CariDotMy

Forgot password?
 Register

1234Next
Return to list New
View: 10296|Reply: 76

Aku Marah Sangat Ni!!

Kat rumah aku ada stray cat yang selalu mintak makan..dan early evening, lps balik keja, i did my daily routine singgah pasar, beli ikan tuk stray cat tue.. ada 4 ekor (mak bapak ngan 2 ekor anak dah besar)

Kucing2 tue sume akan menjerit2 dan dtg menyerbu bila nampak aku..aku baru bukak pintu rumah, derang dah berebut2 masuk dulu..aduhaiiii terharunya..yg peliknya benda nie tak berlaku kat org lain penghuni block aku, dan jugak housemate aku.. bila nampak aku jer, terjerit2 kucing tue..org lain tgk pun pelik..huhuhu..maybe kucing pun kenal, org yg suka ngan tak suka kat derang..

Smlm aku blk keja, aku tengok sekor anak dia basah lencun menggigil2..tataula pasal apa..kalu kena siram tak mungkin sampai ke bawah2 bdn dia basah..sampai gigil2..mcm kena rendam jek..aku amek dan lapkan sampai kering..pastu aku bg mkn cam biasa..

Yg aku sedih harini..
Pg nie aku tgk ada notis kat bawah block umh aku, amaran supaya tidak memberi makan kpd kucing2 krn mengotorkan kawasan block..(maklumlah aku duk umah flat jek) .. so ada yg tak puas hati tgk hari2 aku bg mkn kucing.. walhal tak penah bersisa pun derang makan, aku bg ikan sorang sekor..licin jek..ada gak kdg2 org bujang sebelah umah aku rajin bg mkn letak  friskies depan pintu umah dia..tp takdela sampai kotorkan block tue..

Bila baca notis tue aku tersangat lah kecewa dan sedih..ada jugak manusia yg takde belas kesian dan takde prasaan lansung..sampai melarang org lain bg makan kucing2 tak bertuan tue..apalah salah kucing tue.. bahkan sebagian manusia kat situ berperilaku lebih buruk daripada binatang tue..

Notis tu pun aku rasa cam tujukan kat aku, walhal kucing2 tue bkn aku punya, aku cuma kesian dan bg makan, salah ke.. terus terang aku tak sampai hati bila kucing2 tu tunggu2 aku blk keja, kejar2 aku..tp takde apa yg aku blh bg pd dia..rasa cam nak menitik je airmata..

Ni aku pk, nak bg mkn dlm umah, pastu lepaskan derang kat luar.. tu pun aku takut hmate aku bising lak nanti..maklumlah tak sume org ada belas ikhsan ngan kucing..

Apa patut aku buat eh..sedih sgt nie.. aku rasa aku pedulikan jek ngan org2 yg takde hati perut, bongkak ngan sombong tue, soundla try..betumbuk pun sanggup.. huk huk..

[ Last edited by  WeirdLady at 27-6-2007 12:24 PM ]

monic This user has been deleted
Bila baca luahan hati WeirdLady, monic rasa terharu ... alhamdulillah
mereka jumpe Weirdlady ... kalo tidak entah lah aper akan jadi ....
bagi pendapat monic...beri mereka makan seperti biasa tapi kena make
make sure selepas mereka makan pasti tak de sisa makanan dan bau
makanan ... kalo ader weirdlady kena lah berkorban basuhkan  sedikit
lantai tu supaya tak de bau ... kalo mereka masih tampal notis begitu
weirdlady boleh buktikan bahawa anda tidak mengganggu keselesaan
penduduk disitu sebab tempat mereka makan tiada bau busuk .......

lg satu, ada sorang pakcik dr block atas slalu gak bg mkn, nasik ngan tulang2 ikan lebih2 mkn tue.. kdg2 kucing tu tak habis mkn tu yg jd kotor kot.. bkn nak kira apa yg dia bg mkn, but at least ada sifat belas ihsan dia bwk dr tingkat atas..lgpun pakcik tu letak belah luar dr block umh..

tp yg skt hati sesetgh org yg dengki sgt.. bkn kita buat benda jahat nak kecoh2..
kalu nak ikut bnyk lg menda lain yg bsepah takde pulak ditegur..tu anak2 derang agaknya yg tgh2 mlm/pg dok bedua ngn jantan kat tangga bedua2 tu..takde lak sebok.. ni binatang yg takde salah pun nak didengkikan..

monic This user has been deleted

Reply #3 WeirdLady's post

tak pe lah Weirdlady ... begitu lah manusia, kadangkala sifat mereka
mengalahkan binatang tak de hati perut ... so kalo weirdlady nak
beri makan kat kucing tu ... bersih tu sahaja .. so tak ader siapa
yang akan pertikaikan weirldlady bagi makan....anak2 kucing tu
perlukan weirdlady .... monic harap weirdlady akan terus memberi
mereka makan ....

eeeiii.. geram btol bila baca pasal ni :@  xpe laa.. yg dpt pahala ko gak weird... yg didoakan baik2 oleh kuceng tu ko gak weird.. pendek kata 1 ari nnti ko akan dpt balasan baik... diaorg tu akan dpt balasan xelok... mn laa tau 1 ms nnti diaorg lak jd mcm kuceng tu..terpaksa mintak belas ihsan org lain utk mkn.. menumpang kasih org.... sapa tau kan :ah:

sedihnye baca masalah weird.. sabar ye dik  Dari aper yg weird luahkan, tpt kucing makan tue x kotor, x sepah, x bau.. so x der aper yg nak dirisaukan. pedulikan manusia yg tak ader perasaan belas pada binatang... ingat, setiap sedekah weird pada kucing2 tue mendapat balasan pahala yg besar, setiap cebis makan disertakan dgn doa dari kucing2 tue utk weird, semuga weird dimurahkan rezeki. kalau weird x kisah, ini cadangan akak lar, cuba beli dry food mcm friskies utk diberi pd stray cat yg dtg makan tue.. sbb dry food x kotor, x bau & senang diurus... off course weird perlu mengeluarkan modal  sikit, tapi meyenangkan u dlm byk hal..
akak leo harap weird x putus asa dlm perjuangan membela kucing2 terbiar, hanya Allah mengetahui niat kita ini... bukan semua org berhati mulia, sbb tue Tuhan adakan dosa & pahala, syurga & neraka... Tahniah dari akak leo.

Follow Us

Reply #1 WeirdLady's post

aku pon dok flat...tak nafi banyak stray cats berkeliaran...aku antara penduduk yang membela kucing...tapi aku keep dorang indoor lah..tapi memang ada dua tiga ekor yang datang singgah sbb kami suka letak makanan kucing kat coridoor tu sbb aku tau dorang datang jek nak makan kan?...pastu satu hari tenampak committee tampal notis mcm kes ko ni lah...siap tulis dilarang membela binatang peliharaan bla bla bla...eeii sib baik le notis tu die letak lam cermin notis board..laki aku dah nak bukak cermin tu nak strip off notis tuh...pastu dua tiga hari..aku tengok kertas tu dah tak ade ...aku rase ade oang2 komplen mende ni tak relevan langsong..lagik baik dorang buat notis pasal bebudak jahanam yang suke curik minyak motor penduduk kat situ..tak pon ..buat la notis sila jgn buang sampah or sapu sampah sekerat jalan suka jek tinggal kat tetepi tangga..hanamulati sunggoh ..tu dorang tak lak tebukak mate...

ade uncle cina sederet blok aku lagik best..die lagik la bela anjing tapi dalam umah lah..jenis poodle yang comei putey mate itam bolat tuh...pastu die sound ..dorang mau buat ape? saman saya ka..saya tau bela anjing maa..anjing saya tak buat bising punya... ..*psst tapi uncle anjing you memang bising larr..*lariiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii

kalo aku le ajk kan aku nak wat notis ape tau...SILA AMBIK PERHATIAN IBU BAPA/PENJAGA...MEMANDANGKAN PERSEKITARAN KITA PENUH DENGAN MAKHLUK COMEL ..SI KUCING..MAKA SAYA MOHON SUPAYA ANAK2 TUAN/PUAN TIDAK MENGANIAYA HAIWAN2 TERSEBUT..JIKA DI DAPATI ADA UNSUR2 DERA..ANDA AKAN DI DENDA..

ahh lantak die arr...denda 5 hengget gitu...pastu duit tu jadik tabong untuk kekucing tuh...akekek bley kaa...oit tingginye cecita aku...sesia kena nyah dari flat tuh...

-aku yang poyo tapi benar-

hohohoooo.akak pon tinggal apt. akak pon ader bela kucing seramai 4 eko adult, 5 ekor kitten, stray cat pon ader 2-3 eko dtg cari makan kat corridor..so akak letak jer makanan kat situ dgn mangkuk air, tetiap hari akak ganti air tue.... ader stray cat bisu tue mmg regular dtg, time dia pepagi dlm pkul 7am dgn mlm kul 8 gitu... hubby akak panggil stray cat bisu tue anak angkat.... kat area tue akak selalu mop lantai utk menyah jika ader bau2 yg x menyenangkan, mane tau idung kita dah imune, tapi idung org kita tak tau kan  so far alhamdulillah x der yg komplen... kalau ader esok2 siap lerrr:@

[ Last edited by  leotazz818 at 27-6-2007 06:40 PM ]

aku ni pun ada gak story pasal kucing ni.. umah aku ni pelik sket nak k ata flat tapi 4 bilik .. entahlah but 3 tkt je.. aku dok tkt 1.. kat depan umah aku ni ada bangla dok menyewa       ..

. ada la satu stray cat ni masa tu tgh ngandung.. sian aku nengok .. aku bagi la dia makan.. abistu ari2 dtg mintak makan.. aku bagi kucing tu makan dlm umah sebb tak nakkotor kat luar tu.. sampai la kucing tu beranak 2 ekor .. comel sgt.. derang selalu main2 kat balkoni aku cuma sesekali je derang kuar .. .. aku pun tak kisah ..mmg kiut sgt.. dok lompat sana sini.. kekdang ada la makhluk yg bagi derang makan masa derang jalan2 kat luar.. sure la sepah2 sket kan .. nak wat cemana.. pastu si mamat bangla ni sudah sound hosmate aku jgn bagi makan .. kawan aku tu diam je la.. (mangkuk punya bangla tak sedar diri dia pun dok merempat negara org carik makan :@ :@ )

maybe dah bykkali dia sound hosmate aku (tak berani lak sound aku) .. satu hari aku balik keje hosmate aku cakap ibu tu dah mati.. anak2 dia yg lagi 2 ekor tu tgh nazak.. ya Allah sedey gile aku nengok .. masa derang nak mati tu .. lama lak tu mati terseksa     rupa rupanya si mamat bangla yg bangang lagi bodo :@ :@ ni bagi ayam campo racun ... berselerak tulang ayam kat tangga flat aku..

aku masa tu nak je serang derang  ni.. mmg dah panas habis la aku ..tapi hosmate aku sabarkan sebb derang tu sumer jantan.. sekali aku dikerjakan .. hangus terus..   .. sedey weii..

ingt ni negara derang ke.. sesuka ati leh bunuh binatang.. .. bodohhhhhhhh.. pastu taklama .. umah derang dgn raid polis rupanya dlm tu bukan je ada jantan siap ada betina indon lagi yg kami takpernah nampak... habis sumer kena cekup... padan muka koranggggggggg.. pi berambus balik negara koranggg.. menyemakk jekkk

~sekian.. aku yg teremosi~

Wahai weirdlady anda orang yg penyayang, sebab tu kucing2 suka anda, pahala tu, bagi makan stray cats, Allah murahkan rezeki anda. Tentang orang yg hantar surat layang, biarkan lah dia, kalau benar dia akan jumpa anda. sabar..................

Reply #1 WeirdLady's post

herm.. beginilah sifat manusia.. berdengki berdendam tak abis... tak boleh tgk org lebih skit..

Ishhh geramnyeee bace posting psl org2 yg ske dengki nihh:@
Seb bek laa flat aku xde lak amaran2 bodo cengginih

Reply #9 travel-lover's post

sedeynye citer ko   smpai ati dia racun kan kuceng2 tuh :cry: tp pdn muka kna tgkap :clap: tu laa wat baik d balas baik...wat jht di balas jahat

sumer yang dengki tu adalah pihak management yang malas nak bersihkan kwsan sekitar walhal kiter dah byr maintenance tiap2 bulan..

nak melepak je la tuh kejenyer

Kalau aev mmg buat lantak je, tak kacau diorang pun kan. Bukannye kucing tu berak kat lam umah derang, haha. Lagipun kalau kak weird tak feed diorang pun tak semestinye diorang akan takde kat situ. Bagi aev diorang tu saje je nak put the blame on somebody just to make themselves feel good.

Go gooo kak weird~!!

Reply #9 travel-lover's post

kejam je bangla bodo nih......pdn muka tuhan dh balas...

Reply #14 Rocky_balboa's post

betui tuh..dasar pemalas......

Originally posted by travel-lover at 27-6-2007 06:40 PM
aku ni pun ada gak story pasal kucing ni.. umah aku ni pelik sket nak k ata flat tapi 4 bilik .. entahlah but 3 tkt je.. aku dok tkt 1.. kat depan umah aku ni ada bangla dok menyewa     ...

sedihnya citer ko...kalau weird la kat situ mmg takleh sabar dah tu..
tataula apa jadik..
sukati dia, tak sedar diri cari mkn tmpt org..
eiii sedihnya...sakitnya hati bayangkan citer travel nie.....

aku pn dok flat gak.....kalu aku blk kg aku bwk seme anak2 dlm cage bwk trn lif.....ader r org tegur2 sape gitu......tp xder r yg bising2 lg...kalu ader r sesape yg sound...siap r..mesti kakak aku sanggup pegi bgaduh nyer......

Originally posted by leotazz818 at 27-6-2007 06:16 PM
sedihnye baca masalah weird.. sabar ye dik  Dari aper yg weird luahkan, tpt kucing makan tue x kotor, x sepah, x bau.. so x der aper yg nak dirisaukan. pedulikan manusia yg tak ader perasaan be ...

kak.. weird dah try bg dry food dulu..tp kucing2 tu tak brapa nak mkn..dia cium2, mkn sebijik dua pastu tanak..
lgpun, ada org bujang lelaki sebelah umah weird selalu gak letak dry food dpn pintu umh dia..
mmg kucing2 tue tak brapa suka..slalu tak habis mkn..
tu yg agaknya org bising siap tampal notis psl makanan kucing bersisa..
tp weird yg dok sebelah pun tak nampak kotor sgt menda tue..
kalu seharian tak habis2, budak tue kemas n buang..takde kotornya..saja alasan org yg busuk hati..

weird skrg bg ikan jer..blk keja singgah beli ikan, biasanya ikan kembung laa 4 ekor, pastu bg mkn kat tmpt park keta..
tu pun org marah..
maintenance byr tiap bln, pg2 ada gak yg menyapu kaw tu kdg2..so whats the prob kan..