada yg bukan ahli. <<sebab takut salah tafsir dan sesat.;)

TT otw balik ke klang.... insyaAllah mlm ni kita tunggu citer selanjutnya..sy pun xsabar nak tunggu  ...
pinktriangle Post at 4-1-2011 09:56

wah wasiatku telah disempurnakan. hahahaha. terima kasih akak pink triangle segitiga bermuda merah jambu. hehe

pink, sorry OT jp, avvy pink gambo ank pink ke? comeyyy
idakamaruddin Post at 4-1-2011 13:19

tak pe, OT jap dihalalkan. kalau OT sampai habis disaman. hahahahahaha. bayaran saman sebanyak RM semangkuk laksa. boleh? hehehehe

Reply 387# kikyou

Kik, boleh pilih2 ke bila masa nak tgk, bila masa tak nak bagi nampak antu2 ni? kalau bole, pilih yg lawo2 jelah. yg ropa buruk biar invisible gitew (kira pilih bulu lah)

Reply 353# kikyou

Kik, interview lah antu2 tu, buat biografi derang, real story apa. amik gambor derang sekali sebagai bahan bukti, masa dok kacau penulis, mesti gempak punya buku TT ni

renungan bersama sebelum saya masuk tidur.

~~cerita ni pendek je. tapi sesuai untuk ibu mengandung, mcm puan pintumasuk kita. dah 3 bulan ye. tahniah, rezeki Allah.

~~cerita ni saya dengar dari abah saya sewaktu saya mengandung dulu. menurut abah, baby yg ada dalam perut(alam rahim) tu sentiasa berzikir. dan di saat dia nak keluar, dia akan sebut perkataan yg bermaksud "aku, dari nur..." dan apabila sahaja kepala baby keluar, dia akan sebut "allahuakbar" kemudian tatkala sahaja azan dan iqamah dilaungkan di telinganya, dia akan sebut, "alhamdulillah, aku lahir dari rahim seorang islam," bapa kepada bayi, sunat buat sujud syukur.

~~jadi sebagai ibu dan ayah bayi tersebut, hargailah anak tu. didiklah dengan sebaik2 didikan. berikan tunjuk ajar padanya. kerana setiap ajaran bermula dari saat dia kecil.

~~kita sebagai manusia, allah jadikan dari setitis air mani. yg hanya boleh dimusnahkan oleh seekor semut. tetapi allah pelihara kita di dalam rahim ibu. dimana waktu tu kita berjanji akan terus mengesakan allah. ada di antara kita, dimatikan awal, dan ada pula dapat lahir ke dunia.

~~dan di saat kita bergelar manusia di dunia syahadah, usia mematangkan kita. sehingga akhirnya kita lupa perjanjian kita dengan allah. sedangkan diwaktu asal kejadian, kita adalah yg paling hina. segala perlakuan haiwan kita ikut. tetapi tatkala dua kaki kuat menapak, maka kita terus menapak dengan rasa bangga di dunia sementara. kita diuji dengan kesusahan, kemewahan dunia..andai hati itu sentiasa ada ALLAH, maka kita selamat dan begitulah sebaliknya.

~~jangan disia2kan peluang yg ada.

~~wallahu'alam

Reply 403# kikyou

sama2 kasih...bkn pe amanah kena jalankan lagipun sian kat para peminat tegar yg sedang menanti dari petang sore..