CariDotMy

Forgot password?
 Register

Author: azradiza

ALL ABOUT SOUTH KOREA PART 10

Close [Copy link]
dah beli tiket on winter chimei... hehe.. nak bersalji kekdahnye... padahal x tahan se ...
lady_sarah83 Post at 21-5-2012 04:44 PM

hahaha..no problem bleh pegi dgn riang gembira..nnti sila2 kasi experience kat sini ye..pegi tahun ni kah?

soklan aku.. perlukah kite senyum dengan setiap org melayu yg kite bertembung kat sane??
korang ...
azradiza Post at 21-5-2012 04:58 PM

jawapan aku le ye..aku agak excited bile jumpe bangsa sendrik kat negara lain..so bile aku say hi n senyum tu membawa maksud 'assalamualaikum, kita dr negara yg sama'..macam tu la..
just to share the happiness dpt dtg ke negara lain and kebetulan jumpe plak  org yg sepasport dgn kita..tu je...tapi aku tak kisah pun kalo org tu tak balas senyum ke hape ke..yg penting aku senyum...dia balas ke tak tu dia punye pasal...sbb aku dah'bersedekah' senyuman aku yg mahal ni..bile kita bersedekah tak perlu mintak balasan pun kan..akakkakakakkaaka...begitu lah lebih kurang jawapan aku..

diorg bukn sombong,mungkin tahan muke sbb sejuk sgt smpai otot senyum tu xleh gerak
kadang2 kalo tersrempak group mesia sket sy bagi salam trus..
tp ade gak yg sombong .. lantakla diorg la janji kite enjoy!!

akak stamina kuat..gi gym la kate...ekekkekekke...nnti nak join gi gym gak bleh?? thehehe.. ...
chimei Post at 21-5-2012 16:37

haha malu le ckp cmtuh
awk naik turun tangga hari2 lg la kuat
senang, bila2 jer ready nak panjat tangga dan bukit kt korea nun
skrg akak dah jarang pi gym,akak lg suka joging jer kt tmn tasik sini
lgpun xsama rasanya berlari ats thread mill ngan kt trek
jauh lg letih dan semput bila blari kt trek nih hehe
ats thread mill rilek2 jer bleh steady dlm 30-40min non-stop
kt trek baru tau cmna..lari 5min pun dah semput haha

diorg bukn sombong,mungkin tahan muke sbb sejuk sgt smpai otot senyum tu xleh gerak
kadang2 kalo ...
k3 Post at 21-5-2012 17:23

yessaaaa... yg penting enjoy... menda2 pasal org senegara takmo tegur, takmo senyum tu, bleh mendatangkan amarah dlm diri sendiri je , hence sudah kurang enjoy pade hari tersebut...so kene abaikan... masukkan dlm ignore list jer...  
kene ingat, motip utama pi jalan2 ( walaupun pakai tiket murah jer ) adelah utk enjoy2 tengok negara orang...

jawapan aku le ye..aku agak excited bile jumpe bangsa sendrik kat negara lain..so bile aku sa ...
chimei Post at 21-5-2012 17:22

betul tuh,sbb dulu dtg sana mmg susah nak jumpa bangsa sendirik
ala,kalo jauh tuh xkesah la
nih dah la btembung dkt2, kat masjid lak tuh
siap wat pandang tmpt lain lg tuh..
xde apa la,just pelik ngan perangai melayu sebenarnya..
kata budi bhs budaya kita kan

Follow Us
betul tuh,sbb dulu dtg sana mmg susah nak jumpa bangsa sendirik
ala,kalo jauh tuh xkesah la
nih  ...
shinkaihajime Post at 21-5-2012 05:30 PM

hahaha x mo cite byk conclusionnye dimane2 pun ade je spesis cam tu bukan di korea je spesis perasan bagus ni..jarang travel kut tu yg jadi gitu..ekeekke..
so moralnye biar diri sendrik tau budi bahasa sendrik...pasal org lain bior kan je le deme..

akak! mase smpi kat seoul tower tu dah kul 10mlm lebih kan? bukak lagi ek? ingatkan smpi kul 10mlm je..rupenye open smpi 12tengahmalam ek...maklum le lama dah x naik ha.

kan...haku naik tangga kat namsan park tu ha separuh nyawa...akhirnye smpi ke tower...tapi  ...
chimei Post at 21-5-2012 13:50

wahahaha aku jalan kaki hanya ke kabel car... tapi turun baru jalan kaki....  jalan turun tu ada beberapa jalan yg keluar ke arah lain... heran gak sbb aku tak penahnya betul2 turun kat tempat sama naik kabel car tu... mesti sampai tempat lain.... hehehhe

err... dari subway exit brapa tak ingt yg nak ke gh tu (yg nampak hotel pasific tu).. kat sebelah subway yg mcm tempat duduk bulatan tu ada bas mini kaler hijau yg sampai ke cable car tu... bulan 12 hari tu selalu naik bas tu nak balik ke GH.. sbb malas dah nak daki anak tangga curam ke seoul towerville tu..

wahahaha aku jalan kaki hanya ke kabel car... tapi turun baru jalan kaki....  jalan turun tu ada ...
eyka Post at 21-5-2012 07:07 PM

ngahahha perkara BERWAJIB untuk mendaki tangga n turun tangga..ekekeke.....pilih le nak rase urat kaki kejung ke or nak relax2 je naik..pilihan sendrik..ekekekeke...cuma skang teksi x bleh naik atas dah..kalo tak bleh je smpi atas nun naik taxi trus turun kat tower atas nun..

kalo ko amik namsan 3 tu x de la daki sgt..dorang prefer situ sbb ade lif..ko bleh gak try  ...
chimei Post at 20/5/2012 18:54

harusla nk bajet...
n yg byk tempat ronda2 within walking distance...

Reply 2374# chimei

waktu aku disana, lepak2 kat Myeongdong, tengah tunggu adik. Nampak satu makcik tengah duduk kat tepi kedai mcm berehat gitu. Aku tegur dia, makcik dari Malaysia ke?? Dia dok senyum je. Aku ulang lg balik soalan aku.  Dia dok senyum je. Aku tanya lg, klu bukan dari Malaysia dari Indonesia ke?? Dia dok senyum. Aku ulang lg soalan. Dia balas sambil buat sign language tak faham. pastu dia cakap, dari pattani dlm bahasa siam. Lah!!!!!!!!!!!!! Mati aku ingat org Malaysia. Cara pakaian dan muka sejibik mcm org Malaysia

Reply  chimei

waktu aku disana, lepak2 kat Myeongdong, tengah tunggu adik. Nampak satu makcik te ...
Peterpan17 Post at 21-5-2012 10:05 PM

puhuhuhu..sungguh peramah ko menanya makcik tu ye..eekkeee...ade rope org mesia sungguh ye..ekeke

puhuhuhu..sungguh peramah ko menanya makcik tu ye..eekkeee...ade rope org mesia sungguh ye. ...
chimei Post at 21-5-2012 22:07

mestiler sama weii.. datuk aku pun orang Pattani jugak.. muahahaha...

Reply 2392# chimei

Tulah psl. Muka org Melayu siam dgn org Malaysia sejibik sejiban wei!! Takpelah, aku niat baik nak bertegur sapa. Aku ingat org tua hilang ke, sesat ke. Tu pasal aku tegur. Aku nampak dia dok sorang2 kat corner kedai. Klu aku yg hilang takpelah, org muda. Klu org tua hilang, nanges family durang nanti.

BTW, masa aku rayau2 kat Namdaemun, ada segerombolan rombongan cik kiah. Dlm 8-10 org gitu. Aku nampak durang pusing2 mcm cari something. Aku tegur, cari apa makcik? Nak cari kedai jual brooch. Aisey!! aku pun berlagak. Dgn adik2 aku kita org pun dgn penuh semangat, ikut kita org makcik. Bawa durang smp ke kedai brooch tu. Happy makcik2 tu.

mestiler sama weii.. datuk aku pun orang Pattani jugak.. muahahaha...
divasweet_77 Post at 22-5-2012 03:12 AM

ngahahhaa....akak, mane le aku tau rupe org pattani cane..akakaakaa..

Reply  chimei

Tulah psl. Muka org Melayu siam dgn org Malaysia sejibik sejiban wei!! Takpelah, a ...
Peterpan17 Post at 22-5-2012 08:09 AM

gembira yg hamat le mokcik2 tu dpt memborong ye..bagus2..

lagi sengal kalau jumpa isteri/orang embassy.. hahaha.. rasa macam nak cucuk jer dengan brooch.. ekeke..

lagi sengal kalau jumpa isteri/orang embassy.. hahaha.. rasa macam nak cucuk jer dengan brooch.. eke ...
divasweet_77 Post at 22-5-2012 09:26

aku kena ngan mak aku hr tu..kat tmpt brooch dtg ler org embassy msia ni pi soping dulu sbb diaorg gombolan yg akan join Rosmah/Najib kat korea..boleh ker dia ckp tempat tu sempit..hoiii pompuan tua kerek kat tak nak sempit pi ler tempat lain menyemak kat tempat brooch tu buat apa..mak marah sebakul kat situ..yg pengiring lak siap tegur ckp bila balik n inform rosmah nak dtg korea..ada aku kisah..hehehehe...mak aku sampai skg tak leh lupa kejadian ditempat brooch laga buntut tu..hahahaha..sombong nak mampus ler org kaya ni pi menyemak soping brooch kat situ.

lagi sengal kalau jumpa isteri/orang embassy.. hahaha.. rasa macam nak cucuk jer dengan brooch.. eke ...
divasweet_77 Post at 22-5-2012 09:26 AM

ngahahaa, akak nape nak cucuk dorang kak oii..blagak kah?

aku kena ngan mak aku hr tu..kat tmpt brooch dtg ler org embassy msia ni pi soping dulu sbb diao ...
PrincessFiona Post at 22-5-2012 09:37 AM

ngahaha gitu skali kak, mau tak hangin mak akak.....ape barang org kaya dok lepak lam tu...ntah2 dorang pun dok kat guesthouse bajet tapi blagak nak mampus..akakakaka..adessss...kalo gamak2 mak datin tuh gi la lepak apgujeong ke cheongdam ke or gangnam..confirm arr tu tmpt org kaya...ade lak lepak namdaemun..ekekeeek..sengal